Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir lion başka kulübe davette buluna bilir mi?  (Okunma sayısı 4812 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 21, 2013, 02:07:37 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Afedersiniz inrenette okuduğum yazılarda lions'a üyeliğin davetle olduğunu okudum. Peki bir lion bir kişiyi sadece kendi klübüne mi davet edebilir. Mesela Karşıyaka İlçesinden bir lion ile tanıştım o lion beni diyelim Narlıdere ilçesindeki bir lions klübe üyeliğe davet edebilir mi?
Hazır konu açmışken bir soru daha sorayım. Lions klübüne üyelik için bir lion yerine leo'nun daveti kabul ediliyor mu?

Temmuz 21, 2013, 02:58:56 ös
Yanıtla #1
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Samuray,

Aday üyelik denen bir süreç var, Leolarda. Aday üyelik statünüz de herhangibi bir değişilik gerçekleştirilmiyor.Asil üye olduktan sonra toplantılara başkan izin verirse katılabiliyorusnuz daha önceden haber vermek şartı ile unutmayınız ki hiç  bir grub üyesini kaybetmek istemez. Tam kesin olmamakla birlikte değiştirebilir fakat bu durum hoş karşılanmayabilir.

Sayın Proxima'nın cevab vermesi daha doğru olur uygulamalar ve etik kurallar benzer fakat farklılıklar var.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Temmuz 21, 2013, 03:52:14 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Samuray

Sorunuza cevap vermeye çalışacağım. Fakat bu soruya aslında bir leo'nun yada bir lion büyüğümün cevap vermesini de isterim. Lions veya leo üyelikleri davetle olabilir ama bazı kulüpler internetten'de başvuru kabul ediyorlar. Ama hepsi değil. Şimdi soru birazcık ilginç neden ? Adı üstünde sürecin adı aday üyelik yani siz bize gelirken bir kere bizim kulübümüze üye adayı olmak üzere başvurmuşsunuz ama sonra başka bir kulübe geçmek istediğinizi belirtirseniz açıkçası bu hoş karşılanmaz ve kibarca diğer kulüp ile iletişime geçmeniz istenir.

Bir üye sizi başka bir kulübe önebilir mi? Açıkçası benim kulübümde olsa bu o üye hakkında hemen yaptırım uygulanmasını isterim. Öncelikle neden gelen bir aday üyeyi başka bir kulübe yönlendiriyorsun ? Bu pek hoş karşılanmaz açıkçası. Sonuçta siz üye olmak istediğiniz kulüpteki yetkililer ile temasa geçmelisiniz. Dolaylı yoldan böyle birşey yapmamalısınız. Ayrıca ulaşmak istediğiniz kulübe bir şekilde erişirsiniz. Mail adresi, facebook sayfaları, vs.. Ulaşım yöntemi boldur.

Bir leo bir lion olarak üye önerebilir mi? Direk olarak hayır. Şöyle diyim. Leo ve Lion kendi aralında ayrı bir yapılanmaları vardır. Tamam birbirlerine bağlıdırlar fakat iki kulübünde birbirinden bağımsız sekreteryası yönetim kurulu vardır. Hem leo hem lion için olabilecek durumlarda en mantıklı yol bu şekilde bir talep geldiyse kişin bilgileri leo sekreterası tarafından lion sekreteryasına iletilmesidir. Lions kulübü yönetimi bu kişi değerlendirir uygun görürlerse onunla temasa geçerler. Ayrıca her rotary kulüplerinde de olduğu gibi her kulübün bir rotaract ya da her lions kulübünün bir leo alt kolu olması gibi bir zorunluluk yoktur.

Saygılarımla,
Concordia Res Parvae Crescunt

Temmuz 21, 2013, 04:11:53 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Samuray

Sorunuza cevap vermeye çalışacağım. Fakat bu soruya aslında bir leo'nun yada bir lion büyüğümün cevap vermesini de isterim. Lions veya leo üyelikleri davetle olabilir ama bazı kulüpler internetten'de başvuru kabul ediyorlar. Ama hepsi değil. Şimdi soru birazcık ilginç neden ? Adı üstünde sürecin adı aday üyelik yani siz bize gelirken bir kere bizim kulübümüze üye adayı olmak üzere başvurmuşsunuz ama sonra başka bir kulübe geçmek istediğinizi belirtirseniz açıkçası bu hoş karşılanmaz ve kibarca diğer kulüp ile iletişime geçmeniz istenir.

Bir üye sizi başka bir kulübe önebilir mi? Açıkçası benim kulübümde olsa bu o üye hakkında hemen yaptırım uygulanmasını isterim. Öncelikle neden gelen bir aday üyeyi başka bir kulübe yönlendiriyorsun ? Bu pek hoş karşılanmaz açıkçası. Sonuçta siz üye olmak istediğiniz kulüpteki yetkililer ile temasa geçmelisiniz. Dolaylı yoldan böyle birşey yapmamalısınız. Ayrıca ulaşmak istediğiniz kulübe bir şekilde erişirsiniz. Mail adresi, facebook sayfaları, vs.. Ulaşım yöntemi boldur.

Bir leo bir lion olarak üye önerebilir mi? Direk olarak hayır. Şöyle diyim. Leo ve Lion kendi aralında ayrı bir yapılanmaları vardır. Tamam birbirlerine bağlıdırlar fakat iki kulübünde birbirinden bağımsız sekreteryası yönetim kurulu vardır. Hem leo hem lion için olabilecek durumlarda en mantıklı yol bu şekilde bir talep geldiyse kişin bilgileri leo sekreterası tarafından lion sekreteryasına iletilmesidir. Lions kulübü yönetimi bu kişi değerlendirir uygun görürlerse onunla temasa geçerler. Ayrıca her rotary kulüplerinde de olduğu gibi her kulübün bir rotaract ya da her lions kulübünün bir leo alt kolu olması gibi bir zorunluluk yoktur.

Saygılarımla,
Arka arkaya sorduğum sorulara büyük bir özveriyle cevap verdiğiniz için sonsuz teşekkürler sayın Proxima.
Benim bu soruyu sorma nedenim  eğer lion olmaya karar verirsem (leo değil 31 yaşındayım) internet ortamından tanıdığım bir liondan davet alabilirmiyim bunu öğrenmekti. Malum ya internette tanıştığın biri diyelim Ankara'da oturuyor ben İzmirliyim oradan beni izmirdeki lions kulübe davet edebilir mi diye düşündüm.
Saygılarımla...

Temmuz 21, 2013, 04:22:30 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Samuray

Önemli değil. Burada insanları mümkün mertebe bilgilendirmek için uğraşıyoruz. Direk olarak katılmak istediğiniz kulübün internet sitesi veya diğer tali yollar (bölge internet sitesi veya bölge ofisi) ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,
Concordia Res Parvae Crescunt

Eylül 26, 2014, 07:15:07 ös
Yanıtla #5
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Samuray,
Aynı şekilde md118.org adresine de girerek üyelik talebinde bulunabilirsiniz. Emin olun sizi memnuniyetle karşılayacağuz ailemize.

Ek bilgi 1: Bir Lions Kulübü dönem başkanı olarak benim toplantılatıma önceden sadece bilgi vermek suretiyle isteyen kişi gelebilir.
Ek bilgi 2: Lions Kulüpleri yardım değil hizmet kuruluşudur.
Saygılarımla
Kilise çanında
Uyuyakalmış kelebek.

Eylül 30, 2014, 10:41:13 öö
Yanıtla #6
  • Yeni Katilimci
  • *

Çok özür dileyerek yukarıda vermiş olduğum Internet adresini düzeltiyorum.
Doğru adres:
http://www.lionsturkiye.org

Saygılarımla,
Kilise çanında
Uyuyakalmış kelebek.