Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Bayanın saçından cinsel anlamda etkilenen bir erkeğe kişilik testi yaptırsak sonuç ne olur?

Erkek sapık çıkar
41 (60.3%)
Erkek bayanları kıskanan bir erkek çıkar
1 (1.5%)
Bu gayet normaldir
26 (38.2%)

Toplam Oy Verenler: 35

Gönderen Konu: Bayanın saçından cinsel anlamda etkilenen bir erkeğe kişilik testi yaptırsak  (Okunma sayısı 38128 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 09, 2012, 11:43:34 ös
Yanıtla #50
  • Uzman Uye

Sayın NOSAM33, konu bir anket sorusu. "Bayan saçından cinsel anlamda etkilenen  bir erkeğe kişilik testi yaptırsak" olmasına rağmen konunun  hayli  dışına çıkılarak düşüncelerinizi hem de Kur'an referenslı olarak  belirtmişiniz. Şimdi "Kehf" suresi bildiğiniz gibi 110 Ayet'ten oluşmaktadır. Ve çok kısa hülasa edecek olursak Ashab-ı Kehf mağarasında kalan gençlerden bahseder ve 25. Ayet'te de mealen "Onlar, mağaralarında üçyüz yıl kaldılar; dokuz da ilave ettiler" der.  Aynı mağara Hıristiyanlık için de kutsal sayılıp (yedi uyurlar) olarak tanımlanır ve Hıristiyanlığın ilk zamanlarını kendilerini kötülüklerden korumak için bu mağaraya gizlenen  gençlerin uzun yıllar uykuya yattıktan sonra tekrar uyanmaları efsanesini anlatır.
        Konu başlığı ile nereden ilgilendirdiğinizi pek anlayamadım ama yazınızda zaman mefhumundan ve Allah'ın imtihanından söz etmenizi ilginç buldum. Neden dİyecek olursanız, Kur'an da  her hangi bir uzv un beğenilmesinden dolayı Allah katında hesaba çekilineceğine dair bir Ayet'e rastlamadım. Şayet böyle bir Ayet var ise lütfen bildirin, öğrenmiş olalım.
       Bildiğiniz gibi cinsellik bütün canlıların en temel ihtiyaçlarından biridir. Yani hayatın devamı için olmazsa olmazlardandır.  Belki tarihin karanlık sayfalarında insanlığın bağnaz düşünceleri içinde yer alabilir ama, günümüzde tekemmül etmiş bir insanın bir bayanın saçlarından cinsellik bazında etkilenebilecek kadar diğer bir anlatımla beyninin, iki bacağının arasında olması gibi saçma  bir mantık taşımasını kabule değer bulamıyorum. Evet belki bir erkek bir kadının saçlarını beğenebilir, ama bunun aksi bir kadın da bir erkeğin saçlarını beğenebilir, bunun gibi gözlerini, burnunu, dudaklarını vs. bir uzvunu beğenebilir. Bu beğenmeyi hemen cinselliğe fatura etmeyi tek kelime ile tasvip etmiyorum.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Şubat 10, 2012, 02:05:53 öö
Yanıtla #51
  • Uzman Uye

Sayın Alşah,

Ynt: Bayanın saçından cinsel anlamda etkilenen bir erkeğe kişilik testi yaptırsak

Alıntı

Sayın alşah sorum size, bu konularda sanırım sizden bir şeyler öğrenebilirim.

Dinlerin referansları yine kendileridir. Hiçbir net kanıtları olmadığı gibi, sadece korku saçarlar. Bütün kitaplarda kıyameti olan, sonsuz acılarla bir tehdit vardır. Böyle bir Yaratıcıya sevgi dolu diyebilir miyiz?
Asıl merak ettiğim konu ise şu, geleceği bilen bir Yaratan nasıl olurda bizi sorgular. Bazı cahil kesimin bunun için söylediği şudur; Ama Allah sana akıl fikir vermiş. Ancak bu seferde gelecek benim aklıma fikrime kalmış oluyor, Yaratan geleceği bilememiş oluyor. Bunu ayırt edemedikleri içinde keser atarlar. Sizce buna nasıl bir açıklama getirilebilir?

Lütfen sorumu yanış anlamayın, sizi bilgili ve mantıklı biri olarak gördüğüm için ve sadece öğrenmek amacıyla soruyorum.

