Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Şükür'e hazımsızlık !  (Okunma sayısı 10044 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 26, 2008, 11:21:18 öö
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

'Şükür'ü anlamadılar, çarpıttılar'

Hakan Şükür'ün derbi öncesi Kutlu Doğum mesajını çarpıtarak olayı başka yönlere çekenlere tepki gösteren Bülent Uygun da eleştiri oklarına hedef olurken bir açıklama yaptı. 

Bülent Uygun tarafından yapılan açıklamayı aynen yayınlıyoruz:

TÜRK SPOR KAMUOYUNA SAYGILARIMLA.

Saygı değer Türk kamuoyu.

Bilindiği üzere, son günlerde tüm kamuoyunda tartışılan ve şahsıma atfedilen Türk futbolunun ve Galatasaray futbol takımının emektar futbolcusu, değerli insan, kardeşim Hakan Şükür’le ilgili söylediğim sözlerin, bilerek veya bilmeyerek yanlış anlaşılması, çarpıtılması, altına-üstüne, yanına yöresine bazı kişisel görüşler eklenerek şahsıma ait görüşlermiş gibi lanse edilmesi üzerine aşağıdaki açıklamaların yapılması zarureti doğmuştur.

Bir gazeteci kardeşimizin, bu hafta sonu oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisiyle ilgili görüşlerini sorması üzerine, tüm iyi niyeti ve samimiyeti ile söylediğine inandığım “Sonuçları ne olursa olsun, Kutlu Doğum haftasına yakışır bir maç olsun” temennisinin başka mecralara çekilerek, tarafıma yapılan saldırıları üzüntüyle karşıladım.

Doğrusunu söylemek gerekirse, bu saldırıların zaman zaman bireysel linçe dönüştürme gayretlerine, medyada bulunan bazı kişilerinde destek vermeleri, üzüntümü ziyadesiyle artırmıştır.

Hakan Şükür kardeşim uzun yıllar Türk futbolunda karşı karşıya geldiğimiz, omuz omuz mücadele ettiğimiz, elverdiği ölçülerde inançlarının gereğini yerine getirmeye çalışan, son derece beyefendi saygın bir kişiliktir.

Hakan Şükür’ün derby maçla ilgili söylediği iyi niyet talebi, çarpıtılmadan okunduğu gibi anlaşılmalıdır.

Bu söze farklı anlamlar yüklemeye çalışmak insaf ölçüsü ile bağdaşmaz.

Bu söz üzerine tarafımca sarfedilen “Ben Hakan Şükür’ü eleştirenleri hiç Cuma namazında görmedim.” açıklaması konu üzerinde tartışanların, fikir yürütenlerin, olaya; “Hakan Şükür penceresinden" bakılması gerekliliğini vurgulamak içindir.

Her olayı kendi bileşenleri içinde değerlendirmek gerekliliği bir zaruret ve aklın gereğidir.Bunu aynı zamanda özgür bir düşüncenin ifadesi olarak algılamak, gereksiz bir çok tartışmanın da sona ermesine neden olacak, kamuoyu gereksiz yere böyle bir konunun odağı yapılmayacaktır.

Diğer türlüsünü düşünmek insafsızlık olur.

İçinde bulunulan haftanın tüm toplumumuzca kutsal kabul edilen bir haftaya tesadüf etmesi nedeniyle, taraftarları germemenin, sporun kardeşlik olduğunun vurgulanması amacını güden bu açıklamanın, iyi niyet temennisinden başka bir şey olduğunu düşünebilmek bile, tamamen bir ütopyadır.

Ülkemizde yaşayan tüm insanların anayasamızca güvence altına alınan din ve vicdan özgürlüğü çerçevesinde, hür düşüncelerini ifade etmeleri özgürlüğü de vardır.

Konu bu kadar açık ve netken, bulandırmak veya bulandırmaya çalışmak, ancak bulanık suda balık tutmayı sevenlerin hayalperest düşüncelerinden başka bir şey değildir.

Bu konuda teori üretenlerin Bülent Uygun’un kim olduğunu bilmeleri gerekir.

Atatürk İlke ve İnkilaplarına yürekten bağlı, gerçek bir vatansever, inanan Yüce Türk Millet’inin bir ferdiyim.Bu kimliğimle de her zaman gurur duyarım.

Gittiğim okullarda, toplantılarda eğitim yuvalarında bunun üstüne basa basa işaret ederim.

Bununla birlikte tüm insanların dini inançlarına saygı duyulması gerekliliğini, bunun bir demokrasi erdemi olduğunu, barışa giden yolun bu anlayıştan geçtiğini, ancak farklı inançların birarada yaşaması durumunda bir birliktelik olabileceğini toplumsal barış ve  huzurun sağlanabileceğini  her platformda da dile getirdim.

Benim Atatürkçülüğüm ve Cumhuriyet sevdam bu ülkede tartışılabilecek son konu bile olamaz.

Kendi takımımda oynayan farklı dinlere mensup oyuncularım var. Hristiyanı, Musevisi Müslümanı benim takımımda top oynuyor, ter döküyor. Kendisi bir Yahudi olan Baliliye, liglerimizde top koşturan bazı yabancı sporcularca,  inancı nedeniyle yapıldığına inandığım agresif ve centilmenlik dışı davranışların şiddetle karşısında oldum, sporun farklı medeniyetleri birbirine bağlayan köprü olduğuna yürekten inanan birisi olarak, bunları samimiyetle ifade ediyorum.

Bir televizyon kanalında yer alan ve kendisi güzide bir kulübümüzün eski yönetici olan bu şahsın bana yakıştırdığı “Cahil, cehalet sahibi” gibi tanımlamaları, ancak beni anlayamayan veyahut anlamak istemeyen kişilere atfedilebilir.

Türk sporuna hizmet eden herkesin açıklamalarında daha dikkatli ve aklı selim olması gerekliliği vardır.

Tüm halkıma şükran ve sevgilerimle.

Sağlıcakla kalın.

Bülent Uygun

Ustad Aydın Doğan ınMALUM MEDYAsının haberlerindeki hazımsızlıklardan küçük bir örnek
Gerçeğin çölü

Nisan 26, 2008, 11:32:57 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

helal olsun bulent uygun a fenerde top oynarkende cizgisinden sapmadi teknik direktorlugunde bile efendiligini degistirmedi helal olsun. hakan sukur un laflarini carpitanlar fener medyasindan baskasi degildir...

Nisan 26, 2008, 06:12:23 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Ben bir galatasaraylıyım ama bir derbi maç öncesi kutlu doğum haftasından bahsedilmesi ister istemez "ne alaka" dedirtiyor..Hakan Şükür bu sene sonu gs'dan ayrılacak kendisinin düşüncesi ne koparsam kardır üzerine gitmeden önce iki kelime daha edeyim

Nisan 26, 2008, 06:26:02 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

asil senin yorumun alaka olmus...hakan sukurun muhafazakar kimligini hic bir zaman gizlemedigini bilmen gerekir... sanirim yeni Galatasarayli oldun :)

nasil bu kadar onyargli olabiliryorsun? ozel bir gayretini gozluyorum.... :-\
Gerçeğin çölü

Nisan 26, 2008, 06:31:31 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Bildiğim kadarıyla kutlu doğum denilen muhammed isimli kişinin doğum yıldönümü hersene kutlanır ama hakan şükür ilk defa bu sene çıktı kutlu doğumdan bahsediyor çünkü 3 maç sonra yolcu.. Ben önyargılı değilim aksine muhafazar bi ailenin duvara astığı ayetlerin içinde büyümüs birisiyim bizim evde 5-6 tane kuran meali vardır peder bey habire getirip durur senelerce beş vakit namaz kıldım imam-rabbani , taberi - ibn-rüşd - teymiye -ibn-i arabi vs..elden geçirmediğim kaynak azdır  öyle doğuştan dinsiz keyfine bakan burjuva çocuğu değilim yani ama hayat bu olgunlaşıyorsun zamanla gerçekleri görüyorsun boş masallardan uyanıyorsun size de tavsiye ederim iyi gelecektir

Nisan 26, 2008, 06:50:32 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

:) tea!

sakın derbi bu özel haftaya denk geldiği için hakan şükür öyle bir konuşma yapmış olmasın ..

ayrıca her mesajında kustuğun nefretin,büyük bir manevi boşlukta olduğunu gösteriyor,yerini dolduracak bir şey bulamayan duyguların,nefrete dönüşmüş,,oyuncak olmuşsun .. kustuklarını insanların kaale almaması ise seni daha da çok delirtiyor olmalı .. Ancak senin Hz.Peygamber hakkında ,islam hakkında ne düşündüğün kimsenin umrunda değil ..
yok farklı olmaya çalışıyorsan yanlış yol .. daha da klasikleşiyorsun ..
başarılar ..
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Nisan 27, 2008, 05:29:45 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

:) tea!

sakın derbi bu özel haftaya denk geldiği için hakan şükür öyle bir konuşma yapmış olmasın ..

ayrıca her mesajında kustuğun nefretin,büyük bir manevi boşlukta olduğunu gösteriyor,yerini dolduracak bir şey bulamayan duyguların,nefrete dönüşmüş,,oyuncak olmuşsun .. kustuklarını insanların kaale almaması ise seni daha da çok delirtiyor olmalı .. Ancak senin Hz.Peygamber hakkında ,islam hakkında ne düşündüğün kimsenin umrunda değil ..
yok farklı olmaya çalışıyorsan yanlış yol .. daha da klasikleşiyorsun ..
başarılar ..

Sn.Skullg nerde sizin forum kuralları?

Nisan 28, 2008, 12:05:25 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Türkıye de 3 tane kompleks vardır ozellıkle fenerlılerde bunlardan bırı Galatasaray ıkıncısı Fatıh Terım ve ucuncusu Hakan Şükür.Adamın kırılmadıgı rekor kalmadı yeter artık rahat bırakın adamı....

Nisan 28, 2008, 08:07:47 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Bildiğim kadarıyla kutlu doğum denilen muhammed isimli kişinin doğum yıldönümü hersene kutlanır ama hakan şükür ilk defa bu sene çıktı kutlu doğumdan bahsediyor çünkü 3 maç sonra yolcu.. Ben önyargılı değilim aksine muhafazar bi ailenin duvara astığı ayetlerin içinde büyümüs birisiyim bizim evde 5-6 tane kuran meali vardır peder bey habire getirip durur senelerce beş vakit namaz kıldım imam-rabbani , taberi - ibn-rüşd - teymiye -ibn-i arabi vs..elden geçirmediğim kaynak azdır  öyle doğuştan dinsiz keyfine bakan burjuva çocuğu değilim yani ama hayat bu olgunlaşıyorsun zamanla gerçekleri görüyorsun boş masallardan uyanıyorsun size de tavsiye ederim iyi gelecektir

Aileniz size ibadetleri zorla mı yaptırdı bunu merak ediyorum Sayın Santander...

Nisan 28, 2008, 08:54:56 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben bu ülkeyi (İspanyayı)  3 -F  ile yönettim..

Fiesta , Flamenco , Futbol...

Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere