Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lanetli ırk?  (Okunma sayısı 56944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 29, 2007, 10:45:51 ös
Yanıtla #170
  • Ziyaretçi

Türkmen sen anlama zorluğu çekiyorsun buna kannat getirdim ben Yahudiler zekasızmı dedim hey Yarabbim!!! İyiki Yahudilerin yanında çalışıyorsun bu kadar idrak yolu enfeksiyonu çeken adamı niye topllarsınız ki burada....

Ayrıca Türkmen şu an ülkücülerin yaptıklarını Türklere mal edebilirmisiniz?Ülkücülerle Türkleri bir görebilirmisiniz Siyonistlerle Yahudiler arasındaki farkda burdadır Türkemn umarım anlamışsınız sanmıyorum amaneyse ben üstüme düşeni yapayım...
Şimdi anladım biraz daha açık olmuş.Yani siz Yahudilere karşı değilsiniz.siyonizme karşısınız.

Nisan 29, 2009, 01:11:01 ös
Yanıtla #171
  • Uzman Uye

Yüce Yaradanın laneti,"O"na iftira edenlerin üzerinedir...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Nisan 29, 2009, 02:30:51 ös
Yanıtla #172
  • Ziyaretçi

Kur’an-ı Kerim’de aynı topluluktan bazı ayetlerde “İsrailoğulları”, bazı ayetlerde ise “Yahudiler” diye bahsedilmektedir. Babil sürgünü öncesi toplumdan bahsedilirken genel olarak “İsrailoğulları” kavramı, Babil sürgünü sonrası toplumdan bahsedilirken “Yahudiler” kavramı kullanılmıştır.
Kuran'da ırk düşmanlığı da Yahudi düşmanlığı da yoktur. Tam tersine, Yahudiler'in seçilmiş ırk olduğunu söyler. Kuran'da adı geçen 25 peygamberin 23'ü Yahudi'dir. Lanetli olsa, Allah bu ırka bu kadar peygamber gönderir mi ve Kuran'da onları anar mı? Ama sözkonusu ayetlerde Kuran tüm Yahudileri lanetlemiyor. Yanlış iş yapan her toplumu kınadığı gibi, yanlış yola sapan Yahudileri de kınıyor.

Nisan 29, 2009, 04:41:44 ös
Yanıtla #173
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kur’an-ı Kerim’de aynı topluluktan bazı ayetlerde “İsrailoğulları”, bazı ayetlerde ise “Yahudiler” diye bahsedilmektedir. Babil sürgünü öncesi toplumdan bahsedilirken genel olarak “İsrailoğulları” kavramı, Babil sürgünü sonrası toplumdan bahsedilirken “Yahudiler” kavramı kullanılmıştır.
Kuran'da ırk düşmanlığı da Yahudi düşmanlığı da yoktur. Tam tersine, Yahudiler'in seçilmiş ırk olduğunu söyler. Kuran'da adı geçen 25 peygamberin 23'ü Yahudi'dir. Lanetli olsa, Allah bu ırka bu kadar peygamber gönderir mi ve Kuran'da onları anar mı? Ama sözkonusu ayetlerde Kuran tüm Yahudileri lanetlemiyor. Yanlış iş yapan her toplumu kınadığı gibi, yanlış yola sapan Yahudileri de kınıyor.

neyin seçilmiş ırkı?

Nisan 29, 2009, 06:04:39 ös
Yanıtla #174
  • Ziyaretçi

"Ey İsrailoğulları! Sizlere ihsan ettiğim nimetimi ve sizi vaktiyle âlemdeki ümmetlere üstün tuttuğumu hatırlayın!" (Bakara 122)

Sanırım bu ayetten bahsediliyor; ancak bu ayetten ve devamında gelen ayetlerden de anlaşılacağı üzere bu geçmişe ait bir nitelemedir.Bu üstünlük de ilk semavi din kabul edilen Hz. İbrahim'in getirdiği dinle alakalı bir üstünlük ve daha sonra yeni bir uyarı ve sapmalarına karşı getirilen Hz.Musa ile ilgili bir üstünlük ve nimetlendirilmeleridir.Ancak dediğim gibi bu geçmişe ait bir şeydir ve yahudilerin inkarcılığı ve itaatsizlikleri karşısında bir lanetleme söz konusudur gerçekten ama burada da başka bir olay dikkati çeker;lanetlenen yahudilik değil yahudilerdir;yani o zamanın itaatsiz ve yüz çeviren yahudi topluluğu lanetlenmiştir.Bunu yahudilik lanetlenmiştir gibi düşünmek ya da tüm zamanların yahudilerine ait bir niteleme olarak düşünmek mantıksızlıktır ki devamındaki ayetlerden bunu anlamamız mümkün...

Nisan 29, 2009, 06:23:38 ös
Yanıtla #175
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Böyle güzide bir sitede,hala bu tür tartışmaların yapılması beni üzüyor..Tüm ilahi dinlerin kökenleri aynıdır, T-nrının bir dinde kullarını sevip diğer bir dinde yerden yere vurması namümkündür..Bu akla ve mantığa aykırıdır..Daha yararlı ve bilimsel konular açılması temennilerimle...
   Saygı ve sevgilerimle
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Mayıs 01, 2009, 12:42:23 öö
Yanıtla #176
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Sayin de_hund ve Sayin asoraman,

konu disina cikarak, karsilikli polemige girmeniz sebebi ile konu disi iletileriniz silinmistir.

Sevgi ve Saygilarimla

Anatolic
Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany