Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KADİNCA MERHABA!  (Okunma sayısı 1050 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 15, 2017, 04:38:34 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kadinca merhaba!
Siz degeri uyeleri boyle selamlamamin sebebi:Bu siteye giris amacimi ve diger tum hemcislerim adina selam vermek istememdendir..
Oncelikle takdire şayan bir forum oldugunu belirtmek istiyorum.Siteyi ilgili ilgisiz arastirmalar ve calismalar  yaparken  mason sozcuguyle tanisip ve masonlarin resmi sitelerinden yonlenerek bulmus oldum.
Degerli uyeler;
Siteye gelis amacim ,biliyorsunuz ki forumdaki kadin uye oranlari karsi cinse oranla oranlanmiyacak kadar dusuk.Heleki mason uyeler hic yok desem yanlis olmaz sanirim.Bunun sebeplerindn biri masonlugun eskiden beri gelen kurallarindan kaynaklanmakta oldugunuz dusunuyorum.Tabiki masonlugun kurallarini sorgulama gibi bir luksumuz katiyen olamaz.Ama Artik 21yy da emin olun en cok isiga ihtiyaci olan birileri varsa onlarda Kadinlardir...
Aktiflik,arastirma,yorumlama,sorma,bilmek,bilmek istemek kadinlarda artik nasil denir pek trend degil.Etafiniza bakin efendim Kendilerini bu dunyanin dayattigi "Aisveris kolesi,cinselligin kolesi,makyajin kolesi KADİN" sifatinin altinda ezilmekte.Peki bunun sebebi sizce masonluk ve onun ogetilerinden mahrum kalmanin bir sonucu degil midir?Sahsimca bir kadin olarak durumu vaziyeti boyle gormekteyim.İnanin yeni uye olmam ragmen,, foruma uye oldugum gunden beri o kadar sey ogendim ki fikri dunyamda   kisa zaman icinde olumlu degisimler yasadim ve aklima gelen ilk seylerden birisi" diger hemcinslerimin burada olamasi
gerekmekte "oldu
Ozellikle bu forumda kadinlalrin aktifligi,yorumlari,dusunceleri eminim onlarinda İSİGİ bulmasinda yararlanacaklari isik suzmelerinden biri olacaktir.
Uyelerimiz umarim beni yanlis anlamamislardir.HKMBL uyesi olan mason uyelerin greken anlayisi gostereceginden bir suphem yok
Bundan dolayi siz uyelermiz goruslerini almak,veya yanlissam yanlisimin duzeltilmesini isterim.
Sunu belirtmek isterim İ* herkesin hakki olmalidir.
 Bilimin kolesi,Ogrenmenin kolesi, İŞİĞİN KÖLESİ KADİN" cumlesi herkesin dilinde olmasi en buyuk Temennimdir.

Tekrardan herkese Kadinca selamlar...
Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Şubat 15, 2017, 05:02:52 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Foruma katıldığımda bende 16 yaşındaydım. Forum gittikce gençleşiyor. Hoş geldiniz Rana Hanım.
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Şubat 15, 2017, 05:11:13 ös
Yanıtla #2
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın RANA,

Hoşgeldiniz,,,

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Şubat 15, 2017, 09:44:21 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sevgili RANA,

Hoş geldiniz.

Sevgi ve saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe