Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: sevmiyorum masonlari  (Okunma sayısı 2557 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 19, 2016, 01:03:28 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Gittim dernek kapisini çaldım buyrun dediler  ben mason  olmak istiyorum dedim  önce kilik kiyafetime  aldanip  öğrenci sandılar üniversitemi okuyorsunuz dediler  evet dedim  Oysaki  kalmıştım öss  sınavında  peki okulunu bitirin ve  tekrar kapımız çalın dediler  ben yıllar önce  böyle tanıştım masonLuka almadilar beni aralarına sevmiyorum ben  masonlari. ....

:'( :'( büyük usta  çalışıp felsefenin derinliklerini çözümlerini arıyorum  senin sanatını çalışan masonlar beni  aralarına almıyor. ..
Ey ateş! İbrahim’e karşı serin ve selamet ol ..

Kasım 19, 2016, 03:18:13 öö
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 19, 2016, 10:07:19 öö
Yanıtla #2
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sevmek zorunlu değildir elbette. Ancak bir bakarsınız  ki  sevdiğiniz  bir  kişi  mason çıkar.
Fakat ön yargılı kişilerin sevdiklerinin arasında mason bulunması da zordur.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 19, 2016, 10:35:22 öö
Yanıtla #3
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın park10

Siz sevmemekten ziyade küskünsünüz.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Kasım 19, 2016, 12:16:09 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın park10

Keşke ÖSS kazanamadığınız halde üniversite okuyorum gibi bir yalan söylemeseydiniz. Nitekim masonluk üniversite okumayanı değil yalan söyleyeni istemez. Siz bütün dürüstlüğünüzle bu küslüğü bir kenara atıp adımlarınıza devam edin. Mason olamasanız da faydalı işler yapmaktan, yardım etmekten, kendinizi geliştirmekten geri durmayın.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Kasım 19, 2016, 12:35:12 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu masonlar ne kadar kibirli insan  diye düşündüm dernek sokağında çıktığım  anda, bu formu  gerçekten çok seviyorum  tıpkı bir locada kendimi gelistirdigim gibi...iyiki varsınız Değerli kardeşlerim. ..
Ey ateş! İbrahim’e karşı serin ve selamet ol ..

Kasım 19, 2016, 05:38:23 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Gittim dernek kapisini çaldım buyrun dediler  ben mason  olmak istiyorum dedim  önce kilik kiyafetime  aldanip  öğrenci sandılar üniversitemi okuyorsunuz dediler  evet dedim  Oysaki  kalmıştım öss  sınavında  peki okulunu bitirin ve  tekrar kapımız çalın dediler  ben yıllar önce  böyle tanıştım masonLuka almadilar beni aralarına sevmiyorum ben  masonlari. ....

Ne demiş Mevlana "Çalınan her kapı hemen açılsaydı, ümidin, sabrın ve isteğin derecesi anlaşılmazdı.."

Saygılarımla
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Kasım 20, 2016, 01:24:56 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

O kadar kolay değil. Her kapıyı çalanı alsalardı bu gün kendileri bile yok olurdu herhalde. Yani, üyeliğe alınmadığınız için üzülüp kendinize dert etmeyin.  Kim bilir belki de büyük hata etmişlerdir almamakla. Beni de almadılar.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"