Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İsrail, Ermeni Soykırımı'nı tanımayı öngören teklifi reddetti  (Okunma sayısı 16565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 01, 2007, 02:49:59 öö
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Komşularınızında sizi çok sevmesi güzel birşey...

Devletlerin yanlış politikaları o devletin bütün insanını kötü yapmaz. Bugün Amerika'nın yaptıkları birçok kişi tarafından tasvip edilmesede Amerika'nın binlerce halkı ABD'nin politikalarını eleştiren mitingler düzenliyorlar yahut Beyaz Saray önünde protesto gösterileri düzenliyorlar!..

Mayıs 01, 2007, 10:29:23 öö
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Bak bu konuda kessinlikle haklisin. Bende ayni ornegi turkiye icin verecem. Acikcasi ben turkiyeden umudumu cok onceleri kestim. Ama turkiyeyi sevmiyormuyum? Seviyorum. her ne kadar nefret ediyor gibi gorunsemde, Turkiyeyi seviyorum. Benim sevmedigim ve umudumun bittigi sey, Turkiyenin duzeni, devleti, askeri ve resmi kurumlari... ben turkiyenin cografyasinida, yemeklerinide, halkinida, kulturunude seviyorum...

Mayıs 01, 2007, 10:42:23 öö
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Sizden tepki gelmeden once ben cevapliyim...

Neden resmi kurumlari sevmiyorum?
Cunku guzel halkimizi, kulturumuzu ve ulkemizi dunyaya karsi utandiriyorlar. Simdiye kadar kac kere hangi ulkelerde bulundunuz bilmiyorum ama ben 10 taneden fazla ulkede bulundum, bunlarin icinde Guney Koreden, Fiji adalarina kadar biribiri ile alakasi bircok degisik yer var. Bu ulkelerde siz kendinizi degil Turkiyeyi ve Turkleri temsil ediyorsunuz. Gecen seneye kadar yasadigim en buyuk sorun bizim paramizdi. "Sizde bir Ekmek ne kadar?" diye soruyorlardi ve ben cevap veriyordum... 500.000 LIRA... adamlarin gozunde turkiyenin ekonomisi yerde tabiki. Neyseki bu sene bu sorun kalkti ortadan. Ama hala devam eden bicok sey var. birkac ornek yazayim belki anlarsiniz ne demek istedigimi... ve bu sorularin sizlere yurtdisinda bir turk olarak soruldugunu dusunun... ne derecede utanirdiniz?

Asgari Maas ne kadar? 300-400 dolar, AYLIK.
Neden Size Hindi (Turkey) diyolar? Walla bilemiyorum.
Siz orda hala Deveyemi biniyorsunuz? <<< bu sorunun en buyuk nedeni Camel Sigarasindan kaynaklaniyor. O kadar cins bir sigaraki, Uzerinde kocaman "Turkish Tobacco" yaziyor yani turk tutunu. Ama resimde, Deve ve Misir Piramiti var.
Turkiyeye turist olarak gelmek tehlikelimidir? Hayir degildir. Acaip bir misafirperverlik ve ikramla karsilasirsiniz. Bizde turistleri cok severler... Peki doguyada gidersem aynimi? Bak o konuda bisi diyemeyecem. Cunku dogu biraz karisik.
Turkiyede sk sk Turistlere tecavuz ediyorlarmis. Dogrumu? Hayir diyebilirmiyim acaba?
Turkiye bir Turist icin guvenlimidir? Amerikalilari severlermi? Ne yazikki buna tam bir cevap veremiycem.

Neyse yani bunun gibi biton soru var... dusunun iste...

Mayıs 01, 2007, 01:22:03 ös
Yanıtla #23

Sevgili Hamlet, Türkiye 'nin içeride pek çok sorunu olduğu gibi dışarıdanda tanıtılamama sorunu çektiği aşikar ancak bu sorunların yaşanmadığı bir ülke var mı?

Tabiki her devletin sorunları Türkiye ile aynı değildir ancak insanın olduğu her yerde sorunda var.
Einstain , şuanki düşünce sistemimiz sorun yaratmakta ancak bu sorunları çözecek yeterli cevaplar konusunda eksik kalmakta derken tüm insanlığı kastediyor.

Türkiye 'nin sorunu biraz demokrasi kavramı ile aslında nerdeyse tüm kavramları yanlış algılıyoruz çünkü bize böyle dayatılıyor. Herşeyimiz ithal yeni çağa ayak uyduramıyoruz ne biz ne de diğer insanlar.
Özellikle bilişim sektörünün hızına yetişmek imkansız her saniye yeni bir teori yeni bir yazılım vs... birini öğrenemeden diğeri kendimizi değil pc. mizi yaşar hale geldik :) toplumların sorunları samimiyetin eksikliğinde artıyor. Bürokrasiyi hayatımıza öyle bir yerleştirmişler ki devlet bire için değil - bireyler devlet için yaşıyor maalesef farkı da pek az kişi önemsiyor ve fark edebiliyor :(

Mayıs 01, 2007, 03:46:44 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Mayıs 03, 2007, 03:05:54 öö
Yanıtla #25
  • Uzman Uye

Mayıs 27, 2007, 01:17:12 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

bence israel böyle bir iğrenç tasarıyı geçirmeyerek çok doğru bir iş yaptı israel meclisini kutluyorum zaten şuan da amerika meclisinden de sözde ermeni katliamı tasarısı geçmiyorsa bunu yahudi lobisine borçluyuz türk milletiyle israel halkı zaten hep barış ve hoşgörü içinde yaşamıştır buda bir gerçek ki yahudi halkı dünya üzerinde tek osmanlı devleti zamanında rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamıştır osmanlı zamanında israel halkına avrupa daki baskılar yüzünden kucak açtık ve israel halkı ile barış tohumlarını topraklarımıza serpmiştik şimdi israelin tutumuda vefalı bir millet olduğunu gösteriyor..