Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lanetli ırk?  (Okunma sayısı 57279 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 23, 2007, 03:07:04 ös
Yanıtla #80

ALINTI:
------------------------------

''Böylece Yahudi Ulusunun mucize sonucunda ortaya çıktığını, tüm İnsanlık Tarihi boyunca mucize eseri hayatta kaldığını ve en büyük imparatorluklardan daha uzun  yaşadığını öğreniyoruz. Bunun nedeni, Yahudilerin benzersiz bir misyona, benzersiz bir tarihe sahip bir ulus olmasıdır. Yahudilerin başına gelen, diğer halkların başına gelmez. 2000 yıl boyunca milli bir anavatanı olmayan bir ulus olarak yaşamak normal bir şey değildir. İnsanlık Tarihinde benzersizdir. 2000 yıl önce sizin olan yerde anavatanı yeniden kurmak normal değildir. İnsanlık Tarihinde benzersizdir. Ve üçüncüsü: 'Seni kutsayanı kutsayacağım ve seni lanetleyeni lanetleyeceğim*** ve senin aracılığınla dünyadaki tüm aileler kutsanacak.'  ( Bereşit 12:3 ) Tanrı burada Avraam'a onun ve soyundan gelenlerin - Yahudilerin - Tanrının Koruması altında olacağını söylüyor. Yahudilere karşı iyi davranan uluslar ve halklar iyi durumda olacak. Yahudilere kötü davranan imparatorluk ve halklar kötü durumda olacak. Ve bütün Dünya Yahudi Halkı tarafından değiştirilecek* Bu, tarihin büyük ilkelerinden biridir. Batıdaki medeniyetlerin neredeyse hepsinin yükselişinin ve çöküşünün grafiğini, Yahudilere nasıl davrandıklarına* bakarak çizebilirsiniz. Kuşkusuz bunun bir kısmı doğa üstüdür, İspanya veya Almanya olsun, Polonya ya da Amerika olsun.Zaman ilerledikçe bunu göreceğiz ''............   
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2007, 03:08:36 ös Gönderen: SEVİL »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 23, 2007, 03:18:32 ös
Yanıtla #81
  • Ziyaretçi

Yahudilerin bunca asırdır herhangi bir avavatanı olmadan yaşamasının sebebi, bazı çevreler tarafından lanetli oldukları için gösteriliyor.

Bilgi sahibi olmak kesinlikle çok güç.

Ekim 23, 2007, 03:43:16 ös
Yanıtla #82
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Yahudilerin bunca asırdır herhangi bir avavatanı olmadan yaşamasının sebebi, bazı çevreler tarafından lanetli oldukları için gösteriliyor.

Aslında çok basit...Gittikleri heryerde kendilerine kucak açan milletleri sırtlarından vurmuşlardır Yahudi arkadaşlar alınmasınlar ama bu gün onları koruyan kollayan Türk lere karşı oynadıkları oyun aşikar...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ekim 23, 2007, 04:06:02 ös
Yanıtla #83

Metni iyice idrak eden bunu neden bu bölüme yazdığımı anlar.

Ekim 23, 2007, 04:08:16 ös
Yanıtla #84
  • Ziyaretçi

[/quote]

Aslında çok basit...Gittikleri heryerde kendilerine kucak açan milletleri sırtlarından vurmuşlardır Yahudi arkadaşlar alınmasınlar ama bu gün onları koruyan kollayan Türk lere karşı oynadıkları oyun aşikar...

Yahudi değilim lakin genelle yapmak çok yanlış. Örnek veya herhangi bir kanıt verebilir misin bu konu da yanlış anlama, merakım dan istiyorum bunu.

Ekim 23, 2007, 04:19:28 ös
Yanıtla #85

PROTESTO   EDİYORUM

Sayın Site Yöneticileri bu başlığın değiştirilmesini talep ediyorum, bu başlığı seçen arkadaşın karşıtı olarak ben de başka bir başlık altında bir ırkı belirtirim. Amacım ortamı germek değil sadece bazı Irklara yönelik hakaret ve rencide edici ifadeler kullanılmaya devam edilmesi durumunda benim de bazı ırklara belirli sıfatlar adı altında lanse edeceğim unutulmasın.

SAYGILARIMLA

Ekim 23, 2007, 04:32:05 ös
Yanıtla #86
  • Ziyaretçi

Arkadaşlar boşu boşuna tartışıyorsunuz. Kuran-ı Kerim en büyük belgedir ve Kuranda yazıyor ''Lanetli Irk'' diye. Neden inkar ediliyor ki ? Lanetli Irk işte.  Yukarıdaki arkadaşda mantık arıyor.....

Ekim 23, 2007, 04:40:36 ös
Yanıtla #87
  • Ziyaretçi

alpacino, yanlış anlama ama Kuran-ı Kerim'in bana değiştirilmediğini iddaa edebilir misin?

Çünkü Kuran-ı Kerim'in değiştirilmediğine inanan kişiler diğer din kitaplarının tüm boyutuyla değiştirildiğini iddaa ediyor.

Ekim 23, 2007, 04:41:51 ös
Yanıtla #88
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Sevil Hanim,

Protestonuzu anliyorum. Konunun basligi degismeyecektir. Benzer bir baslik acarak, baska bir din yada irk hakkinda benzer konusmalar yapabilme hakkiniz vardir. Ancak suanda bulundugumuz konunun basligindaki soru isaretini ve konunun ilk mesajinda bulunan soru cumlesini unutmayalim.

Konunun saparak bu dereceye gelmesinin nedeni aykiri uclarin catismasidir. Forumun, konusulan konunun ve konusma duzeyinin sayginligini koruyarak, acacaginiz baslik ve kuracaginiz cumlelere karsilik bir yaptirim olmayacaktir.

Forumda bulunan normal uyeler arasinda din/irk/cinsiyet/yas ayrimi yapilmayacaktir. Bunun bilincinde olarak yapacaginiz aciklamalar, forumun duzeyini ve sizin itibarinizi etkileyecektir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ekim 23, 2007, 04:49:16 ös
Yanıtla #89

Özür dilerim Sayın Mason; haklısınız ama bu forumda özellikle Yahudi ve Kürtlere yönelik ağır ithamların kullanılması beni gerçekten üzdüğü için bu başlığın değişmesini talep etmiştim. Ancak kararlarınıza her zaman Sonsuz Saygım vardır. Başka ırklara atfen olumsuz bir sıfat kullanmayı tercih etmiyorum.
SAYGILARIMLA   
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2007, 04:52:20 ös Gönderen: SEVİL »