Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ANTİVİRÜS(çalışma mantığı)  (Okunma sayısı 22502 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 14, 2013, 03:10:19 öö
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Sn. GOASISG

son yazdığınız husus ücretsiz anti virus programları için geçerlidir , yeni nesil anti virus programlarının bir çok farklı tanıma algılama özelliği var anında raporlar zararlı yazılımı ve uyarı yapar...

Saygılarımla,
418

Temmuz 14, 2013, 03:35:39 öö
Yanıtla #21
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. GOASISG

son yazdığınız husus ücretsiz anti virus programları için geçerlidir , yeni nesil anti virus programlarının bir çok farklı tanıma algılama özelliği var anında raporlar zararlı yazılımı ve uyarı yapar...

Saygılarımla,
418
syn 418
Deneme sürüm sadece süre kısıtlamalı yada av veri tabanı güncelleme kısıtlılığı taşır.
Kendi bile yani av olly programıyla şifre girdiğinde atlaması gereken komutla oynama şeklinde full yapıla bilir
eğer şifre doğruysa atla je komutunu herşekilde atla jmp yaapark bile kırıla bilir.Kendini koruyamayan program sizi nasıl korur.siz bilgiden cok uzaksınsınız .ve hala ne yapmaya calıştınızı anlamadım. kendini düşürme
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 14, 2013, 03:52:16 öö
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. GOASISG

Saygılarımla,
418
syn 418
Deneme sürüm sadece süre kısıtlamalı yada av veri tabanı güncelleme kısıtlılığı taşır.
Kendi bile yani av olly programıyla şifre girdiğinde atlaması gereken komutla oynama şeklinde full yapıla bilir
eğer şifre doğruysa atla je komutunu herşekilde atla jmp yaapark bile kırıla bilir.Kendini koruyamayan program sizi nasıl korur.siz bilgiden cok uzaksınsınız .ve hala ne yapmaya calıştınızı anlamadım. kendini düşürme
Artık bu sitede kimseyle tartışma konusuna girmeden sadece yardım isteyen üyelerle bilgi paylaşımıına gideceğim .haricilik demek kendini birilerine kanıtlamaya calışırken sürünmek değildir
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 14, 2013, 04:06:34 öö
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

Sayın GOASISG;

Maalesef bu iş kopyala yapıştır ile olmuyor..
Yaptıgınız Antivrus açıklaması zaten bilgi düzeyiniz konusunda yeterli oldu..

Kopyala yapıştıra gerek yok...
Herkesin birkaç tıkla ulaşabileceği bilgilerle önüme gelmeyin..

Sırf cracking üzerine kod yazmanız da AV konusunda bilgili olduğunuzu göstermez sadece belirli bir yazılımcı bilgisine haiz olduğunuzu kanıtlar bize.

Ayrıca o söylediğiniz iş bir meslek değildir.

Program yada Kaynak kodlarınız bizi ilgilendirmez.

Sayın Samuray'ıda yönlendirme seklinizde , işlemi nasıl yapıcagını anlatımınızda zaten konuya uzak olduğunuzu göstermektedir.
Sizden nacizane ricam bu Forum Uyelerinin sizin bilgi düzeyinizde olmayabilecegini anlamanızdır.

" Artık bu sitede kimseyle tartışma konusuna girmeden sadece yardım isteyen üyelerle bilgi paylaşımıına gideceğim .haricilik demek kendini birilerine kanıtlamaya calışırken sürünmek değildir "

O zaman lütfen durmadan konu açıp tam olarak bilmediğiniz konularda başkalarına yardım etmeye çalışmayın..
Bilen de vardır çıkar birsey söyler .. Değilmi...:)
Bu sekilde öne cıkamıyacagınız gibi kişiler sizden uzaklaşır..

