Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Şanlıurfa Suruç Patlama  (Okunma sayısı 4154 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 20, 2015, 12:57:36 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Şanlıurfa Suruç'ta Amara Kültür Merkezi Bahçesinde Yaşanan Patlama Dolayısı İle; Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var. Ölenlere Rahmet, Yaralananlara Acil Şifa, Ailelerine ve Çevrelerine de Sabır Diliyorum.

« Son Düzenleme: Temmuz 20, 2015, 01:13:35 ös Gönderen: Kadim »
Benim Ülkem Dünyadır,
Tüm İnsanlar Benim Kardeşimdir,
İyiyi ve Doğruyu Yapmak Benim Dinimdir.

Kadim Her Daim Buradadır.!

www.Masonlar.org

Temmuz 20, 2015, 04:04:11 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Her ne kadar kobani konusundaki tavrım sert ve kesin olsa da bu şekilde yapılmamalı. Burada bu saldırıyı yapanlar aciz insanlardır. Cesaretleri varsa gidip bu saldırıyı PKK kamplarında ya da IŞİD kamplarında yapsınlar. İsteklerini, ılımlı eylemlerle dile getirmeye çalışan kim olursa olsun, dinlenmeli ve yumuşak tepki verilmeli. Sokakları molotoflayanlara, otobüs yakanlara iyilik meleği olup, bu şekilde isteklerini dile getirenlere cellat olmak sadece adiliktir. Acil şifalar diliyorum.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Temmuz 20, 2015, 04:54:11 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Suruç ta yaşanan olay terör eylemidir ve yapanlar teröristtir. Terör eyleminin kimi vurduğuna bakarak kınamak veya kınamamak akil bir aklın seçeneği değildir.
Terörün dini,dili,ırkı,mezhebi olmaz.Terörün makul bir nedeni olamaz.
Terörün tarafı olmadığı gibi Terör mağdurlarının yanında olmak için de gereken tek şart İNSAN olmaktır.
Suruçta yaşanan olay tek bir zümreye, düşünceye karşı yapılmamıştır.
Olay Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde yaşanmış ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını hedef almış bir terörist saldırıdır.
Bu hain saldırı Tüm Türk Halkını hedef almıştır.
Bu hunhar terör eylemini SGDF nin söylemlerini bahane gösterip, yumuşatmaya çalışanların benim nezdimde bu Terör Eylemini gerçekleştirenlerden farkı olmadığı gibi,bu Terör eylemi üzerinden siyasi rant elde etmek için dakika beklemeden harekete geçenlerde aynı sınıftadır.
Ölen bir İNSANDIR.Allah/Tanrı/YeHoWaH -nasıl hitap ettiğiniz sizin özelinizdir- ın vermiş olduğu kutsal emanet olan CAN alınmış, masumlar ölmüştür.
Allah/Tanrı/YeHoWaH aölen ve yaralanan insanlara acil şifalar ve ailelerine sabır versin.Allah/Tanrı/YeHoWaH bu hain saldırıyı düzenleyenleri ıslah ve terbiye etsin.

Aptallara göre insanlar; ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere 8’den fazla kategoriye ayrılırlar. Halbuki olay bu kadar komplike değildir. İnsanlar sadece 2’ye ayrılırlar: İyi insanlar ve kötü insanlar."
Albert Einstein

Saygılarımla
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Temmuz 20, 2015, 05:08:14 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Ortadoğu şöyle böyle diyoruz ama bizim de pek farkımız kalmadı artık.

Temmuz 20, 2015, 05:15:17 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

DHKP-C ve MLKP Gençlerini oraya HDP'li vekiller davet ediyor, imkan sağlıyor. Ancak ne hikmetse her eylemde boy gösteren HDP'li vekillerden 1 tanesi bile bu eyleme katılmıyor. Ardından bomba patlıyor ve ortalıkta iki tip yorum dolanıyor;

1) Devlet bu eylemi bilerek yaptı!

2) Bu eylemi yapan IŞİD'dir ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yapmıştır. Türkiye IŞİD'e savaş açmalıdır!

Vay be. Ne güzel Dünya.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Temmuz 20, 2015, 07:11:00 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bugün Şanlıurfa ili Suruç ilçesinde vuku bulan menfur terör saldırısını kınar, bu saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, Ailelerine ve sevenlerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.

http://www.tsk.tr/3_basin_yayin_faaliyetleri/3_1_basin_aciklamalari/2015/ba_22.html
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Temmuz 20, 2015, 07:20:21 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

işlenen suçların cezaları yetersiz. bu eylemleri yapanlar, yapmaya teşebbüs edenler kanundan korkmalılar.

Saygılar

Temmuz 20, 2015, 09:20:04 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ülkemiz terör ülkesi yolunda hızla ilerliyor. Sıcak çatışma bölgesine çekilmeye çalışıyoruz. Ortadoğu bataklığına girmeyiz umarım.

Fotoğraflar yüreğimi dağladı. Yaşamını yitirenlere Allah rahmet eylesin yaralananlara da acil şifalar dilerim.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein

Ağustos 11, 2015, 08:19:20 ös
Yanıtla #8
  • Yeni Katilimci
  • *

Türkiye iç savaşa doğru hızla ilerliyor..

Mayıs 25, 2016, 09:42:57 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Vayyyy beeeee ne güzel Dünya.

Her kes bol keseden ahkam kesiyor.

Yok bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunuyor da bilmem ne. Giy giy da giy giy.

Bakin bu devletin hakimi ne diyor.

Alinti baslangici:

Savcıya göre, Suruç Emniyet Müdürü canlı bomba saldırısı olacağını biliyordu, önlem almadı

Savcıya göre, Suruç Emniyet Müdürü canlı bomba saldırısı olacağını biliyordu, önlem almadı

IŞİD'in 20 Temmuz 2015'te gerçekleştridiği Suruç katliamında 33 kişi hayatını kaybetmişti
25 Mayıs 2016 Çarşamba 10:04

Suruç katliamı İddianamesinde 20 Temmuz'da gerçekleşen saldırıdan 3 gün önce ilçe emniyet müdürlüğüne valilik imzasıyla canlı bomba vb. saldırılara karşı Amara Kültür Merkezi çevresinde önlem alınması konusunda uyarı yapıldığı ortaya çıktı. Ayrıca önleme araması yapılması için mahkeme kararı olmasına rağmen Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü; İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yapalial'ın önlem almadığı ortaya çıktı.

Davayı değerlendiren Suruç için Adalet Platformu ise yargılamanın sadece ilçe emniyet müdürüyle sınırlandırılmasının adalet taleplerinin çok uzak olduğunu ifade ederek, “Yargılanmayan failler, yakalan(a)mayan canlı bombalar hayatlarımızı karartmaya devam ediyor. Suruç Katliamı soruşturmasında bir adım boyu yol alamayanlar sadece Suruç emniyet müdürü hakkında dava açarak katliamın bütün faillerini kamuoyundan gizlemeye çalışıyorlar” dedi.

Alinti bitti. Haberdar