Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir Müslüman aday başka bir Hıristiyan ülkede Mason olmak isterse?  (Okunma sayısı 52106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 12, 2009, 09:03:00 ös
Yanıtla #30

Bu neyi kanitliyor ki?
Ornegin bir Musluman ALLAH dedigi zaman Hristiyanlar'in da Yahudiler'in de taptigi ayni Tanri'ya taptigini biliyor/dusunuyor. Sadece tapinma bicimleri degisik. Siz ise bunun tam tersini soyluyorsunuz.

Siz tanimlamalardan, literature gecmis ve veya kulalnilan kelimelerden insanlarin tuhani dunyasini cozmeye calisan bir yazi aktarmissiniz. Bu yazinin hic bir yerinde ben bir Musluman'in taptigi Tanri'nin bir Hristiyan'in taptigindan farkli oldugu aciklamasini goremedim. Umarim kanit diye bunu sunmadiniz, veya kanit diye bunu kabul etmiyorsunuzdur.
Spes mea in Deo est

Şubat 12, 2009, 09:06:09 ös
Yanıtla #31
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu neyi kanitliyor ki?
Ornegin bir Musluman ALLAH dedigi zaman Hristiyanlar'in da Yahudiler'in de taptigi ayni Tanri'ya taptigini biliyor/dusunuyor. Sadece tapinma bicimleri degisik. Siz ise bunun tam tersini soyluyorsunuz.

Siz tanimlamalardan, literature gecmis ve veya kulalnilan kelimelerden insanlarin tuhani dunyasini cozmeye calisan bir yazi aktarmissiniz. Bu yazinin hic bir yerinde ben bir Musluman'in taptigi Tanri'nin bir Hristiyan'in taptigindan farkli oldugu aciklamasini goremedim. Umarim kanit diye bunu sunmadiniz, veya kanit diye bunu kabul etmiyorsunuzdur.

İsa = Jesus = Yesus = Ye - İsius = Yehova'nın oğlu
Ye = Y (Yod) = YHWH kısaltılmışı.

Sayın Lux , nasıl bir kanıt istiyorsunuz , belirtirseniz bende öğrenmiş olurum. Müslümanların Allahına şimdi girmeyim uzun konu, fakat siz ne tür kanıt istiyorsunuz belirtiniz.

Şubat 12, 2009, 09:20:46 ös
Yanıtla #32

Bu neyi kanitliyor ki?

Sayın Lux , nasıl bir kanıt istiyorsunuz , belirtirseniz bende öğrenmiş olurum. Müslümanların Allahına şimdi girmeyim uzun konu, fakat siz ne tür kanıt istiyorsunuz belirtiniz.

Benim nasil kanit istedigimin ne onemi var? Siz kanit verin yeterli. Kelimeler, yazilanlar, telaffuzlar, kisaltmalar, benzerlikler sadece uygulamada gecerli olan seyler. Insanlarin ruhani olarak hissettikleri, kendilerini verdikleri olusumlari yargilamakta kullanilamayacak kadar yuzeysel.

Ben kendimden ornek vereyim. Ben, taptigim ALLAH'in Hristiyanlik'ta, ve Yahudilikte  tapilan Allah ile ayni oldugunu fakat bakis acisinin farkli oldugunu dusunuyorum, ve bu nedenle diger iki dine de saygi duyuyorum. Simdi siz bana ne kadar kelime ve/veya tarih oyunlari/benzerlikleri ile anlatilmis yazilar gonderseniz de, ben kendi inandigim seyi biliyorum. Bu benim inandigim seyin farkli oldugunu sizin verdiginiz iki denklem cozuyor ise vay insanligin haline ;)

Denkleminde Christos=Christ=Christian=Hristiyan esitligini unutmus olsaniz da bu degisik Tanrilaraa inanildigini kanitlamaz, aksine, farkli dinlerde bile ayni Tanri'ya farkli isimlerde/sekillerde tapildigini kanitlar. Yani benim soyledigimi siz verdiginiz ornekle kanitlamis oluyorsunuz kazayla. Tesekkurler.
Spes mea in Deo est

Şubat 12, 2009, 10:11:27 ös
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Müslümanların Allahına şimdi girmeyim uzun konu, fakat siz ne tür kanıt istiyorsunuz belirtiniz.

:D neden uzun konu :D

Şubat 12, 2009, 10:19:03 ös
Yanıtla #34
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hayır unutmadım , bu kilise tarafından uydurulmuştur, ben size tarihsel kökünü verdim.Nasıl Kutsal "G" yani Demeter ikonografik değişimde G ye dönğşmüşse benim verdiğimde odur.

Şubat 12, 2009, 10:42:56 ös
Yanıtla #35

Hayır unutmadım , bu kilise tarafından uydurulmuştur, ben size tarihsel kökünü verdim.Nasıl Kutsal "G" yani Demeter ikonografik değişimde G ye dönğşmüşse benim verdiğimde odur.
Hmmm... kiliseden once de Yahudi'ler uydurmus tum kavramlari diyorsunuz yani... Zaten konumuz Hz. Isa degil, inanilan Tanri'nin tekligi ve ayniligi. En azindan su anda inanilan tanrilarin ayni tanri olup inanis tarzlarinin farkli olmasi. Benim savim bu. 

Bahsettiginiz "uydurulmus" seyler muhakkak ki mevcuttur (kayitlarla da tespit edilmistir, detaylarini vakit oldugu zaman beraber inceleyebiliriz) fakat bu sadece inanis bicimleri ve rituelleri acisindan farklilik gosterir.

Opus Dei tarikati mensuplari kendilerine aci cektirerek Tanri'ya bir ibadette bulunurlar. Ayni sekilde bizim dinimizde de bunu yapanlar vardir. Onemli olan o Tanri kavramidir. Inanilan sey aynidir.
Diger dinlerde oldugu gibi ayri bir deniz tanrisi, su tanrisi vs. yoktur. Tek bir yaratici ve yonetici vardir. Ortaklik konusunda anlatmaya calistigim budur.
Spes mea in Deo est

Şubat 13, 2009, 01:37:47 öö
Yanıtla #36
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

. Ortaklik konusunda anlatmaya calistigim budur.

Peki Sn. Lux, siz öyle diyorsanız öyledir.

Şubat 13, 2009, 02:12:54 öö
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Sayın Degas,

Çok Tanrılılıktan kastedilen Tanrı'nın farklı özellikleri olamaz mı...Koruyucu, bağışlayıcı, yaratıcı,

kahredici, sonsuz bilen ve insana da öğreten ,sonsuz kudret sahibi, herşeyden haberdar olan , perişan eden,

zelil kılan, öldüren ,hiç ölmeyen,zarar verici şeyleri yaratan,fayda verici şeyleri yaratan vs. görüldüğü

üzere tek Tanrı olarak düşününce de birbiriyle çelişen pekçok özelliği birarada barındırabilmektedir.

Öyleyse sizdeki bu çoktanrılılığa yönelişin sebebi nedir.

Saygılarımla

Şubat 13, 2009, 02:17:59 öö
Yanıtla #38
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Öyleyse sizdeki bu çoktanrılılığa yönelişin sebebi nedir.

Genetik bir klon olduğumuzu düşünüyorum, buna ister tanrılar deyin ister başka birşey.

Şubat 13, 2009, 10:26:00 öö
Yanıtla #39
  • Aktif Uye

Sn. Degas

Raelian akımıda insanlığın klonlandığını iddia eder.

Kaynak : http://www.dunyadinleri.com/realien.html

Raelien akımı 1973 ve 1975 'te Avvergne ve Perigord 'da iki kez uzaylılar tarafından kaçırıldığını öne süren Fransız gazeteci ve otomobil yarışçısı Claude Vorilhon tarafından kuruldu. Uzaylıların mesajını anlattığından dolayı “UFO Dini” veya “Uzay dini” olarak ta adlandırılır.

Uzaylıların gezegenine götürülen C.Vorilhon oradan bir mesajla döndü. Vorilhon 'a göre ; Elohimler 'in yani XXI. Yüzyıl meleklerinin gelişine hazırlanmak gerekli idi.Raelien Akımı, insan ırkının, ilerlemiş uzaylı türlerin klonlanmasi sonucu ortaya çıktığına inanıyor.   
Kendisini "Rael" olarak adlandıran Vorilhon 'un verdiği simgede Davut 'un Yıldızı ile Hindistan kökenli gamalı haç birleştirilmişti.Parola ise “şimdi anlama zamanıdır, inanma zamanı geçmiştir” idi.

Bu akım, akılcılığı ve bilimselliği benimseyerek ateist ve hazcı bir dine dönüşme eğilimindedir.
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2009, 10:33:12 öö Gönderen: dogudan »