Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kanserin ilacı bulundu mu ?  (Okunma sayısı 2089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 03, 2019, 01:09:16 öö
  • Uzman Uye

Kanserin ilacı bulundu mu
İsrail biyo-teknoloji firması kansere çare bulduğunu, bir yıl içinde tüm kanser türlerini tedavi edecek ilaçların geliştirileceğini iddia etti. Ancak uzmanlar bu iddiayı şüpheyle karşıladı.

https://odatv.com/images/2019_02/2019_02_02/kanserin-ilaci-bulundu-mu-02021909_m2.jpg?v=1549123738

Bir İsrail biyo-teknoloji firması kansere çare bulduğunu, bir yıl içinde tüm kanser türlerini tedavi edecek ilaçların geliştirileceğini iddia etti.

Ancak İsrailli Accelerated Evolution Biotechnologies Ltd (AEBi) firmasının araştırma ekibinin iddiası bazı meslektaşları tarafından doğrulanmadı.

SORUMSUZLUK OLARAK NİTELEDİLER

Şalom’da yer alan habere göre; kanser araştırmaları yapan birçok bilim insanı İsrailli ekibin iddiasını aşırı iyimserlik olarak, hatta boşuna ümit veren bir sorumsuzluk olarak değerlendirdi. Bazı araştırmacılar da araştırmanın bilim dünyasının referans olarak kabul ettiği bir dergide daha yayınlanmamış olmasını şüphe ile karşıladı.

AEBi bio teknoloji araştırma şirketinden Dr İlan Morad, Times Of Israel yayın kuruluşuna geçen hafta yaptığı açıklamada, “Şimdilik buna gücümüz yok” şeklinde bir ifade kullandı.

ŞÜPHEYLE KARŞILADILAR

Araştırmacı ve kanserden kurtulmayı başaran Victoria Forster, bir ilacın 200’den fazla kanser türünü tedavi edebiliyor iddiasını da şüphe ile karşıladığını belirtti. İsrail İleri Teknoloji Endüstrileri Birliği de ülkenin en önemli bilim kurumlarından Weizmann Enstitüsüne bağlı çalışan şirketin söz konusu açıklamasının İsrail’in imajına zarar verdiğini belirtti.

Ancak ilacın MuTaTo (Multi Target Toksinler) adı verilen toksinleri şimdilik farelerde tutarlı ve tekrar eden başarılı sonuçlar verdi. Araştırmayı yapan ekip yakında insanlarda klinik deneylere başlayacağını belirtti. MuTaTo toksinleri bir kanser antibiyotiği gibi çalışarak yararlı hücreleri pas geçerek kanserli hücreleri hedef alıyor ve yok ediyor.

Odatv.com
« Son Düzenleme: Şubat 03, 2019, 01:12:21 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 03, 2019, 01:30:05 öö
Yanıtla #1

Küba’da Akciğer adeno kanser tipine aşı yaptı. Ama maalesef diğer tiplere etkisi yok.

Eğer sayın NOSAM33’ün paylaştığı iddaa doğruysa müthiş bir atlama olur tıpta. Ama önce faz çalışmalarını bitirip bunu kanıtlamaları gerekir. Umarım çalışma başarıya ulaşır.

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Şubat 03, 2019, 10:39:29 ös
Yanıtla #2

Bu durum bir yana, mevcut gen havuzuna müdahale edilmesi ne kadar doğru?

Örneğin, bir yapı sayısız değer ile bir araya gelerek inşa olabiliyor; fakat,basit iki unsur olan yangın veya deprem ile de yok olabiliyor.Sonsuz denebilecek sayıda doğru ile oluşan yapılara müdahale ne kadar doğru?

Yaşam bozukluklardan; kısaca, mikro çoğunluktaki asimetrik hatalardan çeşitlenir...

"Stephen Hawking" ve benzerleri hiç olmasa/doğmasa idi,neler değişir di ?

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Şubat 03, 2019, 10:46:31 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Şubat 04, 2019, 12:38:23 ös
Yanıtla #3

Bu durum bir yana, mevcut gen havuzuna müdahale edilmesi ne kadar doğru?

Örneğin, bir yapı sayısız değer ile bir araya gelerek inşa olabiliyor; fakat,basit iki unsur olan yangın veya deprem ile de yok olabiliyor.Sonsuz denebilecek sayıda doğru ile oluşan yapılara müdahale ne kadar doğru?

Yaşam bozukluklardan; kısaca, mikro çoğunluktaki asimetrik hatalardan çeşitlenir...

"Stephen Hawking" ve benzerleri hiç olmasa/doğmasa idi,neler değişir di ?

Sevgiler.

O kadar çok kanser hastası varken ve bu hastalıktan gençler, çocuklar da etkilenirken, bu tür bir düşünceyi kabul edemiyorum sayın karahan, kusura bakmayın...Bence kansere çare olabilecek bu tipte bir çalışmaya umutla bakmak yerine, empati kurup o hastaları da anlamak yerine, gen havuzuna niye müdahale ediliyor demek çok yanlış bir düşünce. Kanseri yenmek için hatta diğer hastalıkları da, gerekirse gen havuzuna da müdahale edilmeli. Bir tıp adamı olarak yorumunuzu beğenmedim.

Hastalıkları yenmek için gen tedavisi kesinlikle yapılmalı.

Meslek hayatımda gencecik hatta çocuk yaştaki kanser hastalarını gördüm, ne kadar doktor olsam da buna alışamıyorum ve çok üzülüyorum. Bu tür çalışmaların sonuca ulaşmasını dört gözle bekliyorum. Umarım bu çalışma faz aşamalarını geçer ve kansere çare olur.

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2019, 12:47:57 ös Gönderen: Mandıra Filozofu »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Şubat 04, 2019, 12:53:18 ös
Yanıtla #4
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Kanserle ilgili henüz bilinmeyen pek çok nokta mevcuttur. Gün geçtikçe daha da fazla tanımaya başlasak da karanlık noktaları halen fazladır. Kanserin tedavisi bulundu veya bulunuyor gibi söylemler çoğunlukla popüler söylemlerdir, temkinli yaklaşmak gerekir.

Çok başarı ile tedavi edilen, sağ kalım oranı %90 larda olan kanserler mevcuttur. Ama şunu unutmamak gerekir, her kanser türünü ayrı ayrı değerlendirmek gerekir. Hatta her kanser türünün her kişide aynı davranışı göstermez. Genetik yapımızla çok alakalı bir durumdur bu. Çok başarıyla tedavi edilen bir kanser türü bir hastada çok ağır seyredebilirken, çok agresif bir kanser türü bir hastada çok başarılı tedavi edilebilmektedir.

Yani kanserin türü ve hastanın genetik düzeni, çevresel faktörleri tedavide ve kanserin gidişatında büyük rol oynar. Bu yüzdendir ki, günümüzde sıklıkla başvurulan tedavilerden birisi de immunoterapidir. Bu tedavinin yüzeyel tanımı, hastanın bağışık sisteminin kanser ile savaşması için kullanılmasıdır ve bu tedavi bireyseldir.

Konuyu uzatmamak adına deneysel tedavilere girmek istemiyorum.

Saygılarımla ve sevgilerimle
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Şubat 04, 2019, 01:05:22 ös
Yanıtla #5

Kanserle ilgili henüz bilinmeyen pek çok nokta mevcuttur. Gün geçtikçe daha da fazla tanımaya başlasak da karanlık noktaları halen fazladır. Kanserin tedavisi bulundu veya bulunuyor gibi söylemler çoğunlukla popüler söylemlerdir, temkinli yaklaşmak gerekir.

Çok başarı ile tedavi edilen, sağ kalım oranı %90 larda olan kanserler mevcuttur. Ama şunu unutmamak gerekir, her kanser türünü ayrı ayrı değerlendirmek gerekir. Hatta her kanser türünün her kişide aynı davranışı göstermez. Genetik yapımızla çok alakalı bir durumdur bu. Çok başarıyla tedavi edilen bir kanser türü bir hastada çok ağır seyredebilirken, çok agresif bir kanser türü bir hastada çok başarılı tedavi edilebilmektedir.

Yani kanserin türü ve hastanın genetik düzeni, çevresel faktörleri tedavide ve kanserin gidişatında büyük rol oynar. Bu yüzdendir ki, günümüzde sıklıkla başvurulan tedavilerden birisi de immunoterapidir. Bu tedavinin yüzeyel tanımı, hastanın bağışık sisteminin kanser ile savaşması için kullanılmasıdır ve bu tedavi bireyseldir.

