Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Nasıl gerçek bir mason olurum ?  (Okunma sayısı 28680 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 11, 2011, 08:28:39 ös
Yanıtla #10

sanırım sn Adam gene çok önmeli bilgi vermiş
teşekkürler
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Eylül 12, 2011, 12:37:55 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

evet yazımda geçmiyor çünkü yazımı yazarken ilk önce yazdım sonra sildim ama bilgisayarmın sayfası aynen gözüktüğü için ana bilgisyar veya takip eden bilgisayarda çin malı ile ilgili yazdıklarımda gözüktü tabi.project freedoom da bu takbin ince ayrıntıları var.benim masonluğun görev adamı olduğum düşünülüyor belkide.yani ergenekon yapılanması tarafında.size bir şey yazayım belki o zaman inanırsınız.eşimin adı sonay oğlum arda bu iki ismin birleişiminde masonluğun güneş tanrısı RA yı ve YAHUDİ VE MASONLARIN LİDERİ adonayı AÇIKÇA VE NET GÖREBİLRİSİNİZ.SAYGILARIMLA.BEN HAZAR TÜRKÜYÜM YANİ AŞKENAZ YAHUDİSİ YANİ MASONLUĞU HAKEDEN BİRİSİYİM BENCE.SAYGILAR VE SEVGİLER.

Eylül 12, 2011, 01:30:08 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Nasıl gerçek bir mason olurum sorusu çok güzel ve samimi bir soru..Ben de gelen cevapları takip ediyorum ancak Amon Ra isimli üye izlediği amerikan filmlerinin etkisiyle yazdığı yazılarla bu güzel konuyu tacize devam ediyor.Bu konuşmalara ciddiyetle cevap veriliyor olması garibime gitti.

Eylül 12, 2011, 01:32:00 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Çok değerli AMON RA belki haddim değil ama fikrimi dile getirmek istedim sadece bence masonluğu hak ettiğinizi düşünmeniz için kim olduğunuzun veya nerden geldiğinizin değil önemi olmamalı düşünce biçiminizle masonluğu haketmelisiniz lakin kibir sizin eksi tarafınız buda olumlu düşüncelerin önüne büyük bir engeldir

Saygılarımla

Eylül 12, 2011, 08:49:24 öö
Yanıtla #14
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin AMON RA,

Kisisel hayatinizda mevcut olan supheleriniz, korkulariniz ve gunluk yasaminizda yasadiginiz sorunlar hakkinda bu site uzerinden size kisisel bir yardim sunulmayacaktir. Masonluk hakkinda site dahilinde genel bilgiler bulabilir, sorular sorarak Masonluk hakkinda detayli bilgi edinebilirsiniz. Ancak Masonlar.org, hickimseye Mason olmasi, Mason olamamasi yada gunluk hayatinda yasadigi sorunlar hakkinda yardimda bulunmayacaktir.

Bu nedenle is yerinizde yada is hayatinizda mevcut olan problemlerden dolayi, Masonlari yada Masonlugu sucluyor olsaniz dahi bu konuda Masonlar.org uzerinden bir yarar elde etmeniz mumkun degildir.

Kendinizi Masonluga hazir, hatta Mason olarak goruyor olabilirsiniz. Ancak bir Mason kurulusu tarafindan uyeliginiz kabul edilmedikce "Hur ve Kabul Edilmis" bir Mason olmaniz mumkun degildir. Mason olurken kisilerin irklarina, dinlerine, rengine yada milletine bakilmaz. O nedenle nerenin Turku oldugunuz, nerenin Yahudisi oldugunuz uyelik asamanizda onem teskil etmeyecektir.

Bulundugunuz platform, Masonlar tarafindan kurulmus ve yine Masonlar tarafindan yonetilmektedir. Masonlarin ve Masonlugun kime, neye hizmet ettigini burada sizin ilan etmeniz inanmasi zor bir aciklama olur. Diger uyeler tarafindan alay edilebilecegi gibi, bizler tarafindanda hos gorulmeyebilir. Kurallarini ve yasam bicimini bilmediginizi ancak bir Mason oldugunuzu ifade etmeniz ise gulunc bir durumdur. Bu sitede bulunmanizin amaci ve nedeninin, Masonluk hakkinda bilgi almak, kurallari ve yasam bicimini biraz olsun anlayabilmek oldugunu umut ediyorum.

Daha once email ile forumda yazdiginiz mesajlari gondermistiniz ve bu mesajlar "Masonlar.org`a Gelen Emaillar" basliginda yayinlanmisti. Diger uyelerin bu emaillariniza gosterdigi tepkileri okumaniz ile durumu daha iyi idrak edebileceginizi dusunuyorum.

Sitenin guvenligi hakkinda Sayin skullG gerekli aciklamayi yapmistir. Uye isminizi gercek isim ve soy adiniz olarak aldiginizi fakat daha sonra bunu kendi talebinizle degistirdiginizide hatirlatmak isterim. Kisisel bilgilerinizi ve aktivitelerinizi gizlemek, kisisel sorumlulugunuzdur.

Forumdaki aktivitenizin, bilgi vermeye degil bilgi almaya bazli degisimi hem sizi gelistirecek hemde yonetimi memnun edecektir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 12, 2011, 09:43:55 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

evet yazımda geçmiyor çünkü yazımı yazarken ilk önce yazdım sonra sildim ama bilgisayarmın sayfası aynen gözüktüğü için ana bilgisyar veya takip eden bilgisayarda çin malı ile ilgili yazdıklarımda gözüktü tabi.project freedoom da bu takbin ince ayrıntıları var.benim masonluğun görev adamı olduğum düşünülüyor belkide.yani ergenekon yapılanması tarafında.size bir şey yazayım belki o zaman inanırsınız.eşimin adı sonay oğlum arda bu iki ismin birleişiminde masonluğun güneş tanrısı RA yı ve YAHUDİ VE MASONLARIN LİDERİ adonayı AÇIKÇA VE NET GÖREBİLRİSİNİZ.SAYGILARIMLA.BEN HAZAR TÜRKÜYÜM YANİ AŞKENAZ YAHUDİSİ YANİ MASONLUĞU HAKEDEN BİRİSİYİM BENCE.SAYGILAR VE SEVGİLER.

Hazar Turkleri ve Askenazlik ? :))) Askenaz bir kere etimolojik olarak bakarsak Yiddish ve Ibranice dilllerinde Almanya demektir. Askenazi veya cogul olarak Askenazim ise  Yiddish dilinde Almanyali veya Alman demek olup, bu Yahudiler 11. yy ile 19. arasinda ilk basta Almanya'ya goc etmis ancak 19. yy'dan sonra Avrupa'nin muhtelif ulkelerine, Polonya, Litvanya,Rusya, Ukrayna, Belarus, Macaristan vs.. goc etmis olsalar da bugun Askenazi nufusunun buyuk cogunlugu Almanya ve Fransa'da yasarlar. (II.Dunya Savasindan sonra Almanya'ya donen Yahudiler olmustur)

Askenazi Yahudilerinin genetik olarak kokleri arastirmalara cok sik konu olmustur. Bunlarin ilki 1990 yillarin basinda labaratuvarlarda yapilan genetik bilimi arastirmalar Askenazi kadinlarinin, erkeklerine gore daha cok Avrupa, ozellikle Italya, Yunan kromozomlari tasidigi, Askenazi erkeklerinin ise Orta Dogulu bir genetik yapiya yakin olduklari, dolayisi ile kesin olmamakla birlikte Orta Dogu'dan goc den Yahudi erkeklerin Bati'ya goc etmesiyle birlikte ozellikle Roma'li kadinlarla evlenmis olmalari ve onlari Yahudilige gecirmis olmalari ihtimali uzerinde durulmaktadir. 2007'de ve en son 2010 yillarindaki soy arastirmalarinda, iki homolog kromozomu yani genetik literaturunde heterozygos denilen iki ayri irkin karisimi oldugu iddia edilmektedir. Arastirmalarda en son gelinen nokta; Orta Dogu, (Druze ve Suriye/Filistin Araplari) ile Dogu/Merkez/Slav Avrupa'li kromozomlarin kombinasyonu. Tarihcilere gore Orta Dogu Yahudilerinin atalariyla, Suriye/Italya dolayisi ile Avrupa Yahudilerinin atalari 2500 yil once Orta Dogu'da yasamislardir.

Arastirmalar henuz kamil manada veya tatmin edici manada bir sonuc ortaya koyamasa da bu konuda halen cesitli universitelerin tip labaratuvarlarinda calismalar yapilmaktadir. Ancak Askenazi Yahudilerinin kent yahudileri, tarihteki Turklerin ise aslen (simdiki Turkler degil) gocebe ve kirsal alan irki oldugunu dikkate alirsak, Askenazi Yahudilerinin Hazar Turkleriyle (?) degil de belki Perslilerle bir gen yakinliginin olmasi ihtimallerin daha akillicasi.

« Son Düzenleme: Eylül 12, 2011, 09:46:02 öö Gönderen: Isis »

Eylül 12, 2011, 10:04:42 öö
Yanıtla #16
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Gerçek mason olabilmek için çok çalışmak, çok yük taşımak gerekiyor.

Tamam, iyi, güzel de, bunun için önce tekrisin (inisyasyonun) ilk aşamasından geçmiş ve sadece mason sıfatını almış olmak gerekiyor. Bu aşamada henüz gerçek mason olunmuş olunmuyor.

Peki bunun için ne gerekiyor?

İşte önce onları araştırmak, bulmak, öğrenmek, üstlerinde düşünmek, anlamak, kavramak, kendini uyarlayıp hazırlamak gerekiyor.

Zor iş!... Heveslenene kolay gelsin.

« Son Düzenleme: Eylül 12, 2011, 10:52:51 öö Gönderen: skullG »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 12, 2011, 09:40:45 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

gerçek mason olmayı haketmek ile o nun öğretilerini alıp verilen ödevleri başarıyla geçip gerçekten mason olmak arasında fark var.evet herkez mason olmayı hakettiğini sempatisi nedeniyle düşünebilir.mason olmak erdem ister bende bu yetkinliğin en azından şu anda olduğunu düşünmüyorum.masonlar çok zeki ve kendini çok iyi yetiştirmiş insanlardan oluşur.ben masonluğu destekliyorum.saygılarımla.bu sayfadada kişisel hayatımla ilgili yazılar yazmayacağım.evet masonluk çok güçlü bir kurum olduğu için yardım amaçlı yazmış olabilirim.yani sayfanın güvenliği açısından ama bunu konularda değil iletişim bölümünden istemeliyiz.fakat benim masonluk en azından destek seviyesinde devam edecek.saygılarımla.