Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ARMAGEDDON = 666  (Okunma sayısı 5734 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 22, 2009, 04:34:25 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yuhannanın vahyi , çeşitli Hıristiyan kiliselerine mesaj veren açılışla başlar ; Daniel’de çok önceden haber verdiği (Enoch’un kitabında’da sözü edilen) günlerin sonu ayrıntılı olarak anlatılır.

2 O anda Ruh’un etkisinde kalarak gökte bir taht ve tahtta oturan birini gördüm.

3 Tahtta oturanın, yeşim ve kırmızı akik taşına benzer bir görünüşü vardı. Zümrüdü andıran bir gökkuşağı tahtı çevreliyordu.

4 Tahtın çevresinde yirmi dört ayrı taht vardı. Bu tahtlara başlarında altın taçlar olan, beyaz giysilere bürünmüş yirmi dört ihtiyar oturmuştu.

5 Tahttan şimşekler çakıyor, uğultular, gök gürlemeleri işitiliyordu. Tahtın önünde alev alev yanan yedi meşale vardı. Bunlar Tanrı’nın yedi ruhudur. (Vahiy 4 :2-5)

Günlerin sonu yaklaşmıştır artık ama öncesinde bir dizi felaket ve kıyım yaşanacaktır. İna- nanlar ve bağlı olanlar, bütün bu zorlu süreçten kazançlı çıkarken , inanmayanlar acılardan acı beyeneceklerdir.

1 Tahtta oturanın sağ elinde iki yanı da yazılı, yedi mühürle mühürlenmiş bir tomar gördüm.
2 Yüksek sesle, “Tomarı açmaya, mühürlerini çözmeye kim layıktır?” diye seslenen güçlü bir melek de gördüm.
3 Ama ne gökte, ne yeryüzünde, ne de yer altında tomarı açıp içine bakabilecek kimse yoktu.
4 Acı acı ağlamaya başladım. Çünkü tomarı açıp içine bakmaya layık kimse bulunamadı.
5 Bunun üzerine ihtiyarlardan biri bana, “Ağlama!” dedi. “İşte, Yahuda oymağından gelen Aslan, Davut’un Kökü galip geldi. Tomarı ve yedi mührünü O açacak.” (Vahiy 5 :1-5)

Metinde 7 rakamı çok yoğun bir simgesellik içinde kullanılır.Kimi zaman tanrının 7 ruhu, kimi zaman meleklerin çaldığı 7 boru, kimi zamanda 7 mühür.Yahudi peygamberlerinden biri olan Daniel , Yusuf gibi bir vizyona sahiptir ve babil sürgünü sırasında tanrının meleğinden bu büyük günün ne zaman geleceği cevabını alamaz.

8 Adamın söylediklerini duydumsa da anlamadım. Bunun için, Ey efendim, bunların sonu ne olacak? diye sordum.
9 Şöyle yanıtladı: Sen git, Daniel. Bu sözler son gelinceye dek saklanıp mühürlenecek. (Daniel 12 : 8-9)

Danielin eski ahite giren bu vizyonu ondan 500 yıl sonra Romalılar tarafından yeni ahite alınır.Yuhanna kitabın sonuna oldukça heyecan verici bir biçimde eklenerek son bulur.Daniel zamanında mühürlenen kitap yavaş yavaş açılır.

1 Sonra Kuzu’nun yedi mühürden birini açtığını gördüm. O anda dört yaratıktan birinin, gök gürültüsüne benzer bir sesle, “Gel!” dediğini işittim.
2 Bakınca beyaz bir at gördüm. Binicisinin yayı vardı. Kendisine bir taç verildi ve galip gelen biri olarak zafer kazanmaya çıktı. (Vahiy 6 : 1-2)

Tanrının yedi ruhu ile gökteki tahtın üzerinde beliren boğazlanmış kuzu İsanın ta kendisi-dir.Mührün açılmasıyla yeryüzü ve göklerde olagan üstü olaylar başlar.

İkinci Mühürde , bu kez kızıl ata binmiş savaşcıya dünya üzerindeki barışı kaldırma yetki si verilir.Üçüncü mühür açıldığında , kıtlığı simgeleyen biri siyah bir ata binerek dünyaya doğ ru yola çıktığı görünür.Dördüncü Mühür ,soluk renkli ata binen biri, ölümü temsil etmektedir ve salgın hastalıklar ile yırtıcı hayvanların saldırılarıyla dünyadaki insanlara felaket getirmek üzere yeryüzüne doğru iner.Beşinci mühür açıldığında ,başlangıçtan beri dünyada yaşamış ve tanrıya inandığı için öldürülmüş olanların hepsi dirilir.Altıncı mühürün açılmasıyla , yeryüzün de taş taş üstünde kalmayacak depremler olur.
Yuhanna vahyi dehşet verici bir korku filmi gibidir.Manşerin 4 atlısı dünyaya hertürlü fela keti getirecektir.Bütün bunlar daha önce mühürlenmiş olan kitapta yazılmıştır.
Hıristiyan düşüncesi , zamanında yapılmış kehanetlerin gerçekleşmesine bağlıdır. Yaşana cağı söylenen olaylar yaşanmadan asla Tanrının krallığı başlamaz.Kuzu nihayet 7. mühürü açar ve gökte bir sessizlik oluşur.Ardından yeni bir yedili set çıkar.Yaşatılan felaketler yetmez miş gibi bu kez yedi melek sırayla yedi boru üfleyecektir.Her boru çalınışında mühür açıldı ğında olanlardan daha şiddetli daha korkunç felaketler olacaktır.

Beşinci boru sesinden sonra gökten yere düşen bir yıldıza ,dipsiz derinliklere inen kuyunun anahtarı verilir.Bu kuyu açıldığında heryeri duman kaplar ve hava kararır.Ardından dünya üzerine çekirgeler yağar.Ancak bunlar farklı tip çekirgelerdir.tanrının mührü olmayan insana zarar verecekler ve onlara acı çektireceklerdir.Bu iş için 5 ay süreleri vardır.

Altıncı boru , üflenince başka bir felaket başlar , Fırat nehri yanında bağlı duran dört melek çözülür ve bunlar o gün yanlarında iki yüz milyon atlıyla dünya üzerindeki insanların üçte birini yok edeceklerdir.Yedinci melek yedinci boruyu çaldığında göklerde tanrının tapınağı kutsal ahit sandığı ile belirir , gök gürültüleri duyulur ve dünyaya şiddetli bir dolu yağmaya başlar.Yeni depremler yeri sarsar.

Henüz bitmedi !

Bu kez gökyüzünde ayağının altında ay , başının üzerinde on iki yıldız olan bir kadın belirir.Doğum yapmak üzeredir.Tam o sırada yedi başlı ve ve on boynuzlu ejderha belirirverir.Bütün amacı kadın doğum yaptıktan sonra çocuğu yutmaktır.Neyseki melekler doğumdan hemen sonra erkek çocuğu hemen alırlar , kadında saklanmak üzere çöle götürülür.

Tabiki bu kadın Meryem ve oğlu İsa’dır.Ejderha ise Şeytan.Bebek tanrı tahtında oturan boğazlanmış kuzunun yerini yeniden doğan isa olarak almıştır artık.Böylece çarmıha gerilmiş isa göklerde canlanır.
Ardından mikail ve emrindeki melekler ejderha ile savaşa girişir.Bu göksel savaş Enume Elişte olduğu gibidir.Yenilip yeryüzüne düşen ejderha, çocuğu doğuran kadını aramaya başlar fakat başarılı olamaz.
Ardından Yuhannanın Vahyinin en gizemli bölümü başlar ; Bölüm 13

1 Denizin kıyısında dikilip durdu. Sonra on boynuzlu, yedi başlı bir canavarın denizden çıktığını gördüm. Boynuzlarının üzerinde on taç vardı, başlarının üzerinde küfür niteliğinde adlar yazılıydı.
2 Gördüğüm canavar parsa benziyordu. Ayakları ayı ayağı, ağzı aslan ağzı gibiydi. Ejderha canavara kendi gücü ve tahtıyla birlikte büyük yetki verdi.
3 Canavarın başlarından biri ölümcül bir yara almışa benziyordu. Ne var ki, bu ölümcül yara iyileşmişti. Bütün dünya şaşkınlık içinde canavarın ardından gitti.
4 İnsanlar canavara yetki veren ejderhaya taptılar. “Canavar gibisi var mı? Onunla kim savaşabilir?” diyerek canavara da taptılar. (Vahiy 13 : 1-4)

İşler bu noktada karışır.Ejderhanın şeytan olduğunu biliyoruz.Ancak mikail ve meleklerine yenilen ve yeryüzüne düşen şeytanın kendi gücü ve taht yetkisini verdiği denizden çıkan bu canavar kimdir ? Başında niye sonradan iyileşmiş yara var. ?

Vahiy tüm hızıyla sürer.

15 Canavarın heykeline yaşam soluğu vermesi için kendisine güç verildi. Öyle ki, heykel konuşabi
17 Öyle ki, bu işareti, yani canavarın adını ya da adını simgeleyen sayıyı taşımayan ne bir şey satın alabilsin, ne de satabilsin.lsin ve kendisine tapmayan herkesi öldürebilsin. (Vahiy 13 : 15-17)

Canavarın adı sayıyla anılmaya başlar.

18 Bu konu bilgelik gerektirir. Anlayabilen, canavara ait sayıyı hesaplasın. Çünkü bu sayı insanı simgeler. Sayısı 666′dır. (Vahiy 13:18)

İşte binlerce yıldır insanı gizeme sürükleyen rakam 666.Hıristiyan dünyasındaki şeytanın rakamı olarak bilinir fakat bu yanılgıdır.Bu Canavarın rakamıdır.Bu Mesih karşıtıdır.Benzem kavram islamiyette Mehdi gelmeden önce insanı kandıran Deccal olarak karşımıza çıkar.

Yuhannanın vahyi bir çok yöneden Ahura Mazdaya benzer.; Ahura mazda ile Ahriman arasındaki savaş.Zerdüş dinindende iyilik ve kötülük arasındaki savaş kolajlanmıştır.
İncildeki Mesih düşmanı Deccal (666) , sonunda savaşı yitireceğini anlayarak savaşı bitireceği vurgulanır.O andan itibaren huzur ve altın çağ başlar.Fakat bu 13. bölümdeki bilmeceyi çözmeye yetmez.

Hıristiyanlığın ilk yıllarından itibaren sayı gizemcileri bu sayıyı araştırmışlardır.Arap dün yasına ebced hesabı olarak girmiştir.

Alfabenin ilk oluşmaya başladığı dönemde simgelerin sadece harfler için yaratılması bir dizi hesaplamalarda kolaylık sağlamıştır.Kumran belgelerinde , İbrani harflerinin sayılama sistemi olarak kullanılmasının ilk örneklerine başlanır.Süreç içinde Hıristiyan dünyası yuhannanın yahyini bahane ederek sürekli düşman oluşturur.

Fakat gerçek 666 ne olduğu ise sürekli saklanır.İncildeki 666 korkmaya gerek yoktur.Asıl korkulması gereken gerçeğidir ki oda budur.
——————–
kısaca 666 , yahudilerin babil sürgünü sırasında sayı sistemi olmaması nedeniylew simgesel sayı sitemini yanlış yorumlamalarıdır.yani 666 sayısının gerçeği 3661 yani marduk yörünge geçiş zamanıdır.

Mesih insan değil bir gezegendir.

Ocak 22, 2009, 04:47:18 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

cesitli seyler var simdi nasa mardukun gelecegini nayladımı onayladıysa dunyanın cok yakınından gececegi icin buyuk depremler volkanık faailyetler tusunamiler kasırgalar hortumlar her yeri saracak demektır kı buda bır cok ınsanın olmesı demektir simdi bunu 2015te foton kusagına girecegimiz ön gorusuyle birlestirdigimizde ortaya ne cıkıyor insanların bır cogu 2012de olecek ve 2015te erecekmi garip olaylar bekleyıp tum dunya olarak bunu yasayıp gorecegiz ama muhım olan bızım ne kadar iyi oldugumuzdur cunku ıyı olan hangı tur felaket hangı kuram ve ınan olursa olsun kazanacaktır.

Ocak 22, 2009, 05:50:19 ös
Yanıtla #2

cesitli seyler var simdi nasa mardukun gelecegini nayladımı onayladıysa dunyanın cok yakınından gececegi icin buyuk depremler volkanık faailyetler tusunamiler kasırgalar hortumlar her yeri saracak demektır kı buda bır cok ınsanın olmesı demektir simdi bunu 2015te foton kusagına girecegimiz ön gorusuyle birlestirdigimizde ortaya ne cıkıyor insanların bır cogu 2012de olecek ve 2015te erecekmi garip olaylar bekleyıp tum dunya olarak bunu yasayıp gorecegiz ama muhım olan bızım ne kadar iyi oldugumuzdur cunku ıyı olan hangı tur felaket hangı kuram ve ınan olursa olsun kazanacaktır.
Bu tarz iddialarda bulunan bir Hristiyan cemaati var sevgili Waldow.

Buradan inceleyebilirsiniz:
http://www.timehasanend.org/
Spes mea in Deo est

Ocak 22, 2009, 06:48:55 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ocak 22, 2009, 07:23:08 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Yuhanna'nın Vahyi ya da Vahiyler; İncil'de en güvenmediğim bölüm olmuştur benim her zaman. Yaşlı bir adamın, fazla oksijen ya da sair maddelerle teması sonucu mağarasında gördüğü halüsinasyonlar gibi gelir bana... Hıristiyan üyelerimizin alınmamasını ümit ederim...

Bir de Eski ve Yeni Ahit'te anlatılan konuların astrolojik ve astronomik temelli göndermeler olduğu iddialarının hepsine karşı değilim. Fakat bu 2012, 2015 ya da 2150 gibi tarihlerde gerçekleşeceği söylenen bir takım olaylara inanmadığımı, inandırıcı bulmadığımı belirtmek isterim. Bizimle paylaşımlarınız için teşekkürler Sayın degas, inanmasam da konu yine de ilgi çekici. Saygılarımla...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Ocak 22, 2009, 10:35:50 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yuhanna'nın Vahyi ya da Vahiyler; İncil'de en güvenmediğim bölüm olmuştur benim her zaman. Yaşlı bir adamın, fazla oksijen ya da sair maddelerle teması sonucu mağarasında gördüğü halüsinasyonlar gibi gelir bana... Hıristiyan üyelerimizin alınmamasını ümit ederim...

Bir de Eski ve Yeni Ahit'te anlatılan konuların astrolojik ve astronomik temelli göndermeler olduğu iddialarının hepsine karşı değilim. Fakat bu 2012, 2015 ya da 2150 gibi tarihlerde gerçekleşeceği söylenen bir takım olaylara inanmadığımı, inandırıcı bulmadığımı belirtmek isterim. Bizimle paylaşımlarınız için teşekkürler Sayın degas, inanmasam da konu yine de ilgi çekici. Saygılarımla...

http://www.austskyandtel.com.au/news20050730_LargeKBO.htm

Nisan 28, 2009, 10:52:31 öö
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Uzman Uye

