Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Almanya`da yasayan bir Türkün izlenimleri  (Okunma sayısı 16157 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 15, 2007, 04:46:38 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

bakın burada insanları statülerinden dolayı düşünerek bunu söylemedim ama gerçek bu işçi olarak gidiliyorsa ve o ülkede yaşanılıyorsa bir Alman Devletinin de kendi vatandaşına yaptığı muamelenin aynısını bunlara yapmasını bekleyemezsiniz herhalde
olaya objektif yönden bakmak lazım tek taraflı değil

Ağustos 15, 2007, 04:51:23 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

bakın burada insanları statülerinden dolayı düşünerek bunu söylemedim ama gerçek bu işçi olarak gidiliyorsa ve o ülkede yaşanılıyorsa bir Alman Devletinin de kendi vatandaşına yaptığı muamelenin aynısını bunlara yapmasını bekleyemezsiniz herhalde
olaya objektif yönden bakmak lazım tek taraflı değil
Sn. Golge, saniyorum OBJEKTIFlik kavramini anlayamiyorsunuz. Haydi diyelim, ayni muameleyi yapmalari gereksiz, hatta yapmamalari gerekli (sacma olur ya ::)) Pek ala, ya  karalama calismalari? Kucuk gosterme hevesleri? OBJEKTIF bir yaklasimla bu calismalari degerlendirirseniz sevinirim. Bu da disaridan gelen isciler oldugu icin uygunmudur?

Ağustos 15, 2007, 04:54:14 ös
Yanıtla #12
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Sn. Gölge,

bahsettiginiz uygulama Alman Anayasasinin 3. Maddesine aykiridir. Adolf Hitler imparatorlugu yikildiktan sonra, sizin mantikli buldugunuz uygulama 1949 da yürürlüge giren Alman Anayasasindan kaldirilmistir.

Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Ağustos 15, 2007, 05:59:19 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

iyi mi ben diğer tarafta yazılarımı yazmaya çalıştığım için açıkçası cevap veremedim neyse şimdilik ara vereyim, bakın arkadaşlar daha açık bir şekilde ifade edeyim; güzel bir film seyrettim geçen gün bilemiyorum aranızda seyreden var mı Çarpışma, şimdi bu filmde tabi olay Amerikada ve bilirsiniz değişik ırklardan oluşmuş bir ülke olduğu için dünyada en çok sorun yaşanan bölgesi de her neyse beyazı zencisine almanı asyalıya zaman zaman üstünlük sağlamıştır aşağılamıştır hatta sırf o ırktan olduğu için ölümüne bile yol açmıştır bunun sorumlusu kim* ve aşağılayan ırklar mı aşağılanan ırklar mı biraz detaylı ve derin düşünelim bir açıklama yaptık diye hepten adamın üstüne gelmeyin ki neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz yani bütün bunlar yaşanmıyor da gerçek değil de ben mi uyduruyorum?
Dahası doğanın bir dengesidir diye düşünüyorum siz almansınız ve bir asyalıyı aşağılıyorsunuz öte taraftan alman amerikaya gidiyor ve orada aşağılanıyor şimdi bir gerçek vardır ki bu yadsınamaz o da düzenin gerekliliği

Ağustos 15, 2007, 06:01:51 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

dahası objektiflik durumunu gayet açık bir şekilde genelleme olarak algılarsanız Sn. SublimePrince olaya daha net bir şekilde yaklaşabilirsiniz

Ağustos 15, 2007, 06:04:15 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sevgili GolGe bahsettiginiz film gercekten mukemmel bir yapittir. Simdiye kadar en begenerek izledigim filmlerden biridir. Hele ki burada yasiyorsaniz, cok daha anlamli geliyor.

Amacimiz sizin uzerinize gelmek degildi, veya size "boyle birs sey yok uyduruyorsun" demek degildi, bunu nereden cikardiniz anlayamadim. Sadece "Yapilmasi gayet normal" demenizi elestirdik o kadar.
Elestiriye biraz daha acik olursaniz cok daha rahat sohbet ederiz. Her sizi elestiren size saygisilik ediyor seklinde almayiniz yazilanlari lutfen. Aksi takdirde sohbetin imkani kalmaz.

Ağustos 15, 2007, 06:06:15 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

ya kusura bakmayın da burda bir yazı yazalım dedik ikidebir elektrikler gidince çok gerildim yarıda bırakmak da hesabıma gelmedi özür dilerim hepinizden
saygılarımla

Ağustos 15, 2007, 06:06:37 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

dahası objektiflik durumunu gayet açık bir şekilde genelleme olarak algılarsanız Sn. SublimePrince olaya daha net bir şekilde yaklaşabilirsiniz
Bir olay "genel" dir diye dogru demek degildir.
Ulkemizdeki kaldirimlarin engelli vatandaslarin kullanamayacagi kadar yuksek olmasi durumunu ornek vereyim. Bu GENELdir fakat dogru degildir.
Ya da hirsizlik ve yolsuzluk konular. N'olacak ki hep yapiliyor diye calip cirpmak da dogru degildir. Sizin yaklasiminiz ile genel olan dogru olan ise, hic bir yanlis, carpiklik, bozukluk duzeltilemez.

Ağustos 15, 2007, 06:07:37 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

ya kusura bakmayın da burda bir yazı yazalım dedik ikidebir elektrikler gidince çok gerildim yarıda bırakmak da hesabıma gelmedi özür dilerim hepinizden
saygılarımla
Caniniz sagolsun :) Elektiriklerin kesilmesi genelde oluyorsa, sinirlenecek bir sey yok sevgili GolGe ;) (saka yapiyorum, alinmayin, konuya uygun bir ornek oldu :))

Ağustos 15, 2007, 06:14:00 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Aktif Uye

saygılarımla
Caniniz sagolsun :) Elektiriklerin kesilmesi genelde oluyorsa, sinirlenecek bir sey yok sevgili GolGe ;) (saka yapiyorum, alinmayin, konuya uygun bir ornek oldu :))

Örnek cuk diye oturmuş :)
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...