Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Albert Pike & Lucifer Doktorini  (Okunma sayısı 8889 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 07, 2018, 07:33:58 ös

Albert Pike'nin "Moral and Dogma"kitabında neden  Lucifer'e atifta bulunuluyor;
Üçüncü,dördüncü,beşinci..savaşları çıkarmayı denemek isteseler de amaçlarına asla ulasamıyacaklardır.Luciferde insanlık gibi zavallı amaci bir sonda bitecek görevlendirilmiş şeytan.Kainatin sonu geldiğinde oda mutlak ateş olan yerini alacak!.Ona hizmet etmek saflıktan oteye gitmez..Kaynaklara dayalı bir veri.Şöyle,boyle demeyip kitabın kaynağı dipnot sayfalarını araştırıp okunabilir...Sayfa ve alıntılar kaynak olarak sunulmuş.... Saygılarımla.

Albert Pike’ın kitabı Morals and Dogma (Ahlak ve Dogma) hala ABD’de İskoç Riti Masonluğu üyelerine tavsiye edilir ve iyi tanınmış mason yazarlar tarafından masonluğun Eflatunu olarak isimlendirilmiştir. 33. dereceden mason olan Albert Pike’ın Morals and Dogma adlı kitabındaki açıklaması şöyledir:

LUCIFER (şeytan), ışığın kaynağı! Karanlığın Ruhu...

Petrovna Blavatsky, bu kavramı şöyle özetlemiştir:

Lucifer ilahi ve dünyevi bir ışıktır, ‘Kutsal Hayalet’ ve ‘Şeytan’dır... (The Secret Doctrine (1888), Cilt. II, s. 513)

Yine New Age hareketinin öncülerinden filozof mason David Spangler’in bu konudaki görüşleri ise şöyledir:

Lucifer (şeytan) bize bütünlüğün son bağışını vermeye gelir. Eğer bunu kabul edersek, o zaman özgür olur ve biz de özgür oluruz. Bu Lucifer başlangıcıdır. Bu, şimdi ve önümüzdeki günlerde pek çok insanın yüzyüze geleceği bir şeydir, çünkü bu, New Age’in başlangıcıdır .” (David Spangler, Director of United Nations Planetary Initiative, Reflections on the Christ (1978), pg. 45)

Masonlar açıkça, şeytanın himayesinde hareket etmekte ve onun emirlerini yerine getirmektedirler. Bu gizli tarikatta en önemli sembol olarak kullanılan “her şeyi gören göz”, “Lucifer’in gözü” olarak tasvir edilmektedir.( John Daniel, Two Faces of Freemasonry, Day Publishing, 2007, s. 7) Bunun dışında tüm masonik semboller de aynı amaç için tasarlanmıştır. Tersine yıldız, Baphomet (keçi şeklinde şeytan) adını taşır ve şeytan’ın sembolüdür. Büyücülükte tersine beşgen yıldız yalnız bir amaçla kullanılır, şeytan’ın gücünü çağırmak için!( John Daniel, Two Faces of Freemasonry, Day Publishing, 2007, s. 44) Dolayısıyla tüm masonik semboller aslında masonluğun temelinde yatan inancı, yani şeytana tapınmayı sembolize etmektedir.

Daha önce detaylarını belirtmiş olduğumuz Lucifer doktrininin fikir babası 33. Dereceden mason Albert Pike ve onun şeytan doktrini ile ilgili olarak yazar John Daniels şu açıklamayı yapmaktadır:

Albert Pike, “Lucifer Doktrinini” birçok mason biraderine öğretti. En heyecanlı öğrencileri Lucifer Doktrinini en ileri seviyede uygulayan Bismarck ve Mazzini’ydi. Bu üçlü birlikte masonluğu kullanarak iki dünya savaşı çıkardılar ve bunun ardından “dünyanın Lucifer’e Tanrı olarak tapınmaya hazır olmasını” sağlayacaklardı. (Allah’ı tenzih ederiz) (John Daniel, Two Faces of Freemasonry, Day Publishing, 2007, s. 94)

Masonların şeytan ile bağlantılarının en büyük örneklerinden birini ise, 33. derece mason olan İngiliz Alesteir Crowley teşkil etmektedir. Satanist olan Crowley, aynı zamanda Doğu Tapınakçıları Locası (Ordo Templi Orentis – OTO) üstad-ı azamdır. Crowley’in annesi, oğlunun İncil’deki Canavar’ın tezahürü olduğunu söylemektedir. “Yaşayan en kötü insan” ünvanını taşıyan Crowley, masonik ritüeller doğrultusunda, kendisi ile bağlantıda olan kişilerin büyük bir kısmının dehşet verici ölümlerine sebep olmuştur. Crowley’in, şeytana, 150 genç erkek kurban ettiği iddia edilmektedir. (John Daniel, Two Faces of Freemasonry, Day Publishing, 2007, s. 95)

