Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Neden bir Antimason Masonlara Kotu Gozle Bakar?  (Okunma sayısı 20930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 13, 2008, 03:54:33 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Teşekkür ederim Sn. MASON, hassasiyet ile yaklaştığınız bu konu sayesinde kafamdaki sorular çözüme ulaştı. Ben dediğiniz gibi, bu listelere itibar etmeyeceğim...
Nezaketiniz, anlayışınız ve sorularıma sabırla yanıt verdiğiniz için size minettarım...
Saygılarımla,

Mart 05, 2008, 12:38:47 ös
Yanıtla #21

Sn klmtrs,

Bahsettiğiniz durum büyük ölçüde Masonluğun gelenekleri gereği kapalı ve ketum tutum sergilemesi dolayısı ile bir takım bilinçsiz insanlar tarafından kötü veya tehlikeli olarak lanse edilmesi ve bu ithamlarında Masonlarca dikkate alınmayıp veya önemsenmeyip cevap verilmemesinden kaynaklanmaktadır.Ana etken budur.Kanımca Masonluğun takındığı bu tutum yanlış değildir aksi takdirde bizlerin işi gücü birakıp tüm bu saçmalıklara cevap vermeye uğraşmamız ayrıcada  insanları buna inandırabilmek için propogandamızı yapmamız gerekirdi.Oysaki Masonluk yada Masonlar asla propoganda yapmazlar çünkü buna gerek duymazlar.Dikkat ettiyseniz sitemizdede hiç bir Mason üye tarafından yazılan propogandavari bir yazı veya üye toplama amacına yönelik reklam amaçlı bir yazı göremezsiniz.Tüm bunlara ek olarak Mason olmak isteyip de bir takım olumsuzluklara sahip olması yüzünden kabul görmemiş ve aramıza girememiş olan kişilerin yürüttükleri karalama kampanyalarını da hesaba katmak gerekir.
Son olarak Masonluk alehine yürütülen karalama kampanyasının önde gelen mimarları ne yazıktır ki din tandanslı kişiler ve kurumlardır.Bunu Masonları dinsiz ve dini yok etmeyi amaçlayan insanlar olarak göstererek yapmaktadırlar.Masonluk önce kendi üyeleri arasında sonrasında ise tüm insanlığa aydınlığı ve bilinci yaymayı amaçladığı için bazı çıkar çevrelerine tehdit unsusru olarak gözükmektedir.Bildiğiniz gibi bir insanı kutsallık adında bir kutunun içine koyarsanız insan kutunun içinden çevresini göremeyeceği için ufku sabit kalır ayrıcada dışarıdan kutuyu nereye iterseniz içindeki insanın o doğrultuda hareket etmesini sağlarsınız.

İşte tüm bunlar karalama ve kötü göstermek için mükemmel sebeplerdir.

Saygılarımla,

Sonuna dek Katılıyorum, ancak sahip olduğunuz bir Fikri, İnancı açıklama mecburiyetiniz vardır. Bunun adı asla Propaganda olamaz. Ki Sizlerin Masonluk hakkındaki reklam yapmaya ihtiyacınız olmayabilir ama sonuçta her tür İnsan'ın mevcut olduğunu düşünerek Bilinmeyenlerin Bilinen bir şekilde genel anlamda yüzeysel Bilgi verilerek en azından Hakkınızdaki Olumsuzluklara dair bir Işık tutmuş olursunuz. Haliyle öyle sanıyorum ki bu Site'nin Kuruluş Amaç Göstergesi de bunu kanıtlıyor.

Saygıdeğer Mystic; İnsanlık her türlü sınıflanrılmalara maruz kalmışken ki bu Ölçütü asla Maddi Bazda değerlendirmem, değerlendiremem. Ölçüt: Evrensel Bazda belirlenen Bireyin Tekamül Statüsüdür. Bunu dikkate alarak her İnsan'ın Siz ya da Biz farketmez, Hakkımızda olumlu düşüncelere sahip olmalarını asla bekleyemeyiz. Ama bu şu demek değildir ki vaktimizi Anlayış Düzeyi Sınırlı Kişilere de ayırarak birçok İnsan Kardeşimizi Kendi Ölçütümüze göre ( Kendimizden bahsediyorum ) göz göre göre Kaybetmek Bizleri acı bir Hüsran'a uğratır. Bunu bile bile asla Göze Alamayız ;)

Sevgi ve Saygılarımla,       
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 05, 2008, 12:47:11 ös
Yanıtla #22

Bu arada yukardaki Açıklamamdan herhangi bir şekilde yanlış anlaşılmasını istemem, bu yüzden de şöyle bir ince ayrıntıyı sunabilirim :) Kendi İnanç Sistemimize bağlı olan bir Toplululuk ;) yani Dinsel;)

Saygılar.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 05, 2008, 05:35:24 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Antimason masonlara tabiki kötü gözle bakar,soru yanlış olmuş.Neden bir insan masonları kötü gözle görür yazılsa daha uygun olurdu

Mart 05, 2008, 07:50:51 ös
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Bir anti mason masonların amacnı, dinleri ve birlik ve beraberliği yok etmek olduğunu düşünür. Net olarak bu.
''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 05, 2008, 09:17:31 ös
Yanıtla #25
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Antimason masonlara tabiki kötü gözle bakar,soru yanlış olmuş.Neden bir insan masonları kötü gözle görür yazılsa daha uygun olurdu

Sn. Santander,

Yaptiginiz aciklamaya göre bütün Insanlar Masonlari kötü görür. Basliktaki dogru yazilmis ve ifade edilmis konu basligini carpitmayin. Konu ile ilgili fikriniz veya cevabiniz varsa lütfen paylasima sunun.

Sn. klmtr,

yazdiginiz cümle masonlar.org kurallarini ihlal etmesi ile birlikte silinmistir. Lütfen yazi uslubünüzü düzeltin.
Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Kasım 12, 2011, 01:27:44 öö
Yanıtla #26
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Kutuplasma turkıyenın son sekız yıldır artarak yasadıgını bır problem.İnsanlar dedikodu yapar.kimi zaman egoları için kimi zaman o kötü ben iyiyim demek için.kimi zaman korktugu için vesaire vesarie işte bu dedikodular.Gerilime sebeb olur.Olan da budur bence Anti masonic soylemler demışler.Durum sadece masonlar için bole deıl ki dunyada ya taraf olursun yada ber taraf .Taraf olmayan taraf masonlar geneline baktıgınızda bir yere demıyelımde Masonluk camiası dısında bır yere ait olmak istemedıkleri aşıkar.Yanımda deılse benden deıldır.Diyenlerde var.Aynı goruste olmadıkları için kızanlarda var.Bilmedigi için kızanlarda var.Ama insanlar sadece Masonlara düşman deil.Bakın masonlar arasında bile bi çekişme var.H.K.M.B.L ile Ö.M.B.L arasında bile bı çekişme var.Bi gerginlik var.Herkez kendi gibi olsun kendi gibi dusun istiyor.Bu dunyada olmayıncada kızıyor.İşin içine kurallar giriyor. işte tam burda.E düşüncelerimiz uyuşmuyor.Bari bi takım kurallarımız uyuşsun oda olmayınca garıp dioruz.Ulan dıyoruz bunda kesın bı bıt enıgı var bu adam bısey gızlıyor benden dıyoruz.Neden bu kadar abartıldıgını bende anlamıs deılım.Bu forum dışındaki anti masonik soylemlere bakıyorum.Masonlar öcü buradaki soylemlere bakıyorum.Temiz niıyetli kişiler görüyorum belli kural ve ınanıs ile yaşamaya çalısan bunca çamura rağmen.
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Aralık 21, 2018, 03:21:43 öö
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çünkü taassupluk söz konusudur mason karşıtı bireylerde. Halbuki biraz okuyup biraz kaba bir tabir olacak affınıza sığınıyorum ama at gözlüklerini çıkarıp karanlıktan çıkıp boş inançları bir kenara bıraksalar sadece masonluğa değil herşeye iyi bakabileceklerini düşünüyorum. Lakin karanlığı yaşamadan ışığın kıymetini bilmelerini beklemiyorum. Kişiden kişiye değişebilir belki ama genelleme yapacak olursak insanlar genelde bilmediği veya anlamadığı şeylere kötü gözle bakarlar. Okumak. Sadece okumak bile bir çok şeyi değiştirebilir. Tabi doğru kaynaklardan.

Saygılarımla.
🌿🌞🌿 Sit Lux Et Lux Fuit 🌿🌞🌿

Aralık 22, 2018, 01:30:00 öö
Yanıtla #28
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bunu aslında 2 farklı ana başlık altında incelemek gerekiyor.

1 - Anti-mason birey konusuna konu olan kişi cahil ise: bu kişi sadece ve sadece popüler kültür ile 3-5 tanıdığı kişinin söyledikleri çevresinde döner dururlar. Şöyle kötüler, böyle kötüler, ülkeyi yakacaklar vs... konuşur dururlar. Ne yazık ki bu bireylerle anlatarak ve karşılıklı tartışarak sorunu çözmeniz mümkün değildir. Bu birey okumaz, araştırmaz ve tarafsız değerlendirme yapmaz.

2 - Anti-masonluğu çıkar için kullanan kişi veya kurumlar: Bu işi ticarete döken insanlar yok mu ? Popüler kitapçıları gezdiğinizde o kadar çok saçmalayan kitaplar var ki;
"... sırrı "... şifresi" "... gizli tarihi" "... anlatılmayan" "...arşivi" kitap kapağı 1. kalite, resimler ve mizanpaj resmen sanat eseri ancak içerik başlı başına çöplük oluyor. Bu kişi veya kurumlar ne yapıyorlar borsada yoğun kullanılan bir teknik olan "keriz silkeleme" yapıyorlar. İnsanları sürekli doldur ve doldur. Cahil bireylerin iyice merak ve öfkelerini yükselt... Sonra hızlısından broşür kıvamında pek süslü bir edebiyat ile bir kitap hazırla ver piyasaya ve mutlu son... Anti-masonluk bu tarz kişi veya kurumlar için ciddi sektördür. Peki ya gazeteler ? Bakıyorlar, reklam gelirlerinde ve tirajlarda düşme oluyor. Hemen bir masonların gizli ... (artık üç noktayı sizin hayal gücünüze bırakıyorum) konulu bir yazı dizisi ile sihirli değnek gibi tiraj ve reklam gelirlerinde artış... Eskiden hedef tahtası olan ve halk tarafından bilinen iki büyük masonik kurum. HKEMBL ve ÖMBL seslerini dahi çıkarmazlardı. Daha ne ister bunlar ? Sürekli iftira ettiğiniz kurum hiç ses etmiyor. İnsanlar da "bak bunlar ses etmiyor demek var bir durum " cümlesi ile hayallerini süslüyor. Ancak durum şu anda farklı... Artık bilinen iki büyük kurum bu tarz gerçek dışı iftiralara sitelerinden cevap veriyorlar... Hele ki; ÖMBL'na şapka çıkartmak gerekir desek haksızlık etmeyiz. Belli ki; bir departman kurulmuş. Yerel veya ulusal gazeteler yayınlar detaylı inceleniyor. Gerçek dışı haberleri kınamayı geçiyorum avukat vasıtası ile tekzip yazısı gönderiliyor. Sorumluluk kurumsal bir seviyede yapılınca ortaya bir sanat eseri çıkıyor... Keşke daha önce başlansa idi...

Tamamen mantık sınırları dahilinde düşünün, hedefe konu olan iki farklı obediyansın temsilcisi kurumlar bu ülkede resmi olarak faaliyet gösteriyorlar. Bu ne demek ? İki tarafta birbirinden bağımsız resmi birer dernektir. Dernekler, ülkemizde 5253 sayılı dernekler kanununa tabiidir. Yani devletimizin getirdiği kanunlar gereği, üye listesi devletin elindedir. Üyelik dernek kuralları hariç yasa tarafından da kontrol edilir. Derneğin bütün faaliyetleri ve finansal yapısı yine devlet tarafından düzenli olarak denetlenir. Devlet konuya vakıf, sürekli denetimde ancak bu kurumların faaliyetleri ülkenin zararına ve tabi ki çok gizli :) Devlette özellikle kendisine zarar vermek üzere bu dernekleri açık tutuyor öyle mi ? 

Bu memlekette Kamışlı Köyünü Koruma Derneği ne kadar gizli ise bu iki farklı masonik faaliyet gösteren dernekte o kadar gizlidir. Bana kalsa Kamışlı Köyünü Koruma Derneğine üye olmak daha büyük avantajdır. Çünkü onlarda anti-kamışlı kültürü henüz oturmamış ve sektöre dönüşmemiştir :) Üye olmayan giremez yazısı sadece üye olmayan vatandaşları bağlar. Devlet bu kurumlara istediği zaman girip denetleyebilir. İnsanlar mantık dahilinde düşünse ve değerlendirse işler daha kolay olacak ama bu günümüzde oldukça zor görünüyor...
Concordia Res Parvae Crescunt

Ocak 22, 2019, 01:55:56 öö
Yanıtla #29
  • Yeni Katilimci
  • *

Masonluk, neredeyse herkesin üzerine yorum yaptığı ve insanların hakkında pek fazla doğru bilgiye sahip olmadığı konulardan bir tanesidir.  Dilerseniz masonluk hakkında kısa bir bilgi edinelim

Masonluk; pek çok ülkede dışa kapalı bir örgüt olarak etkinlik gösteren, özgürlük, eşitlik, kardeşlik ve dayanışma temeline dayalı, ilkeleri ve kuralları ancak üyelerince bilinen, üyeleri arasında büyük bir dayanışma bulunan, 6 veya 7 üyeden ( tam emin değilim ) oluşan ve loca denilen bölümlere ayrılan, üyelerinin birbirlerini masonluğa özgü simgelerle tanıdığı, gizliliğe önem veren bir tür örgüt, dernek.

Anti masonlar ise fazla bilgilere sahip olmadıkları için diğer insanlar gibi bazı karalama kampanyaları yapıp bunların yayılmaları kolay olmuştur.

Tabii ki bunlar benim düşünceleri sadece düşüncelerimi paylaşmak istedim