Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Merhaba  (Okunma sayısı 2488 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 03, 2016, 01:42:23 öö
  • Yeni Katilimci
  • *

İlk önce beni sizin aranıza kabul eden Sayın MASON' a teşekkür ediyorum.

Bu yazıyı yazmakta geç kaldığım için hepinizden özür diliyorum. Çünkü tanıtma konusunu yeni fark ettim.

Yıkıcı değilde yapıcı şekilde cevapler veren sayın büyüklerimede teşekkür ediyorum. Ne kadar yıkıcı yorumlar alsamda sizlere asla saygımı bozmam.

Masonluk ve diğer konular hakkında bildiğim şeyler kısıtlı. Umarım zamanla bilgim artar. Öğrenmeyi ve öğretmeyi seven bir insanımdır. Çünkü insan paylaştıkça mutlu oluyor. Fazla soru sorabilirim, o da en doğru kaynaktan öğrenmek istediğim içindir.

Eğer ileride mason olabilirsem en çokta sizin kattığınız bilgilerden dolayı olurum.
Daha öğreneceğim ve öğreneceğimiz çok şey var.

Son 1 yılda kitap okumayı alışkanlık haline getirdim. Kendimi geliştirip, toplumda iyi bir birey olabilmek için kişisel gelişim kitapları okuyorum. Bunun dışında diğer türleride okumaya çalışıyorum. Bana kitap önerebilirsiniz.

Tek bildiğim şey, hiç bir şey bilmediğimdir.

Saygı ve sevgilerimle..
Gerçeklerin inananlara ihtiyacı yoktur.

Mart 03, 2016, 01:48:45 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın İpek,

Öncelikle hoş geldiniz. Madem kişisel gelişim kitapları okumayı seviyorsunuz o halde size Eckhart Tolle ve Osho tavsiye ediyorum. Aradıklarınızı bulmanız, bulduklarınızı paylaşmanız dileğiyle.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 03, 2016, 02:08:44 öö
Yanıtla #2
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Risus,

Öncelikle hoş buldum. Kitap önerimi konusunda yardımcı olduğunuz için size teşekkür ediyorum 🙏🏻
Merak ettim hemen nasıl bir kitap olduğuna bakacağım. Tekrardan teşekkürler.

Saygı ve sevgilerimle..

Mart 03, 2016, 02:11:10 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Bahsini ettiğim isimler yazar isimleridir sayın İpek. Ancak Eckhart Tolle - Şimdinin Gücü ve Osho - Ego kitaplarını tavsiye ederim.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 03, 2016, 02:17:38 öö
Yanıtla #4

değilde -büyüklerimede  -alsamda -çokta -türleride

öğrenmeye açık olduğunuzu belirtmenizden mütevellid -de-da eklerinin ayrı olması gerektiğini söyleyeceğim.fakat birleşik yazılması gereken -de-da eklerinde bir hata söz konusu olmadığından bardağın yüzde ellisinin dolu olduğunu söylemeliyim.
kalite çöplükte aranmaz.

Mart 03, 2016, 02:22:29 öö
Yanıtla #5
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Risus,

Bende tam şimdi Eckhart Tolle'ün Şimdinin Gücü adlı kitabının tavsiye edildiğini görmüştüm. Osho hakkında ise yazdıklarını yaşantısına uygulamıyor gibisinden bir yorumla karşılaştım. Ama benim için önemli olan bana ne katabileceği. Osho'nun o kitabınada bakıyım.

Saygı ve sevgilerimle..

Mart 03, 2016, 02:32:14 öö
Yanıtla #6
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Hyperbolic Metamaterial,

Yorumunuz için teşekkür ederim. Fakat benim bildiğim bu sitede yazım hatasından çok bilgiye bakılıyor diye biliyorum neyse ben susmayı tercih ediyorum. Zaten hepimizede susmak düşer. Eğer eleştirmek için bir şeyler bulmaya kalkışırsak işin içinden çıkamayız.

Saygı ve sevgilerimle..
« Son Düzenleme: Mart 03, 2016, 02:36:58 öö Gönderen: İpek »

Mart 03, 2016, 09:37:06 öö
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Hoşgeldiniz Sn. İpek.

Forum yolculuğunuz dik ve daim olsun.

Mart 03, 2016, 12:55:55 ös
Yanıtla #8
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın İNSAN,

Hoş buldum. Teşekkür ederim.

Saygı ve sevgilerimle..

Mart 03, 2016, 12:59:50 ös
Yanıtla #9
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın İpek,

Hoşgeldiniz....
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.