Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: içinde masonlukla ilgili sahneler olan filmler?  (Okunma sayısı 49872 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 27, 2011, 06:55:04 ös
Yanıtla #10
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Felix Steiner,

Bahsettiginiz filmdeki sahnenin Masonlari temsil edip etmedigini sormussunuz. O filmi izlemis birisi olarak soyleyebilirim ki, o sahnenin de, o kisilerin de Masonlukla uzaktan yakindan alakasi yoktur. Sahnedeki toplantidaki kisilerin giysilerinden tutun, maskelerine kadar hic bir sey Masonlukta yoktur. Ayrica unutmayin ki o sahnede bayanlar da mevcuttur; ki muntazam Masonlukta bayanlar yer almaz.

Ayrica varlikli bir ailenin malikanesinde geciyor olmasi ile Masonluk arasinda nasil bir baglanti kurdunuz; acikcasi anlayamadim.

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y

Ağustos 27, 2011, 07:00:43 ös
Yanıtla #11

Sayin Felix Steiner,

Bahsettiginiz filmdeki sahnenin Masonlari temsil edip etmedigini sormussunuz. O filmi izlemis birisi olarak soyleyebilirim ki, o sahnenin de, o kisilerin de Masonlukla uzaktan yakindan alakasi yoktur. Sahnedeki toplantidaki kisilerin giysilerinden tutun, maskelerine kadar hic bir sey Masonlukta yoktur. Ayrica unutmayin ki o sahnede bayanlar da mevcuttur; ki muntazam Masonlukta bayanlar yer almaz.

Ayrica varlikli bir ailenin malikanesinde geciyor olmasi ile Masonluk arasinda nasil bir baglanti kurdunuz; acikcasi anlayamadim.

Esenlikler,
Laus Deo.

Sn Laus Deo,

Filmin Rothschild Malikanesi'nde çekildiğini okumuştum. Ayrıca Rothschild ailesinin de mason olduğunu duydum. Doğru mu yanlış mı, siz benden daha iyi bilirsiniz. Anti-Masonik kaynaklarca "illuminati örgütü" olarak görünüyor.
 Elimde onların mason olduğuna dair  herhangi bir kanıt da yok, sadece Stanley Kubrick'in son çektiği bu filmde, neyi tasvir ettiğini sizden öğrenmek istedim. Zaten adam bu filmi çektikten kısa süre sonra ölmüş.(ya da öldürülmüş) :)

Saygılarımla.
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Ağustos 27, 2011, 07:06:37 ös
Yanıtla #12
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Felix Steiner,

Illuminati'nin ne oldugu ne olmadigi zaten tamamen komplo teorisi.

Ancak bir noktanin altini cizmem gerekli: Masonluk gizli bir topluluk degildir; sirlari olan bir topluluktur. Bu bahsedilen sahnede ise gizli bir toplulugun goruntuleri mevcuttu.

Unutmayin ki, dunyada belki yuzlerce gizli orgut var. Her gizli orgut de maalesef Masonlukla alakalandiriliyor. Ben acikcasi bunlarin hepsine guluyorum ama bir yandan da uzulmuyor degilim acikcasi...

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y

Ağustos 27, 2011, 07:17:36 ös
Yanıtla #13

Sayin Felix Steiner,

Illuminati'nin ne oldugu ne olmadigi zaten tamamen komplo teorisi.

Ancak bir noktanin altini cizmem gerekli: Masonluk gizli bir topluluk degildir; sirlari olan bir topluluktur. Bu bahsedilen sahnede ise gizli bir toplulugun goruntuleri mevcuttu.

Unutmayin ki, dunyada belki yuzlerce gizli orgut var. Her gizli orgut de maalesef Masonlukla alakalandiriliyor. Ben acikcasi bunlarin hepsine guluyorum ama bir yandan da uzulmuyor degilim acikcasi...

Esenlikler,
Laus Deo.

