Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Selamlar  (Okunma sayısı 3176 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 20, 2012, 06:35:00 ös
  • Ziyaretçi

Bir süredir siteye üyeyim ama bu bölüm gözümden kaçmış. Biraz geç olsa da, sitedeki kardeşlerime bu vesileyle selamlar diliyorum.  ;)

Yaşım 16. Ankara'da yaşıyorum.

Siteye üye olmaktaki amacım masonlukla ilgili alabileceğim kadar bilgi almak. Mason olabilmek için önümde en az beş yıl var. Bunun farkındayım. Bu yüzden bu sürede masonlukla ilgili öğrenmeye devam edeceğim.

Bu cümlelerden sonra haklı olarak soracaksınız, neden masonluk?

Gülhaç ve Martinist felsefeleri inceledim. Bazı örgütlere üye de oldum.

Fakat bu akımların amaçları doğrultusunda etkin olabilecekleri organizasyonellikten yoksun olduklarını gördüm. Onları KESİNLİKLE YARGILAMIYORUM. Keza onlar iyileştirmenin sadece manevi yoldan yapılacağını savunmaktalar. Onlara katılmıyorum. Bana göre dünyada sağlanacak ilerlemeler sadece manevi değil maddi yoldan da sağlanacaktır.

Okuduğum ve bildiğim kadarıyla masonluğun felsefesi de erdem felsefesidir ve tüm insanlığın evrensel değerler çerçevesinde ilerlemesi için çalışmaktadır. Bu yüzden masonluğu, ilkeleri, değerleri ve metodlarını daha derinlemesine incelemek istiyorum.

Forumda fırsat buldukça etkin olmaya çalışacağım. Bunun haricinde mason olsun veya olmasın herkesle tanışmaya ve konuşmaya açığım. Ancak bir masonla kuracağım iletişimden edindiklerim birinci elden olacağı için elbette daha önemli.

Herkese selamlar, saygılar.

Mayıs 20, 2012, 06:43:44 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

foruma hoşgeldiniz beni oldukça şaşırttınız 2.nci 18 yaş altı katılımcımız umarım aradığınızı bulursunuz merak sardığınız ve okuduğunuz bilgi sahibi olmaya çalıştığınız konulardan toplumun &80 ninin haberi yok daha bu hızlı farkındalığı açıkçası merakta ettim hoşumada gitti imrendimde .Aramıza hoşgeldin
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 20, 2012, 08:49:37 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Merhaba Sayin VforVictory. Hosgeldiniz.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 20, 2012, 10:25:39 ös
Yanıtla #3
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Hoşgeldiniz.

Mayıs 21, 2012, 01:02:57 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sayın  VforVictory;

Onlara katılmıyorum. Bana göre dünyada sağlanacak ilerlemeler sadece manevi değil maddi yoldan da sağlanacaktır.

Öncelikle aramıza hoşgeldin , Yukarıdaki alıntının altına imzamı atarım; Allah inşallah muradına nail eyler.Saygılar

8) 8) 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus