Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir Anti-Mason ile Sohbet  (Okunma sayısı 11284 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 18, 2007, 06:24:16 öö
  • Ziyaretçi

Sayin Arkadaslar

Forumda bircok konuda antimasonlugu temsil eden sayin LuckyEye`i bu konuya davet ediyorum. Bizler sorularimizi soralim. Kendiside (basarabilirse) cevap versin. Seviyeyi koruyalim. Forumdan atilmayalim :D hakaret, falan yok. Insan gibi sinirlenmeden, delirmeden sakin sakin skonusalim, sohbet edelim. Eger kendisi cevap vermek yada antimasonlugu temsil etmek istemezse tabi onun tercihidir. ama ben sahsen boyle bir konudan kacacagini sanmiyorum. cunku bu konu resmen, Masonlarin sitesinde antimasonlarin bir reklamidir. ben bu firsati kacirmazdim. hadi baslayalim...

1- Bir Mason olmadan, Masonluk hakkinda herseyi bildiginizi nasil idda edebiliyorsunuz? Herseyi bilmiyorsaniz neden herseyden daha fazlasini biliyormus gibi davraniyorsunuz?
2- Masonluk Islama ne zararlar verdi? veriyor? vericek?
3- Masonlukta EVRIM kelimesinin gectigi tek bir yer yada derece soyleyebilirmisiniz?
4- Darwin Masonmuydu? (benim bildigim kadariyla degil)
5- adnan hocanin bildiginiz kotu huylari (suana kadar yaptigi kotu isler) nelerdir? sakin hicbir kotu isi olmamistir demeyin. hickimse Perfect degil.
6- adnan hocanin Masonluk hakkindaki soylediklerinin hepsine (eksiksiz) inaniyormusunuz?
7- Masonlari sevmeyen (hatta onlara dusman olan) birisi olarak, bu forumdan daha once birkac kere atilmissiniz. Bazi yazilarinizda bu forumun sizin icin cok onemli olmadigini, atilirsaniz umursamayacaginizi ifade etmissiniz. Buna ragmen NEDEN HALA BU FORUMDASINIZ??? Sirf suandaki uyeliginizle 153 yazi yazmissiniz. Bunlarin 50 tanesi adnan hocadan kopyalar desek, gerisi sizin bu kopyalari savundugunuz yazilardir.
8- Masonlar kendi sitelerinde size bir bolum acarak tamamen konusma ozgurlugu tanimis ve bircok zaman limiti asmaniza ragmen sizi atmamis ve tavizler gostermisler, peki neden Masonlar.org daki yazilarin yayinlandigi birtek bile anti-masonik site yok? neden anti-masonlar, Masonlarin kendini savundugu yada tanittigi yazilardan kaciyorlar?
9- Masonlar dunyayi yonetiyor, Masonlar cok guclu devlet bile onlarin elinde, butun avrupayi onlar sekillendirdi. amerika ve israil tamamen onlarin falan diyorsunuz. peki nasil oluyorda bir adnan hocayi yok edemiyorlar? bu biraz ilginc degilmi?
ve simdilik son soru: 10- Bu kadar yogun temponuz (konferanslar, yurtdisi gezileri, seminerler, buyuk onemli olaylar vs...) varken, nasil halen gunun yarisini bu forumda gecirebiliyorsunuz?

her soruya. atlamadan tek tek cevap verirsen cok guzel olur. seviyeli, bilgiye dayali sohbet diye buna derim ben iste.

saygi sevgi hormet :)

not, arada kucuk atismalar tabi olacak. yonetimden bunlari (limiti asmadikca) gormezden gelmesini lutfediyorum.

not2, Korler dunyasinda şaşı kral olurmus.
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2007, 06:27:55 öö Gönderen: Piyon »

Ağustos 18, 2007, 09:47:38 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

waw çok güzel bir tartışma ortamı oluşturmuşsun dostum kutlarım arada bir biz de katılırız değil mi ;)

Ağustos 18, 2007, 11:39:01 öö
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Şimdi sorulara cevap vereceğim ama reklam amacıyla değil.Yalnız burada soru sormak yada tartışmak isteyen arkadaşlardan bir isteğim olacak lütfen "adam gibi olalım" anladınız değil mi?Fuhuş tur, motordur bilmem nedir o konulara hiç girmemeyi düşünüyorum.Hepsine aynı anda cevap veremem Piyon unkilere cevap vermeden başkasıda sormasın karışıklık oluyor.

Alıntı
1- Bir Mason olmadan, Masonluk hakkinda herseyi bildiginizi nasil idda edebiliyorsunuz? Herseyi bilmiyorsaniz neden herseyden daha fazlasini biliyormus gibi davraniyorsunuz?

Herşeyi biliyormuş gibi davranma yok Masonluk hakkındaki herşeyi biliyoruz iddiasıda yok bildiklerimiz paylaşıyoruz deniliyor.Bilinenler nasıl bulunuyor derseniz sanırım buda BAV sırrı :) ama Mason lukta lanse edilen ve sanılanın aksine ulaşılmaz aşırı sırcı ketum bir oluşum değil Türkiye dede var 10.000 den fazla mason vardır belki aralarında konuşmayı sevenler ;) çeşitli araştırmalar var ama bu masonik forumda açıklarsam hem boşda kalır hem anlamsız olur.

Alıntı
2- Masonluk Islama ne zararlar verdi? veriyor? vericek?

Masonluk kötü amaçlar için kullanılıyor ve o oluşumu kullananların niyeti İslam ı bitirmek dolaylı yoldan onlarda zarar veriyor

Alıntı
3- Masonlukta EVRIM kelimesinin gectigi tek bir yer yada derece soyleyebilirmisiniz?
Alıntı

Hayır alakası ne?Masonlukla evrim arasındaki ilişkiyi sorarsanız şöyle derim masonluktaki GİZLİ materyalist felsefe bu teoriyi çok öncelerden kabul etmiş Darwin i kullanarak diğer insanlarıda IŞIK tan nasiplendirmiştir!!!

Alıntı
4- Darwin Masonmuydu? (benim bildigim kadariyla degil)

Benim bildiğim kadarıylada değil ama ailesinden mason olanlar vardı.

Arkası yarın :)

Yukarıda alıntıda hata oldu galiba uğraştım ama düzeletemedim sorularla cevaplar karıştı umarım anlarsınız cevaplarımı.
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2007, 11:42:24 öö Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 18, 2007, 11:55:38 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Alıntı
5- adnan hocanin bildiginiz kotu huylari (suana kadar yaptigi kotu isler) nelerdir? sakin hicbir kotu isi olmamistir demeyin. hickimse Perfect degil.

Daha öncede söyledim Adnan Oktar kusursuz bir insan değil elbette kul olarak hataları vardır ama yaptığı işler ARTNİYETSİZ dir. Ama arada kötü iş demeyelimde yanlışlık oluyor bunda sadece AO sorumlu değil O'nun kitapları yazdığı ekibide suçludur bazı kitaplarda bazı yerlerde yanlışlık yapılıyor örneğin masonlar hakkındaki bir kitabın hazırnlanma sürecinde veriler birbirine karışınca ortaya bir yanlışlık çıktı 52 yaşındaki bir adamı Order Of De Molay locasına üyedir denildi ve üst bir locadır denildi lakin benim bildiğim kadarıyla orası bir gençlik organizasyonu 52 yaşında biri üye olamaz ve üst locada olamaz bu ufak bir örnekte yapılan hatadır hiç bir çark hatasız değildir.

Alıntı
6- adnan hocanin Masonluk hakkindaki soylediklerinin hepsine (eksiksiz) inaniyormusunuz?

Hayır yukarı dada belirttim ben başka kaynaklardan da araştırıyorum ama dediklerinin %95 i bana göre doğru diğer %5 bilgi kirliliğinden oluşan hatalardır.

Alıntı
7- Masonlari sevmeyen (hatta onlara dusman olan) birisi olarak, bu forumdan daha once birkac kere atilmissiniz. Bazi yazilarinizda bu forumun sizin icin cok onemli olmadigini, atilirsaniz umursamayacaginizi ifade etmissiniz. Buna ragmen NEDEN HALA BU FORUMDASINIZ??? Sirf suandaki uyeliginizle 153 yazi yazmissiniz. Bunlarin 50 tanesi adnan hocadan kopyalar desek, gerisi sizin bu kopyalari savundugunuz yazilardir.

Masonları sevmem diye bir önyargım yok iyi masonda vardır sevdiğim masonlarda var masonların hepsi masonluğun gerçek niyetini bilerek mason oluyor demiyorum.Yazılarımda forumun benim için önemsiz olduğunu hiç söylemedim belki aylar önce ilk yazdığım ilk üyeliğimdeki yorumda vardır o sırada önemsizdi.mesajlarımdan 50 tanesi :) HY mühürlü kitaplarda geçen olgular çoğu benim kişisel katkım bulunan konular.Benim forumda bulunuş süreme çok taktın artık teknoloji gelişti laptop ve wireless denilen bir şey var.Son olarak ekleyeyim forum çok hoşuma gidiyor neden derseniz farklı olması diyebilirim.

« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2007, 12:02:16 ös Gönderen: LuckyEye2 »

Ağustos 18, 2007, 12:05:57 ös
Yanıtla #4
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin LuckyEye2 ,

Her yasta DeMolay uyesi olabilmeniz mumkundur. Yasiniz 21 den ileri ise, "Senior DeMolay" olarak gecersiniz. Ancak Masonlukta, ust yada alt Loca gibi bir kavram yoktur. Bu nedenle DeMolay icin, ust yada alt Loca denilmesi yanlis olur.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2007, 01:24:12 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 18, 2007, 01:15:57 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

''Kızıl elmada buluşalım''

Ağustos 18, 2007, 01:59:58 ös
Yanıtla #6
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 18, 2007, 03:31:10 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Alıntı
8- Masonlar kendi sitelerinde size bir bolum acarak tamamen konusma ozgurlugu tanimis ve bircok zaman limiti asmaniza ragmen sizi atmamis ve tavizler gostermisler, peki neden Masonlar.org daki yazilarin yayinlandigi birtek bile anti-masonik site yok? neden anti-masonlar, Masonlarin kendini savundugu yada tanittigi yazilardan kaciyorlar?

Bu dediğiniz bölüm açma ve karşı fikre yer verme olayı bu forum ve forum üyeleri çıkarınadır güzel bir olay.Limiti aştığımı sanmıyorum siz hangi pencereden bakarsanız oradan görürsünüz bana görede siz bir çok konuda limiti aştınız mesela bir topicte müslümanlara hayvan yakıştırması yaptınız sonunda intihar bombacısı süsü vererek kurtarmaya çalıştınız bencede o bir limit ihlaliydi yani bu biraz göreceli ben en azından kendi adıma limiti aşmadığımı düşünüyorum başka muhalifler açtıysada onların benimla alakası yok Masonlar.org anladığım kadarıyla hit peşinde koşan bir site değil o yüzden çok ünlü değil Türkiye de buradaki yazıları hangi antimasonik site görürde yayınlar bilmiyorum HY yayınlarını söylüyorsanız HY de bazı kitaplarda ve yayın organlarında verilen bazı açıklar dışında Masonik yayınlar yayınlanmaz çünkü başta İslam olmak üzere tüm ehl-i kitaba düşman deniliyor ülkeyi parçalamak istiyorlar deniliyor yani düşman olarak lanse edilen bir felsefenin reklamına girer bu biraz ama bazen O'nların kaynaklarına girin bakın ne kadar samimiler gibi biraz YÖNLÜ bir yönlendirmeler yapılıyor :)

Alıntı
9- Masonlar dunyayi yonetiyor, Masonlar cok guclu devlet bile onlarin elinde, butun avrupayi onlar sekillendirdi. amerika ve israil tamamen onlarin falan diyorsunuz. peki nasil oluyorda bir adnan hocayi yok edemiyorlar? bu biraz ilginc degilmi?

Daha öncede söyledim masonların devlet yönettiği falan yok devletleri yönetenler küresel sermaye unsuru daha başka oluşumlar örgütlenmeler masonlar bu çarkta sadece bir dişli Adnan Oktar tanınmadan önce bir çok suikaste uğramışdır bunda masonları suçlayamayız direkt olarak ama bir çok defa öldürülmek istendi tehdit edildi şu an O'nu öldürmek hiç bir şeye çözüm değil çünkü artık nezle olsa bu Türkiye de O'nun çarkına çomak soktuğu kişilerden bilinecek bunlar sadece masonlar değil Sabetaylar v.s.uzatabiliriz  zamanında Komünist örgütlerden bile tehdit almıştı
ayrıca BAV cıların ve AO ın da kendilerine has güvenlik sistemleri elbet mevcut bunu BAV konferanslarına gidenler çıplak gözle görebilirler.

Alıntı
10- Bu kadar yogun temponuz (konferanslar, yurtdisi gezileri, seminerler, buyuk onemli olaylar vs...) varken, nasil halen gunun yarisini bu forumda gecirebiliyorsunuz?

malum yaz tatili :) birazda özele kaçıyor ayrıca birde bkz. 7. soruya verdiğim cevabın içinde gizli :)

« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2007, 03:37:53 ös Gönderen: LuckyEye2 »

Ağustos 18, 2007, 03:34:07 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sorularına cevap verdim normalde bunu yapmıyordum ama soruların mantıklı geldiği için cevap verdim eğer muhalif olacaksanda bu tarzda olursan sevinirim cevaplarım çok büyük ihtimalle sizleri tatmin etmeyecek ama bu imkanlarla ancak bu kadar oluyor Piyon ada site yönetiminiede teşekkürler cevaplamam daki amaç propaganda değildi sadece bildiklerimi sizinle paylaşıp foruma farklı bir renk katmaktır zaten buradaki üyelere propagandanın hiç de etkili olacağını sanmıyorum ayrıca antimasonlarada fayda getireceğini sanmıyorum.
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2007, 03:39:42 ös Gönderen: LuckyEye2 »

Ağustos 18, 2007, 04:14:12 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Alıntı
not2, Korler dunyasinda şaşı kral olurmus.

Bu sözü önceden söylemiştin bende ona cevaben şu an ki imzamı kullanmaya başladım   ;) onun için ona cevap vermiyorum :)