Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DarkSide Şiirleri  (Okunma sayısı 8498 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 08, 2008, 07:55:08 ös
Yanıtla #10

BİR HAYALET
Bitaneme :)

Bir tek seni sevdiğim doğruydu..
Ve bu doğru yüzünden hayatım yalana battı..
Sen beni dışladığından beri beni sevenlere bir hayalet hediye ettin..
Tepeden tırnağa aşka,tepeden tırnağa özleme batmış bir hayalet..
Kimisi senin beni beklettiğin kapıda beni bekledi. Seni beklemekten yorulur, onunla birlikte çekip giderim diye buralardan...
Ve ben en çok onların sevgisine inandım. En çok onlara derinden üzüldüm.
Ve hep merak ettim, karşılıksız ve onca yıl bir hayaleti boylesine
sevebildiler diye..
Dünyanın iyi bir yer olduğuna ve yaşamak için çok sebep bulunduğuna,
bu insanların bir hayalete duydukları o akıl almaz, o sonsuz sevgileri
yüzünden bir kez daha inandım.
Seni unutmak için başladığı her aşkı yine seninle aldatan bir
hayalete..
Seninle kendini, bütün düşlerini, çocukluğunu, yaşadığı bütün acıları aldatan bir hayalete..
Bir tek sana duyduğu sevgisi doğru olan,
bu yüzden bütün hayatı bir yalan olan hayalete...

CEZMİ ERSÖZ   

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 08, 2008, 08:01:53 ös
Yanıtla #11

ÖLÜME EĞİLMEK

Uyumaya değil
Rüyalarıma gidiyorum
Orada yaşayacağım isteğimce
Uyanıkken hiç yaşayamadığım
Hepsi de gençti güzeldi
Sevdim sevildim diye aldanarak
Son gördüğüm onlar olacak
Bunca yıldır sevgiye dayanamadığım
Ölüme değil
Sonsuzluğa gidiyorum
Orda dinleneceğim gönlümce
Yaşarken hiç mi hiç dinlenemediğim
Kalemim yine elimde
Kağıtlarım da önümde
Son uykusunda düşecek başım
Sağlığımda hiç eğmediğim...

AZİZ NESİN ( Rahmetle ve Saygi'yla aniyorum ).

Ekim 09, 2008, 08:54:02 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sevil ciğim,

Eger Satranç Şampiyonu bir global moderatör olsaydım benim açtığım topic e şiir yazdığın için seni Mason arkadaşlarıma
şikayet eder şöyle okkalı bir Masonik komplo düzenletirdim sana. :)

Bahsi geçen arkadaş umarım şakadan alıyordur :) Biz hayatı biraz daneşe için yaşarız yahu.Ah etrafta birde malum pislikler olmasa.
Lafı ortaya koydum isteyen alır yanında götürür isteyen orada bırakır.Hemen üstüme kimse gelmesin.

Saygılarrrrr...

Ekim 09, 2008, 06:16:13 ös
Yanıtla #13

Sevil ciğim,

Eger Satranç Şampiyonu bir global moderatör olsaydım benim açtığım topic e şiir yazdığın için seni Mason arkadaşlarıma
şikayet eder şöyle okkalı bir Masonik komplo düzenletirdim sana. :)

Bahsi geçen arkadaş umarım şakadan alıyordur :) Biz hayatı biraz daneşe için yaşarız yahu.Ah etrafta birde malum pislikler olmasa.
Lafı ortaya koydum isteyen alır yanında götürür isteyen orada bırakır.Hemen üstüme kimse gelmesin.

Saygılarrrrr...

Anladim Kardes (:

Ekim 09, 2008, 11:06:42 ös
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

Ben sizi kutlamak istiyorum sayın DarkSide, gerçekten "satranç şampiyonu bir global moderatör" ile aranızdaki fikir özgürlüğü farkını şahane ortaya koymuşsunuz. Ben de sizin gibi özgürlükçü bir insanım. Sizden aldığım feyzle bir alıntı yapmak istiyorum.

Tahminimce sizin de bildiğiniz üzre, bir şemsiye tamircisi bir şekilde ahbaplığını kazandığı W. Shakespeare'e değerlendirmesi için şiirlerini yollar. Ünlü şair önce "hmm fena değil"lerle geçiştirmeye çalışır. Fakat bu gelen şiirlerin arkası kesilmeyince o meşhur cevabını verir: "Dostum siz şemsiye yapın, hep şemsiye yapın, daima şemsiye yapın."

Sn. DarkSide, yine hoş görünüze sığınarak söylemek isterim ki; eğer zamanında yaşamış olsaydınız kesinlikle Cyrano De Bergerac'la düello yapma şerefine nail olacaktınız. Size imrenmedim desem yalan olur.

En derin hürrrrmetlerimle...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Ekim 12, 2008, 04:52:05 ös
Yanıtla #15

Satranc sampiyonu dediniz de aklima geldi :D Sayin Veritas; bu arada Sayin skullG'u tebrik etmek lazim, basarisindan oturu..

Simdi dunyamizda iste guzellik yarismalari vardir, futboll - basket ve devamindaki spor dallari, sanatsal yani anlayacaginiz her alanda.. 

Birincilik icin cok calisilir, birinci olursun sonra bir bakmissin ki ertesi yil baska biri birinci olmus..
Ya da surekli birinci olmus kisi bi bakmissin ki elenmis. Doganin kanunu budur. Ama hicbirzaman birinci olmaya calismadim - hicbir hususta - buna karsin birinci olanlari basarilarindan dolayi tebrik edip kutlama sevinci icimde hep varoldu. Basari cok guzeldir, beraberinde gayret ve azim de.. 

Cok enteresan degil mi? (:   

Ama her zaman icin suna inanirim; Kisinin kendi uzerindeki Basarisi ve Hakimiyeti (!) cok onemlidir. Tabiki yetisen ve gelisen her Nesil Insaligi daha ileriye goturup tasiyacaktir. Bu yuzden dunyamizda kazanilan her alandaki Basarilar Insanlik namina guzel ve degerli duygular vermektedir. Ama bunlar tabiki bir Insana hirs egosu vermemeli, aksi taktirde kisiyi yikima goturebilecek agir sonuclar beraberinde getirebilir. Neye gore davrandigin onemlidir, attigin her adim seni daha fazla ileriye goturecek alanlarda ise 'Kisisel Basarilar' elde edebilmek adina daha verimli sonuclar alinacaktir. 

Konu Darkside Siirleriydi ama burada laf cambazligi yaptim sanirim.  :-X  Kusura bakma Darkside.

Saygilarimla,
« Son Düzenleme: Ekim 12, 2008, 05:04:12 ös Gönderen: Sevil »

Ekim 14, 2008, 08:11:19 ös
Yanıtla #16

Gün gelir acı günler seni seçer
Sevgiler nasıl başlar nasıl biter
Sarsılır kalır gönlün kedere düşer
Bir daha sevemem dersin herşey geçer

Duygular yıkar seni
Doğrular yakar seni
Düşünmezsin gerçeği

Anlamsız bir fırtına başlar hayatında
Savrulur durursun sen çok yorulsanda
Zor gelir yaşamak onsuz bu dünyada
Ağlarsın durmadan umutsuz yarınlara

Anlamsız bir kargaşa başlar hayatında
Durmadan düşünürsün sen çok yorulsanda
Zorgelir yaşamak onsuz bu dünyada
Ağlarsın durmadan yarınlara       

Söyleyen : Rafet El Roman -

Bi de sarki sozleri olarak eklemek istedim Sevgili Darkside; umarim begenirsin :D Sevdigim bir sarki bu arada..

Ekim 15, 2008, 06:02:27 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Gerçek bir kadına sahip olabilenlere selam olsun...

Rus kızı

Ah Rus kızı sen nekadarda farklısın,
Ruhuma huzur dolar baktıkça asil duruşuna
Hem oturmasını bilirsin hemde kalmasını
Ne sağa nede sola bakmazsın sadece benim gözlerimin içine...

Ne olurdu biraz kuzeyde dünyaya gelseydım
Bu frijit,asabi,huysuz kadınlardan uzakta olabilseydim.
Hep derim bizimkiler anne sen ise kadınsın...
Erkek senin yanında erkek burada ise zavallı.

Bu adeletsiz dünyada sen güzelliğini satmak zorundayken
Buradaki lanetliler dolaşırlar sokaklarda kadınmışlarcasına
Yolda karşılarına çıktığında
Gerçek tokat gibi çarpar suratlarına

Sorarlar gizli karanlık dünyalarında kendilerine,
Tanrım o kadınsa ben neyim?

Ekim 15, 2008, 08:35:20 ös
Yanıtla #18

Bu ne :) hic begenmedim Darkside; kusura bakma lutfen  :P

ANCAK BİR BENZERİM ÖLDÜREBİLİR BENİ

Artık daha fazla böyle yaşayamazdı. İçindeki o sadece ve sadece kendisine ait olan özü ortaya çıkarmak ve onu yaşatmak istiyordu. Çünkü böyle, birden fazla ve kendisinin olmayan ve gerçek mi sahte mi olduğunun ayırdına varamadığı kişilikleri taşıyordu, sıkıntılı bir yük gibi... Peki, gerçek ve sadece ona ait bir özü var mıydı onun? Varsa neredeydi ve kimdi o? Öylesine çok maske kullanmış, öylesine çok değişik kalıplara girmiş, şekil değiştirmek zorunda kalmıştı ki, gerçek niteliğini yitirmiş olarak duruyordu. Belki de hiç olmadığı korkusuna kapılıyordu arada bir. Sık sık o gerçek özünü bulabilmek, ona ulaşabilmek için eve kapanıyor, günlerce hiçbir arkadaşını, yakınını aramıyordu. Kendisine yeni bir koza örmeliydi ve gerçek özünü bulduğunu sanıp, 'artık insanların içine çıkabilirim, onları gerçek kişiliğimle görüp, hissedebilirim' diye düşünüyor, yanlarına sevgi ve hasretle koşuyor, ama biraz konuştuktan sonra, konuşmanın yine kendisine ait bir öz olmadığını görüyordu. Bir başkasıydı sanki o. Ya da kimseye ait olmayan birinin özüydü taşıdığı. Unutulmuş, tesadüfen bulunmuş ya da korkudan, kaygıdan alelacele oluşturulmuş yapma bir şeydi. O ânı kotarması için, ilişkileri geçiştirebilmek, kendini orada o an için var edebilmek için yarattığı sahte bir kişilikti sanki...

Bu yüzden arkadaşlarına dostlarına sevgiyle, umutla koşar, sonra da yapma kişiliğinin yarattığı sıkıntı, tatsızlık, boşluk belli belirsiz bir kasvet duygusuyla yeniden gerçek özünü bulmak için evine, odasına dönerdi. Yine olmamıştı. İçindeki o gerçek öz, eğer bir ara var olmuşsa onu belki de sonsuza kadar terk etmiş, onu böyle öksüz, hep doyumsuz, geçicilik ve kenarda kalmış olma duygularıyla bırakmıştı. Bu hep geçicilik duygusuna, şu anlamsızlık duygusuna daha fazla dayanamazdı. Bir gün gerçek kendisiyle buluşacaktı. Bu tutkuyla bekleyiş, ona geçmişte bir ara, belki çok kısa bir süre bu özle birlikte yaşadığı inancını veriyordu. 'O vardı ki ben onu böylesine çok özlüyorum' diyordu... Şimdiyse 'binlerce hiç kimseydi'. Tek başına bile değildi. Çünkü tek başına olmak bir sağlam varoluştu ve bakım isteyen bir şeydi. 'Tek başınalık bir şans'tı.

Yalnız bile olamadığı, bir hiç kimse olduğu için bu yüzden kim gerçek dostu, kim düşmanı, kim onu seven, kim katili, asla içtenlikle anlayamıyordu, algılayamıyordu. İşte bu yüzden onu gerçekten sevenleri göremiyor, onu pek de ciddiye almayanlara çok yakınlık duyduğunu sanıyordu. Çoğu kez sevgisinden ve nefretinden emin olamadığı için hep endişeler ve kaygılar içinde ve güvensizlik duygularıyla yaşıyordu.

Hep bir doyum arıyor, ama yine hep açlık hissediyordu. Kahramanlık yapmak, cesur serüvenler yaşamak istiyor, ama korkuları buna izin vermiyordu. Hep o sahte kimliklerinin tümünden kurtulup çılgın ve başıboş bir aşk yaşamak istiyor, sonunda güvenli, ancak sıkıntılı, coşkusuz, tekdüze ilişkilere saplanıp kalıyordu...

CEZMİ ERSÖZ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

;)

Ekim 15, 2008, 08:37:01 ös
Yanıtla #19

VAZGEÇİLMEZİMDİN

Yakınlaştıkça kaybolan
bir kente dönüşürdün
Keşfedilmezim olurdun
içinde yolculuk etsem de...
Günahkar mevsimimdin.

Hiç umut yoktu sende
o yüzden vazgeçilmezdin,
vazgeçilmezimdin...

CEZMİ ERSÖZ