Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Baphomet  (Okunma sayısı 76227 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 10, 2013, 04:31:16 ös
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Sn. ADAM

33. yanıtı okursanız problem kalmayacak...

Saygılarımla,
418

Mart 10, 2013, 04:43:36 ös
Yanıtla #41
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Ben bunları böyle numarayla izleyemem.

Zaten orada benim sorumun yanıtı yok.

Benim sorumun yanıtı tahminle, komplo teoricilerinin varsayımlarıyla, ön yargılarla verilemez. Sadece bilgi ve belgeyle verilebilir.

bu başlık altında bunların olmayacağı anlaşıldığına göre, bana izin... Daha yararlı/verimli olabilecek işlerle ilgileneyim.
« Son Düzenleme: Mart 10, 2013, 04:48:38 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 10, 2013, 04:46:15 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

en son gönderdiğin yazı  #41 nolu...

Yanıtla #41
diye çıkıyor...

sağ üstte...

Mart 10, 2013, 08:47:06 ös
Yanıtla #43
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sayın ADAM,

Bahsekonu aile ile Baphomet ilişkisini belgelerle kanıtlamam mümkün olmadığından bundan sonra forumda bu konuda yazı yazmayacağım. Kaldı ki diğer forum üyelerinin paylaşımlarına baktığımda zaten Baphomet'in illa ki Şeytan ile özdeşleştirilemeyeceğini, başka anlamları olduğunu da yeni öğrendim.

Saygılarımla.
Live long and prosper.

Mart 10, 2013, 09:00:55 ös
Yanıtla #44
  • Aktif Uye

Eski Pagan'da Baphomet bereket Tanrısıydı. Fakat Roma İmapartorluğunda Sezar'ın yapmış olduğu ve ( Devletin rantlarını baz alarak ) yazılan İncilde, Pagan dinlerine ait simgelerin ve ikonların karalanması neticesinde  Şeytan olarak gösterildi .

O halde Rockefeller ve Rothschild aileleri Baphomet'e taparken hangi yorumu esas alıyorlar?

---------------------------------------------------------

Bir ritüel veya ayin sırasında Baron Alexis ve yanında Baphomet'i temsil eden kıyafetiyle bir hanım.

Baphomet kolyeleriyle Baroness Philippine de Rothschild:

Size göre hangi yorumu esas alıyor olabilirler ? Beni aydınlatmanızı rica edeceğim.
Adequatio intellectus et rei

Mart 10, 2013, 09:03:36 ös
Yanıtla #45
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Size göre hangi yorumu esas alıyor olabilirler ? Beni aydınlatmanızı rica edeceğim.

Soruyu ben aydınlanmak için size sormuştum halbuki. Cevabını bilsem neden size veya diğer forum üyelerine sorayım?
Live long and prosper.

Mart 10, 2013, 09:20:43 ös
Yanıtla #46
  • Aktif Uye

Soruyu ben aydınlanmak için size sormuştum halbuki. Cevabını bilsem neden size veya diğer forum üyelerine sorayım?

Bilemem..
Adequatio intellectus et rei

Mart 11, 2013, 05:22:40 ös
Yanıtla #47

Sayın Spock, bu ailelerin Baphomet'e taptıklarını da nereden çıkardınız?
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Mart 11, 2013, 05:40:29 ös
Yanıtla #48
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şu anda okuduğum Aydoğan VATANDAŞ'ın ''Ezoterika-Gizli Cemiyetler'' kitabında gerçekten taptıklarını yazıyor. Fakat doğru mudur bilemem.

Saygılarımla.
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Mart 21, 2013, 12:54:32 ös
Yanıtla #49
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şu anda okuduğum Aydoğan VATANDAŞ'ın ''Ezoterika-Gizli Cemiyetler'' kitabında gerçekten taptıklarını yazıyor. Fakat doğru mudur bilemem.

Saygılarımla.
Bu tip konularda çok söylenti yazılır çizilir ama tamamına yakını kanıtsız yakıştırmlardır. Bu ailenin kendi beyanı yoksa taptıklarını nerden bileceğiz?