Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Büyük İsrail Projesi bitmiştir...  (Okunma sayısı 5677 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 15, 2008, 07:54:16 öö
  • Ziyaretçi

İsrail medyasında yer alan heberlere göre Olmert, Batı Şeria'daki evleri boşaltmaya gönüllü kişilere ödenecek tazminatların görüşüldüğü kabine toplantısında bakanlarına, "Büyük İsrail Projesi bitmiştir, artık böyle bir şey yok. Her kim böyle bir şeyi hala söylerse kendini kandırır" dedi. Olmert, kendisinin Büyük İsrail Projesi'ni savunmadığını, İsraillilerin iki devletli bir yönetim istemiyorlarsa Batı Şeria'da ikamet eden halk ile bu bölgeyi paylaşmaları gerektiğini açıkladı.

Eylül 15, 2008, 07:59:22 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

KONUYU  BEN AÇTIM.İLK YORUMUDA BEN YAPAYIM.ŞİMDİ İSRAİL  BAŞBAKANI BÖYLE BİR İFADEYLE ASLINDA YILLARDIR ORTADOĞUDA DÖKTÜKLERİ KANIN ASLINDA BİR HİÇ UĞRUNA MI DÖKÜLDÜĞÜNÜ İFADE ETMEK İSTİYOR.BAŞLARDA ASLINDA  BİR AMACIN OLDUĞUNUN AMA DAHA SONRALARI BUNUN BİR HAYAL OLDUĞUNUN BİLİNMEYE BAŞLAMASINDAN SONRA  İŞİN AMACINDAN SAPTIĞINI  MI ANLATMAYA ÇALIŞIYOR BU SÖZLERİYLE.
Siz  Kardeşlerimdende yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla

Eylül 15, 2008, 12:12:08 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Şimdi İsrail devletiyle Yahudiliği bağdaştırmak istemiyorum,bugun bir çok yahudi İsrail devletinin yaptıklarının hata olduğu düşünüyor ama idealist Yahudilerde yok değil büyük İsrail projesini malesef dini bir emir olarak algıyanlarda var ve bu uğurda şiddeti göze alanlarda hangi dinde yokki bu tarzda insanlar.
İnanç çok ince bir nokta ve yanlış gönüllerde yanlış sonuçlar veriyor.Benim hiç bir şekilde hiç bir insana antipatim yok inançlarada dunyadaki sorunların yahudi kaynaklı olduğunu düşünmekte bir o kadar yanlış ama insan işte inşallah gelecek günler bize barış getirir.

Eylül 16, 2008, 02:43:05 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Ehud Olmert bu sözleriyle, "İsrail de bir ülkedir, bu ülkenin de gücünün tükendiği yerler vardır, geçmiş politikalarımız yanlış işlere yol açmıştır, bu durumun sonu yoktur, bu kavganın daha fazla can yakmaması için bölge insanlarıyla yaşamayı öğrenmeliyiz" demek istemiş, çok da güzel söylemiş bence.

Orta Doğu'da dökülen kan bir hiç uğruna dökülmesin diye daha agresif politikalar uygulasalardı daha güzel olmayacaktı ne de olsa... Zararın neresinden dönülse kardır.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Eylül 26, 2008, 03:46:11 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sayın Asoraman,

Forum kurallarına göre büyük harflerle yazı yazmak yasaktır, lütfen dikkat edelim, düzensiz oluyor ve bu bağırmak anlamına geliyor.

Saygılarımla.

Ekim 10, 2008, 02:57:19 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Bilmiyordum Sayın Kaan.Caps Lock tuşu açık kalmış olmalı fark ettiğimde ise düzen bozulmasında diye devam etmiş olmalıyım yazı sonuna kadar.Uyarınızı dikkate alıcam albette.Teşekkürler.
Saygılarımla

Ekim 10, 2008, 12:39:31 ös
Yanıtla #6
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sayın Asoraman,

Forum kurallarına göre büyük harflerle yazı yazmak yasaktır, lütfen dikkat edelim, düzensiz oluyor ve bu bağırmak anlamına geliyor.

Saygılarımla.

Sn. Kaan,

Forum Kurallarını bir kez daha okumanızı öneririm. "Genel Etik Kuralları" bölümünün 4. maddesi "mesajların biçemi hakkında"dır. Bu maddenin a ve b bendlerinde ise;

"    a- İletinin vurgulanmak istenilen bölümü veya tamamı kalın ya da italik biçemde yazılabilir.
     b- İleti renkli olarak gönderilebilir. Ancak bu husus forumun görünümün bozacak ve okuyanı rahatsız edecek biçimde olamaz. Mesajlarda yazıların renklendirmesinde vurgu için veya alt başlıklarda yapılması hususuna uygun davranılmalıdır."

denilmektedir.

Hemen ardından gelen bölüm oln Forum Kuralları bölümünün birinci maddesinde ise gönderilecek mesajların belirtilen kurallara uygun olarak yazılması gerektiği belirtilmiştir.

Bu bağlamda, sn. asoraman'ın  göndermiş olduğu ileti Forum Kurallarına uygundur.

Kişi bir uyarıda bulunacaksa uyardığı hususu da biliyor olması gereklidir.

Bu vesile ile Saygılarımla.

Ekim 10, 2008, 03:59:49 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

O zaman özür diliyorum.

Saygılarımla.