Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Son Darbe  (Okunma sayısı 6019 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 16, 2016, 05:43:19 ös
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Dün akşam saatlerinde yaşadık herseyi.Aslında dün çözemedim büyük ada açıklarında Demirli savaş gemilerine bir anlam veremedim.Hele ki kız kulesi aciklarindan Kuleli askeri lisesinde asılı 2 dev Türk bayrağını görünce allah allah ne oldu da bayrak asmislar diye hayret etmiştim.

Dün gece olaylardan 2 saat sonra esim ve oğlum ile önce Mecidiyeköy meydanına çıktık, tam ihtilal ortamı hakimdi birçok yol otobüslerle kesilmisti. Bir müddet sonra polis yanımıza gelip bizim grubu taksime yönlendirmeye başladı.

O an kalabalıklar slogan atıp harbiye orduevine kadar geldik.Yer yer barikat lar vardı polis heryerde konuşulan mis radyo evi önünde kalabalık slogan atmaya devam ettik.

Karşı ap.komsum Trabzonlu bir arkadaş ilk açılan ateşle kafasından aldığı Kurşunla vefat etti.
Mahşeri kalabalık galeyan , panik ve öfke saatlerce kaldık orada .Defalarca üzerimize ateş açıldı bir çok yaralı taşıdı ambulanslar.
Dün gece çok şey gördüm . Polis halkı elele duygusu ile ön saflara sürdü ölümlerin çokluğu bundandir.

Ben ne tayyip nede hükümet için oradaydim.
Bu ülke tarihinde bir ilki becerdik biz ve tarihe örnek olduk.
Bir darbeyi önleyen bir halkın parçası olduk.
12 eylülde içimde ühte kalan ve sonra sızı olan bu ihtilale bu sefer esim ve oğlu mla elimde bayrak milyonlarca Türk ile direndik ve kazandık.

Allah türkü korusun.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 17, 2016, 07:05:39 ös
Yanıtla #1
  • Yeni Katilimci
  • *

Sn. Karahan, yaşadığınız olaylar için size ve akabinde tüm Türk halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Fransızlar, kendi haklarını bir ihtilal ile bizzat almışlardır. Yozlaşmış hükümetlerine karşı bir olmuşlar, kasou ve ardından düzeni yaratmışlardır. Fakat bizim ülkemizdeki haklar, hükümet ile savaşarak elde edilmemiştir. Paşanın önderliğinde yenilikçi, aydın kesimler (aralarında bir çok Hür Mason da mevcuttur) tarafından çalışmalar yapılarak getirtilmiştir.

Haklar açısından bakıldığına, haklarımızın değerini ne kadar bildiğimiz kafamda hep soru oluşturmuştur. Bunu çalışarak kazandığınız bir parayı harcamak mı, emek olmaksızın elinize verilen bir parayı harcamak mı gibi düşünebilirsiniz. "Türk halkı, demokrasi hakkını ne derece biliyor ve önemsiyor?" sorusuna getiriyorum meseleyi.

Politik durumlar bir kenara, 15 Temmuz olayında halkın bir olmasını gördük. Demokrasinin tehlikeye düşmesi durumunda bir olan halkı gördük. Bunun yanında şiddeti ve kanı da gördük. Gerici tutumlar ile darbecilere şiddet gösteren, genç askerlerimize kemerle vuran insanları da gördük.

"Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir." diyen Kemal Paşa'yı dinledik.

Fakat kalkışmanın kimler tarafından, ne amaçla, neden şu zamanda yapıldığını sorgulamadık. Kalkışmaya zemin hazırlanan onlarca yıllık siyasi tutumları sorgulamadık. Gelecek zamana bakalım. 15 Temmuz'dan sonra bu olaylar kime katkı sağlayacak? Siyasi olarak nasıl etkileneceğiz? Yoksa hükümet, kan dökülen bir kalkışmadan yüksek kazançla mı çıkacak? Bunun anlamı nedir?

Soru işaretlerini takip ederek sonuçlarını bekliyoruz. Kaos bitti, bakalım biz de düzeni yaratabilecek miyiz, yoksa kaos ile kavrulacak mıyız.

Saygılarımla.

Temmuz 17, 2016, 07:15:37 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tüm temel değerlerimize açık ve net bir saldırı yaşandı.

Yaşanan süreç bir darbe sürecinden çok Türkiye Cumhuriyeti yapısının baştan aşağı değiştirilmesini ve yok edilmesini amaçlayan bir süreçti.

Vatanseverlik veya Milliyetçilik ile alakası olmayan tam bir ihanet süreciydi .

Asker ve polis karşı karşıya getirilerek oluşturulmak istenen aslında darbe değil iç savaş ortamıdıydı.

Kendileri de aslında bu şekilde darbe yapamayacaklarını elbette biliyorlardı. Asker ve Polis karşı karşıya geldikten sonra oluşan kaosa BMGK nin ilgili hükümleri uyarınca müdahale edilmesi tek beklentileriydi.

Hesaplayamadıkları tek engel;, hangi görüşten olursa olsun, hangi etnik veya dini kökenden olursa olsun, kaostan bunalmış halkı tek net ve dimdik karşılarında görmek!

Uçurumun ucundan döndük....!

Hakimiyet bilâ kayd-u şart Milletindir.
(EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR!)
ATATÜRK

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2016, 07:17:38 ös Gönderen: Metatron »
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Temmuz 18, 2016, 04:40:41 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Dostlar bir yanlış algıyı gidermem lazım bizzat yaşayıp gördüğüm için.
O gece görüntü asker ile polis karşı karşıya gibi idi ama değil, sonradan farkına variyorumki polis bizi taksime bilinçli sevketti, askerin karşısına halkı sürüp arada ve köşeleri tuttu.Sandıkki o gece polis karşı koyuyor.Harbiye trt de 1 manga asker vardı polis her yeri çevirmiş çıkış birakmamisti, asker üzerimize ateş açtığında sadece havaya ateş ettiler.O ateşte ertesi gün ögrendimki bir Trabzonlu arkadaşım ve komsum da ölmüştü.
Her ne oldu ve yaşandı ise bu darbeyi biz siviller ödedik .
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 18, 2016, 10:44:53 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok geçmiş olsun Sayın Karahan.  Askeri hareketlilik sadece Ankara ve İstanbul ile sınırlıydı bildiğim kadarıyla. Biz Adana'da  askeri araç veya çevirme vb. hiçbir şeyle karşılaşmadık. Umarım ülke olarak bir daha böyle bir trajedi ile karşılaşmayız.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Temmuz 18, 2016, 01:24:57 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Güzel dostum basin sagolsun.

Temmuz 18, 2016, 09:32:33 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Serius est quam cogitas.

Temmuz 18, 2016, 11:13:35 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Karahan inşallah bu kötü olayları bir daha yaşamayız başınız sajolsun. Sayın @Nicolus konunun altına konuyu saptırıcı şeyleri yazmayı sevmem. Attığınız linke baktım. Sizden ricamdır birde buna Bakınız; https://michaelsikkofield.blogspot.com.tr/2016/07/15-temmuz-2016-darbecigi.html?m=1

« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2016, 11:15:40 ös Gönderen: Zaharoff »
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Temmuz 19, 2016, 05:30:15 ös
Yanıtla #8

Dünya'nın gözüne yansıtılmak istenen, bir İslam'i teröre daha şahit olduk.

Sen Özelsin

Temmuz 19, 2016, 06:45:18 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Yapilan en hafif deyimle igrenc bir darbe girisimiydi.

Ama arkadaslar,  ben diyorumki.

Eyyy ülkemin, demokrasiden, insan haklarindan, hukukun üstünlügünden, laiklikten, sosyal devleten yani kisaca insanin insanca yasayacagi ve insanlarin dil, din, irk ve cinsiyet ayirimi yapmaksizin yan yana yasayacagi bir ülke olmasindan yana olan, insanlari,
ASIL DARBE DAHA YAPILMAMIS OLAN  VE ÖN HAZIRLIKLARI YAPILANDIR.

Bu ÖN HAZIRLIK icin iki örnek.

1.En büyük cunta operasyonu Milli Eğitim Bakanlığı’nda; 15 bin 200 personel açığa alındı!
2.İşte siyasal İslam: Demokrasiye kadınlar dahil değil!
İstanbul Çarşamba merkezli kolu İsmailağa cemaati, darbe protestolarına ilişkin olarak yayımladığı duyuruda "Hanımların meydanlarda bulunması uygun değildir" görüşünü paylaştı.

Yayınlanma tarihi: 19 Temmuz 2016 Salı

Nur cemaati içinde Fethullah Gülen kanadına mesafesiyle bilinen İsmailağa cemaatinin duyurusunda darbe girişimine karşı hükümete destek sürecinde kadınların "evlerinde dua ve zikirle meşgul olarak dışarı çıkmayacağı" belirtildi.

'İsmailağa Câmiası Resmi Web Sitesi'nde "Önemli duyuru" anonsuyla yapılan açıklama şöyle:

"Cemaatimizin kıymetli büyüklerinin aldığı karar gereğince; hanımlar evlerinde seccade üzerinde dua ve zikirle meşgul olacak dışarı çıkmayacaklar, erkekler ise meydanlara çıkarak hükümeti destekleyecek ve darbecilere karşı duracaklardır" (Kaynak: T24, Cumhuriyetten aktarimla) Alinti bitti.