Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Almanya`da yasayan bir Türkün izlenimleri  (Okunma sayısı 16146 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 15, 2007, 06:14:53 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

tabiki sohbet etmek güzel bir olaydır söylediğim gibi gergin bir anıma denk geldi şanstan neyse izin verirseniz şu açıklamayı da yapmak isterim, her beni eleştiren illa ki saygızsızlık yapıyor demek değildir bakın şimdi bir örnek vermek istiyorum sokakta giderken tekme tokat birini tartaklanan bir kişiyi gördünüz hemen yardımına koşarsınız çünkü o zavallı durumuna düşmüştür çünkü yardıma muhtaçtır öyle değil mi ama benim görüşüme göre tartaklanan adam bunu haketmiştir, ne biliyorsunuz kendi yaşamında bir benzerini bir başkasına yapmadığı?
ve etme bulma dünyasında yaşıyoruz biraz da bu gerçekliği idrak etmemiz gerekmekte diye düşünyorum, yardımseverlik güzeldir ama haketmeyene değil*
saygılarımla

Ağustos 15, 2007, 06:17:44 ös
Yanıtla #21
  • Seyirci
  • Aktif Uye

tabiki sohbet etmek güzel bir olaydır söylediğim gibi gergin bir anıma denk geldi şanstan neyse izin verirseniz şu açıklamayı da yapmak isterim, her beni eleştiren illa ki saygızsızlık yapıyor demek değildir bakın şimdi bir örnek vermek istiyorum sokakta giderken tekme tokat birini tartaklanan bir kişiyi gördünüz hemen yardımına koşarsınız çünkü o zavallı durumuna düşmüştür çünkü yardıma muhtaçtır öyle değil mi ama benim görüşüme göre tartaklanan adam bunu haketmiştir, ne biliyorsunuz kendi yaşamında bir benzerini bir başkasına yapmadığı?
ve etme bulma dünyasında yaşıyoruz biraz da bu gerçekliği idrak etmemiz gerekmekte diye düşünyorum, yardımseverlik güzeldir ama haketmeyene değil*
saygılarımla

Sizin görüşünüzde güzel GölGe yardım severlik iiyilik güzelşeylerde günüzmüde devamlı bunlardan bahsetmek gereksiz bir romantiklik oluyor bu savaş ortamında birazda zenci mahallesinde solaryum açmaya benziyor.
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 15, 2007, 06:19:21 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Ağustos 15, 2007, 06:21:31 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Ilginc bir dusunce yapisi, fakat, birinin haksizligina sorgusuz sualsiz kanaat getirmek ne kadar dogrudur?

Tartaklanan adamin hakedip haketmedigine hukmedilebilsin diye mahkemeler kurulmustur zaten. Sirf bu onyargilar, kisilerin suc ve cezaya kanaatleri engellensin, kanunlar ve mantik galip gelsin diye kurulmustur mahkemeler. Her zaman adil midir? Tabii ki hayir, fakat en azindan o dayak yiyen adamcagizin eger hic bir sucu yok ise dovenleri cezalandirarak bile gorevini yerine getirmis olur.

Ağustos 15, 2007, 06:23:30 ös
Yanıtla #24

Alıntı
tartaklanan adam bunu haketmiştir, ne biliyorsunuz kendi yaşamında bir benzerini bir başkasına yapmadığı?
Sn Gölge,

Bir başkasına yapmadğini bilemeyeceğiniz gibi yapmış olduğunuda bilemezsiniz.Yardım ederseniz bir gün ihtiyacınız olduğunda size de yardım edilecektir.Olaya bu şekilde bakın bakalım birde.

Sevgiler
Omnia mors aequat

Ağustos 15, 2007, 06:29:51 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Anlıyorum ama ben olaya nerden bakıyorum siz nerden bakıyorsunuz şimdi ya yazılarım diğer tarafta kaldı bitirmem lazım çünkü bana gına geldi bu arada Sn.SublimePrince elektriklerin sık gittiği bir yer değil ama nedense sinir bozucu şey bugün gerçekleşti her neyse bunun açıklamasını başka bir zaman yapsam olur mu ya da gerçekten açıklığa kavuşturma gibi bir zorunluluğum var mı*
Sn. Mysticprovacate söylediğinize bir yönde katılıyorum haklı olabilirsiniz*
Sn.LuckyEye2 açıklamanı forum üzerinden yapmanı rica ederim özel mesaj yoluyla değil tamam mı*

Ağustos 15, 2007, 06:32:02 ös
Yanıtla #26
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Tamam değil.Sizde uslup sorunumu var bana mı öyle geliyor.
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 15, 2007, 06:33:58 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

peki sn.SublimePrince sizce bu dünyadaki mahkemeler adil mi gerçek adaleti uygulayan tek bir hükümet göster de o zaman ben de söylediklerimden vazgeçeyim, adam katil oluyorsa 6 ay içerde yatıp çıkıyorsa bu mudur gerçek adalet ya da bir baklava çaldı diye ispanya mıydı neresiydi tam olarak hatırlamıyorum ama 10 yıl veriyorsa kusura bakmayın ama bu dünyanın düzenindeki adalet gerçek adilliği sağlamıyor*  

Ağustos 15, 2007, 06:34:51 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

var ve sana öyle gelmiyor bir sorun mu var acaba?

Ağustos 15, 2007, 07:19:15 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

peki sn.SublimePrince sizce bu dünyadaki mahkemeler adil mi gerçek adaleti uygulayan tek bir hükümet göster de o zaman ben de söylediklerimden vazgeçeyim, adam katil oluyorsa 6 ay içerde yatıp çıkıyorsa bu mudur gerçek adalet ya da bir baklava çaldı diye ispanya mıydı neresiydi tam olarak hatırlamıyorum ama 10 yıl veriyorsa kusura bakmayın ama bu dünyanın düzenindeki adalet gerçek adilliği sağlamıyor*  
Sevgili GolGe,
Boyle dusuneceginizi tahmin ederek mesajimda "Her zaman adil midir? Tabii ki hayir" ibaresini kullanmistim. Bana gore gene de kararlari mahkemelerin vermesi, konulari uzerinde profesyonel olan kisilerin yargilamasi, halkin yargilamasindan daha adildir.
Sevgiler, saygilar.