Konuyu uzatmamak adına deneysel tedavilere girmek istemiyorum.

Sayın Caliper ben de zaten faz çalışmalarını geçmesi lazım diye belirttim. Ama ne olursa olsun başarıya ulaşma ihtimali bile olması güzel birşey. Başarıya ulaşırsa da süper olur. Yani deneysel diyip kestirip atmamak lazım. Bir çok aşı da deneyseldi zamanında ama başarıya ulaştı. Milyonlar kurtuldu..

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Şubat 04, 2019, 01:14:21 ös
Yanıtla #6
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Kesinlikle deneysel tedavileri kestirip atmıyorum. Uzatmak istemediğim için yazmadım. Tesadüfen bulunanlar hariç, her gelişme deneysel tedavilerle olmaktadır.

* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Şubat 04, 2019, 01:37:18 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ülkemizde de bildiğim kadarıyla ciddi çalışmalar mevcut. Tesadüfen bir ortamda karşılaştığım, daha doğrusu bir büyüğümü ziyarete gittiğimde yanında hazır bulunan başka bir hocam özellikle Bor elementinin kullanım potansiyelinden bahsetmişti. Kendisinin alanıyla ilgili bilgim olmamasına rağmen eserlerinden bazılarını okudum. Anladığım kadarıyla bor içeren bir karışım(?) kullanarak DNA mutasyonunu engellemek mümkünmüş ve laboratuvar testlerinde bu başarılmış. (Konuştuğum hocamın ilgi alanı daha çok bor kullanarak yaraların iyileştirilmesidir.)

Şubat 04, 2019, 07:26:25 ös
Yanıtla #8

Bilinçsiz antibiyotik kullanımına benzer olan yapay şekilde doğal Seleksiyonu etkileyen konuları bir yere bırakarak; "Altın,bal" gibi ölümsüz oluşumları incelemeye odaklanır isek,konuya doğal olarak "kanser" de eklenebilir.

Kromozomlardaki başlangıç noktası olan telomerler, her bölünme esnasında azalıyor; tükenince yaşam sonlanıyor. Kanser ise, telomeraz enzimini kullanarak telomerlerin ufalmasını engelliyor. Bu da kanserli hücreyi ölümsüzleştiriyor.

« Son Düzenleme: Şubat 04, 2019, 07:32:28 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Şubat 07, 2019, 05:35:22 ös
Yanıtla #9
  • Yeni Katilimci
  • *

Bilinçsiz antibiyotik kullanımına benzer olan yapay şekilde doğal Seleksiyonu etkileyen konuları bir yere bırakarak; "Altın,bal" gibi ölümsüz oluşumları incelemeye odaklanır isek,konuya doğal olarak "kanser" de eklenebilir.

Kromozomlardaki başlangıç noktası olan telomerler, her bölünme esnasında azalıyor; tükenince yaşam sonlanıyor. Kanser ise, telomeraz enzimini kullanarak telomerlerin ufalmasını engelliyor. Bu da kanserli hücreyi ölümsüzleştiriyor.

Peki bu durumu kendi lehimize çevirme şansımız olabilir mi? Yada denedik mi? Merak etttim açıkcası. ::)

Yıllar önce izlediğim bir belgeselde, kanseri yenmek için T hücresi kullanılıyordu. Tabi doğru anladıysam, T hücreleri kanserli hücreleri görmüyor ve onları öldürmüyor. Hasta kişiden belirli bir düzeyde kan alınıyor ve T hücrelerinin genetiği değiştirilerek tekrar hastaya aynı kan veriliyor. Hasta kişi, kanseri sadece 2 hafta içerisinde yeniyor ve sadece ateşlenme yaşayarak. Denekler ise;

Bir bebek. (ebeveynleri son çare olarak başvurmuş) ve adam.

Fakat kişiye özel tedaviler uzun sürüyor ve talepleri karşılıyamıyorlar. Tek sıkıntı her hastaya bu tedaviyi, ilaç olarak uygulayabilmek.

Tıp konusunda pek bir bilgim yoktur, cümlelerim içerisinde bilgisizce konuyla alakasız terimler kullandıysam affola.
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2019, 05:44:34 ös Gönderen: Vulakrein »
Ad vitam æternam.