Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tij uzaklaştırma  (Okunma sayısı 9493 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 26, 2016, 11:13:56 öö
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Saygıdeğer forum üyeleri,

Tij adlı kullanıcı üye '' Uyarilara ragmen kufur icerikli soylemlerde bulunma" nedeniyle forum kuralları(8. Madde) ihalinde bulunmasından dolayı forumdan 15 gün süreyle uzaklaştırılmıştır.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2016, 04:02:47 ös Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Haziran 13, 2016, 04:31:52 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Saygideger forum üyeleri,

Tij adli kullanici üye, yani ben, 7 yildir üyesi oldugu bu forumda hic bir sekilde kimseye karsi küfürlü bir söz söylememistir ve kendi elinden kendisine ait küfürlü bir paylasimda bulunmamistir.

Kendisine yöneltilen bu suclamayi kabul etmemektedir ve isin aslini aciklama zorunlulugu duymaktadir.

Kendisine yöneltilen suclamanin sebebi, baska bir baslik altinda ( konu sanirim dokunulmazliklarin kaldirilmasi ile alakaliydi ) 17-25 Aralik Taprlerinde gecen ve AKP döneminin yani yesil sermayenin palazlandirdigi Mehmet Cengiz isimli "isadami"na ait olan ve "Millet" kelimesiyle baslayan bir cümlesini burada paylasmasidir.

Forum üyelerinin bilgisine.

Saygilarimla.

Haziran 13, 2016, 05:54:32 ös
Yanıtla #2

Sayın Risus'un, bir başlık ta kişi belirtme den kullandığı bir cümle ye karşılık; siz de, aşağıda ki gayri ciddi üslubu kullanmadınız mı?

Alıntı
Vayyyy beeeee ne güzel Dünya.

Her kes bol keseden ahkam kesiyor.

Yok bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunuyor da bilmem ne. Giy giy da giy giy.

Böyle aymazlık görmedim.

« Son Düzenleme: Haziran 13, 2016, 06:02:57 ös Gönderen: Zig-Zag »
Sen Özelsin

Haziran 13, 2016, 06:41:05 ös
Yanıtla #3

Sayın Zig-Zag,

Buradaki mevcut konu Sayın Tij'in "küfür" üzerine forumdan uzaklaştırıldığı yönündedir; ciddi olmayan üslubuyla değil. Sayın Arais yaşanan durumu yanlış aksettirdiği için soru işareti oluşturmuştur. Zira Sayın Tij küfür etmediğini, içinde küfür geçen bir yazıyı paylaştığını söylüyor. Bu ikisi aynı şey değildir. Haliyle cezanın açıklama kısmının "küfürlü içerik paylaştığı..." şeklinde olması gerekirdi.

Sayın Arais'in küfür etmemiş bir kişiyi küfür etmiş şeklinde lanse ettiği için özür dilemesi gerekir diye düşünüyorum.

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Haziran 13, 2016, 07:14:26 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Dostum Tij' in şimdiye kadar uygunsuz bir yazısına şahit olmadım ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 13, 2016, 07:18:24 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Özür yetmez. Sayın Arais hatta Sayın Risus görevlerinden alınmalı. Sayın Tij tam yetkili bir şekilde forumu yönetmeli.

Küfür ne ki ?! Etse ne olur etmese ne olur?!  http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=19062.0 Başlık altında yazılanlar ortada. Sayın Tij ne yaparsa yapsın nasıl olsa ya "hümanist" anlayışla yazdı denilecek, ya da başka bir açıklamayla ilgili üye aklanacak...

Boşverin ! Bu forumda koruyanı, kollayanı çok.
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Haziran 13, 2016, 09:51:47 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Benim "  tam yetkili bir şekilde forumu yönetme"m icin Arais ve Risus arkadaslarin görevden alinmalarina gerek yok ki.

Biz demokratik ve uygar bir sekilde beraberde yönetiriz bu forumu. :) :)

Haziran 13, 2016, 11:53:19 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Terör saldırısı sonra yaptığınız yorumlar ortada!

Terör saldırısı sonrası fırsatçı bir anlayışla, teröre lanetlemeyen bir insanın demokrasiden veya uygarlıktan bahsetmesi ve/veya bahsedebilmesi insan aklına hakarettir.

Demokrasi ve uygarlık kelimelerinin anlamlarını dahi biliyor olmanız beni şaşırtır!

1ler 0 lardan oluşan bu sanal alemde istediğiniz kişi olabilirsiniz! ama gerçekte

Simdi ben size bir kaç fitne örneği sıraladim  ve siz dün Ankara'da ki iğrenç  fitnenin nereden geldiğini anlayın.

Terör saldırılarını bile kınayamayan, teröriste terörist diyemeyen, masum insanların katledildiği bir saldırı sonrası yukarıda ki cümleyi kurabilen bir insansınız.

''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Haziran 14, 2016, 12:16:46 öö
Yanıtla #8

Sayın Metatron,

Buradaki konu ile yazdıklarınız arasında hiçbir ilişki bulunmamaktadır. Biz burada cezanın sebebini ve ne derece adaletli olduğunu tartışırken siz gelmiş Sayın Tij'in düşüncelerine saldırıyorsunuz. Terör saldırısını ister kınar, ister kınamaz size ne? Terörün haklı gerekçeleri olduğunu da düşünebilir, size ne? Bunlar ceza sebebi değildir. Zaten ceza sebebi olarak gösterilen neden "küfür". Siz, kendiniz gibi düşünmeyeni linç etmeye çalışıyorsunuz. Bir de oturmuş uygarlık, demokrasi ve insanlık eleştirisi yapıyorsunuz. İnsan hayret ediyor doğrusu!
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Haziran 14, 2016, 12:29:45 öö
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Metatron,

Buradaki konu ile yazdıklarınız arasında hiçbir ilişki bulunmamaktadır. Biz burada cezanın sebebini ve ne derece adaletli olduğunu tartışırken siz gelmiş Sayın Tij'in düşüncelerine saldırıyorsunuz. Terör saldırısını ister kınar, ister kınamaz size ne? Terörün haklı gerekçeleri olduğunu da düşünebilir, size ne? Bunlar ceza sebebi değildir. Zaten ceza sebebi olarak gösterilen neden "küfür". Siz, kendiniz gibi düşünmeyeni linç etmeye çalışıyorsunuz. Bir de oturmuş uygarlık, demokrasi ve insanlık eleştirisi yapıyorsunuz. İnsan hayret ediyor doğrusu!

Benim yazdıklarımdan size ne?
- Dostoyevski -