Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Merhaba  (Okunma sayısı 3640 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 09, 2013, 08:58:59 ös
  • Ziyaretçi

Hayatta tesadüflere inanan bir insan değilim.Gerçekten hayatımda talihisiz bir olay yaşadım ve o olaydan sonra hayatımda çok ilginç şeyler oldu ve gösterilen işaretler hep masonlukla ilgili o yaşadığım olaydan sonra tamamen değiştim.Herşey, gören göz deniyor.Siz masonlar ne der bilmiyorum ama ben tanrının gözü olduğunu biliyorum.Hayatımla ilgili 1-2  madde veriyim.
1-yetim kalmam (hiram usta)
2-En sevdiğim ağacın akasya olması
3-Üniversitede başka bir eve taşındım ve taşındığım evin tavanında fosforlu yapışkan yıldızların bulunması.
bunlar sadece en küçük örnekler
yaşadıklarım ise her zaman içimde kalacak.Çünkü tanrı kimseyle paylaşmamı istemiyor.Bir gün Mason olur muyum sorusunun cevabını bilmiyorum.Ama gerekli olan ön çalışmaları yapacağım.Ve son olarak şunu söylüyorum siz masonlar buna inanıyor mu bilmiyorum ama o gördüğünüz dünya dışındaki gezegenleri biz bu hale getirdik yani İnsanlar bu da benim gördüklerim ve masonluğun ne gibi sorumluluklar gerektirdiğini de çoğu masondan iyi bildiğimi biliyorum.Mason musun deseler bana hayatımdaki izler herşey beni o olmaya itiyor derim herhangi bir locaya gitmedim öğretilerinizi kitaplarınızı okumadım.Ama benim gördüklerimi bildiklerimi sizde gördünüz mü yada biliyor musunuz bunu da bilmiyorum bu anlattıklarım sadece hayatımdan çok kısa bir kesit şu anda vizelerim var çok fazla vakit ayırmak isterdim ama ders notlarımı yukarı çekmem lazım daha yukları en yukarı yorumlarınızı bekliyorum özellikle ADAM'dan.

Nisan 09, 2013, 09:00:31 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

ve bir de rahip ne anlama geliyor.Dua ederken gördüm ve birden kayboldu üstündeki cüppesi çok eskiydi.

Nisan 09, 2013, 10:22:25 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Sayın We_Trust_the_God, ben bir noktaya dikkat çekmek isterim ki; Odayı aydınlatmak amacıyla, (taşındığınız) evin tavanındaki fosforlu yıldızlardan ben de yapıştırırdım küçükken, gece lambası kullanmıyordum ki. Bence bunu pek dikkate almayın, tavanına fosforlu yıldız yapıştırmayan mı kaldı :)
Adequatio intellectus et rei

Nisan 09, 2013, 10:58:51 ös
Yanıtla #3

Hoşgeldiniz Sayın We_Trust_the_God.

Aslında söyleyeceklerim vardı. Ama sonra vazgeçtim.

Bence hayallerinizdeki Masonluk ile gerçek Masonluk örtüşmeyebilir. Bu forumdan ve bu forumda tavsiye edilen kitaplardan faydalanmanız dileğiyle.

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Nisan 12, 2013, 12:50:42 ös
Yanıtla #4

Hoşgeldiniz öncelikle. Forumun "Bana Göre Masonluk" kısmında, Mason deyince ne anladığınızı, ne amaç için uğraştıklarını düşündüğünüzü yazarsanız sevinirim, merak ettim çünkü. Sn. peacewings gibi ben de bir şeyler söylemek istiyordum fakat söylediklerinize önyargılı yaklaşmamak adına şimdilik bekliyorum.
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Nisan 12, 2013, 04:24:26 ös
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Merhaba Sayin We_Trust_the_God. Hosgeldiniz.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 15, 2013, 04:33:25 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Aslında yaşım henüz 25 daha çok toyum belki de mütavazi davranıyorum.Şimdi Bence herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak bir dünya kurulmalı.Herkezin mutlu olduğu cahil insanları gaza getirecek hareketlerden sakınmalıyız bence yani iyi olsun kötü olsun herkes bu hayatta yaşamayı hak ediyor.İyi insanlara hayatta dokunmam aksine en sevdiğim insanlardır,kötü insanı hatta bir katili bile yargılamam onu anlamaya çalışırım neden böyle birşey yaptığını ve içinde de az da olsa bir iyiliği bulundurduğunu bilirim eğer bir insan kötü ise onu da bu hale getiren gene insandır psikolojisi bozulmuştur geçmişinde.Bir çok sınav verdim 3 gün boyunca hatırladığım şeyler 12.seviyeye yada 13.seviyeye ulaştığım Ve kimsenin başaramadığı söylendi bana bir kupa verildi angelina merkel tarafından : ) biraz komik : ) ulaştığım ve henüz çözemediğim birşey  ve dünyada tamamen karanlığın oluştuğunu gördüm.Bütün elektrik kesilmişti daha birçokşey var ama herşey anlatılmaz bir de köpeklerden korkarım ama onları ne zaman seveceğimi bilmiyorum.Bir arabanın dörtlüsü beni uyarmasına rağmen : )elektronik haberleşme deniyor herhalde buna : )konuştuklarımdan bilgileriniz dahilinde görüş bildirirseniz bazı terimlerin nasıl yorumlanacağına dair yardımcı olursanız sevinirim.Ve en son yaşadığım şey sizin aydınlanma adını verdiğiniz bilge rahibi gördüm.Hayatımın en mutlu anıydı ve bir sürü kitap aldım yanına gittim ama gittiğimde kaybolmuştu ama dua ediyordu yani hayatımda daha önce görmemiştim bilinçaltımda böyle birşeyin olması mümkün değil ve 23 gün psikiyatri kliniğinde kaldım ama epikriz raporumda herşeyi anlatmadım anlatılmayacak şeyler gördüm bunların iyi birşey mi olduğunu yoksa kötü birşey mi olduğu hakkında hiçbir bilgim yok araştırıyorum kitaplardan tarihlerden ama kötü bile olsa dediğim gibi neden der ve anlamaya çalışırım.Hastaneye iyiki girmişim psikolojim muazzam derecede sağlam.Ve cahil insanlarla uğraşmaktan bıktım uğraşınca insanın ömrü çürüyor ve giderek yalnızlaşıyorum yeni arkadaş çevresine ihtiyacım var etrafımdaki insanlara bakınca gerçekten de içler acısı yani allahın vermiş olduğu beyni siz böyle mi kullanıyorsunuz ailenizin verdiği emeğe böyle mi sahip çıkıyorsunuz.Ailemin vermiş olduğu emeği fazlasıyla yerine getirdiğim taktirde en mutlu insan ben olacağım kefaletimi ödemiş olacağım bu bir manada minnet ve saygı.Şu ünlü filozofların,felsefi görüşü olan insanların hiyararşi düzenleri var.Şu anda yapabileceğim en iyi şey temel ihtiyaçlarımı aile (belki) ev araba ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra tamemen kendimi öngörülerim doğrultusunda adıyacağım stsştırmama devam edeceğim ve  bu arada Çanakkalede yaşayan ve ryhlarını vermiş olan insanlar acı çekiyor şu dönemde buna emin olabilirsiniz.Rüyamda gördüm ve Türk insanın üzüldüğünü ve Atalarını üzüldüğünü gördüm (bunlar rüya)eğer ki birşeyler yapılacaksa kimse üzülmeden kırılmadan yapılabilir geçmişe baktığımız zaman herkes acı çekmiştir,o dünya savaşları döneminde insanlar bunu haketmedi ama iyi bir dünya düzeni için bu gereklimiydi tartışılır.Yani anlayacağınız bazen çok düşünüyorum ve bu zamanlarda çok derine girdiğim zaman sebep sonuçlar ve olasılıklar düşündüğüm zaman bazen kafayı yiyecekmiş gibi oluyorum sınav dönemlerinde özellikle çok çalışıyorum ve beynim bir matamatik denklemi kurar gibi birbiri ardına çok düşünüyor sürekli beynim kurmaya başlıyor başlıyor kurdukça kuruyorum ve en sonunda düşünce çarpması dedğimiz olay gerçekleşiyor.Herneyse birileri dinin ne dediğinde universitede arkadaşım beni namaza çağırdığında diyorum ki zamanı değil diyorum bana cehenneme gidecekmişim gibi bakıyor : ) aydın insanı dinin sapkınlıklarından cahillğinden korusun tanrı veya Allah misal gallileo dünya'nın yuvarlak olduğunu bulmuş adam sırf bir din yüzünden ömür boyu hapis hayatına mahkum edildi ve "dünya yuvarlaktır"sözüne inkar ettirdiler sen kimsin ki yaradanın vermiş olduğu canı bir düşünce uğruna katlediyorsun o dönemde o insanın yerine kendinizi koysanız o dönemdeki koşulları hayvanlar gibi yaşamıştır bu mu insanı değer olgusu bazen gerçekten çok kızıyorum bazı şeylere eğer bu dünyaya yeni bir düzen gelecekse insana zarar verilmemelidir.Bütün insanlarıda aydın yapamazsınız çok büyük bir yükümlülük bu yeni dünya düzeni kurulduktan sonra belki cahillikler giderilebilir ama herkeste o beyin yok.Tek bildiğim birşey var o da cahil insanlarla uğraşmaktan bıktım gerçi uğraşmıyorum artık hani derler ya he de geç he diyip geçiyoum hepsi bu ama her konuda tamamen tarafsız davranıyorum ve bu da benim olay ve de olgulara objektif bakmama yarıyor bana bir kimlik verseler ve seçme şansım olsa dinim :evrensel :Vatandağlığı:Dünya derdim bence herkesin buna ihtiyacı var daha sonra namaz mı kılıyosun istavroz mu çıkarıyosun ne yapıyosan yap yani toprakları parçalamaya gerek yok bence bütün dünya liderleri böyle birşey yapabilir sadece birisinin buna adım atması lazım yeni bir tarih yeni bir çağ başlayacaksa Amerika'nın değimiyle bence bu şekilde olması en mantıklı olanıdır kim neye inanmak istiyosa ne yapmak istiyorsa yapsın yeni bir din yapmak istiyorsan da parasını ver yap para sendeyse dert etmene gerek yok zaten : )
birde elimde olsa şu hayatımıza sınırlamalar koyan sistemden kurtulmak isterdim.Bu ne arkadaş 6 yaşından başla ilkokul 1-2-3-4-5-6-7-8.........bilmiyorum sistemin beni yavaşlattığını düşünüyorum etrafımda aydınlarla dolu insanlar olsa kendimi çok daha iyi hissederdim fikir alışverişinde bulunurdum Yani bana bir değişim gerekiyor bu şart!değişimi başlattım kendimde aydınlık yola çıktım ama sonu karanlık mı aydınlık mı bilmiyorum.Ama Tanrıya güveniyorum en azından "oku" demiş bence de en kıymetli hadis bu oku ve cahil kalma demek istemiş bence ha biede şöyle bi dipnot :ilnginçtir Babam benim 25 Aralık 2000 yılında vefat etti.İsanın doğumuda bu tarih ve babam öldükten sonra bir çok vadireler atlattık annem ve ben ablam abim okadar değil yani abimin çok hata yaptı bana çok yalnış yaptı.içimde kin varmı diye sorsanız yok ama ben bana yapılanı unutmuyorum iyi yada kötü benim böyle bir huyum var kinci miyim değil miyim bilmiyorum.ama olabildiğince kendimi insansı duygulardan arındırmaya çalışıyorm kötü kısımlardan tanrıya borclu kalmak istemiyorum çünkü. Daha çok şey yazmak isterdim ama uykum geldi yarın kusadasına gideceğim ve meryem anayla ilgili birşeyler varmıs bugun iddaadan para tuttrdum 410tl : ) ve orayı gidip gezmeyi ve belkide bir işaret görmeyi umuyorum bu arada annem son 1 yılda oraya tasındı sebebini bilmiyorum artık orada yasıyorum ve tesadüflere inanmadığımı söylemiştim hayatımda. 1 hafta kusadasında kalacam sonra tekrar universiteye dönecem.Ha hz. Muhammed bu dünyada baska bir peygamber gelmiyeceğini yazmış kuranda bencede insanlar için de en iyisi bu!kalan hikayeyi biliyorsunuz zaten...

Nisan 15, 2013, 04:34:32 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Hoşegeldiniz yazanlarada hoşbulduk diyorum selametle.

Nisan 23, 2013, 11:24:42 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Bir müddettir formu ziyaret edemiyordum. Sayın We_Trust_the_God hoş geldiniz.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Nisan 23, 2013, 11:26:34 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Merhaba sayın piarch, hoş geldiniz.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"