Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fetullah Gülen Kimdir?  (Okunma sayısı 176348 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 11, 2008, 03:24:33 ös
Yanıtla #60
  • Uzman Uye

....Veya bize kizip sinirlenmeden, sakin bir dille bu ithamlardaki hareketlerin rasyonel aciklamalarini yapin, sundan dolayi soyle yapildi, su sebepten su sekiller varid oldu" gibi iknalarda bulunun..Bilmiyorsaniz bilirkisiyle konusup, sebeplerino , dogrularini ogrenip, gelin burda bizle paylasin..Aksi halde,  bu ne size ne de ekolunuze olan bakisi hic degistirmeyecek, aksine sabit kalacaktir...

Umarim anlatabiliyorum...

Nisan 11, 2008, 06:15:55 ös
Yanıtla #61
  • Ziyaretçi

Daha öncede üzerine basarak belirttiğim gibi tüm karalamalar ve yürütülen linç politikası hocanın islami kimliği sebebi ile dir.

Cumhuriyet gazetesinin de cizgisinin ve amacının ne olduğu başındaki kişiden belli.Gazetemi  gizli örgüt mü belli değil.

Sn Asli Hanim,

Sizi oldukca samimi bir kul olarak gordugumden supheniz olmasin. Duru ve berrak bir bakis acisina sahip olmaya calismaktan ote bir  niyetinizin olmadigi acik. Ancak gozunuzu kapatip ekolunuzun yanlislarini bile elestiremiyorsaniz bu cemaatin itaat kulturunden ileri geliyor yaniliyor muyum?Oncelikle cemiyetiniz surada hataya dusuyor. Butun teb'asina diyor ki, "Bakin biz Islam'in bayraktarligini yapiyoruz, agbiler ablalariniz sizin birer ordu komutani Halid Bin Velidiniz, Yemen Valisi Ebu Hureyreniz, Misir Valisi Yusufunuz ... dolayisi ile onlara itiraz, itaatsizlik, elestiri, sahabilerdeki bu sunnete aykiridir. Zaten biz ne yapiyorsak, ne ediyorsak referansimiz Kuran ve Hz Peygamber." 

Hani neredeyse hic utanip sikilinmasa Hz Aise'nin Hz Peygamber (saw) icin soyledigi "Onun ahlaki Kuran ahlakidir"  dedigi gibi "Bizim kulliyyen butun hal ve davranislarimiz Kuran ahlakidir" diyecekler. Sadece Gulen'in kitaplarinda sik sik kullandigi " Islam yorungeli, Iman eksenli" tasvirine ayak uydurmaya calisiliyor, referans Kuran'dan ve Sunnetten deniliyor. (insallah oyle olurlar, ne diyelim).Ancak takdir edersiniz ki ne Gulen ne de muntesipleri boyle buyuk bir iddiada bulunma riskini goze alamaz. Bu devirde kim kendi ekolu icin "Ben bastan asagi Kuran ahlaki uzerineyim" diyebilir? Bu payeye hic kimse kendini koyamaz. Kimin kuran ve sunnet ahlak uzerine oldugunu ancak Allah bilebilir. Bundan dolayidir kiiiiiiiiiii;  her yapilan reddiye icin "suphesiz bu bir iftira, yalan, yakistirmaca" demeden once madem insaniz , hata yapilabilir fehvasinca, yanlis yapilan yerde duzelebilmeyi bilmek, yanlis anlasildilarsa daha hassas davranmaya calismaktir erdemlilik.

Yalniz reddiyeleri hic okudunuz mu siz karalama demeden once?Yoksa bakislarinizin bulanmamasi icin cogunu okumuyor musunuz? Insan bir ekole gonul verebilir, fikirlerini benimsemis olabilir ancak sadece kendi kaynaklarini okursaniz objektif olamaz, sadece o gonul verdiginiz grubun penceresinden baktiginiz icin, yapilan yanlislari da goremezsiniz. Size tavsiyem, objektif olmayi hedefliyorsaniz sayet, hem kendi kaynaklarinizla birlikte yapilan her turlu elestiriyi de okumaniz, uzun uzun dusunmeniz. Iste o zaman duru ve berrak bir bakis acisini yakalamis olursunuz..

Diyorsunuz ki, "Bunlarin sebebi Hoca'nin islami kimligi tasimasindan" Varsayalim ki gercekten Hocayi hazmedemeyenler olabilir, Islam dusmani olanlar olabilir, yahu hic mi bunlarin arasinda samimileri olamaz? Bu nasil bir mantiktir? Siz nereden bilebilirsiniz, insanlarin kalplerini mi acip baktiniz da bu soyledir diyorsunuz? Sizin bir musluman olarak "madem reddiye sahipleri hataya dusuyor" sizin de ayni hataya dusmeden, kesin bri delil ve ispat olmaksizin "Cunku Islam dusmanilar, cunku Hocayi hazmedemiyorlar" diye soylemeniz sizin Islam ve Kuran kimliginizle yakisik aliyor mu? Karalama veya degil, onemli olan ekolunuzun bu reddiyelerde gecen ithamlari sayet samimiyse dikkate alip, "Demekki buralarda yanlis anlasilmisiz, yanlis anlasilan konularda daha hassas olmaliyiz, bakin bir ilan vermisiz misyonerlikle suclanmisiz, daha aciklayici olmaliyiz "  demesi gerekmez mi? Koru korune cemaatinizi lutfen savunmaktan vazgecin. Bu sizin ufkunuzu hic acmaz emin olun. Yanlislari gormuyorsaniz  "Haksizliga karsi susan dilsiz seytandir" nebevi beyanindaki ithama maruz kalirsiniz hafezanallah. Yanlislari gorun ve duzeltin, duzeltemiyorsaniz katildiginiz meclislerinizde elestirilerde bulunun,  yanlislari sakin kabul ederek, sineye cekmeyin. Cunku bir vakit gelir ki, artik butun hal ve hareketler, soylemler ulfet olusturur ve Hallac'in dil surcmesiyle soyledigi "Enel Hak" deme kustahligina kadar gideriz. (Onunkisi kustahlik degildi gerci, o sadece Allah'la oyle butunlesmistiki, agzindan bir anda cikti ve o donemin insanlarinca ilahlik iddiasinda bulunuyor diye yanlis algilandi.. )

Muhabbetle

İmzamı atıyorum ellerinize sağlık...

Nisan 17, 2008, 01:01:06 öö
Yanıtla #62
  • Uzman Uye

fetullah'dan fethullah'a çevirdiği iddia ediliyor.Çünkü fetullahın çok sevgili hocası saidi kürdinin hocasının ismi molla fethullah'dır.

Gülen' in daha önceki ismi neymiş ki Sn. Lux_e_Tenebris?

Nisan 17, 2008, 01:07:19 öö
Yanıtla #63
  • Uzman Uye

Rusya kadar olamadık.Onlar kapattı biz hala besliyoruz.

Nisan 17, 2008, 03:12:44 öö
Yanıtla #64
  • Uzman Uye

Bu tur dusunceyi cok bagnazca buluyorum...

Muhabbetle

Nisan 17, 2008, 09:56:43 ös
Yanıtla #65
  • Uzman Uye

bu bağnazlıksa bağnazlığımla gurur duyuyorum.teşekkür ederim beyefendi

Muhabbetle

Nisan 17, 2008, 11:50:32 ös
Yanıtla #66
  • Ziyaretçi

Muhabbetle

Sayın M.Akyol, kendisi bir hanımefendi. Düzeltmek istedim...

Nisan 18, 2008, 12:12:50 öö
Yanıtla #67
  • Uzman Uye

cinsiyeti yazmıyor hanımefendinin  profilinde.kusura bakmasın

Muhabbetle

Sayın M.Akyol, kendisi bir hanımefendi. Düzeltmek istedim...

Nisan 18, 2008, 03:03:23 ös
Yanıtla #68
  • Ziyaretçi

Eğer herhangi bir tarikatın zararları önü kesilmesi gereken bi yapı olduğunu düşünüyorsak o tarikatın okullarının kapatılmasını istemek gayet doğaldır.O okullarda da tarikat mantığında insanlar yetişecektir elbette ki kapatılmalıdır

Nisan 18, 2008, 03:17:35 ös
Yanıtla #69
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Eğer herhangi bir tarikatın zararları önü kesilmesi gereken bi yapı olduğunu düşünüyorsak o tarikatın okullarının kapatılmasını istemek gayet doğaldır.O okullarda da tarikat mantığında insanlar yetişecektir elbette ki kapatılmalıdır

Ülkü ocaklarınıda kapatın ozaman.Zira her türlü sapkın ın yetiştiği ana okullardır bunlar.Bu şekilde hiç birşey çözülmez.

Size kalsa imam hatipleride kapatırsınız eminim.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin