Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: T.Ozkan, Kanalturk'un Satilis Nedenini Anlatiyor  (Okunma sayısı 6024 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 13, 2008, 11:41:34 ös
  • Uzman Uye

Mayıs 13, 2008, 11:52:56 ös
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Kerimcan Kamal yıkılmış yalnız!
10 yaş yaşlanmış!
Çok üzüldüm
stilus absentis...

Mayıs 14, 2008, 12:03:11 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

boş işlerle uğraşıyorlardı bu şekilde olmazdı zaten.akp'ye sadece karşı çıkarak gitmez bu iş
sadece eleştirdiler ama içi boş.bir amaçları yok gelecekle ilgili bir planları yok.sadece eleştiri.
ben bu arada akp'li değilim aman yanlış anlaşılmasın aman

Mayıs 14, 2008, 07:13:45 öö
Yanıtla #3

boş işlerle uğraşıyorlardı bu şekilde olmazdı zaten.akp'ye sadece karşı çıkarak gitmez bu iş
sadece eleştirdiler ama içi boş.bir amaçları yok gelecekle ilgili bir planları yok.sadece eleştiri.

Cumhuriyet mitingleri düzenlemek,
Biz kaç kişiyiz hareketi başlatmak,
Türkiye yi il il gezip halka gerçekleri anlatmaya çalışmak,
Memleket sevdalıları organizasyonu,
Yolsuzluk ve yoksulluk programları

Halka bir beyin ameliyatı yapmadıkları kaldı.Halk da hala sizin yazdığınız şekilde algılıyor.

Bilinçsiz insanları gerçekleri anlatarak uyandırmak mümkün değildir.Onların sarsıcı tecrübeye hatta tecrübelere ihtiyaçları vardır.Türkiye de ne yazıkki buna ihtiyacı olanlar olmayanlardan çok fazladır.Ölmek isteyen hastayı hiç bir doktor kurtaramaz.

Omnia mors aequat

Mayıs 14, 2008, 07:19:22 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Erhan Göksel…

Aslında dinlemek istiyoruz "bilgiye ve detaya dayalı" muhalif konuşmalarını…

Tabii, iki saat boyunca giderek yükselen, yükselen yükselen sesine ve "işte şimdi infilak edecek!" gerilimine dayanabilirsek!

Erhan Göksel'in o koca gövdesi birden yarılıyor, içinden çıkan sıvılar ekranlarımızdan oturma odamıza, salon takımlarımıza, minderlerimize akmaya başlıyor. Kovalar, paspaslar yeterli olmuyor temizlemeye.

Pes ediyor ve kendimizi hakaret, kin, garez, buğz, öfke denizinin azgın dalgalarına teslim ediyoruz…

Haydi AKP'ye, Tayyip Erdoğan'a, Ertuğrul Özkök'e, Aydın Doğan'a kızıp köpürüyorsun da, bizi ve programın zavallı sunucusu Yılmaz Tunca'yı (belli ki kendisinin teyzeoğlu, Göksel'in de yakın ahbabı olan Ömer Göktuğ'un talimatıyla bu işi zoraki yapıyor) niye dövüp duruyorsun?

Pazar akşamları Erhan Göksel'den öyle bir dayak yiyoruz ki pazartesi sabahı gidecek bir işi olanların vay haline!

Bu değerli anketçi, araştırmacı ve fikir adamımızda şöyle bir halet-i ruhiye var:

"Her şeyi ben biliyorum…Bu ülkede muhalefet yapma cesaretine sahip olan tek kişi de benim! Benim yüksek fikirlerimden feyz almayan başbakan, cumhurbaşkanı, genelkurmay başkanı vesairenin vay haline! Zaten kaybedecekler demektir…Benim fikrimi sormazlarsa, ben de onları zalim muhalefetimle cezalandırırım..Özal akıllı adamdı, bu hataya düşmedi. Özal döneminde ben 'Bakanları atayan danışman' olarak bilinirdim…"

(Özal'dan bahsederken sürekli 'senli-benli'bir ifade kullanıyor..Oysa Özal 1927, Göksel 1959 doğumlu! Evet danışmanıydı ama yine de böyle bir samimiyet biraz gayr-ı tabi geliyor insana…)

"Her şeyi de size ben mi anlatacağım canım! Biraz merak edin, okuyun, öğrenin…"

Evet, bu cümleyi aynen sarfetti!

