Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org`a Gonderilenler  (Okunma sayısı 598639 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 09, 2014, 02:57:03 öö
Yanıtla #680
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.mason
size hitaben yazıyorum muhatap almak size kalmis bu ysyinlamakta ısrar ettiginiz mailler ile forumu bir geyikhaneyr cevirdiniz Tebrikler. Ciddi bir konuya ilgi gösteren katılımcı bulamayacaksinix bu hızla giderseniz y

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 11, 2014, 12:50:16 öö
Yanıtla #681
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn.mason
size hitaben yazıyorum muhatap almak size kalmis bu ysyinlamakta ısrar ettiginiz mailler ile forumu bir geyikhaneyr cevirdiniz Tebrikler. Ciddi bir konuya ilgi gösteren katılımcı bulamayacaksinix bu hızla giderseniz y

karahan

1-Sayın Mason bize bu muhteşem platformu sağlayan kişidir.
2-İstemiyorsanız bu bölümü okuyup okumamakta özgürsünüz.
3-Bu bölüm insanların siteye bakışını anlatan yararlı bir bölüm.

Ağustos 11, 2014, 01:03:29 öö
Yanıtla #682
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.mason

karahan

1-Sayın Mason bize bu muhteşem platformu sağlayan kişidir.
2-İstemiyorsanız bu bölümü okuyup okumamakta özgürsünüz.
3-Bu bölüm insanların siteye bakışını anlatan yararlı bir bölüm.
Yazıyı sn.masona ithafen yazmıştım, cevap veren fuzuli yazmis ,ne yazmış?ne anlatmak istemiş?nasıl baskasina sorulmus sorugu üstüne vazife almis anlamadım. Gereksiz söz cevap vermeye değmez.
« Son Düzenleme: Ağustos 11, 2014, 06:08:07 ös Gönderen: MASON »

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 11, 2014, 10:38:07 öö
Yanıtla #683
  • Aktif Uye

Bu konuda yönetim tarafından açılmış herhangi bir anket olmadığı halde; kişinin faydalandığını iddia ettiği bir bölümün kapatılmasını ısrar ile istediğinizde, faydalandığını iddia eden kişinin de buna itiraz etme hakkı vardır.
Bu mesaj hitap edilmek istenen kişinin kendi özel mesaj kutusunda değil de, üyelere açık bir alandan, üyeleri ilgilendiren bir konu hakkında gönderilmiş ise, cevap verebilme haklılığını desteklediğimi, lüzumluluk tepkisini kişiye özel bulduğumu ifade etmek isterim.

Tekris törenini bir amacın gerçekleşmesi için ilk adım, uzun bir yolun en başı olarak görenler ile, Mason olmayı nihai amaç olarak görenlerin arasındaki farkları gösterebilen bir forum bölümünün kapatılmasının ısrar ile istenmesine benim de yazıyor oluşuma umarım muhalefet etmezler.

Herşey bakan gözler de ise; birinin bakıp şair olduğu, bir diğerinin yenmeye heveslendiği İstanbul silüeti gibi bu bölümün çok faydalı da oluyor olabileceği düşünülmelidir.
Sadece bilgisizleri, hırslıları yargılayanları görüp, olumsuz yorum ile bunu geyik olarak nitelendirmek yerine, hem dış hem iç iletileri bir ayna olarak kabul edip, burada görüldüğü düşünülen hataları kendi bünyemizden temizlemek de elimizdedir. Bir kir varsa kendi camımızdadır.

Forum içinden, dıştan gelen yorumlara bakınca böyle görünüyor. Kimbilir forum içinden gelen yorumlar, masonlarca nasıl gözüküyor. Bir benzerlik paralellik var mıdır? Masonlar soğan sever mi?
Herşey koca bir geyik mi?

Burada bir ağaç var, ister salıncak kur, ister gölgesinde uyu, istersen yapraklarını say ve neden acaba dye düşün. Ama ağacı kesin diye ısrar etmeyin lütfen. Belki dallarında kuşlar vardır :)

Ağustos 11, 2014, 03:05:18 ös
Yanıtla #684
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bu konuda yönetim tarafından açılmış herhangi bir anket olmadığı halde; kişinin faydalandığını iddia ettiği bir bölümün kapatılmasını ısrar ile istediğinizde, faydalandığını iddia eden kişinin de buna itiraz etme hakkı vardır.
Bu mesaj hitap edilmek istenen kişinin kendi özel mesaj kutusunda değil de, üyelere açık bir alandan, üyeleri ilgilendiren bir konu hakkında gönderilmiş ise, cevap verebilme haklılığını desteklediğimi, lüzumluluk tepkisini kişiye özel bulduğumu ifade etmek isterim.

Tekris törenini bir amacın gerçekleşmesi için ilk adım, uzun bir yolun en başı olarak görenler ile, Mason olmayı nihai amaç olarak görenlerin arasındaki farkları gösterebilen bir forum bölümünün kapatılmasının ısrar ile istenmesine benim de yazıyor oluşuma umarım muhalefet etmezler.

Herşey bakan gözler de ise; birinin bakıp şair olduğu, bir diğerinin yenmeye heveslendiği İstanbul silüeti gibi bu bölümün çok faydalı da oluyor olabileceği düşünülmelidir.
Sadece bilgisizleri, hırslıları yargılayanları görüp, olumsuz yorum ile bunu geyik olarak nitelendirmek yerine, hem dış hem iç iletileri bir ayna olarak kabul edip, burada görüldüğü düşünülen hataları kendi bünyemizden temizlemek de elimizdedir. Bir kir varsa kendi camımızdadır.

Forum içinden, dıştan gelen yorumlara bakınca böyle görünüyor. Kimbilir forum içinden gelen yorumlar, masonlarca nasıl gözüküyor. Bir benzerlik paralellik var mıdır? Masonlar soğan sever mi?
Herşey koca bir geyik mi?

Burada bir ağaç var, ister salıncak kur, ister gölgesinde uyu, istersen yapraklarını say ve neden acaba dye düşün. Ama ağacı kesin diye ısrar etmeyin lütfen. Belki dallarında kuşlar vardır :)

Sn.Özkann

Yazınız ve yazınızdaki uslubunuzla beni utandırdınız.Bu konuya birdaha yorum yapmayacağım.Bu yorumuda sn.özkann değilde sn. mason yapmış farzedeceğim o vermediği cevap olarak göreceğim.Masonluğun haricindeki hayat ile masonlupa girmek isteyenlerin arasındaki farkı anlatmak için yapıldığını biliyorum ve bunuda daha önce zaten yazdım.Lakin forumda algılanışı böyle değil yapılan yorumlara bakılınca katılımcılar işin geyiğinde kastim konuya geyik demek değil yapılan yorumlara idi.O naif uyarınız için teşekkürler sn.özkann.

karahan

EDMUND BURKE

Ağustos 11, 2014, 11:43:29 ös
Yanıtla #685
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hangi yorum geyik, neye göre geyik?

Önemli olan her yazılanı geyiklik konumunda görmekmidir? Herhangi bir anlam yüklenmiyor, dalanıp budaklanıyor, kişisel gelişime herhangi bir faydası yok olarak değerlendiriliyor. Ne kadar yazık!!!

Önemli olan hayat değil, iyi sorgulanmış ve yaşamaya değer hale getirilmiş, iyi ve adil olanı hayata geçirmek...

"Tanrının tembelleş ettiği benim gibi bir at sineğini kolay bulamazsınız" SOKRATES

Yönetim işi veya sanatı, bütün sanatların en önemlisi, olabilecek en ciddi iş, kararlar bilgisiz yığınların tercihine bırakılmaz.

Hiç isteği olmamak bütünüyle tanrısal şeydir, az isteği olmaksa, ilahi olandan hemen sonraki varlık düzeyini anlatır.  Ilahi olan en yüksek olan olduğuna göre, onun doğasına en fazla yaklaşan en yüksek olanın yakınlarında bir yerlerde olanıdır.

Saygılarımla,
Madem yersizlik alemi aslım
Artık bana tek bir şey düşecek
Yücelip aslıma gitmek

Ağustos 14, 2014, 02:11:54 ös
Yanıtla #686
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Gun ve Saat: Wednesday 13th August 2014 21:35:27

IP addresi: *********

MASON =  SIZ  ÖLECEKSINIZ....LISTENIN EN BASINDAKI  OLAN SIZLERSINIZ....

..1  BERLIN  MASON DUVAR YIKILDI...1989...
SIRADA  AGLAMA DUVARI  SONRA  CIN  DUVARI..

ABD = RICE  ORTADA = AFRIKA...
UZUN UZUN YAZMAYA GEREK YOK...RICE  = REIS = REIS  =  PIRINC = CIN...SIZIN PESINIZDE...
AFRIKA = RAMSES  MUSA HZ PESINDE OLDUGU GIBI...

RICE  SIZIN HEPINIZI TEMIZLIYECEK....
RICE  FETO- YU  PESINIZE NASIL TAKTI...

NE ISE  SIFRELER  NERDEYSE  100%  CÖZÜLDÜ....

KIYAMET ALAMETLERI KITABI  HIZIR  HZ  SEHIT  EDILECEK...BAKINIZ  OKUYUNUZ...

PAMUK Y   KIYAMET  ALAMETLERI..

GÖZLERIME  INANAMADIM...HIZIR HZ  deccal  KARSILACAKLAR....KITAP YAZIYOR...

KURAN  YAZIYOR   HIZIR HZ  KÖTÜ COKUK  ÖLDÜRMÜS...ISTE  ORDAKI KÖTÜ COCUK  deccal  DEMEK...

UZUN UZUN YAZMAYA GEREK YOK...

deccal:   ÖNCE  SIZI ÖLDÜRECEK...SONRA DEVAM...

BÖYLECE deccalin ÖNÜ ACILMIS OLACAK....

COK UZUN KONU....MAKADONYA....

AGLAMA  DUVARINDA...INANMADINIZ....

MEHDIYETIN  GÜCÜNÜ GÖRMÜS OLDUNUZ...

MEHDI HZ = MAKADONYA = YUGO--SLAVYA = KARA -DAG...

NUH HZ  GEMISI  NERDEN  KALKTI...

KARA-DAN...

MUSA HZ  =  KARA-DAN  DENIZE YOL..

MUSTAFA  KEMAL  PASA =  KARA -DAN...AK-DENIZE..

KISACA...

RICE   DUNYA  IKTIDARLIGI ISTIYOR....

BU DA  3 DUVARI  YIKARSA  OLACAK...

RICE  ABD  deye GARANTI VERDI   1989  SONRA  ABD  BAGDAD ABD  AFGANISTAN   HEDEF   CIN  YOK ETMEK...
SIZ  RICE  ENGEL OLACAKSINIZ....

BUNU RICE BILIYOR....

UZUN UZUN YAZMAYA GEREK YOK...
RICE  =  DUVAR YIKAR....
DUVARCIDA   DUVARININ YIKILMASINI ENGEL OLUR....

RICE HER SEYI  BILIYOR....

CIN DUVARIN  MANASI  CIN  DUVARI YIKILIRSA CIN
RUSYA SAVASI BASLIYACAK...

ISTE  BUNU RICE BILIYOR...

BU  CIN RUSYA SAVASI  BASLATMANIN TEK YOLU VAR  BUDA YAHUDI D. YIKILMASI ILE OLUR...

YAHUDI D YIKILIRSA  CIN RUSYA  IKTIDAR SAVASI BASLIYACAK...

BUNLARI BENDEN IYI BILIYORSUNUZ....

GUNAYDIN....

AIPAC  =  deccalin  KONTROLUNDE  BILMIS OLUNUZ...

MILLI GÖRÜS  = BEYAZ MAVI  OLDU = NATO = deccal...

MG  = AIPAC = MAVI = BEYAZ  GUNAYDIN...

Kimden: ILKER  ******* <********@t-online.de>

Gun ve Saat: Wednesday 13th August 2014 21:52:47

IP addresi: *******

BUNU DA  BILMIS OLUNUZ…SIZI  ALLAH CC KONTROL EDIYOR…
SADECE  BUNU BULAMIYORDUK…
KURAN DA  VE  HADISLERDE  VE ABD  FILMLERINDE  SIZIN  KONTROL EDILDIGINI  BULUNCA  ISLER COK KOLAYLASTI….
KISACA  SIZ  HIC BIR IMKAN-NINIZ  YOK…
TC DE  SEKULER SISTEM OLMASA  SIZI  ISID  GIBILER 1 GÜNDE  KAFANIZI KESER…
YANI OTOMATIK OLARAK SIZLER MEHDI HZ YANINDA YER ALACAKSINIZ….
MUSA HZ  FILM  1956   MASONLAR  MUSA HZ TARAFINA NASIL GECTIYSE….
SIZ ALLAH CC TARAFINDA  KONTROL EDILIYORSUNUZ…
VE  DURACAGINIZ YERI BILE BILIYORUZ…
ILKER NE YAPTI   BEN TC TSK  IRAK  GIDEMEM…
YA…DUVAR  VAR…ILKER DUVAR A  GITTI..
ILKER IRAK  GITMEDI….
ALLAH CC  IZIN VERMEDI….
APTALLIGI BIRAKACAKSINIZ  YOKSA DAYAK GELIYOR SIZE…..
AKP  IRAK  GIDECEKTI…O DA  GIDEMEDI…
ONCE  DUVARI   ALMAN GEREKIYOR…
ABD  KIMIN PESINDE OLDUGU ORTADA…
SIZ  DUVARI VERMEK ISTEMIYORSUNUZ…
ABD  DUVAR AGLAMA DUVARININ  TC ENGEL OLDUGUNU FARK ETTI…
DUVAR  OLMASAYDI  TC ABD   BOP  OLACAKTI…
GUNAYDIN…
YANI  RICE = AKP = FETO = MENDERES ITTIFAKINI OGRENMIS OLDUNUZ…
SIZDE  BUNA  ENGELSINIZ….
RICE = MENDERES  ITTIFAKI   ENGEL OLAN….
CHP CHP  BAYA COK   MASON VAR….

Kimden: Egemen <*******@t-online.de>

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 14, 2014, 07:58:00 ös
Yanıtla #687
  • Aktif Uye

Bu da bir oncekinin tebligat versiyonu.

Saygılarımla
Adequatio intellectus et rei

Ağustos 14, 2014, 11:52:46 ös
Yanıtla #688
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Egemen ne içiyorsanız aynısından bende istiyorum.. Kafa 1500
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ağustos 15, 2014, 09:41:11 ös
Yanıtla #689
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Mesaj: Abilerim , Kardeşlerim , Paraya  sıkıştım  bana  bi  1275  Sterlin  gönderin , gönderin'de  Siz'den  başkasından  ihtiyaç  duymayayım , çünkü  ben Size  o  kadar  hizmet  ettim , Eski  Masonlar  beni  daha  iyi  bilir , Parayı  PTT'den  gönderin , 3-4  gün  içinde  ve  bu  bana  yapacağınız  Bir  iyilik  olsun , eğer  bende  Para  ayarlayabilirsem , İSRAİL'e  gelirim  orda  görüşürüz , toplantılar  yaparız - sohbet  ederiz ama  Lütfen  bana  Finansman  olarak  destek  çıkın , önceki  yaptığınız  iyilikleri  biliyorum , bana  bu  istediğim  Parayı'da  göndererek  yaptığınız  iyiliği  süslendiririrsiniz .  SAYGILARIMLA , ARZ  ve  TALEP  ederim ve 13  yıldır  sırrı  ve  gizliliği  paylaşmadım , eğer  siz  Finansman  olarak  destek  verir  yardım  ederseniz , çok  iyi  olur ve  beni  sevindirirsiniz  !.!  TEŞEKKÜRLER  -  SAYGILARIMLA
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.