33. dereceden mason olan Crowley’in aşağıdaki şiirleri, masonik sistemin altında yatan asıl şeytani gerçeği açıkça gözler önüne sermektedir:

Kanımı şeytanın ellerine bağlıyorum
Bütün hepsi ellerimin arasında
Sana, Canavar, senin kontrolüne,
Kendimi rehin veriyorum, bedenimi, zihnimi ve ruhumu. (Aleister Crowley, "The Beast 666," 33° Freemason, Satanic Extracts (Black Lodge Publishing, 1991), pg. 3)

Nefret edilen işime, işim üzerine yemin ederim,
Her konuda dikkatsizim, fakat tek bir konuda ödül alırım,
O da tanrımız olan şeytanın mutluluğudur. (Aleister Crowley, "The Beast 666," 33° Freemason, Satanic Extracts (Black Lodge Publishing, 1991), pg. 4 -

[url=https://m.youtube.com/watch?v=9WK92s4QVu8]https://m.youtube.com/watch?v=9WK92s4QVu8

https://m.youtube.com/watch?v=lWnSSTzuG3Q

https://m.youtube.com/watch?v=FRRgSTxXUbs

https://m.youtube.com/watch?v=FdSuVdOHm7s

"Katoliklerin incilden yorumlamasi ile Lucifer videosu;"

https://m.youtube.com/watch?v=8QOUUkHHfkc
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2018, 08:08:18 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Haziran 07, 2018, 09:18:24 ös
Yanıtla #1

Evrenin yaşına göre biz çok yeni bir canlı türüyüz; ve evren çok geniş...Böyle sığı düşünceler yüzünden çok insan katledildi.Bir meh(c)zup, yanardağ'a bakire bayanları attırdı; diğer meh(c)zup, kadınları cadı diye yaktırdı.Çağımız ilim,bilim çağı...

Birde kendimce ,farklı bir açıdan da tüm bunlar hakkında düşüncelerimi ayrıca anlatmak isterim:

Tanınan evren de varoluşun tabiatı, tüme varanın dişil simetriğidir.Eril olan micro benliği, macro olanın içinde ve tüm bunların tamamlandığı bütünlükte, ve olgunlaşarak gelişen tüm soyutluklarında tanımlanırız.İster boyutlar,ister cehennem densin, düşdüğümüz yerden yükselişin 3'üncü katındayız.Peki kimler bu çemberi kıracak ?

Dinler düşmüşlerin bedenlerini doğru evrimleştirmeli ki atalarının güzelliğine ilerki bozulmuş nesiller hayran kalmasın.Yavaş yavaş ve yavaşca...

Yükselecek olan sessiz melekler,ve tüm şeylerin tan yerleri bilindiğinde,hak eden bilinçler kapıya dokunacak.Dinlerin koruduğu bedenler içinde...

« Son Düzenleme: Haziran 07, 2018, 09:36:16 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Haziran 08, 2018, 10:03:53 öö
Yanıtla #2
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Farmakoloji

siz moral and dogma adlı kitabı okudunuz mu ? Geldiğinizden ben beri bu tür anti hikayeler paylaşıyorsunuz kaynaksız  kaynak ve dogru bilgi konusunda sizi bir çok defa uyardık.  Masonlukla ilgili şüphelerinizi bu şekilde gideremezsiniz. Madem masonlar şeytana hizmet ediyor sizin masonlar.org ta ne işiniz var. Benim ne işim var. Ben şeytan uşağımıyım şimdi.. internette araştırma yapacağınıza alın biraz kitap okuyun...

Hey allahım
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Haziran 08, 2018, 10:17:57 öö
Yanıtla #3

Sayın @Arais,Anti Masonik bir başlıkta başlığı açtım.Neden bu kadar tepki verdiniz? Masonluk kaynaklari kadar antimasonik kaynakta okumak cok doğal.Eger bu başlık açılmışsa paylaşım yapmak ve fikirlerimizi söylemek çok doğal.Moral and dogma PDF İngilizce olarak indirdim.Ama uzun bir kaynak olduğu için cok az ilerleyebildim.Şuan fikir sunmak için erken.Ama yutup İngilizce videolarda pekte iyi yorumlar yapılmıyor.Oyuzden antimasonik paylaşımda bulundum.Madem oyle degilse;verilen kaynaklar kitaplari dipnotları çürütülmesi için kaynaklar sunulabilir...Burda bahsedilen sanırım  sonradan ilimunati bağlantılı kişiler gibi... Sonuç olarak Antimasonik paylaşım..Herhangi önyargı icinde değilim.Ama dediğim gibi böyle düşünce paradigması olsa zaten içeriğinde insan kalmaz....Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2018, 11:04:02 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Haziran 08, 2018, 01:53:52 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

@Farmakoloji dostum bu gruba geldin hoş geldin... ancak sana tavsiyem okuduklarını kalbinle oku antisiyle değil... inan geçen kelime ve terimler senin zannettiğin gibi bu dünyada beyninle algıladıkların değil... Rabbimiz ışık -Müslümanlıkta nur denir- verir. O nun izni ve buyurması olmadan bir yaprak yerinden kıpırdamaz... şeytan tanımı bile vuku bulmaz biraz böyle bak... sevgiler....
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Haziran 08, 2018, 05:26:23 ös
Yanıtla #5

Sevgili @ruzber,Samimi yaklaşımınizdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.Bir bayan olarak dostum kelimesini yanlış anlamadığımida belirtmek istiyorum ::).Antimasonik bir başlıkta açmamin sebebi konuyu cok uçucu bulmam idi..Kitap okuma konusuna gelince online Amazondan cok kitap alır okurum.Cogunluk pdf ile kitap indirip okumayı tercih ederim.Zamanimin cogu zaten sitede yayınlanan ,orda,burda kitap,dergi okuyarak geçiyor.Her kitap okuyan adam olsa idi.Dunya farklı bir düzleme giderdi diye düşünüyorum.Okumaktan ziyade araştırmak,sorgulamak, eleştirip doğruyu gormek gerekir.Kuru kuruya okumanın bir mandalitesi yok... Saygıdeğer Masona başlığı kaldırması icin arz talepte bulundum...Beni elestireceginize yok boyle degil, şöyle değil yazının içeriğine itiraz edip aktarılan bilgiye cevap verirsek daha anlamlı sonuçlar çıkar..Bu yazıya tarihte boyle  insanlara herkes benim gibi cevap cok rahat verir.Benim Masonlarla ilgili düşüncem bellidir.Bende sizler kadar siteyi okuyor ve araştırıyorum.Belkide öteye gidip sitede daha fazla zaman harcıyor, emek veriyorum.Varsa bu paylaşımi çürütecek bilgi paylaşalım.Antimasonik bir başlıkta beni yerden yere vurmak ne diye! Paylaşımdaki üsteki yorumlar benim.Īnsan ölümleri ve savaşlara karşıyım fikirlerimi belirttim.. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2018, 05:31:52 ös Gönderen: Farmakoloji »

Haziran 08, 2018, 10:04:52 ös
Yanıtla #6

Hz isa as.milattan önce yaşamış ve ölmüş.Bir peygamberi görmek için tanımak lazım.Ōleli kac devir geçti.Herkesin deccali kendisidir!Deccal aramaya , üretmeye  bu devirde gerek yok.Deccal akıl ve mantıken  somut verilere dayalı bir kavram değil!Bilim çağında metafizik saçmalıklarla ne diye zaman insanlık kaybetsin.Eko sistem zaten son demlerini insanlığın zararları sayesinde yaşıyor.Doğal afetler,depremler,seller,tornedolar, yanardağlar insanlığın doğaya verdiği zararlardan kaynaklı.Deccal bilakis insanlık!...Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2018, 10:06:54 ös Gönderen: Farmakoloji »

Haziran 08, 2018, 10:10:28 ös
Yanıtla #7

Saygıdeğer @MASON, bu başlığın sapacağini ,konunun dışına çıkacağını tahmin etmiştim.Bu başlığı Masonların rencide olmaması için kaldırılmasını arz ediyorum.... Saygılarımla.

Haziran 08, 2018, 10:25:28 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın FARMAKOLOJİ kiminle konuşuyorsunuz. :)
Hakikate inanıyorsan tesadüflere inanmayı bırak gerçekleri   G<ör

Haziran 08, 2018, 10:29:03 ös
Yanıtla #9

Saygıdeğer Mut,Sizin görmüş olduğunuz hayali kavramlar bana saçma geliyor...Sanki uydurmaca ilgi cekmek için kafadan üretme gibi.. Kırılmayan ama gözlemlerim... Saygılarımla.