Oysa, o saate kadar oturup kendisini izleme zulmüne göğüs gerenler, zaten anlattıklarından bir şeyler almak isteyen insanlar…Öyleyse bu öfke, bu aşağılama kime?

Bu öfke şuna:

Anketçinin egosu, bizlerin onun fikir ve bilgilerine duyduğumuz 'saygı ve ilgiyle' doymuyor.

"Bu ülkeyi yönetenler benden akıl almalı" diyor.

Gözünü bu derece yüksek bir yere diktiği için de bizlere, yani gecenin o saatinde kendisini izlemeye kerem edenlere içten içe kin duyuyor.

(Hani, siz birine aşıksınızdır, ondan ilgi beklerken gelip size hiç mi hiç hoşlanmadığınız başka biri aşık olur..Siz de öfkenizden o zavallıyı aşağılayıp durursunuz…İşte onun gibi…)

Bu psikolojiyi nereden anlıyoruz?

Bunu, şu cümleden anlıyoruz:

"Şimdi arkadaşlar haber verdiler…" (o anda önüne not falan da gelmiyor ama her nasılsa programına yönelik tepkileri anında izleyebiliyor…)

"Şu anda Çankaya Köşkü'nde bizi izliyorlarmış…"(31 Mart Pazar gecesi Gül ile Erdoğan Köşk'te buluşmuşlardı)…

Evet, işi gücü bırakmışlar, televizyonu açmışlar Erhan Göksel'i izliyorlarmış!

Bunu söylerken nasıl bir kıvanç, nasıl bir gönenme, nasıl utangaç bir gururlanma…

Söylediği şeye kendisi de inanıyor. Öylesine inanıyor ki yanaklar pembe pembe…

Derken, unutuyor Köşk'tekilerin kendisini izlediğini, veya 'gerçekler' aklına geliveriyor birden bire bağırmaya başlıyor!

Kime? Yılmaz Tunca'ya…

"Ertuğrul Kürkçü'ye hain diyemezsin sen! Dedirtmemmm! Dedirtmeemmm!!"

Yılmaz Tunca, gecenin o saatinde bütün beyefendiliğini seferber edip elinden zor kurtuluyor…

Sonra, herkesi 'bilgisizlikle' suçluyor. Oysa kendisi, İsveç'teki ladin kerestesinin metrekare fiyatından Amerikan medyasının sermaye yapısına kadar her şeyi biliyor! Üstelik, hiçbirimizin söylediklerinin tersini iddia etme şansımız yok..

Nasıl olsun ki?

İkinci kalite Küba şeker kamışının Amerikan iç piyasasında hangi fiyattan gittiğini biz nereden bileceğiz?

Her şeyi biliyor da…

Şöyle bir bilgiden mahrum olmasıyla bizi şaşırtıyor:

Bağıra bağıra:

"İddiayla söylüyorum! Özelleştirme Başkanı Metin Kilci yanacak! Unakıtan hiçbir şeye imza atmadığından, Yüce Divan'a Kilci gidecek!"

Oysa Yüce Divan'da bürokratlar yargılanmazlar. Yüce Divan'da en üst düzey siyasi sorumlular, yani başbakanlar ve bakanlar yargılanırlar…

Paranoya da had safhada…Herkesi programını sabote etmeye çalışmakla suçluyor. Sataştığı insanların yayına bağlanmasını engellemeye çalışıyor.

"Ben gittikten sonra bağlayın!" diye çocuk gibi tepiniyor. Reklam aralarına da karışıyor. Reklam arasını 'kendi programına yapılmış bir sabotaj' sayıyor.

ABD'deki televizyon kanallarının bilmem hangi tekellere ait olduğunu ezbere sayan bu adam, reklamın programının yarattığı arzı gösterdiğini düşünemiyor..

Çatacak kimse kalmayınca, sıra ayda 600 YTL'ye gecenin o saatine kadar çekim yapan gariban kameramanlara geliyor:

"Stüdyoda sesten durulmaz oldu..Kendi aralarında konuşarak beni sabote ediyorlar…Hööö!"

Bir hormon bombası gibi Erhan Göksel.

İki saat boyunca irili, ufaklı yüzlerce kez infilak ediyor..Evde kaçacak yer bulamıyoruz. Bir gün kendine hakim olamayıp Yılmaz Tunca'nın boğazına sarılacak diye de kalbimiz küt küt ediyor. Kilosu oldukça fazla; kendisine de bir şey olabilir…

TUNCAY ÖZKAN…

Kanaltürk'te şöyle bir ses:

"Beni niye kimse aramıyor demeee! Gel kendin katııılll…Biz kaç kişiyiz görsünleeer…"

Bu sesli jenerik akşama kadar dönüyor…

Ses, Tuncay Özkan'ın sesi…

Tuncay Bey kusura bakmasın ama, öyle haber okumaya, propaganda metinleri seslendirmeye yatkın bir sesi yok.. Karga gibi!

Kanalda başka kimse kalmamış gibi bu çağrıyı kendi sesiyle okuma hırsından anlıyoruz ki Tuncay Bey kendisine bir hayli hayran. Kendisine olan hayranlığı, kendi sesine şehvet duyma noktasına kadar ilerlemiş vaziyette..

Tuncay Özkan'ın 'kendisine hayran' olduğunu başka hallerinden de anlıyoruz:

Mesela, 12 Nisan'da Ankara'da miting var..

"Biz Kaç Kişiyiz Platformu'"ndan cep telefonumuza mesaj geliyor:

"Tuncay Özkan, miting alanına vatandaşların yer aldığı otobüslerde gelecektir.."

Bir 'liderin' programını duyurur gibi…Lütfetmiş…"Vatandaşlarla birlikte" gelecekmiş! Tuncay Özkan'ın kendisi ne? Vatandaş değil mi?

Bir insanın kendisine hayran olmaya başlaması en tehlikeli psikolojik eşiklerden birisidir.

Bu ruh haline, kendimizde veya yakınımızdaki birinde rastlarsak derhal uzman yardımı almaya başlayalım! Yoksa ileride Allah korusun, başımıza türlü çeşitli dertler açılabilir…

Geçen gün, Biz Kaç Kişiyiz Platformu'nun toplantısı var. Güzel. Allah önlerini açık etsin.. Ben de kontör atıp üye oldum…

Ancak Tuncay Özkan'ın sahnede duruşu öyle bir sunilik, öyle bir böbürlenme, öyle bir zoraki liderlik iddiası taşıyor ki..

Sonra o amigo havası da hiç hoş değil..

İnsanlar, "haydi eller havaya" anlayışı ile coşturulup sloganlar attırılıyor falan…Tatil yerlerinde aptal turistlere yaptırılan animasyonlar gibi..

Bu arada Tuncay Özkan, yerden bâlâ bir yere çıkmış, gözlerinde gurur, hırs ve 'inançla' kitleyi kartal bakışlarıyla tarıyor…

Bir başında kalpağı, bir de "Ben bu millete her şeyi öğrettim, bir tek hizmet etmeyi öğretemedim" demesi eksik..

Bir de Pazar günleri Kerimcan Kamal'la bir sohbet programları var bunların…

Bu iki arkadaş kusura bakmasın ama, ben hayatımda bu kadar saygısız bir program görmedim. Hiçbir hazırlık yok!

Yataktan kalktıkları gibi kameranın karşısına oturuyorlar, sabah gazetelerini bile okumuş değiller…

"Hani neydi şu Avrupa Komisyonu'ndaki AKP'li? Neyse, adını unuttum şimdi.. o şeyettiydi.. Ne dediydi? Şey dediydi…Neyse, gene unuttum…Amaaan boşver yav! İyi gidiyoruz di mi? İyi gidiyoz, iyi gidiyoz…Reklama girelim mi? E hadi girelim bari…"

Tamamen böyle konuşmalar yapıyorlar… Kimsenin ne ne dediğini, ne adını hatırlamıyorlar. Bütün dünyanın kendi etraflarında döndüğünü sanıyorlar.

Koskoca Türkiye'de herkes aptal, herkes suskun, herkes korkak, bir kendileri ortaya atılmış cansiperâne savaşıyorlar.

Zaten laf dönüp dolaşıp kendilerine geliyor:

"Biliyor musun…Ergenekon'da her alınana beni soruyormuş savcı…Demeee! Niye soruyor ki? Tuncay Özkan'ı diyormuş nereden tanıyorsun diyormuş… İnanmıyorum!"

"Alın beni de ulan! Almazsanız nâmertsiniz! Almazsanız alçaksınız! Mustafa Kemal'in askeriyim ben!! Alın lan, alın, alın, alınnnn!!"

diye program bitiyor…

Beyler…Yemin ederim, bu yazıyı yazmamak için kendimi çok engelledim.

Bizi şurada, en fazla iki bin kişi okuyor.

Eleştirilerimize Tayyip Erdoğan'ın size baktığı gibi bakabilirsiniz, yani, "Boşver ya! Nasılsa üç-beş kişi bunlar.. Bir koyun bile güdemiyorlar!" diyebilirsiniz…

Ama olmuyor böyle…Gidişiniz hiç gidiş değil…

Muhalif olmak ciddiyet ister, saygınlık ister, tabilik ister, alçakgönüllülük ister, sakinlik ister…

http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=7595

Mayıs 14, 2008, 07:29:06 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Fatma Hanim'a fazlasiyla katiliyorum. Muhalefet olmak sokak agzi ile, kufurlerle konusmayi kaldirmaz. Ciddiyet, sayginlik, alcakgonulluluk ister. Ama bir sey daha eklemeliyim ki T. Ozkan'in acilen bir iletisim egitimi almasi sart.

Fethullah Gulen'e olmadik hakaretler savuran Tuncay Ozkan, gitti kanali onlara satti. Ne oldum degil, ne olacagim lafi tam da burada yerine oturuyor sanirim...

Mayıs 14, 2008, 07:41:40 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Bizi Kaç Kişi Sattı Ey Halkım

Aksak Timur, Nasreddin Hocanın köyüne uğrar.Köylü Timur'u layıkıyla ağırlar.
Timur'da giderken bu konukseverliğ e karşılık; "Köyünüze bir fil hediyem olsun" der ve gider.Fil bu zamanla bağ bahçe koymaz her yanı talan eder.Köylü ne yapsın çaresiz Timur'un hediyesi diye ses çıkaramaz.Hocaya:
-Hocam perişan olduk bizi kurtar.Biz bu file bir şey yapsak Timur kellemizi alır derler.Hoca:
-Benimle gelin Timur'a durumu arz edeyim der.Köylüyü arkasına alır huzura çıkar.Timur:
-Hoca niye geldin? Filim nasıl? diye sorar.Hoca:- Padişahım bu filiniz derken bi bakar korkudan arkasında kimse kalmamış herkes kaçmış. Timur:
-Eeeee ne olmuş file? Hoca:
-Padişahım hediyeniz olan filden çok memnun kaldık. Yalnız kalıyor bir tane daha istiyoruz.

Hocanın bu hikayeciğini bilmeyen yoktur. Bakın aşağıdaki hikaye de size tanıdık geliyor mu?

