Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İ.A.M.  (Okunma sayısı 72485 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 04, 2011, 11:30:51 ös
Yanıtla #200
  • Ziyaretçi

İskender Erol Evrenosoğlu

İskender Evrenosoğlu, Bozoklu Han dan başlayan soy kütüğüne sahiptir. Evrenosoğulları, ilk Osmanlı akıncı beyi Evrenos Bey’in soyundan gelir. Aynı zamanda Hz. Hasan’ın soyundan gelmektedir ve şeriftir. Eşref Rumi Hazretlerinin manevi bir işaretiyle 29 Kasım 1933 tarihinde İznik’te dünyaya gelmiştir.

İlk, orta ve Lise tahsilini Bursa’da tamamlamıştır. Üniversiteyi ise İstanbul Yüksek Ekonomi ve Ticaret Okulunda okumuş ve Banka ve Muhasebe bölümünden mezun olmuştur. Kamu İktisadi Teşekkülleri, Türkiye Vakıflar Bankası ve Devlet Planlama Teşkilatında müfettişlik, müdürlük ve uzmanlık görevlerinde bulunmuştur.

MİHR Vakfı ve International MİHR Foundation ın Kurucusu ve Başkanıdır. Kainata, dünya ve ahiret mutluluğunu öğretecek tek üniversite olan Universite of ALLAH’ ın Kurucusu ve Rektörüdür. Aylık MİHR dergisinin Sahibi ve Başyazarıdır. NUR TV’nin ve NUR Radyo’nun da Kurucusu ve Sahibidir.

Dünyaya müteallik konularda İskender Erol Evrenosoğlu ismini, manevi konularda ise Allahu Teala nın Kendisine verdiği İmam İskender Ali MİHR ismini kullanmaktadır.

Vakıflar Bankasında müfettişlik görevi yaparken ilk mürşidi Azerbaycan’lı Dayı Bey kendisine ulaşmış ve böylece Efendi Hazretleri (İskender Erol Evrenosoğlu) tasavvufa ilk adımını atmıştır. Daha sonra Dayı Bey’in vefatı üzerine hacet namazı kılarak yeni mürşidi Muhammed Raşit Hazretlerine tabi olmuştur. 1976 yılında irşad görevine başlamış ve 1986 yılında İndi İlahide yapılan bir tören sonrasında Allahu Teala tarafından kendisine Mehdilik verilmiştir.

Efendi Hazretleri (İskender Erol Evronosoğlu), Peygamber Efendimizin müjdelediği, yeryüzünü adaletle dolduracak ve Benim evladımdan dediği, çıkışı kıyamet alametlerinden biri olan ve islam aleminin beklediği insanları hidayete ulaştıracak olan Mehdi AS dır.

Bu yazıyı yazmamdaki amaç forumda gezerken sn.sun'un yazılarının bir bölümünde imam iskender ali mihr imzası olmasıdır.Merakımdan ötürü biraz araştırdım ve kendi sitesindeki hayatı adlı bölümden aldığım son cümlesi beni büyük bir hayrete düşürdü.Şimdi yazacaklarımla İslam düşmanı olarak tepki çekmek istemiyorum ama tamamen sapkınlık ve  kötü bir reklam hareketi  olarak gördüm ben bu iddayı gerçekten buna inanlar varsa çok üzücü ve tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım kendisi yada cemaati MPL adlı bir kanalında sahipleridir.Mehdi oldugunu idda eden bir insan hakkında daha fazla bilgi almak için sizlere başvuruyorum.Hatalıysam beni aydınlatın lütfen
« Son Düzenleme: Nisan 05, 2011, 02:04:31 öö Gönderen: Nomen est omen »

Nisan 05, 2011, 01:08:28 öö
Yanıtla #201
  • Uzman Uye

Sayın rvoncu, yazıyı okuyunca şaşırdığımı söyleyemem. Zira bundan 5-6 sene kadar evvel bu şahsın kendisine ait bir televizyon kanalında konuşmasını dinliyordum. Ben o zaman çok şaşırmış ve bu şahsın anlattıklarına gerçekten inananlar olabilirmi diye kendi kendime sormuştum?.Hayır. Anlattıklarına inanabilen bir insan olabileceğini kabullenemedim. Bu şahıs konuşmasında  özete, Allah ile sık sık konuşmaya gittiğini, cenneti gördüğünü, cennetin giriş kapısının 40 ton ağırlığında som altından  yapıldığını, arzu edenlerin ücret mukabilinde Allah ile konuşabileceklerini, Kur'an daki ayetlerin bazılarının Allah tarafından  günün şartlarına göre değiştirildikleri  gibi insanın mantığını çatlatacak şeyler  söylediğini gördüm.
          Şimdi anlayamadığım, Eşref Rumi Hazretleri nasıl mavevi  bir hareket yaptı da bu şahıs dünyaya geldi. Annesi yokmu ?  Böyle bir anlatım kabul edilebilir mi?
          Şu Üniversite of  ALLAH'ın nerede olduğunu merak ediyorum. Gerçekte böyle bir üniersite olabilirmi ? Gerçekten bir öğretim kadrosu ve öğrencileri var mı ?
           Bir de şu Mehdi'lik. Belki hatırlıyorsunuzdur, bir müddet önce üstelik parlementerlik yapmış  bir kişi de yaldızlı-maldızlı kıyafetler giyip kendisini Mehdi olarak ilan etmişti.
            Ah benin halis, temiz yurdum insanları..Ne yazık ki; bunlara inananlar da bulunabiliyor. Ne yapabiliriz ki !
             Endişe etmeyin , kimse sizi İslam düşmanı falan zannetmez.
             Saygılar-sevgiler.
« Son Düzenleme: Nisan 05, 2011, 02:05:51 öö Gönderen: Nomen est omen »
"Vur ama dinle beni"

Nisan 07, 2011, 01:20:16 öö
Yanıtla #202
  • Uzman Uye

Sayın Omnia Tempus Alit, bu harika paylaşımınız için teşekkür ederim. Sözde Mesih olduğunu söyleyen bu şahıs her halde cennet'e   ucuyordu ve bir de baktık ki hurilerin içine düşmüş. Sapıklığın daniskası yaşanıyor. Nasıl oluyor da bu insan hala Allah'ın adını anabiliyorlar şaşıyorum. 
       Bu tip insanların zavallı insanlarımızın temiz duygularını sömürmesi  doğrusu yüreğimi yakıyor. Ne çare ki elden bir şey gelmiyor. Çok üzülüyorum çok.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Nisan 07, 2011, 05:36:05 öö
Yanıtla #203
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu kisinin (youtube daydi galiba) bir videosunu gormustum. Kendisine bir evde bir bayan hazirlaniyor ve takdim ediliyor. Kendiside o eve geliyor ve bayanla isini bitirdikten sonra gidiyor. Gizli cekim bir videoydu ve pek sansur yoktu diye hatirliyorum. Bu ve bu kisi gibilerin alemler yaptigi, haremleri oldugu iddalarini destekliyor gibiydi. Eger yonetim izin verirse videoyu bularak buraya ekleyebilirim. Belki sansurlenmis seklinide bulabilirim. Bilemiyorum.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Nisan 07, 2011, 02:51:01 ös
Yanıtla #204

Bahsedilen film sanırım bu zatın değil, cübbeli olarak bilinen başka bir kişinin... Bunun da benzer filmleri varsa, keşke Emek Sinemasını bunlara verseymişiz demek geldi içimden :)
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Nisan 07, 2011, 06:08:57 ös
Yanıtla #205
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Ben her ne kadar din karşıtı gibi görünsem de, öyle olduğumu sanmıyorum. Ancak objektif olmak ve bilimsel düşünmek için uğraşırım. Açıkçası izlediğim filmde sapıkça(ki göreceli bir kavramdır) bir şey göremedim, hatta o yaşta uçak kullanmasını bile takdir ederim. Kadınlarla olan samimiyetinde de bana ters gelen şeyler yoktu.  

Benim asıl ilgimi çeken sizlerin verdiği tepki. O zat neden peygamber olamasın? İnançlarınıza ters düştüğü için mi bu kadar tepkilisiniz? Yoksa mantık dışı olduğu için mi?  Adam kadınlarla bir kutlamada ve birlikte şarkı söylüyor ve sizler tepki gösteriyorsunuz. Hz.Muhammedin 6 yaşında bir kızla evlenmesi ve 9 yaşındayken gerdeğe girmesi normal de, bu zatın yaptıklarımı ters? Muhammedin havalanıp uçtuğunu gören yokken bu adamın mucize göstermesini mi istiyorsunuz?
Kaldı ki kur-an'a ters hiç bir şey söylememekte, bu güne kadar kimsenin görmediği bir detayı yakalamaktadır. Gerçekten kuran'da nebi farklıdır, resul farklıdır. Kuran'da her dönem resul gönderileceği, o toplumun dilinden konuşan bir resul olmadıkça o toplumun cezalandırılmayacağı açıkça yazılmıştır .  Son peygamber bellidir, ancak resul çoktur, Yeri gelir kur-an'da bir insan için bile resul denmiştir.  
Ayrıca şunu da belirteyim, ona inanan çok kişinin olması da doğaldır, çünkü aynı şekilde bütün dinlerde inançlı milyarlarca insan vardır.
Sonuç olarak kurana inanıyorsam, sizin saçma bulduklarınızı da kabul etmek zorundayım.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Nisan 08, 2011, 07:05:58 ös
Yanıtla #206
  • Uzman Uye

Sn. Alşah
Mehdi olduğuna inanamadığınız yüzünden kadınların içine düşmüş olarak görüyorsunuz İ.A.M.'i. İ.A.M. iradesini Allah'a teslim etmiş bir zattır dolayısıyla da nefsinide teslim etmiştir. Kastettiğiniz hanımlar ise müridleridir. İslama göre müridleriyle sohbet etmesi veya herhangi bir sosyal aktivetede olmasının herhangi bir sakıncası yoktur. Sn.Asli'nın da aslı olmayan iftiranın kaynağını gösterebilirse seviniriz.
''Kızıl elmada buluşalım''

Nisan 08, 2011, 11:24:28 ös
Yanıtla #207
  • Uzman Uye

Sayın  sun, sizi anlamakta gerçekten zorluk çekiyorum.  Siz gerçekten inanıyormusunuz bu zata ?  Şayet gerçekten inanıyorsanız sizin için yapacak bir şeyim yok.  Benim için neticede , sadece inancınızın ötesinde bir mana ifade etmez. Ben  aklın ön plana çıktığı  platformlarda teatiyi daha uygun bulurum.
       Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Nisan 09, 2011, 01:38:36 öö
Yanıtla #208
  • Uzman Uye

ENBİYÂ-41 : Andolsun ki senden önce (de) resûllerle alay edildi. Sonra alay etmiş oldukları şey, alay edenleri kuşattı.
''Kızıl elmada buluşalım''

Nisan 09, 2011, 11:30:08 ös
Yanıtla #209
  • Uzman Uye

Sayın sun, burada Kur'anı tartışmaya açtığımızı hatırlamıyorum. Bu konuya girersek, konunun dışına  çıkmış oluruz. Ancak, anladığım kadarı ile siz o şahsa inanan müritlerden birisiniz. Bunun için yapacağım bir şey yok.  Biliyorsunuz bazıları da satanist oluveriyor. O da onların tercihi. İnanan insanları inançlarından dolayı kınamam, sadece  üzülürüm.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"