Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gladyoyu Masonlar mı yönetiyor ?  (Okunma sayısı 6737 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 21, 2010, 10:19:21 ös
  • Ziyaretçi

Değerli arkadaşlarım televizyon izlerken altta geçen bir  yazı ilgimi çekti !? Yazı şöyleydi: ''Gladyoyu Hangi MASON yönetiyor".Bu yazılmış olan yazının doğruluk payı nedir?? Veya doğruysa bu kişi kimdir????
Aydınlatıcı bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum...

Saygılarımla.

Haziran 22, 2010, 01:24:22 öö
Yanıtla #1
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Benim desem inanacak mısınız?
Tempus fugit...

Haziran 22, 2010, 02:16:42 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Yanlıs anlama ama bi Türkün olacağını pek zannetmiyorum...

Haziran 22, 2010, 07:24:38 ös
Yanıtla #3
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Sayın baron,

Söylenecek çok şey var ama siteye şöyle bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Kafanızdaki önyargılar ve beklentiler ile Masonluk arasındaki farkı belki farkedebilirsiniz...İmzanızda kullandığınız Novus Ordo Sec"u"lorum un anlamını da belki böylece biraz daha düşünürsünüz.

Tempus fugit...

Haziran 23, 2010, 01:36:03 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sayın Omnia Tempus Alit..

Sizin yazmış olduğunuz yazı pek anlaşılır değil,neyi kastetiğinizi pek anlayamadım konuyu biraz açarmısınız.Benim kafamda olan beklentiler neymiş çok merak ettim!!  ?.
Imzamda kullanmış olduğum NOVUS ORDO SECLORUM'un anlamı bence çok açık bunu tekrar tekrar düşünmeye gerek yok.
Ve  tavsiyeleriniz içinde size teşşekür ederim...

Saygılarımla...

Haziran 23, 2010, 08:43:29 öö
Yanıtla #5
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Yapmayın lütfen... Konuyu kişiselleştirmeyin, çok rica ederim.

Saüyın baron ortaya hiçbir açıklama yapmadan bir soru atınca, Sayın Omnia Tempus Alit de bir espriyle yanıt verdi. Bir televizyon yanınından söz ediyor Sayın baron. Gözüne bir alt yazı çarpmış; hepsi bu. Sonrasını ya izlememiş ya da denk düşmemiş. İzleseyri herhaldre biraz daha ayrıntılı yazardı konuyu. Ben bilmiyorum. Kuşkuzsuz forum üyelerinden çoğu (belki hepsi) bilmiyor, çünkü izlememişler.

Koku belli: Standart br antimasonik asparagas. Gladyo (daha doğrusu Gladio) İtalyan kaynaklı bir tür gizli örgüt. Buna gizli örgüt demenun ne denli doğru olduğu da tartışılır. İnternette bol bol açıklama var bu organizasyona ilişkin.

Bugüne dek neden İtalya başta olmak üzere Batı ülkelerindeki antimasonik etkinliklerde bu örgütün adından hiç söz edilmedi acaba? Neden oralarda Gladio ile Masonluk arasında bir bağlantı kurulmasına, kurgular ve senaryolar oluşturulmasına girişilmedi? (Olmuşsa bile söylesin; ben bilmiyorum.) Çünkü Batılıların bu tür palavralara karşı tok. Şu ünlü P2 Locası skandalına ve onunla bağlantılı birtakım olaylara karşın... Sonuçta zaten onun da Masonluk ile pek bir ilgisi yoktu. Dlay Masonluk kapsamında filizlendirilmişti, bu da gözden kaçmıştı hepsi o kadar.

Bizde ise ne Gyladionun ne Masonluğun ne olduğu doğru dürüst bilinir. Dolayısıyla Gladio kötüyse onu masonlukla bağdaştırmak suretiyle Masonluk da kötülenir. Gladionun başında bir mason varmış... Olabilir. Bir mason başka şey, Masonluk bambaşka... Ancak bizim insanımız tek bir insanın niteliklerini, yapıp etmelerini Masonluğun bütünü olarak nitelendirmeye hazırdır. Dolayısıyla şayet Gladio'nun başında bulunmuş ya dao örgüt hâlâ varlığını sürdürüyorsa şu anda  bulunan kişinin adı biliniyor ve o kişinin aynı zamanda bir mason olduğu biliniyorsa, (etkin bir mason olup olmamasının önemi yok; Masonlukta önemli bir yet tutup tutmadığının da önemi yok; bir kez Masonluğa girmiş ve bir loca üyesi olmuş ya, o yeter) işte bir sansasyon yaratmak amacıyla bundan âlâ haber mi olur? Hemen ya görevlendirilerek ya da kendiliğinden görevlenerek bir medya araştırmacısı bu konuda birtakım bilgiler toplar, hemen bir prodüktör bunun için bir program yazırlar, belki bir de toplumda adı duyulmuş ama Masonluğu yeterinçce bilmemekle birlikte bol keseden lâf eden birini getirirler; hem belki bir canlı yayın bile yaparlar hatta telefonla katılımcıbile cağırırlar   iş daha bir heyecanlansın diye; o kanalın izleyicileri de böylelikle zaten Masonluk hakkındaki olumsuz görüşlerine birazı dahasını katar.

Tek bir tümceden yola çıkarak oluşturulmuş bu senaryo acaba çok mu yanlış?

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Haziran 23, 2010, 11:57:14 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sayın ADAM: Eğer açiklama şansım olsaydı burda hangi kaynaktan olduğunu detaylarıyla açıklardım.Bu olay fazla büyüdü sanırım.Ben sadece 3 satırlık bir soru sordum.Bu soru da öğrenmek amaçlı.Ya do[rudur ya yanlıştır,bunu bukadar ayrıntısıyla tartışmak gereksiz.Bide ben bu konuyu Tv de sanal reklamda görmüştüm.Bu da Turkiyenin önemli Tv kanalarindan biri olan ''ATV'' deydi.Bunun diğer ilginç yanida geçmis olduğu yazıda konu sadece gladyo yapılanmasıydı.Herhalde ilgi ve tiraj artırmak için Masonlugu hedef aldılar...  ?

Ağustos 17, 2010, 12:15:06 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sayın baron gladyo dediğiniz olgu üretici, sanayici ülkelere hizmet eden bir olgudur, bu da TSK'ya silah satan şirketlerin olduğu ülkelerdir ancak bunun Masonlukla alakası ne onu anlayamadım. Silah şirketlerinin hissedarları mason mu demek istediniz? Bu şirketlerin kurucularının çoğu bilimadamları, bundan sonra bence bilim teknoloji ve de masonluğu sorgulamalı.

Ağustos 18, 2010, 03:31:23 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Sayın ADAM: Eğer açiklama şansım olsaydı burda hangi kaynaktan olduğunu detaylarıyla açıklardım.Bu olay fazla büyüdü sanırım.Ben sadece 3 satırlık bir soru sordum.Bu soru da öğrenmek amaçlı.Ya do[rudur ya yanlıştır,bunu bukadar ayrıntısıyla tartışmak gereksiz.Bide ben bu konuyu Tv de sanal reklamda görmüştüm.Bu da Turkiyenin önemli Tv kanalarindan biri olan ''ATV'' deydi.Bunun diğer ilginç yanida geçmis olduğu yazıda konu sadece gladyo yapılanmasıydı.Herhalde ilgi ve tiraj artırmak için Masonlugu hedef aldılar...  ?

Bir TV kanalinin alt yazisinda geciyorduysa ihtimalle KVP dizisinin fragmaninin icinde gecen bir replik olmasin sakin bu?Hani izleyiciyi merak ettirmek icin senaryodan bir duble sunulmasi filan??? :)))

TV'ler  iyi bir kaynak sayilmazlar, hatta kaynak hic sayilmazlar. Kaynak arayan TV degil, kitap okumali :) O zaman aciklama sansiniz olur, detaylarini da verirsiniz :)