Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mükemmel İnsan Nasıl Olunur?  (Okunma sayısı 36804 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 27, 2008, 04:08:21 ös
Yanıtla #40
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Espriyi kaldıramaz bir toplum olduk.Esprinin konusu olan kişinin eğitim seviyesi hiç fark etmiyor verilen tepki üç aşağı beş yukarı aynı oluyor.

Mükemmel insanda ilk öne çıkan özelliklerden biri neşeli karakter ve espri yeteneğidir.Tabii tahammül yeteneğide çok önemlidir.

Saygılarımla,
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 27, 2008, 04:08:59 ös
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Sevgili Blossom; bildiğin yolda hareket et, çünkü eleştiriler her zaman için olumsuz olarak ele alınmamalı bence ;) Tam tersine Seni daha çok teşvik etsin!

Sevgilerle,

Sevgili Sevil, maalesef eleştirinin içinde art niyet varsa bunu olumlu almamın imkanı yoktur. Hakedenlere tolerans göstermek gibi bir mizaçım vardır. Önyargılı insanlara genellikle bende önyargılı davranırım. Burada hiç kimse bu şekilde alaycı ithamlarla gelmesin karşıma lütfen. Sabrımın sınırı böyle durumlarda kolay taşar çünkü...

Birileri alınmasın! teşekkür ederim yorumun için...

Sevgilerimle,

Mart 27, 2008, 04:10:30 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Espriyi kaldıramaz bir toplum olduk.Esprinin konusu olan kişinin eğitim seviyesi hiç fark etmiyor verilen tepki üç aşağı beş yukarı aynı oluyor.

Mükemmel insanda ilk öne çıkan özelliklerden biri neşeli karakter ve espri yeteneğidir.Tabii tahammül yeteneğide çok önemlidir.

Saygılarımla,

Kim esprili yaklaşmış acaba?? Ben göremiyorum da Sn. Aslı...

Mart 27, 2008, 04:12:48 ös
Yanıtla #43

Sevgili Sevil, maalesef eleştirinin içinde art niyet varsa bunu olumlu almamın imkanı yoktur. Hakedenlere tolerans göstermek gibi bir mizaçım vardır. Önyargılı insanlara genellikle bende önyargılı davranırım. Burada hiç kimse bu şekilde alaycı ithamlarla gelmesin karşıma lütfen. Sabrımın sınırı böyle durumlarda kolay taşar çünkü...

Sevgiler Bizden, Kardeşim; ama bence olayı ciddiye alıyormuşsun gibi geldi bana :) Üzerinde durulacak bir durum değil, sonuçta olumlu görüşler alabildiğimize göre olumsuz tepkiler de almamız gayet normal diye düşünüyorum.

Sıkma Canını ;)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 27, 2008, 04:16:26 ös
Yanıtla #44
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı

Sayın blossom,

Canınızı sıkan husus esprideki gerçek payı mı yoksa espriye konu olmanız mı?Veya her ikisi birden mi?

Not:Bence Sn. Santander hoş bir espri yapmış.Forum un her zaman aşırı ciddi olması gerekmiyor.Sonuçta burası forum adliye değil.

Sevil abla cım olgun karakterin için tebrik ediyorum seni.

Saygılarımla,

Mart 27, 2008, 04:19:18 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Alıntı

Sayın blossom,

Canınızı sıkan husus esprideki gerçek payı mı yoksa espriye konu olmanız mı?Veya her ikisi birden mi?

Not:Bence Sn. Santander hoş bir espri yapmış.Forum un her zaman aşırı ciddi olması gerekmiyor.Sonuçta burası forum adliye değil.

Sevil abla cım olgun karakterin için tebrik ediyorum seni.

Saygılarımla,

Siz espri olarak alabiliyorsanız buyrun alın. Başka bir konu başlığında herkes haddini bilsin gibi söylemler yapıp ardından burada espri yapmışsa o da kendisinin başarısıdır.

Mart 27, 2008, 04:21:46 ös
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

Sevgiler Bizden, Kardeşim; ama bence olayı ciddiye alıyormuşsun gibi geldi bana :) Üzerinde durulacak bir durum değil, sonuçta olumlu görüşler alabildiğimize göre olumsuz tepkiler de almamız gayet normal diye düşünüyorum.

Sıkma Canını ;)

Canımı sıkacak değilim sevgili kardeşim, sadece "alay geçilmesini" sineye çekecek biri değilim. Burada yazılan herşeyi kafama taksaydım, uğraşacak çok kişi olurdu :)

Mart 27, 2008, 04:29:08 ös
Yanıtla #47
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. blossom,

inanın ki bunu hoş bir espri olarak algıladım ve fikrimi yazdım.Sizinle herhangi bir problemim olmadığı konusunda emin olunuz.Bunu burada açıkça yazıyorum.Sizi kırdıysam özür dilerim.

Yukarıda yazdıklarımı bütün samimiyetimle ve içinizden bana karşı "pis türbanlı canın cehenneme" diye geçirmediğinizi varsayarak yazıyorum.Bu şekilde düşünüyor olsanız bile size kırılmam.Bizlere karşı genel görüş bu olduğu için alıştık artık.

Saygılarımla,

Mart 27, 2008, 04:46:24 ös
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

Sn. blossom,

inanın ki bunu hoş bir espri olarak algıladım ve fikrimi yazdım.Sizinle herhangi bir problemim olmadığı konusunda emin olunuz.Bunu burada açıkça yazıyorum.Sizi kırdıysam özür dilerim.

Yukarıda yazdıklarımı bütün samimiyetimle ve içinizden bana karşı "pis türbanlı canın cehenneme" diye geçirmediğinizi varsayarak yazıyorum.Bu şekilde düşünüyor olsanız bile size kırılmam.Bizlere karşı genel görüş bu olduğu için alıştık artık.

Saygılarımla,

Sn. Aslı,

Daha önceden de belirttiğim gibi buradaki istisnasız herkesin fikrine saygı duyuyorum. İnsanların seçimlerine karışmak haddim değil. Fikir ayrılığı nedeni ile çatışmamız gayet normal ama maalesef Santander' in yaptığı alaya almak. Başka türlü ifade etse idi, bu kadar tepki vermezdim. İnsanların niyetlerini anlayabilecek tecrübeye sahip olduğuma inanıyorum.

Bir kişiye seçimi yüzünden "pis türbanlı canın cehenneme" diyecek karaktere sahip değilim. Sakın böyle düşünmeyiniz. Bir kişinin fikri ne olursa olsun bunu düşenebiliyorsa eğer, ne kadar insan olduğunu düşünmesi lazım. Öyle düşünmediğimi bilmenizi isterim.

Saygılarımla,

Mart 27, 2008, 04:50:41 ös
Yanıtla #49
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Samimiyetinize ve karekterinize güveniyorum Sayın blossom.Teşekkür ederim.

Saygılarımla,