Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bu kadarı da fazla değil mi?  (Okunma sayısı 3817 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 08, 2012, 06:37:40 ös
  • Uzman Uye

Galeriye eklemeye calistim!!!!! Beceremedim :) ;D ;D
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2012, 06:45:41 ös Gönderen: gnothi »

Aralık 08, 2012, 07:06:19 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Burası nere Sayın Tij ?
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 08, 2012, 07:31:32 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ben böyle resimlere bakınca herkes gibi göremiyorum resmi,Burada bir yozluk var bir bağnazlık var bir ezikleme ve ezme var evet ama bunada bu insanlar kalkıp adına islam diyorlar ammmmmma burada durmak lazım,Bu insanlar islam diyor ya siz?sizde onlara katılıyormusunuz sizdemi islamı böyle görüyorsunuz.

Kötü örnek ten iyi örnek çıkmaz o yüzden böylsi resimler bana bir şey ifade etmiyor.Lakin şunuda es geçmemek lazım böylesi resimlerin ifade ettiği bir şey var oda neyin doğru olduğunu anlamama yarıyor,kendimi nerede görmem ve kabul etmem gerektiğini anlatan iyi bir argüman o kadar.Bu resimden fazla bir şey çıkmaz benim gözümden.

saygılarımla
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 08, 2012, 09:02:41 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Keske bulabilsemde israil"de kendileri ile yolun ayni tarafinda yürüyor diye genc bir kiza tüküren israillileride yayinliyabilsem.

Simdi beni anliyormusunuz sayin karahan, sorun veya kendi baglamimda söyleyeyim, benim islamla veya baska özel bir dinle sorunum yok, benim sorunum insani insan gibi görmeyen bütün dinlerle. Veya daha dogrusu, resimimiz baglaminda söyleyeyim, kadini insan gibi görmeyen bütün dinler benim icin karsi savas verilmesi gereken düsüncelerdir.

Sayin NOSAM33, resimin nerede cekildigini bilmiyorum.Cokta önemli degil.

Saygilarimla

Aralık 08, 2012, 09:06:30 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Tij
Bende sizi farklı algılamadım zaten sizinde dediğiniz gibi bu işin din ile alakası yok.İnsanı insan yapan öğelerin bulunmayışıdır bu resmi özel kılan.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 09, 2012, 04:48:38 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Bu resme iğrenç bir şeymiş gibi bakmak ne kadar doğrudur. Neticede o insanlar bunu bir ibadet ve kutsallık olarak algılıyorlar.

Lafı dönüp dolaştırıp cinselliğe getiriyormuşum gibi duruyor fakat başka türlü net izah edemiyorum. Dinsel ve cinsel dürtüler farklı farklıdır. Ve genelde bu farklılıklar birbirinden tiksinirler. Örneğin heteroseksüel bir erkeğin gaylere olan tiksintisini yenmesini bekleyemessiniz çünkü yenemez. Halbuki her ikisi de erkektir. Benzer şekilde muhafazakar islamcılarla, sekülerizme yakın düşünen islamcılar arasındaki tiksintiyi net olarak görebiliyoruz ki bu başlık altında yazılanlar bu tiksintiyi ifade ediyor.

Bu tiksintinin neticesinde toplum içinde birbirini dışlama psikozu alevlenir ve hasta bir toplum ortaya çıkar.

Benim merak ettiğim avrupa gibi mazisi islam düşmanlığıyla harmanlanmış bir coğrafyada bu insanlar çok daha rahat yaşıyor ve tiksinti malzemesi yapılmadan özgürce ibadet yapabiliyorlarken, islam coğrafyasında tiksintiyle bakılıyor olması da ne kadar hasta ruhlu bir hale geldiğimizin kanıtı gibi duruyor. Yani iran gibi ülkelerde farklı islami görüş ve giyinişe tiksinti ile bakılıyor, bu tiksinti dozu insanları idam edecek veya hapislerde çürütecek kadar ileri gidiyor, bizim gibi sekülerleşme peşinde koşan islami ülkelerde de tam aksine başörtüsü, sarık vb. inançlara tiksinti ile bakılıyor ve bu tiksinti dozu insanları idam edecek veya hapislerde çürütüecek kadar ileri gidiyor.

Bunun neticesinde de bu farklı tiksintiler arasında bir mücadele görüyoruz. Biri diğerini yok edersem daha özgür yaşarım düşüncesiyle kanlı devrimler gibi siyasi mücadele argümanları üretiyorlar. Sanki toplum ruhsal yönden hastalanmış ve dinsel dürtülerini savaşmak için bahane olarak kullanıyorlar. Her zamanki gibi bu savaşmaya hazır hasta insanlara silah satan yahudi şirketleri suçlu olarak yaftalanıyor.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 09, 2012, 05:09:03 ös Gönderen: Masor1976 »

Temmuz 12, 2013, 11:15:06 ös
Yanıtla #6
  • Yeni Katilimci
  • *

İnsanın canı sıkılıyor, neler oluyor böyle diyor. Ama şu da var, onlar ne gördülerse ona göre yaşıyorlar. Bir nevi cahilliklerinin ve bilgisizliklerinin esiri oluyorlar. Ne kadar müdahale edilebilir? Edileceğini sanmam. Kendilerini inandıkları varlığa yakın hissetmeye çalışıyorlar. Garip ama cinsiyet ayrımı yapmanın onlar için mühim bir yanı yok.
sol lucet omnibus.