Sayın Laus Deo,
Söylediklerinize katılıyorum. Bunların arasında ben bağlantı kurmuyorum. Ama etrafta fazla sayıda "illuminati-masonluk" ilişkisi iddiası olduğu için gerçeğin ne olduğunu sizden öğrenmek istedim. İnsanlar bunların üzerine sayfalarca yazı yazıyor çünkü. Bir de anlattıkları o kadar şey, sizin de söylediğiniz gibi aslı astarı olmayan şeyler olunca, üzülmemek elde değil.  :)

Saygılarımla.
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Ağustos 27, 2011, 07:32:17 ös
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

İçinde masonluk ile alakası olmayan bir film tavsiye istenilen filmlere örnek olarak sunulduğu için (Gözleri Tamamen kapalı) haliyle bu başlığa tavsiye vermek çok zor oluyor. Sn Felix'in sorusuna gelen cevap bu açıdan çok önemliydi.

Örnek film masonlukla ilgili değil.
Yoksa aranan bir loca görüntüsü veya filmde geçen mason  kelimesi yeterli midir? Bir piramit, veya göz yeterli midir?
Toplanan ve ayin yapan bir grup mu isteniyor, kardeşilik bağları taşıyan herhangi bir grup ve bunlarla alakalı herhangi bir film için
kolayca 'içinde masonluk geçiyor' diyemeyiz.

Masonluk değil konusu ama mesela eski Skulls filmi başlık takipçilerinin ilgisini çeker miydi?
Skull and Bones society ile ilgilidir. Kardeşliğe üye olan gençler bir anda kapılarında lüks arabalar vs bulurlar.

Büyücülük yapan kızlar ile ilgili bir başka film adı verebilirim. Witchcraft... İyi ve kötü iki grup arasında geçen mücadele.
Yanlış hatırlamıyorsam filmde pentagram bile vardı. Sayın Skullg nin avatarında da var.  Sonuç... :)

İşte tam burada hangisi masonluk, hangisi değil, hangisi masonluk ile ilgili ama yanlış ve yanlı aktarım uyarısının tam bu başlığa uygun olduğunu ben de ifade edebilirim.

Saygılar

Ağustos 27, 2011, 08:40:13 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Harry Potter'in "zumrudu anka yoldasligi" , matrix uclemesi, istenirse masonlukla baglantisi kurulabilecek filmlerdedir. ama tabi ne rituel var ne toren ne de masonlukla dogrudan bir baglanti, ancak ogretisel olarak bag kurulabilir.

sevecenlikle.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Ağustos 27, 2011, 11:05:30 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

tamam verdiğim örnekleri unutun.. sadece önereceğiniz film isimlerini verin..
bana tek taraflı adaletinizden sakın bahsetmeyin.. adalet kirli atlet..!!

Ekim 13, 2011, 01:10:26 ös
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluk ile ilgili sahne ve sembol kullanılmış filmler;

Adventures of Robin Hood (1938)
Beastmaster (2001)
Blue Fear (2003)
The Boll Weevil Song (1960)
Eyes Wide Shut (1999)
Flash Gordon (1980)
Ghosts of Mississippi (1996)
The Godfather Part III (1990)
JFK (1991)
Kingdom Come (2001)
Lara Croft: Tomb Raider (2001)
The Lion King. (1994)
Magnum P.I. (1980)
Micmacs à tire-larigot (2009)
The Munsters (1965)
Neon Genesis Evangelion (1994)
Network (1976)
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) (2001)
To New Horizons (1940)
Seinfeld (1997)
The Shawshank Redemption (1994)
Support Your Local Sheriff! (1969)
Top Gun (1986)
The Untouchables (1987)
The Verdict (1982)

Ekim 13, 2011, 01:31:02 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Laus Deo,

"Eyes Wide Shut" filminde bir çok Masonik sembol kullanılmaktadır. Stanley Kubrick kuru sıkı atmaz.  8)
Filmde hatırladığım örnekler:

Ayin sahnesi

Mason Locası

Böylesi detaycı bir yönetmenin filminde göstermek istediği başka sahnelerde muhakkak vardır.

Ekim 13, 2011, 01:33:11 ös
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Ayrica From Hell adli 19.yy'in sonlarinda hikayesi Londra Whitechapel'da gecen, basrolde Johnny Deep'in oynadigi bir film var. Senaristin Masonlara nasil bir dusmanligi varsa artik, seri katili Mason olarak gosteriyor. 
« Son Düzenleme: Ekim 13, 2011, 01:37:43 ös Gönderen: Isis »