Saygı ve Hörmetlerimle;  Kerberos

Temmuz 14, 2013, 04:13:29 öö
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

syn Kerberos
Benimle tartışmaya ne cürmünüz nede bilginiz yettiği her halinden belli oluyor.Ben 4 yazılım dili konusundada uzman bi kişiyim.kopyala yapıştır asla yapmadım.zaten sitedeki tek sıkıntıda bu sanırım.benim algı düzeyim
sizin hayalinizde bile var olamaz
Konu acıp durmam bilginin kaynağını acıklamamı gerektirmez araştıran zaten doğru sölediğimi görebilir
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 14, 2013, 04:27:31 öö
Yanıtla #25
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Alıntı
Artık bu sitede kimseyle tartışma konusuna girmeden sadece yardım isteyen üyelerle bilgi paylaşımıına gideceğim .haricilik demek kendini birilerine kanıtlamaya calışırken sürünmek değildir.

Sayın GOASISG,

Bunu hangi zanla yazdınız çok merak ediyorum.Masonlarla direk yada dolaylı bir etkileşim ve paylaşımda olduğunuza dair bir paylaşıma ben rastlayamadım forum da.Saygıdeğer üyelerimizle eksik anlatım ve üslüp konusun da anlaşamadığınız kesin.
Masonlar.org FORUM KURALLARI açık ve nettir.Bu kurallar masonlar.org korumaktan ziyade üyelerimizin müstesna bir ortam yakalama imkanını sunmak için konulmuştur. Yeni üyemiz olduğunuz ve masonlar.org ortamı, kurallarının diğer forumlardan farklı olduğunu bildiğimiz için sizi defalarca gerek özel, gerekse forum ortamın da uyardık, forum kurallarını okumanızı ve forum kurallarına riayet etmenizi rica ettik.Doğruları daha özenli, belge, kanıt eşliğinde göstermenizi, bizi  doğru ve net bilgilerle, bilgilendirmeniz konusun da ricacı olduk.Bizim forum sakinleri ve yönetim olarak, gösterdiğimiz iyi niyet ve tolerans sanırım yanlış anlaşıldınız.

Bakınız bu başlık altın da bile flood yapmışsınız. Rahatsız olmamanız için sizi uyarmadım. Daha size nasıl bir tolerans gösterebiliriz ki ?

Sayın GOASISG,

Bundan sonraki paylaşımlarınız da forum kurallarına gereken özeni göstermenizi rica ederim. Forum kurallarına gereken özeni göstermemeniz halinde gerekli yaptırım uygulanacaktır.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2013, 05:37:25 öö Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Temmuz 14, 2013, 04:36:22 öö
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın GOASSIG

Sayın Arais'inde dediği gibi kimsenin kimseyi rencide etmeye hakkı yoktur.
Ben kendimi tanıtıyım. Aslında buda yanlıs gizli kalması gereken bilgiler ama...
Madem siz atıfta bulundunuz.. Benim Kimse hakkında aykırı görüşüm olamaz herkese eşit yaklaşır ve degerlendiririm.

13 Senelik IT ve BT geçmişine sahibim.
Halen kendi Yazılım ve Sistem Destek Firmamın sahibiyim.
MCSE ve MCT yim. Apple Türkiye Supporter'larından biriyim.
Yıllarca KAspersky , F-Secure , Avast Türkiye desteğini verdim.
Türkiyenin her yerinde Bankalara , Hastanelere , Bakanlık IT departmanlarına , Kamu kurum ve Kuruluşlarına
güvenlik eğitimleri ve sunumları yaptım.
Bir çok security cihaz ve yazılımının kurulum danısmanlık ve desteğini verdim.
O yüzden bilgi konusunda da acık olmak lazım..
Kefe ile arşın birbirini ya karşılamazsa demek lazım...

Temmuz 14, 2013, 04:37:10 öö
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
Artık bu sitede kimseyle tartışma konusuna girmeden sadece yardım isteyen üyelerle bilgi paylaşımıına gideceğim .haricilik demek kendini birilerine kanıtlamaya calışırken sürünmek değildir.

Sayın GOASISG,

Bunu hangi zanla yazdınız çok merak ediyorum.Masonlarla direk yada dolaylı bir etkileşim ve paylaşımda olduğunuza dair bir paylaşıma ben rastlayamadım forum da.Saygıdeğer üyelerimizle eksik anlatım ve üslüp konusun da anlaşamadığınız kesin.
Masonlar.org FORUM KURALLARI açık ve nettir.Bu kurallar masonlar.org korumaktan ziyade üyelerimizin müstesna bir ortam yakalama imkanını sunmak için konulmuştur. Yeni üyemiz olduğunuz ve masonlar.org ortamı ve kurallarının diğer forumlardan farklı olduğunu bildiğimiz için sizi defalarca gerek özel, gerekse forum ortamın da uyardık, forum kurallarını okumanızı ve forum kurallarına riayet etmenizi rica ettik.Doğruları daha özenli belge kanıt göstermenizi bizi de bizi doğru ve net bilgilerle bilgilendirmeniz konusun da ricacı olduk.Bizim forum sakinleri ve yönetim olarak, gösterdiğimiz iyi niyet ve tolerans sanırım yanlış anlaşıldı.

Bakınız bu başlık altın da bile flood yapmışsınız. Rahatsız olmamanız için sizi uyarmadım. Daha size nasıl bir tolerans gösterebiliriz ki ?

Sayın GOASISG,

Bundan sonraki paylaşımlarınız da forum kurallarına gereken özeni göstermenizi rica ederim. Forum kurallarına gereken özeni göstermemeniz halinde gerekli yaptırım uygulanacaktır.

Saygılarımla
Syn Arais
Yönetimin uyarıları doğrultusunda( sizede duyduğum saygı dolayısıyla )siznde bildiğiniz gibi her davranışıma bir ceki düzen vermeye calışıyorum bana aşırı tölerans gösterildiğinin farkındayım.
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 14, 2013, 04:45:08 öö
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın GOASSIG

Sayın Arais'inde dediği gibi kimsenin kimseyi rencide etmeye hakkı yoktur.
Ben kendimi tanıtıyım. Aslında buda yanlıs gizli kalması gereken bilgiler ama...
Madem siz atıfta bulundunuz.. Benim Kimse hakkında aykırı görüşüm olamaz herkese eşit yaklaşır ve degerlendiririm.

13 Senelik IT ve BT geçmişine sahibim.
Halen kendi Yazılım ve Sistem Destek Firmamın sahibiyim.
MCSE ve MCT yim. Apple Türkiye Supporter'larından biriyim.
Yıllarca KAspersky , F-Secure , Avast Türkiye desteğini verdim.
Türkiyenin her yerinde Bankalara , Hastanelere , Bakanlık IT departmanlarına , Kamu kurum ve Kuruluşlarına
güvenlik eğitimleri ve sunumları yaptım.
Bir çok security cihaz ve yazılımının kurulum danısmanlık ve desteğini verdim.
O yüzden bilgi konusunda da acık olmak lazım..
Kefe ile arşın birbirini ya karşılamazsa demek lazım...

syn Kerberos
Güvenlik dediğiniz olguların belli kurallar cercevesinde gecerli olduğunu bilirsiniz.ozaman sizin güvenli dediğiniz
her olguyu kolayca krabileceğimide anlamış olmanız lazım işyerlerinin modem şifreleri bile wep wpa tabanlı hex şifre algoritması linux tabanlı işletim sistemleriyle 2 dakikada kırılıyor.güvenlikten anlıyorsanız benimle tartışmamanız gerekirdi .yada ne demek istedimi anlamış olmanız gerekirdi. Noktalama konusunda tekrar tekrar kontrol etmem yüzünden tam acıklayıcıda yazmam sorun oluyor

(Sırf cracking üzerine kod yazmanız da AV konusunda bilgili olduğunuzu göstermez sadece belirli bir yazılımcı bilgisine haiz olduğunuzu kanıtlar bize.)
Yukarda cracking kod yazma olarak bahsettiniz tersine mühendisliktir ve bir programı runtime av lerden kacırma prensibiyle alakası yoktur.bir virüs scantime ve runtime şifrelenirse yakalnma gercekleşmez
burda istediğiniz güvenliği söleyin. ve nasıl deliniceğini acıklıycam ve yöneticilerde bunu incelesin
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2013, 04:58:20 öö Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 14, 2013, 05:14:05 öö
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın GOASISG;
Bakın halen tartışma ortamı yaratmaya calısyorsunuz..
Ben gösterdikçe üzerine gidiyorsunuz..

Sadece Craking yaptığınızı söylüyorsunuz. Ama ..

" Programın kullanım hussuslarından sorumlu yazan coderler değildir.Hacker adı altında kötü niyetli kullanım sahipleri olabilir.Antivirüsler bir cok kişinin kullandığı programları tanır.o yüzden hacker denilen kullanıcılar yakalanır.Amacınızın ne olduğunu anlayamadım "

Hadi biraz daha ugrasmıs olıyım madem sizinle..

Birincisi; Coder yazdığı herk koddan sorumludur. Her dll inden... Ole yazdım o zarar vermek için kullanmıs yok.. Knedi porgramınıız derlerken gerekli sifrelemeyi yapmakla mükellefsiniz.
Aksi taktirde kanuni karsılıgı ile değerlendirilirsiniz Coder yada Programcı olarak..Gerci her ikiside aynı seydir. Havalı oluyo sanki Coder diyince..

İkincisi ;
Hacker aslında:
Bir sistemi icerden ve dısardan olabilecek tüm saldırılara karsı kendi yazdığı yada başkaları tarafındna yazılmış 3. parti yazılımlar ile test eden danışmanlık hizmeti veren ve bu sorunları raporlayarak sistemleri guvenli hale getiren kişi yada firma çalışanı olarak görev yapan kişilere denir. Türkcede kullanılan isimleri , Security yada Bilgi Güvenliği Uzmanı , Sistem Güvenlik Analisti vs..

Cracker ise :
Aynı işlemi Sistemlerden veri çalmak yad azarar vermek için kullanan kişiye denir. Maalesef Hacker ve Cracker karsıtırılmıs olup toplumlarda Hacker daha popüler olarak bilgi hırsızı anlamınd akullanılmaktadır.

Birde Lamer vardır :
Lamer'ler basit bilgisayar operatörleridir. Baskaları tarafındnan yazılmış 3. parti yazılımlar ile sistemlere sızmaya calısırlar yada muhtelif kişisel bilgileri çalmaya calısırlar.
Örnek: Msn yada Hotmail bilgilerini çalmaya claısan internet Cafe cocukları gibi..

Siz sanırım Cracker ile Hacker arasındasınız. Bu sizi IT ve Network Protokolleri konusunda bir noktaya kadar bilgili yapsada Programcılık , Donanım , Sistem güvenliği cok farklı seylerdir.
Her bir AV programı kendi ic dinamikleri ve algoritmalarına sahiptir. Ben biliyorum diyenler hep yanlışa gider.

O yüzden biliyorum demek yerine izlemek belki daha doğru olabilir.
Ayrıca ;
" Güvenlik dediğiniz olguların belli kurallar cercevesinde gecerli olduğunu bilirsiniz.ozaman sizin güvenli dediğiniz her olguyu kolayca krabileceğimide anlamış olmanız lazım işyerlerinin modem şifreleri bile wep wpa tabanlı hex şifre algoritması linux tabanlı işletim sistemleriyle 2 dakikada kırılıyor.güvenlikten anlıyorsanız benimle tartışmamanız gerekirdi .yada ne demek istedimi anlamış olmanız gerekirdi. Noktalama konusunda tekrar tekrar kontrol etmem yüzünden tam acıklayıcıda yazmam sorun oluyor "

Sanırım siz olayın özünü halen anlamamışsınız..

Burda olay ustunluk sağlamak değil.... Sayın Samuraya verdiğiniz bilgi hem yarım yamalak hemde muallaktı..
Benim eleştirim buydu..  Ancak siz ben bilirim modundan kurtulamadınız.
Söylediklerinizde hep havada kaldı.. Maalesef üyelerlede catısma ve yazılı tartışma içine girdiniz.

Bunlar burada istenen en son seydir.
Burada bizlerin ne olduğu değil birbirimize ne kadar bilgi verebileceğimiz ve ne kadar yararlı olabileceğimiz önem taşır.
Gerisi teferruattır. Ben gök olsam siz yeryüzü genede kavusamayız anlıyacagınız..

Eğer İleriki zamanlarda Bir Cracking ve  bilgisi lazım olursa ilk size başvururum söz..
Ancak terzi terzilik yapsın; tas ustası tas ustalığı ki adet yerini bulsun..