Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Paran kadar konuş  (Okunma sayısı 38610 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 14, 2007, 05:40:27 ös
Yanıtla #50

öncelikle bu kadar hızlı bir şekilde soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Amcak ben yıllık ortalama kç YTL aidat ödemek gerektiğini hala çözemedim?
şimdiden teşekkür ederim.

Sn.bawaa,

Miktar Sn.Üstadımın de belirttiği gibi ülkeden ülkeye ve Vadiden Vadiye değişkenlik gösterir.Hatta her sene değişir.Net rakkamı bir harici ile paylaşmamız mümkün değil üzgünüm.Bu konuda verilen bilgi doğrultusunda  aşağı yukarı bir tahminde bulunabilirsiniz diye düşünüyorum.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Kasım 15, 2007, 08:05:41 öö
Yanıtla #51
  • Mason
  • Yeni Katilimci
  • *

öncelikle herkese günaydın!
dün aldığım cevaplar ve bu sitede okuduklarım benim gerçekten doğru yolda olduğumu gösterdi bana!
Hayatımda kafama taktığım her şeyi başardım! Önemli olan istemek ve azim. Bu da bende var.
Benim hayatımda en önemli şeyler olan bebeğimin, eşimin ve tabiki evimin aç kalmamasını, refah içinde yaşamasını sağlamak. Bazı ödemeler size az bana çok gelebilir veya bana az size çok gelebilir. Sanırım bazı şeyleri yaşadıkça öğreneceğiz. Ancak ben, sizleri anlayabildiğim kadarı ile, kendi hayat felsefemi ve kişiliğimi değerlendirdiğimde kendimi sizlere çok yakın hissediyorum!
Bunu başarmak içinde herşeyi yapacağım (sizlerden biri olmak için).

Kasım 15, 2007, 03:21:04 ös
Yanıtla #52
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin bawaa,

Masonluk, hirs yapilarak girilebilecek bir topluluk degildir. Bu site uzerinden hickimseye Mason olmasi konusunda kisisel bir yardimda bulunulmayacaktir. Gunluk hayatinizda Mason olma istediginizi sklikla dile getirmeniz sizden suphe duyularak uzaklasilmasinida saglayabilir. Maddi konuda rakam verilmemesinin bir baska nedeni ise, konuya maddi olarak degil tamamen manevi olarak yaklasilmasi arzusudur.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2007, 05:04:55 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 15, 2007, 04:45:47 ös
Yanıtla #53
  • Mason
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Mason;
Öncelikle yazdığım sorula çabuk bir şekilde cevap yazdığınız için teşkkür ederim.
ancak sizin benim hakkımda yanılmanızı istemem!
genede teşekkür ederim.

Aralık 04, 2007, 12:35:22 öö
Yanıtla #54
  • Uzman Uye

KURTULUŞ SAVAŞINDA İNSANLAR KENDİ İSTEĞİ İÇİN DEĞİL YASA ÇIKARILDIĞI İÇİN YARDIM ETMEK ZORUNDA KALMIŞLARDIR.(BU TABİİ HER KİŞİ İÇİN DEĞİL.EMİNİMKİ İÇTEN VERENLERDE OLMUŞTUR)
HERKEZİN SORGULAYICI OLMASI SORGULANAN ŞEYİN DOĞRU YANLARINI ORTAYA ÇIKARMAYA KATKIDA BULUNUR.

BENCE BİZ BURADA NEKADAR MASONLUĞU SORGULARSAK; BÖYLECE KAFAMIZDAKİ GECEKONDULARI YIKIP MASONLUĞUN GÜZELLİKLERİNİ GÖRMEYE DAHA YAKIN OLACAĞIZ.

Çıkarsız yardım gerçekten hiç görediyseniz bence biraz araştırın. Cumhuriyet kurulmadan evvel kurtuluş savaşında eğer kimse kimseye yardım etmeseydi bu ülke olmazdı. Şuanda hala çıkarsız yardımlar devam ediyor.
Bilemiyorum ama sizin yazdıklarınıza bakılırsa sizde çıkarsız yardım etmiyorsunuz. Eğer çıkarsız yardım ediyorsanız onu görmeniz size yeter.

Aralık 08, 2007, 03:18:32 öö
Yanıtla #55
  • Ziyaretçi

Her organizasyon, yaradilis geregi ( tum sosyal ve fen bilimlerince sayisiz makaleler ve arastirmalarla tasdik edilmistir) varolusunun geregi olarak oncelikli olarak herhangibir yaratik gibi yasamsal ihtiyaclarini karsilamak ihtiyaci duyar, maddi genislik arttikca yasamsal ihtiyaclarin yerini cesitli fantaziler, istekler ve duygusal tercihlere birakir. Benim sahsi dusuncem herhangibir organizasyonun maddi bir tabana yayilmasi yada uyelerin gucu olcusunde maddi destek almasi dogasinin geregidir.
Ancak Kurtulus Savasi gibi boir konu ile kiyaslanmasini biraz yadirgadim acikcasi. Olaganustu durumlarda olaganustu tedbirlerin alinmasi gereklidir, mesela mevcut kanunlarda Turkiyede bir seferberlik ilani soz konusu olursa 4 cekisli luks jiplerden her turlu arazi tasitina devletin seferberlik bitimine kadar el koyma yetkisi vardir. Sebep olarak mesuiyetini sorgulamak isterseniz, Irak halkina savas ( Saddam Huseyin haric olmak uzere) sonrasi yapilan iskenceler ve tecavuzler karsisinda yasanilan tecrube zaten benzer bir sakat durumda ulkenin basina gelebileceklere karsin her turlu onlemin alinmasini gerekli kilar.  Burada kisisel mulkiyet degil devletin sahibi olan milletin uzerine dusen gorevin icrasidir.  Bu kanun ya da benzer uygulamalar, ancak gelecegi goremeyen kimseler yada siyaset/kamu yonetimi ehli olmayanlar tarafindan elestirilebilir.

Saygilarimla
Mustafa K.Akyol

Aralık 18, 2007, 09:15:02 ös
Yanıtla #56
  • Uzman Uye

tamam dediğniz doğru dört çekişli jipler için devletin el koyma yetkisi var amma bunu jip sahiplerinin hepsinin istiyeceği anlamına gelmez.Şöyle ki bunu biara türkiyede uzun bir süre işledi medya ve hatırlarsanız birçok jip sahibi karşı çıktı.

Tabiki de devlet ister istemez alır yasalara göre ama bu olay halkı kahramanlaştırmamalı.Yani zorunluluk olur.Devletin bu şekilde yapmasını doğru buluyorum yanlış anlşılmasın.Ama kurtuluş savaşı zamanıda halkımızın belki de yarısı zorunluluktan seferber olmuşdur ve tarih hiç bu zorunluluğu göz önünde bulundurmadan halkı kahramanlaştırmıştır.Bu acı ama gerçektir

Aralık 18, 2007, 10:53:19 ös
Yanıtla #57
  • Ziyaretçi

Aslında konu çok uzamış ama okuduklarımdan kafama takılan bir kaç şey hakkında izninizle yorumumu katmak istiyorum:
- Kurtuluş savaşı, dönemi ile ilgili çok sayıda yorum yapılmış, özellikle sanki bir kaç yorumda, yardımların zorunlu yapıldığı yazılıyor, o dönemi hatırlarsak :
   * Nüfus : 23 milyon,
   *Savaştan, savaşa koşan halk, evlerde genç erkek nufusu yok
   * Savaşı hakkında idam kararı verilen, birinin önderliğinde götürmeye çalışıyorlar.
   * İşgaller çok acımasız, mesala İtalyanlar, fakir halka Antalya 'da yemek yardımı yapıyorlar, göz boyamak için; bir imparatorluk başkentini kayıtsız teslim ediyor, eskiden şehirlerimiz olan ülkeler bizleri işgal ediyor.
   Arkaşlarımız zorunluluğu acı ama gerçek derken o günkü halka ve koşullarına haksızlık ediyorlar, kimse alınmasın, bunu yazan dostları kınıyorum, düşmana yakalanmasınlar diye bebeğini boğarak öldüren, en ağır silahlara karşı şehirlerini teslim etmeyen, hele hele liman şehirlerdeki o atalarımız, nede görünmeyen nede kitaplara girmeyen kahramanlıklar yapmıştır; yoksa mümkünmüdür ki, İtalya,Fransa, Yunanistan, Amerika,İngiltere ve dost bilinen araplar, işgal etsinlerde bizler ayağa kalkalım...
Kurtuluş mücadelesi küçümsenemez, elbette hainler olmuştur, Teğmen Kubilayları öldürenlerde olacaktır, savaşta 2 kez sıtma geçirip, kaburga kemiğini kırıp, yaralandığı halde savaşa devam edenlerde olacaktır; 23 milyon nüfusun içinde bu yarısı değildir, bunu böyle yazmak, mücadele veren, atalarımıza haksızlıktır.

Diğer bir dikaktimi çeken, masonların yardımlaşması, mesleğimden ötürü, bir çok insan tanıyorum, bunların içinde masonlar,aşırı dinciler yada diğer aşırılar da var, hatta her obediyanstan da çok abim var.
Yardımların güzeli, gizli olandır, yardım yapılanı utandırmamaktır; masonlara, hangi obediyanstan olursa olsun, son derece saygı duyuyorum; zira en yakın olduklarım dahi bana bir gün okutturdukları çocuklardan kendi egolarını tatmin için bir gün dahi bahsetmemişlerdir. Kaldıki yardım derneklerinin, özelliklede din sömürüsü yapanların, foyalarının ortaya çıktığı bir dönemde,
Son Not: Cumhuriyetin temelinde masonların katkısı yadsınamaz, bir gerçektir, keşke İran'da da olsaydı da ...unutmayın orda da bir zamanlar, çağdaşlık vardı.

Söylenen değil, araştırdıklarınıza inanın...

Saygılarımla,

Aralık 18, 2007, 11:07:58 ös
Yanıtla #58
  • Aktif Uye

Son Not: Cumhuriyetin temelinde masonların katkısı yadsınamaz, bir gerçektir, keşke İran'da da olsaydı da ...unutmayın orda da bir zamanlar, çağdaşlık vardı.

Unutmayalım birzamanlar dediğiniz zamanların birinde  Türkiye cumhuriyetinde de çagdaşlıga koşan bir avucun yanında yüzyılların köhneliginin dumanlandırdıgı milyonlar vardı .Masonluk iyi insanların daha iyye yürüdükleri yol degilmiydi... Gelişimi o sebebe nebze ölçüsünde baglasanız bile guruptan kopup önden koşanlara degil, arkadan çaglayanlara bakmak gerek medeniyette ....
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Aralık 18, 2007, 11:19:36 ös
Yanıtla #59
  • Ziyaretçi

Önder bir kıvılcımdır, nereyi ateşleyeceğini bilendir. Halktan kopan, ondan ayrı düşünen elbette önder değildir, Atatürk 'in ve arkaşlarının yaptıklarına bakarsanız, bir çağlayanı değil, bir okyanusun akışını değiştirmiştir; tek örnek bence yeterlidir, dünyada hiç bir önder bir ülkenin alfebesini değiştirememiştir... asıl olan çağlayanla gitmek değil, çağlayana baraj kurabilmektir, su girdiği şekli alır, dizginleri sizde olduğu sürece...