Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Herkeze Merhabalar  (Okunma sayısı 12735 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 16, 2007, 03:21:00 öö
  • Ziyaretçi

Selamlar, şuan saat 03:07. Wikipedia adlı sitede dolaşırken linkten linke tıklayar burayı buldum. İlginç bir gezi ve keşif oldu diyebilirim.
En nihayetinde, sizlerle tanışma fırsatı buldum. İsmimi sizlere taktim edemediğim için şimdiden özür dilerim.

Kendimi sizlere biraz tanıtmam gerekirse;
İstanbul doğumluyum.  21 (1985 senesi) yaşındayım. Bir üniversitede öğrenciyim (Aslında 2 üniversite :) )

Neden üye oldum;
Aslında internette bir çok kaynak var Masonluk konusunda ancak bu bilgilerin yanlı ya da yansız oluşu konusunda şüphelerim var.
Masonluk ile ilgili olan (açıklanması uygun olan) bilgiler sanırım en doğru şekilde Masonlardan alınır düşüncesi ile buraya katıldım.

Buna ek olarak bendeniz bir Witch'im (WitchCraft). Kısaca kendimi böyle tanıtabiliyorum.

Mart 16, 2007, 04:35:57 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Foruma hosgeldiniz. Umarim burada aradiginiz bilgilere ulasirsiniz.

Mart 16, 2007, 04:45:48 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Merhaba,

Sadece isminizi degil, hicbir bilginizi gercek olarak vermek zorunda degildiniz. Uye olurken email kontrolu olmayacaktir. Email adresinizi bile dogru olarak girmek zorunda degilsiniz. Bizler icin sizin kisisel bilgileriniz degil karakteriniz ve bilgelik dereceniz onemlidir.

Ogrenci (hemde 2 universitede birden okuyan bir ogrenci) olmaniz ne guzel. Tebrik ederim. Basari ve basariya ulasma hirsinizin devamini dilerim.

Masonluk ile ilgili bilgileri Masonlarin kendisinden almakla dogru bir tercih yaptiginizi dusunuyorum. Fakat, asla tek yonlu arastirma yapmanizi tavsiye etmem. Masonlari, Masonlardan ogrendiginiz gibi, bizlere karsi cikan ve bizlerin "Anti-Masonlar" dedigi kaynaklardanda bilgiler alin. Her yonlu arastirmanizi olabildigince derin olarak yaparsaniz, olusturacaginiz "kendi dogrulariniz" hayatinizda size, en saglikli, basarili sonuclari verecektir.

Hosgeldiniz.
« Son Düzenleme: Mart 16, 2007, 06:07:06 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 16, 2007, 04:51:51 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Merhaba,

Sadece isminizi degil, hicbir bilginizi gercek olarak vermek zorunda degildiniz. Uye olurken email kontrolu olmayacaktir. Email adresinizi bile dogru olarak girmek zorunda degilsiniz. Bizler icin sizin kisisel bilgileriniz degil karakteriniz ve bilgelik dereceniz onemlidir.

Ogrenci (hemde 2 universitede birden okuyan bir ogrenci) olmaniz ne guzel. Tebrik ederim. Basari ve basariya ulasma hirsinizin devamini dilerim.

Masonluk ile ilgili bilgileri Masonlarin kendisinden almakla dogru bir tercih yaptiginzi dusunuyorum. Fakat, asla tek yonlu arastirma yapmanizi tavsiye etmem. Masonlari, Masonlardan ogrendiginiz gibi, bizlere karsi cikan ve bizlerin "Anti-Masonlar" dedigi kaynaklardanda bilgiler alin. Her yonlu arastirmanizi olabildigince derin olarak yaparsaniz, olusturacaginiz "kendi dogrulariniz" hayatinizda size, en saglikli, basarili sonuclari verecektir.

Hosgeldiniz.
Sayin Mason, bu aciklamanizi "Sticky" olarak koymayi teklif ediyorum :)

Mart 16, 2007, 06:06:21 ös
Yanıtla #4
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Yetki sizindir. Nasil isterseniz.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 16, 2007, 07:02:18 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Hosgeldin. Bence Masonluk konusunda en cok ve en iyi bilgi alabilecegin yerdesin.

Alıntı
Buna ek olarak bendeniz bir Witch'im (WitchCraft). Kısaca kendimi böyle tanıtabiliyorum.
nasi yani? bunu biraz acarmisin? buyucumusun? :)

Mart 16, 2007, 07:53:39 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Hosgeldin. Bence Masonluk konusunda en cok ve en iyi bilgi alabilecegin yerdesin.

Alıntı
nasi yani? bunu biraz acarmisin? buyucumusun? :)
Hayir witchcraft direk cadilik degildir. Bu zamaninda Vatikan'in uydurdugu , ve camur atmak icin kullandigi taktiklerden biridir.

Mart 16, 2007, 09:30:07 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Witch(WitchCraft)'lar daha çok koruyucu büyüler yaparlar. Zaten felsefeleri kimseye zarar vermediğin sürece istediğin gibi at koşturabilirsindir :) genelde kötü büyü yapmazlar... Yani bir nevi hacker-cracker olayındaki hacker gibi!..

Sn. Forsaken hoşgeldiniz. Böyle bir yeteneğiniz gerçekten varmı? Bunun için çok uzun süre dersmi aldınız? Sizin için uygunsa kısaca bizede biraz açabilirmisiniz?

Mart 16, 2007, 10:57:55 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Tekrardan Merhabalar;

Sn Hamlet, öncelikle büyü kelimesine ne manada baktığınız burda çok önemli eğer kastınız "Tavşana Çevirmek" ise değilim.
Bunu bu iki satırda anlatmak çok uzun sürer ancak şunu söyleyebilirim ki Büyü'nün anlamı Witch (Wicca-Wiccan ya da WitchCraft fark etmicektir) anlamı aslında günümüzde bilinenden çok daha derindir.  Bunu ayrıntılı şekilde ancak makul olduğu kadarı ile sizlere umarım başka bir başlık altında anlatabilirim :) Ama ben büyücü değilim, Cadıyım.

Sn. Kaan Yetenek olarak gördüğünüz şey aslında temelde hepimizde var (Bazı Oluşumlar bunu red edebilir). O halde bende de var :D
Aslında ders almaktan ziyade Benden çok daha üst seviyelerde olan biri (Kendisi Aynı anda pagan dini mensubudur ve HighPriesttir)
ile tanışmamdan itibaren yaklaşık 5-6 yıl gibi bir süredir öğrenmenin yollarından geçtiğim bir yaşam tarzı yahut "yol" olarak tanımlamak daha doğru olsa gerek.

Her felsefe, inanç, ideoloji v.b şeyler mutlaka bir temele oturur tabiki WitchCraft öğretilerininde temeli var. Bunlarda tabiki doğru bir şekilde sizden daha iyi bilenlerce size aktarılmalıdır (Fikrimce). Bende de böyle oldu. Ama bunlar asla ders gibi düşünülmemeli aksine tavsiye-öğüt olarak görülmelidir.

"An Ye Harm None, Do What Ye Will", "Kimseye zarar vermediğin sürece yaşa" Kelimelerini içinde bulunduran Wiccan Rede ise buna güzel bir örnektir. Bunlar kural gibidir ama aslında hepsi birer öğüttür.

(Sanırım biraz fazla konuştum.)

Ayrıntılı bilgiyi başka bir "topic" içerisinde vermek daha doğru olucaktır.

Sn. Mason teşekkür ederim efendim çok naziksiniz, isim vermek ve mail gibi zorunlulukların olmayışı hassas düşünülmüş güzel şeyler  :)

Sn. SublimePrince, Hoşbulduk. Umarım karşıklı olarak bilgi alışverişinde bulunabiliriz :)

Mart 16, 2007, 11:03:40 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Alıntı
Ama ben büyücü değilim, Cadıyım.
sen bayamisin? bayanlar cadi olur erkekler buyucu diye biliyorum :D yanlis olabilir tabi. pek ilgi alanim degil benim bunlar.

Alıntı
HighPriesttir
High Priest? yani Kilisenin en ust seviye, papazimi?

Alıntı
Her felsefe, inanç, ideoloji v.b şeyler mutlaka bir temele oturur tabiki WitchCraft öğretilerininde temeli var. Bunlarda tabiki doğru bir şekilde sizden daha iyi bilenlerce size aktarılmalıdır (Fikrimce).
ac konuyu anlat. merak ettim dogrusu. ben kesin atlarim zaten... bisi yazmadan duramam :)