Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Deprem  (Okunma sayısı 9592 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 25, 2011, 12:07:57 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Deprem gibi doğal afetlerin nerede olduğuna değil, bundan en az zararla nasıl kurtulunacağına ve bir insan olarak böyle günde kim olursa olsun onların yanında olmanın gerekliliğine inanıyorum.
          Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 25, 2011, 12:14:24 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sayın Bulgaria, milliyetçilik ve ümmetçilik kavramının insanlığa hiç bir faydası yoktur. Osmanlı gibi bir dünya devini milliyetçilik akımı kısa sürede atomlarına ayırmıştır örneğin. Benzer sonuçla T.C. de karşılaşmak üzere gibi görünüyor. Farketmemiz gereken şey Kürtler ayaklanırsa Libyada  olduğu gibi bizi yok edebilirler. Kürtlerin ayaklanması için de dışlanması ve Türklerle aralarında sokak çatışmalarının başlaması yeterlidir. Zaten ülkemizdeki Türkler hariç bizi bu coğrafyada isteyen bir Allahın kulu yok. İtmemiz değil tutunmamız gereken bir kavram Kürt kavramı. Bizim ulusalcı düşünürler bunu kavrayamıyorlar kendilerini süpermen filan zannediyorlar ve bizi ateşe atma çabasındalar diye düşünüyorum.. Ki bahsedilen facebook yorumları filan bu ulusalcıların etkisinde kalan insanların terennümleridir diye tahmin ediyorum.

Allah deprem bölgesinde olanlara yardımcı olsun.

Saygılarımla.

Türk Milleti 2225 yıllık mazisinde ne zaman onun bunun emriyle, keyfiyle sindi ki şimdi de sinsin? Milliyetçi duygularıyla hareket eden Türkler, Cumhuriyetlerinin temelini muhafaza etmek için direniyor. Herkes sizin gibi düşünecek olursa, susalım vursunlar kafamıza alsınlar Türkiye'yi, yeter ki bize zarar gelmesin? Hayır, savaşılacaksa savaşılır sonunda kaybediledebilir ama o riske değer.

Ekim 25, 2011, 12:34:38 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sayın Bilge, duygusal tarafımda baktığımda size katılıyorum. Fakat mantıklı ve objektif olarak bakınca katılmak zor oluyor. Ülke olarak biz savaş görmedik o nedenle savaş anında nasıl bir tavrımız olacak, direnç gücümüz ne kadar olacak tahmin yürütmek çok zor. Dedelerimiz Çanakkale'de destan yazdılar o konuda hemfikirim fakat yeni nesilde o alt yapı yok. Eğer insanımız iyi insan modelinde olsaydı zaten bir birini dışlayan ve hangi ideolojide olursa olsun halkını ezmekten haz alan bir sistem ortaya çıkmazdı. Ülkemizde bireysel ve toplumsal özgürlükler daha yeni yeni gözünü açıyor, bir boksörün dağılan suratındaki şişen gözleri gibiydi yani. Neticede toplumu bu kadar döven de uzaylı değildi yani bizden adamlardı. Umut ediyorum ki gelecek kansız ve savaşsız olsun. Fakat neticede bir iç savaş çıkarsa da belki Çanakkaleyi aratmayacak düzeyde belki de yeni dünya düzeni kavramını yep yeni dünya düzeni şekline sokacak bir güç de ortaya koyabiliriz kim bilebilir ki?

Saygılarımla.

Ekim 25, 2011, 02:00:04 öö
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Bilge, duygusal tarafımda baktığımda size katılıyorum. Fakat mantıklı ve objektif olarak bakınca katılmak zor oluyor. Ülke olarak biz savaş görmedik o nedenle savaş anında nasıl bir tavrımız olacak, direnç gücümüz ne kadar olacak tahmin yürütmek çok zor. Dedelerimiz Çanakkale'de destan yazdılar o konuda hemfikirim fakat yeni nesilde o alt yapı yok. Eğer insanımız iyi insan modelinde olsaydı zaten bir birini dışlayan ve hangi ideolojide olursa olsun halkını ezmekten haz alan bir sistem ortaya çıkmazdı. Ülkemizde bireysel ve toplumsal özgürlükler daha yeni yeni gözünü açıyor, bir boksörün dağılan suratındaki şişen gözleri gibiydi yani. Neticede toplumu bu kadar döven de uzaylı değildi yani bizden adamlardı. Umut ediyorum ki gelecek kansız ve savaşsız olsun. Fakat neticede bir iç savaş çıkarsa da belki Çanakkaleyi aratmayacak düzeyde belki de yeni dünya düzeni kavramını yep yeni dünya düzeni şekline sokacak bir güç de ortaya koyabiliriz kim bilebilir ki?

Saygılarımla.

Sayın Masor1976,

Türk Milleti Dünya'nın en duygusal ve vefalı milletidir. Dünya topraklarının anasıdır. Hayırsız evlatlarına ne kadar bağırıp çağırsa da, başlarına kötü bir bir durum geldiğin de ilk kendisi koşar.

Biz ülke olarak savaş görmediysek Dünya savaş görmediği içindir. Bizimle savaşacak hangi ülkenin milleti savaş gördü ki böyle bir doğaçlama yaptınız?
Bu ülkede 25 milyon Türk genci bulunuyor. Ve bu gençler diğer ülkelerdeki gençlere benzemezler. Söz konusu vatan olduğunda gerisi teferruattır.
Yeni nesil diye hor görmeyiniz, en fırlama, en boş genç bile günü geldiğinde gönüllü olarak en ön de yer alır.
En önemlisi Çanakkale'nin ruhu özümüzdedir.
Bu ülkedeki özel kuvvetler, İngiltere'deki sat komandoların en az 2 katı eğitim görüyorlar. Bu ülkenin şimdiye kadar asıl sorunu Amerika'nın gölgesi olmasıdır.
Diplomasi denilen oyunları iyi bilmemesidir. Şuan ki hükümet bunun eksikliğini orta derece de gideriyor.

Bu ülkede yaşayan Kürt halkını da iyi tanımanızı tavsiye ederim. Benim okul ve çevreden edindiğim çok Kürt arkadaşım var. Teröre lanet ediyorlar.
Onlar İstanbul'da doğduğu için böyle düşündüklerini düşünmeyin, doğuda da birçok Kürt kardeşimiz teröre lanet ediyor.

Van'daki yarayı sarmaya kck, pkk değil Türk Milleti koşuyor.

Son şehit olan askerlerinde yarısı Kürt kökenlidir.

Mehmet Akif Ersoy'un dediği gibi "Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın". Fakat biz o konuma gelirsek ne İsrail kalır, ne Amerika ne Rusya ne de Avrupa.

Görülen o dur ki, bu süreçten sonra Dünya devletleri birbirleriyle iyi geçinmek zorundadır.
Çünkü görünen o dur ki, hiçbir örgüt ve kurumla ilgisi dahi bulunmayan bireyler, toplumları etkileyebilecek gücü yakalayabiliyorlar.

Ekim 25, 2011, 02:21:50 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sayın Barbaros, sizin de yazdıklarınıza duygusal olarak imzamı atıyorum. Fakat pratikte savaş görmediğimiz ve savaştaki potansiyelimizin ne olduğunu tahmin edemeyeceğimiz daha doğrudur. Örneğin 2.dünya savaşına girmedik vb. Fakat örneğin İsrail sadece para ile satın alınmamıştır, arapları savaşarak dize getirmiştir. Her israilllinin evi bizdeki tabur cephaneliğinden farksızdır ve basit bir israilli ev hanımının aldığı askeri eğitim bizdeki subayları aratmaz. Her kez biliyor ki mehmetçik güneydoğuda sadece pkk ile savaşmıyor israilin parasıyla satın aldığı her türlü eğitimini üstlendiği mafyayla savaşıyor. Mafya kelimesi biraz kapsamlı çok girmek istemiyorum, mafya derken kastım para karşılığı her türlü işi yapabilen olarak algılansın.

Böyle içi dışı kuşatılmış bir ülkedeki çıkabilecek bir silahlı kaostan silahı olmayan ve yeterli silahlı eğitim ve çatışma deneyimi olmayan insanların başarılı olabileceklerine en ufak bir ihtimal bile vermiyorum. Ki örneğin yüzbinlerce insan askeri darbede işkence görürken ve yok edilirken çıtı çıkan olmamıştır. Bu kadar varlığını direncini kaybetmiş bir milletten fazla bir şey bekleyemiyorum. Neticede imanlı insan da olsa ninja da olsa ne olursa olsun kurşunun girdiği vücuttaki etkisi aynıdır.

Her ne kadar beğenmesek de iran israili frenleyen tek olgu gibi duruyor. Eger iranı pasifize ederlerse bize acımayacaklarını düşünüyorum.

Bir Yahudi düşmanı gibi görünmek asla istemiyorum. Bunu belirtmekte yarar var. Nasıl ki biz darbecileri sevemiyorsak, israildeki ve dünyadaki yahudilerin de siyonistleri sevmediklerini fakat korkudan ses çıkartamadıklarını düşünenlerdenim. Gerek kültürlü ve kaliteli insan olmalarından ve mantıklı hareket edebileceklerinden ötürü de yahudilerin olumlu anlamda kanlı planlara karşı frenlemeye yardımcı olacaklarını tahmin ediyorum..

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2011, 03:09:18 öö Gönderen: Masor1976 »

Ekim 25, 2011, 03:14:04 öö
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

bırakalım milliyetçiliği zaten ilahi denge oluştu.
önemli olan insanlara yardım etmek....
ne olurlarsa olsunlar.
Bundan sonra bir ders çıkarılır umarım ve eğitim eğitim
eğitim sonra iş olanakları zaten terör de bundan oluyor.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ekim 25, 2011, 10:01:29 öö
Yanıtla #16

konuya izninizle farklı açıdan bakmak istiyorum,

doğal afetlerden belkide en can yakıcı olan deprem,  malesef van ilimiz de büyük oranda can ve mal kaybına sebep olmuştur
ve bende üzülerek şunu söyleyebilirim ki , bu felaket ülkeme bir kez daha gerçek te ne olduğunu , bilhassa van gibi doğu ve güneydoğu sınırları içinde yer alan illerimiz de ne kadar devlet olabildiğimizi , ne kadar gelişmiş sivil toplum örgütü olabildiğimizi ve gene  ne kadar duyarlı bir millet olduğumuzu göstermektedir
daha düne kadar  sanki kişi başı geliri 100 bin dolar olan dünyanın en müreffeh ülkesi imiş gibi , ülke çapın da somaliye yardım toplayan lar , umarım bu depremle ne kadar yardıma muhtaç olduklarını görebilmiştir
2 gündür haberlerde bataniyesiz , üşüyen, çadır için birbirini döven insanları izledim televizyonlardan, ve daha önce van da görev yapmış bir öğretmen vasıtası ile eski okul müdürü ile irtibata geçip , bu sabah ihtiyaçlılara dağıtılsın diye 24 battaniye ve 4 çadırı kargo ile gönderdik, sağolsun kargo şirketi de yardım amaçlı olduğu için hiçbir ücret almadı
umarım somali de zırıl zırıl ağlayan nihat doğan ve benzeri kimseler, van içinde kampanya düzenleyip içimizdeki somaliye çadır ve battaniye, ilaç, fener v.b. ihtiyaç malzemeleri gönderirler
gerçekten gelişmiş bir ülke olup , üniversite eğitim oranı %100 e yakın , kişi başı geliri 100 binlere yakın , hastane ve doktor sayısının şimdikinin kat be kat üstünde, sanatçı, sporcu ve türlü türlü meslek sahiplerinin binlerle ifade edildiği, uzayda onlarla ifade edilen uyduları, bir kaç gezegene uzay aracı göndermiş ,bir kaç yıldız yada gezegeninde araştırmasını yapan, yaptığı icatlar ve buluşlarla dünya insanlık tarihin de adeta çığır açan v.b seciye ye yükselmiş bir Türkiye sınırlarının dışına yardım eli uzatsın
aksi halde, merhemi olmadan başkasının keline koşan, kendi vatandaşına battaniye sağlayamayan, otomobil çağı kapandığı halde acaba yerli üretebilirmiyim gibi tirajikomik  ve ironik bir lakırdı ile toplumunun gazını alıp sürekli o toplumu soyut olarak rahatlatmaya çalışan bir Türkiye nin , acaba neyine bölgede bir abi rolüne soyunmak?
sormazlarmı ey kendini abi zanneden  küçük kardeş, ayağında yok postal, başına giyer püskül
şimdi o haiti, o somali veya bangladeş temsili olsun diye van yardım paketi gönderseler iyi olmaz mı ?
yada bizim o saydığım ülkelere gönderdiğimizi zannettiğimiz yardım paketleri bir temsili örnek miydi ?
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Ekim 25, 2011, 10:47:16 öö
Yanıtla #17

Yardımda izdiham çıktı
Depremin ardından Erciş'e gönderilen çadırlara fazla talep yüzünden dağıtım sırasında izdiham yaşandı.

Van'da şiddetli deprem

7.2 büyüklüğündeki depremle sarsılan Van'da yardım dağıtımındaki sıkıntılar vatandaşların sabırlarını tüketirken zor anlar yaşamasına neden oldu.

Çadır ve yardım malzemelerinin dağıtımı sırasında yaşanan organizasyon eksikliği vatandaşların izdihama yol açmasına neden oldu.

Çadırları ve yardım malzemelerini kısa sürede araçtan indirip taşımaya başlayan vatandaşlara askerler engel olmaya çalıştı hatta bir ara havaya ateş açtı, ancak izdihama engel olamadı. Yaşanan görüntüler yardım dağıtımın organizasyonunda hala sıkıntı yaşandığını ortaya koydu.
ntv
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Ekim 25, 2011, 12:32:10 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Barbaros, sizin de yazdıklarınıza duygusal olarak imzamı atıyorum. Fakat pratikte savaş görmediğimiz ve savaştaki potansiyelimizin ne olduğunu tahmin edemeyeceğimiz daha doğrudur. Örneğin 2.dünya savaşına girmedik vb. Fakat örneğin İsrail sadece para ile satın alınmamıştır, arapları savaşarak dize getirmiştir. Her israilllinin evi bizdeki tabur cephaneliğinden farksızdır ve basit bir israilli ev hanımının aldığı askeri eğitim bizdeki subayları aratmaz. Her kez biliyor ki mehmetçik güneydoğuda sadece pkk ile savaşmıyor israilin parasıyla satın aldığı her türlü eğitimini üstlendiği mafyayla savaşıyor. Mafya kelimesi biraz kapsamlı çok girmek istemiyorum, mafya derken kastım para karşılığı her türlü işi yapabilen olarak algılansın.

Böyle içi dışı kuşatılmış bir ülkedeki çıkabilecek bir silahlı kaostan silahı olmayan ve yeterli silahlı eğitim ve çatışma deneyimi olmayan insanların başarılı olabileceklerine en ufak bir ihtimal bile vermiyorum. Ki örneğin yüzbinlerce insan askeri darbede işkence görürken ve yok edilirken çıtı çıkan olmamıştır. Bu kadar varlığını direncini kaybetmiş bir milletten fazla bir şey bekleyemiyorum. Neticede imanlı insan da olsa ninja da olsa ne olursa olsun kurşunun girdiği vücuttaki etkisi aynıdır.

Her ne kadar beğenmesek de iran israili frenleyen tek olgu gibi duruyor. Eger iranı pasifize ederlerse bize acımayacaklarını düşünüyorum.

Bir Yahudi düşmanı gibi görünmek asla istemiyorum. Bunu belirtmekte yarar var. Nasıl ki biz darbecileri sevemiyorsak, israildeki ve dünyadaki yahudilerin de siyonistleri sevmediklerini fakat korkudan ses çıkartamadıklarını düşünenlerdenim. Gerek kültürlü ve kaliteli insan olmalarından ve mantıklı hareket edebileceklerinden ötürü de yahudilerin olumlu anlamda kanlı planlara karşı frenlemeye yardımcı olacaklarını tahmin ediyorum..

Saygılarımla.

Sayın Masor1976,
Asker misiniz? Bilmediğiniz konular üzerine fikir belirtiyorsunuz.
1 Türk askeri sizin düşman gördüğünüz 10 askerin gücüne eşittir.
Bu ülkede her sene 700 bin genç askerlik yaşına geliyor. Bir savaş durumunda 600 bin profesyonel asker sayısı 40 milyon olur. Böyle bir durumda da kimse baş edemez. Bunu yabancılar sizlerden daha iyi biliyor. Bu yüzden savaş diye bir endişeniz olmasın. Olacaksa da korkmayın. Ölmek için güzel bir sebebiniz olur.
İsrail'in vatandaşı evlerin pahalı olması yüzünden 10 gün önce eylem yapıyordu. Olmayan ev de nasıl cephanelik oluyor onu da anlamadım.
Siz cephanelik görmek istiyorsanız, şöyle Karadeniz'e doğru gidiniz. İsrail ev hanımıyla ev reisinin aldığı askeri eğitim, buralarda çocukken genlerden geliyor.
Şayet 15 yaşıma kadar kullanmadığım silah yoktu:) Kalaşnikof, parabellum(barabelli), piyade, browning namı diğer 14 lü..
Lakin, silahı kullanmak kadar kuşanmakta önemlidir. Kuşanmanın yolu da akıl ve erdemdir.

Siz iyisi mi yabancı forumlardaki bilgilerle yetinmeyin, size bir forum önereyim askeri gücümüz üzerine bilgiler oldukça bulunur.
http://www.trmilitary.com/forum/

Ekim 25, 2011, 12:39:40 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın sahnesarsan,

Harika yazmışsınız. Yüreğinize sağlık.

Bu da günün anlamlı resmi