Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Eski Pakistan Basbakani Butto'yu Kim Oldurdu?  (Okunma sayısı 6629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 28, 2007, 05:52:28 ös
  • Uzman Uye

Kadere bak. Daha gecen hafta Butto ve ailesinin siyasi hayati hakkinda bir kitap okumustum. Feodal yapiya karsi mucadele veren bu cesur kadinin babasini idam eden donemin diktator Cumhurbaskani Zia ul Haq, 1988'de bindigi ucakta ekibiyle birlikte ucagin infilak etmesi sonucu havaya uctu. Kader ne kadar da adalet ediyor. Butto'yu oldurenler ve oldurtenler bu dunyada ebedi kalacaklarini mi saniyorlar acaba? Onlarin trajik sonlari da bundan farkli olmayacaktir eminim.Universitede tarih dersine giren hocanin soyledikleri aklima geliyor. Taking life, shortens life.!

Benazir Butto, Mahkemece yolsuzluk iddialari aklanmasina ragmen haksizca surgune gonderildi. Gecen hafta Pakistanli bir arkadasin yorumuna gore bu kadin ulkesinin kulturel degerleri iicn bir tehdit olusturuyordu ve ona gore yargi Ingiltere''nin emrinde oldugu icin yolsuzluklardan aklandi, yoksa milletin gozunde hala sucluydu. Kendilerinin ve bir cok kisinin de oldugu gibi Muserref'ten memnun olduklarini soyluyordu.Butto icin ise "Too much Westernized" diyordu Ingiltere'de dogmus bu kisi.  Agzim acik dinledim. Bir insanin kendi ulke siyasetinden haberinin olmamasi ne kadar aciydi.

Bana gore Bati' halkin gozunde de kahraman olmus Muserref'i devirmek icin Butto'yu harcadi. Zaten 14 Aralik'a kadar suren olagan ustu hal Muserref'in artik siyasette basarili olamadiginin en son ve bariz gostergesiydi bence. Bu saatten sonra siki yonetim de ilan edemez Muserref. Cunku boyle bri durumda ulke ic savasa gider ve dengeler alt ust olur. Benim anlayamadigim bu kadin olecegini bile bile mi cikti 27 sindeki o mitinge. Yoksa istihbarat yanlis mi bilgi verdi?

Dusunebiliyor musunuz, Butto'yu Ekim'de ulkesine surgunden dondugu gun 140 bin kisi karsilamis. Rakama bakin! Bu rakam ayni zamanda sanirim diktatorluk rejime bir bas kaldirisin da sembolu olsa gerek. Ote yandan koyun gibi gudulmeye cok musait bir yapisi var halkin. Cok cabuk galeyana geliyor.Kulturel seviyesi cok dusuk!

Umarim ulke tekrardan kisa zamanda istikrara doner.Huzur ve baris saglanir..Butto'ya da Allah'tan rahmet , ailesine de sabir ve metanet diliyorum..

saygilar
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2007, 05:54:59 ös Gönderen: Kirlangic »

Aralık 28, 2007, 06:34:11 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Aralık 28, 2007, 06:48:00 ös
Yanıtla #2

Dünya geriye gitmeye devam ediyor...
ars longa, vita brevis...

Aralık 28, 2007, 06:50:54 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Dünya geriye gitmeye devam ediyor...

Dünya geriye gitmiyor sevgili nietzsche kardeş sadece yaşanılanlar tekrar yaşanıyor.
Sadece mekanlar ve kahramanlar  farklı

Aralık 28, 2007, 06:58:32 ös
Yanıtla #4

O zaman yerimizde sayıyoruz kardeşim :)
ars longa, vita brevis...

Aralık 28, 2007, 07:05:59 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

O zaman yerimizde sayıyoruz kardeşim :)

Tabiki  sayıyoruz :D

At arabalarının  yerini uçakların alması yada tarladaki öküzlerin yerini traktörlerin  alması ileriye gittiğimiz anlamına gelmezki...

Dediğim gibi insanlar geçmişte olduğu gibi şu andada belirli çıkarlar yüzünden birbirlerini öldürüyorlarmı.? Tabiki öldürüyorlar
Zeus`u kovup yerine İsa geçmedimi? Tabiki geçti

Buda demektirki kısır döngü devam ediyor

Aralık 28, 2007, 08:58:34 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Dunya yarandiktan bu yana kadar olanlara baksak goruyoruz ki, ulkesi, halki icin chaba harc edenler cok yasamadi ve hain katliamlara feda oldular ve yaddaslarda derin iz biraktilar.
Ben bu hadiseyi hic de beyenmedim, hele-hele bi hanima yapilan bu olay hic de hosh bi sey diyildir.

Aralık 28, 2007, 09:36:08 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

STV de Pakistanın kısa geçmişini verdiler de ülke üzerine oynan olayları gördüm. Senaryo Türkiye Cumhuriyetinin senaryosuna benziyor. Yani neler dünüyor bu dünyada ? Ne zaman birlik olucak toplumlar ?  Veya ne zaman bu fitneciler yok olucak ? Bir de Sn. Shemuel dediğiniz gibi tarih tekrardan ibaret.
''Kızıl elmada buluşalım''

Aralık 28, 2007, 09:46:13 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Ne zaman birlik olucak toplumlar ?  Veya ne zaman bu fitneciler yok olucak ? Bir de Sn. Shemuel dediğiniz gibi tarih tekrardan ibaret.

Sevgili alaaddin inanki insanların birlik olması  güzel bir şey ama malesef  çıkar çelişkileri olduğu sürece bu mümkün değil sadece tarih tekrer edecektir.

İnsanlar arasında birliğin  tek bir yolu var.Uzaylıların Dünya`ya saldırması gerekiyor.İşte o zaman tarihsel olaylarda değişir ve  alışılmışın dışında bir kargaşa  Dünya tarihine geçer.

Aralık 28, 2007, 09:54:58 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Tarih eğer tekrardan ibaretse birlik elbette olucaktır.

Elbette tüm dünya birlik olamaz ama toplumların çoğunun birlik içinde yaşadığı yıllar vardır. Örnek Osmanlı İmparatorluğu birlik içinde yaşadı ve birliği her yere ulaştırmaya çalıştı. Ne kadar kabul etmesenizde.
''Kızıl elmada buluşalım''