Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kalem  (Okunma sayısı 1336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 20, 2014, 12:38:59 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şuan elimde görmüş olduğunuz varlık, dünyanın en güçlü ve en önemli aracıdır. Bilgiyi kaydetmemizi, birbirimize aktarmamızı, bir sonraki nesillere taşımamızı sağlar. Gelişim; kalıcı bilgi aktarımıyla, kalıcı bilgi aktarımı ise kalem sayesinde meydana getirilir. Hayatımız da kaleme bağlıdır. Mersin İdman Yurdu Spor’la sözleşme imzalayacaksın; kalem, yedek kulübesinden sahaya iniyor. Ev alacaksın, kontrat imzalayacaksın; kalem, ebeveyn banyosundan çıkıp geliyor. Gibi gibi...

Bunların yanı sıra kalem, bizim fermanımızı da verendir. Müdür kâğıdı imzalar, mührü basar; “hadi oğlum okuldan kış kış...”. Site yöneticisi kâğıdı imzalar, mührü basar; “hadi komşum siteden kış kış...”. Engizisyon hâkimi kâğıdı imzalar, mührü basar; “hadi kâfirim, dünyadan kış kış...”... Bunlara daha birçok örnek verilebilir de üşengeçlik başa bela, kusura bakmayın lütfen.

Bu varlık dünyanın en önemli aracıdır. Varlık diyorum, araç diyorum; neden varlık diyorum, araç diyorum? Harika bir soru! Varlık diyorum çünkü kalem bir varlıktır, bana kalemin olmadığını ispatlayamazsın. Araç diyorum çünkü araçtır. Haha! Birçok varlık kullanılabilir birer araçtır. Kalem, top, silgi, kâğıt, insan ve hatta tanrı... Evet, tanrı da kullanılabilir bir araçtır. A-a! Kâfir ben mi oluyorum şimdi burada? “Allahu Ekber” diyerek, kafa keserek dünya hâkimi olmaya çalışan Işid üyeleri mi dindar? Pisliklerini Tanrı’yı kullanarak, Tanrı’yı karalayarak gerçekleştiren varlıklar... Bunların bir diğer örneği de Papa! Tanrı’yı kullanarak yıllarca Avrupa’nın hâkimi oldu, krallara taç giydirdi. Gerçi hala milyarlar onun ağzına bakıyor ya, kimsenin akıllandığı yok! Kalemden nerelere geldik yahu...
Serius est quam cogitas.