selam
ben bu konuya oldukça meraklı bir insanım ve bu konuda bir teorimi paylaşmak isterim.hz.isa doğduğu topraklar da ozamanki şartlarda dünyedeki tek din olan yahudiler aitti.peygamber olarak ortaya çıktığında yahudi hahamlar ona sen beklediğimiz mesih diye sordular ilk iş.yani bu armagedon olayı yahudilere ait bir düşünce onların ortaya koyduğu bir inanç modeli.isanın hayır yanıtı üzerine onun yeni bir  peygamber olduğunu anladılar ve isayı engellediler çile filmindede anlatıldığı üzere.isadan sonraki dönemse aslında karışık isanın havarileri sanırım hepsi yahudi yahudi kültüründen ve inancının etkisi olması kaçınılmaz ama başka birşey çok fazla sayıda kitabın ortaya çıkması hristiyanlığın başlangıç aşamasında kullanılmaz hale getirmiş bence hristiyanlık herne kadar 4 temel kitapta kabul etse bir paradoksu herzaman var.ve bununda böyle olmasını bailıca sebebi dönemin etkin yahudi hahamlar.yani hristiyanlığa bugünkü şekli veren onlar.mesela buna kısa bir örnek islamdaki alevilikte en azından 12 imam ritüeli ile hristiyanlığa benzetilmeye çalışılmış bir muammadır.evet armagedon insanlık için korkunç bir yahudi rüyasıdır ve hristiyan evanjelistlerde onlara en büyük yardımı yapıyorlar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 28, 2009, 07:34:41 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

666 sayısı "Visa" dır....bildiğimiz visa...."VI" roma rakamlarında 6 demek, "S" eski Mısr'da 6 , "A" sanskritçede 6 dır...yani VISA=666

"Kumlu sahilde durdum ve denizden on boynuzlu ve yedi kafalı bir canavarın çıktığını gördüm. Boynuzlarında on tane krallık tacı ve aşağılayıcı yazılar vardı."....bu ayette maddi kontrolden bahsediliyor,10 sayısı tüm birimlerin evrensel kontrolünü simgeliyor.

"gördüğüm canavar bir leopara benziyordu" burada ise yeni dünya düzeninden bahsediyor...

"ayakları bir ayınınkiler gibiydi..." ayaklar Rusyayı simgeliyor...

ve Rusya ile ABD aynı merkezi kontrol altındalar Canavar'ın kontrolü altındalar bu canavar,yılan kardeşliği yani kertenkele uygarlığı,isa düşmanları ve yeni dünya düzenini getirme çabalarındalar...

bu bilgiler bana ait değil bir ruhsal celseden bazı alıntılar yaptım ve bu konu hakkında diğer söylenen şey ise şudur;"Yakında dünyada kredi ve borçtan başka birşey kalmayacak. Yeni visa borç kartlarını duymadınız mı? Bu, dünya bankacılık sisteminin, yani yılan kardeşliğinin, yani Kertenkelelerin, yani İsa-Düşmanlarının kontrolü altındaki geleceğin para sistemi." bu söylenen karşısında ise ruhsal celseyi yapanlar "o halde kredi kartlarımızdan kurtulursak,bu sisteme ait olmak zorunda kalmayacağız,öyle değil mi diyor;alınan  cevap ise "Hayır. Tercih hakkın olmayacak: ait ol veya açlıktan öl."

Bunları burda bu şekilde yazmam ne kadar doğru oldu bilemiyorum ama ihtiyaç hissettim...

Saygılar...

Nisan 29, 2009, 01:43:52 öö
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bu bilgiler bana ait değil bir ruhsal celseden bazı alıntılar yaptım ve bu konu hakkında diğer söylenen şey ise şudur;"Yakında dünyada kredi ve borçtan başka birşey kalmayacak. Yeni visa borç kartlarını duymadınız mı? Bu, dünya bankacılık sisteminin, yani yılan kardeşliğinin, yani Kertenkelelerin, yani İsa-Düşmanlarının kontrolü altındaki geleceğin para sistemi." bu söylenen karşısında ise ruhsal celseyi yapanlar "o halde kredi kartlarımızdan kurtulursak,bu sisteme ait olmak zorunda kalmayacağız,öyle değil mi diyor;alınan  cevap ise "Hayır. Tercih hakkın olmayacak: ait ol veya açlıktan öl."

Sayın Martı kaynak verirmisiniz?bir kitap olabilir,bir dergi olabilir farketmez,ulaşabileceğim bir kaynak.... çok merak ettim de, bu özellikle ateş ütopyalarında da bahsi geçen birşey, 'zorunluluk' ve 'düzen' yani...