Saygılarımla                                                 
Yukarıdaki,yazıdan dolayı Kefy suresini örnek verdim. Hz. Musa ve Hızır arasındaki , çocuğun öldürülmesine tepki, gösteren Hz.Musa peygamberin  aldığı cevap Kader ile ilgili idi o yüzden; örnek verdim . Lütfen yanlışım varsa bilgilenme açısından çok mennun olurum saygılarımla. :-X :-X :-X
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 10, 2012, 12:51:59 ös
Yanıtla #52
  • Aktif Uye

Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Şubat 10, 2012, 10:18:57 ös
Yanıtla #53
  • Ziyaretçi

Şubat 10, 2012, 10:56:38 ös
Yanıtla #54
  • Uzman Uye

Sayın NOSAM33, burada her fırsatta vurgulamak istediğim bir şey var. O da şu; dinin ve dini akidelerin yaşamın her anı içine konmaması gereğidir.
      Sizi yanlış anlamıyorum. Daha doğrusu yanlış anlamam için bir neden göremiyorum.
      Bildiğiniz gibi, dinler  inanç felsefesi üzerine kurulmuştur. İster semavi/kitabi, isterse kitabi olmasınlar. Hepsinin temeli sadece ve yanlız inançtır. Hangi dine bakarsanız bakın bunu göreceksiniz.
      Bir Musevi'den Hıristiyan, Müslüman , Budist veya Şaman gibi ibadet etmesini bekleyemezsiniz. Bu örnekten yola çıkarak aynı şey bir Hıristiyan, bir Müslüman veya bir Budist için de geçerlidir. Hiç biri inancının diğer bir inanç tarafından aşağılanmasını veya kabul görmemesini kabullenemez.
      Zaman zaman bu sütunlarda dinlerin kıyaslanmasının abesle iştigalden başka bir şey olmadığını, keza; din ile bilimin bağdaşamayacaklarını çeşitli vesilelerle anlatmaya çalıştım. Anlayan zaten anlamıştır.  Sakın yanlış anlaşılmasın , dine tamamen karşı olan biri değilim. Ben bağnazlığın, hurafenin ve ortaçağ karanlığındaki gibi gericiliğin, insanlara din diye dayatılmasına karşıyım.
       İnanç felsefesi üzerine inşa edilen dinler aslında, mitolojik kaynaklardan beslenirler. Yani hiç birinde somut veriler yoktur. İnsanlar salt inançlarından dolayı bu mitleri gerçekten olmuş olarak kabul ederler. Örneğin; sizin belirttiğiniz "Hızır" tarihin hiç bir sahnesinde, hiç bir belgede yer almamış olmasına rağmen, inananlar onun varlığından şüphe dahi etmezler.
       Belki biraz anlamsız uzatma yaptım.Konu ile ilgilendirecek olursak; insan beyninde var ettiği her şeyden her şekilde ( cinsel yönde de )etkilenebilir. Ama saçtan cinsel yönde etkilenebilen ister  erkek ister kadın olsun ona sadece beynini iki bacağı arasında yakıştırmasını yapabilirim.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Şubat 11, 2012, 03:06:47 ös
Yanıtla #55
  • Ziyaretçi

Sayın Alşah, lafınızı cımbızla almış gibi olacağım fakat "din ile bilimin bağdaşamayacağı" tezinize katılamıyorum. Dini emirlere insan psikolojisi toplum sosyolojisi gibi ilim dalları ile mantıklı açıklamalar getirilebilir örneğin. Ayrıca din başlı başına bir ilim dalıdır.

Tesettür emredilerek kadının tehlikeli ve şeytani bir varlık olduğu ve hapsedilmesi susturulması gerektiği kanaati doğuyor genelde fakat aksine dizginlenmeye çalışılan erkeğin nefsidir; korunmaya çalışılan ise kadın ve aile kavramıdır. Erkeğin nefsi olmasa aile kurmaya yanaşan erkek olmazdı, kadının duygusal altyapısı olmasa çocuk yetiştirecek anne kavramı oluşamazdı vücudum bozulacak diye korkan ve kocası haricinde her erkeğe süslenen batılı kadın modeli haricinde kadın göremezdik. Bu ekonomistlerin işine gelir çünkü tesettürü dışlayan ve dışarda süslenen kadın demek ekonominin bel kemiği demektir. Eğer bilimsel olarak incelenirse dini emirlere dayalı tesettür anlayışı kadını da erkeği de hem psikolojik travmalardan hem de aids vb. hastalıklara karşı korumaya alır. Çocuk doğurmayan kadınlar doktorların anlam veremedikleri sağlık sorunlarıyla baş başa yaşarlar. Kadının en temel ihtiyacı çocuk doğurmak ve bir aile kurmaktır kısacası. Erkek açısından ise her ortamda seksi kadın görmek erkek libidosunu öldürür; örneğin plajda çıplak kadınlardan etkilenmeyişimiz vb. gibi. Bu da erkeğin cinsel yaşamını zamanla alt üst eder; bunun etkilerini kadın da eşinin libidosunun bitişi nedeniyle olumsuz etkilenir. Zamanla her iki taraf da dışarıda cinsel arayışa geçeceği için aile kavramı biter. Yani kendi mahremi olarak nitelenen kişiler haricinde cinsel her tür yaklaşımdan kaçınmak hem erkeği hem kadını hem de aileyi korur.

Örneklemek açısından dinin tesettür emrinin insan psikolojisi ve sosyolojiye etkileri açısından irdelemeye çalıştım. Burdaki amacım din ve bilim bağdaşmaz tezinizin çok sağlam olmadığını ifade etmek ve başlığa katkıda bulunmaktı.

Saygılarımla.

Şubat 12, 2012, 12:42:14 öö
Yanıtla #56
  • Uzman Uye

Sayın Masor1976, yapacağım bir şey maalesef yok. Siz öyle düşünüyorsanız, sizin açınızdan öyledir. Hani Einstein'in şu çok ünlü veciz sözü var ya,  galiba böyle idi,  "İnsanların inançlarını yok etmek, atomu parçalamaktan daha zordur"
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Şubat 12, 2012, 03:32:42 ös
Yanıtla #57
  • Uzman Uye

Selamlar,
dün yazilanlari okudum ve aslinda birsey yazmak istemiyordun, cünkü 1400 küsür yil önce yazilmis bir kitapla bugünü aciklamaya calisan ve bundan bilmem kac bin yil önce ataerkil sistemin kadini veya anaerkil sistemi  birdaha ayaga kalkmamasi icin onu en acimasiz kurallarla ve Allah"tan "geldigini" söyledigi kanunlarla ezmeye calisan bir anlayisa veya dine veya dinlere inanan insanlarla neyi nekadar tartisabilirsiniz.
Ama sayin  Prometheus"un yazisini okuduktan sonra bir paragirafta olsa yazma zorunda kaldim.

Alıntı
birilerin gelip sizi küçük düşürmeye çalışması ne acı değil mi?
Sayin Prometheus, kimse sizi, yani bilimi veya bilime inananlari kücük düsüremez, bu onlarin kücüklügüdür.

Alıntı
Sizin onca iyi niyetinize, onca uğraşınızla oluşturduğunuz ve yoğurduğunuz bilgi birikimiyle dalga geçiliyor, ciddiye bile alınmıyorsunuz.
Ama bu cümleniz beni üzdü. siz kimden  ciddiyet bekliyorsunuz , siz kimden saygi bekliyorsunuz? Bilim ( bildigim kadariyla ) dinlerden hicbirzaman saygi , ciddiyet veya icazet beklemedi ve bence beklememelide. Saygi yalnizca insandan beklenir, buda insana zaman icinde verilen birseydir.

Birilerine "haddine" bildirmeye calisanlarda, haddlerini bilsinler.

Saygilarimla

Şubat 12, 2012, 09:39:02 ös
Yanıtla #58
  • Uzman Uye

Sayın Alşah kardeşim uzatmak için yazmıyorum fakat şu sözünüze küçük bir dip not eklemek istiyorum = (Örneğin; sizin belirttiğiniz "Hızır" tarihin hiç bir sahnesinde, hiç bir belgede yer almamış olmasına rağmen, inananlar onun varlığından şüphe dahi etmezler. )  Karşılık veriyorum  ZATEN Şüphe ederlerse Dinden çıkmış olurlar ! BENCE Saygılar ... :-X :-X :-X
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 17, 2012, 12:16:19 öö
Yanıtla #59
  • Ziyaretçi

kabul etsekte, etmesekte su bir gercekki. bir bayanin herhangi bir seyinden etkilenebiliriz. sacindanda, bilegindende, parmagindanda, herseyinden etkilenebiliriz. bu tamamen o kisinin (o andaki) hayal gucu ve psikolojik durumuna baglidir. tabi bu sadece erkekler icinde gecerli degil. bayanlarda benzer sekilde erkeklerin herhangi bir seylerlerinden etkilenebilirler. ama bu ozellik, bayanlarda (anatomik nedenlerden dolayi) daha az gorulur.

konuda onemli olan bir bayanin sacinin etkileyip etkilemeyecegi degil, bunun bir din malzemesi olup olmadigidir. bir bayanin sacindan etkilenen erkek, sapik degildir. fakat bir bayanin sacini yada cinselligini dine alet eden kisi (dusunsel) sapiktir.

Sayın Pasha , size katılıyorum...