Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Herkese Merhaba  (Okunma sayısı 3238 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 24, 2016, 12:11:11 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Saygıdeğer Büyüklerim Değerli Üyeler;

Öncelikle merhabalar.

Başvurumu kabul ettiği için Sayın Mason'a teşekkürü bir borç bilirim.

16 yaşında belkide forumdaki en küçük kardeşiniz olarak aranızda yer almaktayım.
Üyeliğimin kabulunun ardından 4 gün geçti fakat tanıtma faslını biraz geciktirdim sanırım kusura bakmayın. Sebebini söylemeden geçemeyeceğim. Foruma ilk kez girmemin sevinci ve heyecanıyla forumdaki oldukca kaliteli bilgilerden/konulardan kendimi alamadım.

Böylesine bilgili insanların bulunduğu bu platformda amacım bu insanlardan birşeyler öğrenmek ve ufkumu genişletmek, ileride eğer mason olabilirsem eksiksiz şekilde bir haricinin masonluk hakkında neler bilmesi gerekiyorsa onları öğrenmek. Gerekirse bilgiyi dilenmek.. Tek isteğim bana bu konularda siz değerli üyelerin beni aydınlatmasıdır.

Kendimden bahsetmek gerekirse yazmayı çok seven birisiyim. Boş kaldığım zamanlarda Politik, Tarihi, Dini ve Bilimsel kitaplar okurum. Bilgimin yettiğince bu konularda size destek ve fikirler verebilirim.
İncinsemde incitmeyeceğimi bilmenizi isterim. Açık sözlüyümdür. Büyüklerime saygıda kusur etmiyeceğimi varsa küçüklerimede en iyi şekilde abilik yapacağımı biliniz.

Tüm bunların haricinde benden beklentilerinizi yorumda bana belirtebilirsiniz.

Saygılar-Sevgiler

Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Şubat 24, 2016, 12:20:41 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın Zaharoff

Öncelikle hoş geldiniz. Forumumuzda görmeyi arzu ettiğimiz girişlerden oldu diyebilirim.

Size tavsiyem; maddi ve manevi, size kazanımı olacak soruları sormanız ve araştırmanızdır. Sizden beklentim ise; araştırdıklarınızı, keşfettiklerinizi paylaşmanızdır. Zira bilgi, çoğaldıkça artan bir hazinedir.

Sevgi ve saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Şubat 24, 2016, 02:57:04 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Sayın Zaharoff Hoş geldin ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 24, 2016, 11:07:17 öö
Yanıtla #3
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Zaharoff hoşgeldiniz.
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Şubat 24, 2016, 02:59:32 ös
Yanıtla #4

Politik, Tarihi, Dini ve Bilimsel kelimelerini büyük harfle yazmayınız.
Tek isteğim bana bu konularda siz değerli üyelerin beni aydınlatmasıdır. burada da çok bariz bir anlatım bozukluğu var.
Büyüklerime saygıda kusur etmiyeceğimi varsa küçüklerimede en iyi şekilde abilik yapacağımı biliniz. oradaki de ayrı mesela. ağabey kelimesi de bana hep bir cemaat nuru saçıyor.bu da bilinçaltı olsa gerek. ben sizi aydınlatmaya kelimelerin yerleri ve onları kullanmaya olan yatkınlığınızla başladım.bol kitap okuyup imlaya özen göstermek gerekir. yani şahsen benim en büyük kabahatim büyük harf kullanmamak.çünkü sevmiyorum. ama öyle fena imla hataları var ki,anlamı mahvetmese de göz güzelliğimizi ve algıdaki hızımızı azaltan, işte onların tek çaresi KİTAP OKUMAK.

2.AYDINLANMA
siz siz olun bu kadar insanları övmeyin.çünkü her insanın içinde kirli bir lağım bulunmaktadır.o lağımı en kısa sürede görmenizi ve orada bir süre boğulup suda asılı beklemenizi dilerim.
tekrar hoşgeldiniz.(nereye geldiğinizi bilmesem de).
kalite çöplükte aranmaz.

Şubat 24, 2016, 04:48:19 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Öncelikle herkese teşekkür ediyorum. Hoşbuldum.

Sayın hyperbolic metamaterial

Sizede bu güzel eleştiriniz ve beni aydınlattığınız için teşekkür ederim.. Forum kuralları gereğince noktalama işaretlerine ve gramer kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor. Bu kural sadece şahsım için değil her üye içinde geçerli olduğu gibi sizin içinde geçerlidir. Yeni üye olarak forum kurallarını size hatırlatmak zorunda kaldığım için umarım artık dikkat edersiniz..
Her insanın hataları ve kusurları olabilir. Önemli olan hatalarının farkına varıp telafi etmesidir.

Ağabey kelimesinin size neyi anımsattığı beni kesinlikle alakadar etmez. Bu sizin kişisel yorumunuzdur.
Söylemeden geçemeyeceğim böylesine imla kurallarına dikkat eden bir insandan "2. AYDINLANMA" derken 1. yi belirtmemenize şaşırdım açıkcası.

Sevgi ve saygı dileklerimle...

Şubat 24, 2016, 09:22:41 ös
Yanıtla #6

yani 2.yi yazmam zaten bir 1.nin olduğunu gösterir.bu da genetik heralde,beynim not alırken de aynı error mesajını veriyor.çünkü bu bir tasarruf.çünkü 2.den önde birinci vardır.gerek bile görmediydim.bilinçli oldu. ::) sevgiler.
kalite çöplükte aranmaz.

Şubat 25, 2016, 12:06:33 öö
Yanıtla #7

hoş geldin kardeşim aramızda olmaktan gurur duymalısın
ayhan

Şubat 25, 2016, 12:24:35 öö
Yanıtla #8
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Zaharoff;

Hoş geldin yaşı küçük fakat yazdıkları büyük insan. Lütfen öncelikle hevesin kırılmadan forum da yazılanları oku. Aklına takılan bilmediğin kelimeleri araştır. Aklına gelebilecek bir çok soru zaten bu forumun başlıklarında, sadece arayıp bulmak kalıyor bizlere.
Yaşının ufak olmasına rağmen foruma alınman çok çok güzel birşey. Ben "Kardeşim" diyemiyeceğim size. Mason forumunda olduğumuz için yanlış anlaşılır. O yüzden herhangi bir yazınıza yorum yaparken size sayın diye hitap etmeyi seçiyorum. (Ki herkese o şekilde hitap ediyorum).

Umarım aradıklarınızı bulursunuz ve bilginize bilgi katarsınız.

Size en iyi dileklerimi sunarım.

Saygılar.
"Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız." (Mimar Sinan Dergisi S. 7, Sf. 14)

Şubat 25, 2016, 09:56:22 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Blach

Hoşbulduk. Öncelikle güzel mesajınız için sizlere teşekkür ederim.
Tanıştığıma memnun oldum.

Bu sitenin en sevdiğim özelliklerinden bir tanesi mason forumu olmasına rağmen bizlere
masonluk dışıda eşsiz bilgiler sunması.. İnternet ortamında genel kültürünü geliştirmek
isteyenler için adeta biçilmiş kaftan.
Sorabileceğimiz soruların birçoğunun cevabına yer verilmiş olması da bizler için çok iyi bir avantaj.
Sizinde dediğiniz gibi haliyle arayıp bulmak kalıyor bizlere..

Saygı ve sevgilerimle...