Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yalnız Erkekler İçin  (Okunma sayısı 21602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 16, 2007, 10:09:02 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sn. SublimePrince,

Haklısınız birkaç istisnayı bütün bir oluşuma bağlayamazyız.. Zaten 1. yazdığınız cevaba söyleyecek pek birşey yok ama dediğiniz gibi Masonluk iyi yönde bir oluşum ise bu içlerindeki şer tarzlı şahısları benden(mason olmayanlardan) daha iyi biliyorlardır peki neden tasfiye etme yoluna gitmiyorlar?

2. cevabınıza  ise inanmak gerçekten güç :) elbetteki inananlar vardır.. .tıpkı Türkiye'de Fetullah Gülen denen şahsa inananlar olduğu gibi!.. Ayrıca Bill Gates'in Dünya'nın en zengin adamı olduğunada pek inanmıyorum  :) neden derseniz gerçekçi olmak gerekirse en zengin diyebileceğimiz bir arap petrol şeyhinin 5 tane Bill Gates edeceğine inanmaktayım  ;) sizcede öyle değilmi? Ama ne hikmetse ilk 100 listesinde bile bulunmazlar   :D
Arapları bende pek sevmem ama gerçekçi olmayı severim :)

Son olarak aranızda olmak gerçekten çok güzel sayımız fazla olmasada siz,Mason,Hamlet,Alaaddin ile tartışmak gerçekten mutlu ediyor!.. Yani tartışmada sizi kırmak veya yapılanlarıda Tu KAka görmek gibi bir niyetim yok.. ;)

Saygılar!

Mart 16, 2007, 10:21:58 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sn. SublimePrince,

Haklısınız birkaç istisnayı bütün bir oluşuma bağlayamazyız.. Zaten 1. yazdığınız cevaba söyleyecek pek birşey yok ama dediğiniz gibi Masonluk iyi yönde bir oluşum ise bu içlerindeki şer tarzlı şahısları benden(mason olmayanlardan) daha iyi biliyorlardır peki neden tasfiye etme yoluna gitmiyorlar?

2. cevabınıza  ise inanmak gerçekten güç :) elbetteki inananlar vardır.. .tıpkı Türkiye'de Fetullah Gülen denen şahsa inananlar olduğu gibi!.. Ayrıca Bill Gates'in Dünya'nın en zengin adamı olduğunada pek inanmıyorum  :) neden derseniz gerçekçi olmak gerekirse en zengin diyebileceğimiz bir arap petrol şeyhinin 5 tane Bill Gates edeceğine inanmaktayım  ;) sizcede öyle değilmi? Ama ne hikmetse ilk 100 listesinde bile bulunmazlar   :D
Arapları bende pek sevmem ama gerçekçi olmayı severim :)

Son olarak aranızda olmak gerçekten çok güzel sayımız fazla olmasada siz,Mason,Hamlet,Alaaddin ile tartışmak gerçekten mutlu ediyor!.. Yani tartışmada sizi kırmak veya yapılanlarıda Tu KAka görmek gibi bir niyetim yok.. ;)

Saygılar!
Tesekkurler, bizleri de sizlerle sohbet cok memnun ediyor.

1.ci sorunuza cevap vereyim hemen (zaten baska bir yerde de yazmistim) hak/hukuk sinirlari disina cikan herkes ihrac edilir. Yani tasfiye yoluna gidiliyor. Hatta komple localar bu sebeplerden dolayi gayri muntazam ilan ediliyor. Ama bunlardan anti-masonik kesimlerin bahsetmelerini bekleyemezsiniz, dolayisiyla fazla duymazsiniz.

Bill Gates ornegini siz verdiniz, ben oradan devam ettim. Bir seyh secin ordan devam edelim :) Hatta guzel ornek verdiniz. Hangi bir seyhin hangi bir yardim yaptigini duydunuz simdiye kadar? :) Veya Gates ornegine donelim, Gates populerlik kazanma ihtiyacinda bir insan degil ki. Zaten istemedigi kadar da populer; her windows cokusunde her kullanici bir kere kendisiyle yakinlasiyor. Gates'in yaptigi bir bagisla bunun onune gececegini dusunecek kadar budala olabilecegini sanmiyorum.

Mart 16, 2007, 10:31:58 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Alıntı
Son olarak aranızda olmak gerçekten çok güzel sayımız fazla olmasada siz,Mason,Hamlet,Alaaddin ile tartışmak gerçekten mutlu ediyor!..
saol. bencede guzel bir ortam olustu burda.

Alıntı
Ama bunlardan anti-masonik kesimlerin bahsetmelerini bekleyemezsiniz, dolayisiyla fazla duymazsiniz.
kol kirilir yel icinde kalir olayi yani?
yer miydi yoksa? ger miydi gel miydi unuttum :)
neyse anladiniz siz beni

Mart 16, 2007, 10:42:41 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Teşekkürler SublimePrince güzel bir açıklama  :) şeyh falan bilmem ama sadece ellerinde birçok petrol olabileceği için böyle bir yargıda bulundum  :)
Buarada sizide Hamletide merak ettim siz gerçekten Amerikadamısınız? Hamlet sen nereden? İstanbulmu..

Hamlet anladık biz onu  :D
Evet dediğin gibi güzel bir ortam oluşmuş umarım daimi olur!..  ;)

Mart 16, 2007, 10:56:35 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Bende Amerikadanim. Istanbuldada uzun sureler bulundum. Ozledim aslinda :)

Mart 16, 2007, 11:09:32 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Teşekkürler SublimePrince güzel bir açıklama  :) şeyh falan bilmem ama sadece ellerinde birçok petrol olabileceği için böyle bir yargıda bulundum  :)
Buarada sizide Hamletide merak ettim siz gerçekten Amerikadamısınız? Hamlet sen nereden? İstanbulmu..

Hamlet anladık biz onu  :D
Evet dediğin gibi güzel bir ortam oluşmuş umarım daimi olur!..  ;)
Ben de Amerika'dayim. Bu arada Hamlet'i duzelteyim, kol kirilir YEN icinde kalir olacak deyis. Ama anlatmak istedigim o degil. Masonlar yaptiklarini reklam etmezler. Yani "Bakin bunlar kotuydu cikarttik" deme, veya XYZ yerine bagis yaptik deme  ihtiyaci duymazlar. Yen icinde kalmasiyla alakasi yok.

Mart 16, 2007, 11:11:33 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Bu ne yav hepinizde Amerikadasınız sonrada ülkemi çok seviyorum, çok özledim gibi başlıklar açıyorsunuz  ;D
Ben vatanımdan ayrılmam götürseler beni asmaya...  ;D ;D ;D

Mart 17, 2007, 12:32:11 öö
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Haklisin, ama kolay degil bu kararlar anlayacagin gibi :)

Biz ki ustasiyiz UZAKTAN vatan sevmenin...

Mart 17, 2007, 08:12:30 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Namik Kemal de Masondu dimi?

Kasım 17, 2007, 02:49:19 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

"...onu da hemen orada Mason yapmışlar."
"...Masonluğa ait çok şey bildiği için bir hanımın alındığı söyleniyor."
"...yakalanmış. Ve usulüne göre tekris etmişler."
"...Kendisini yakalayıp da üç derece üzerine imtihan ettiklerinde verdiği cevaplara şaşırmayan kalmamış. Tekrisinden sonra bir daha Locaya girmemiş ama..."

Bu tavır sanki masonların bilinmeyen bir gerçeği olduğu ve bu gerçeklerinin deşifre olmasından dolayı rahatsız olduklarını düşündürdü bana.
Bu tip bir rahatsız olma durumu var mıdır?
Eğer yoksa böyle bir zorundalığın sebebi nedir?
Bir insanın masonik sırların bir kısmını veya çoğunu bilmesi, o kişinin terkisini zorunlu mu kılar?