Aydın doğanın yanında bir zamanlar finoluk yapan Tuncay Özkan'a birileri gaz verdi. Garibim kendisini çomar zannedip atıldı meydana. Etrafında toplandı şakşakçılar. Adam önüne gelene saldırdı.

Eline Kur'an aldı Kur'an'a saldırdı.

Şak şak şak.

Başörtüsünü çekti bir Fransız askeri gibi kadınların başından.

Şak şak şak.

İktidarın önüne kendisini attı.

Şak şak şak

Baykal'a kafa tuttu.

Şak şak şak

Mitingler düzenledi.

Şak şak şak

Hele bir zamanlar önünde diz büktüğü Fethullah güleni yerden yere vurdu

Şak şak şak

Kendisini solun başkomutanı zannetti. Hareketi için miting meydanlarında yardım topladı. Namerde muhtaç olmamak için 1202 den sms topladı. Para kazanmak için Attaürk sattı, bayrak sattı.

Olmadı olma olmadı

Göz bebeği kanalı KANALTÜRK'Ü 5 milyarlık Atatürk belgeseli bile kurtaramadı. Haciz memurları kapısına dayandı.

Ağladı sızladı.

Daha çok mesaj dedi

Daha çok bayrak alın dedi

Reklam verin dedi

Ama yandaşları, ulusalcılar, Laikçiler, Soldan dönme Atatürkçü postuna bürünmüş yoldaşları onu yolda bıraktılar.

Sonunda hapse girmekten, hacizden Kanaltürk'ü ve kendisini çok eleştirdiği, küfrettiği Fethullah Gülenin adamları kurtardı.

Şimdi anlamış olmalı Tuncay Özkan, dönmelerden, iki yüzlülerden dava adamı olmaz.

Şimdi anlamıştır "biz kaç kişiyizciler" Tuncay'dan lider olmaz.

Benim kızdığım asıl konu şu kardeşim. Bugüncüler neden bu adamı kurtardılar. Bıraksa idiler rezil olsalardı.

Ama takdiri ilahi Tuncay'ı ipten çok eleştirdiği Fethullah Gülen kurtardı.

Şimdi en çok merak ettiğim sms ile toplanan paralar geri iade edilecek mi? Yoksa bu parlarla Tuncay Özkan kendisini hapiste yatmaktan kurtaran F. Gülen'e Afrika'da bir okul açıp başına da kendisi mi geçecek?

Türkiye'de olmadı beklide Afrika'da olur ha.

Afikadan bağırır.

Biz kaç siyah kişiyiz huuuuuuuuuuuuuu

HASAN MAHİR

Mayıs 14, 2008, 10:00:39 öö
Yanıtla #7

Alıntı
Muhalif olmak ciddiyet ister, saygınlık ister, tabilik ister, alçakgönüllülük ister, sakinlik ister�

Zaman kötünün baştacı iyinin ise aşağılandığı zamandır.Zaman temiz gönüllerin kirletilmeye çalışıldığı ,kirli benliklerin cilalandığı zamandır, zaman namussuzların başı dik namusluların başı eğik dolaştığı zamandır.Zaman her türlü değeri satma zamanıdır.Zaman ders verme değil ders alma zamanıdır,İbret alabileceklerin ibret alma zamanıdır.

Böylesi karanlık zamanlarda benliğinde nur olan bazıları o nurun aydınlığı ile kendi yolunu bulmaya çalışır bazıları ise o nuru sadece kendisi için değil başkalarının yararı için kullanır.O başkaları  o nuru tüm gücü ile söndürmeye çalışsa bile.İşte bu insanlar yüksek insanlardır.Onları anlayabilmek çok ama çok zordur...

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Mayıs 14, 2008, 05:06:24 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Yukaridaki yazdiklariniza katiliyorum sn Mystic.

Ama takdir edersiniz ki bu buyuk insanlar ve nurlu insanlar sadece sizin cemiyetiniz olmasa gerek ...

« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2008, 05:20:18 ös Gönderen: Kirlangic »

Mayıs 14, 2008, 10:36:54 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

http://video.haberturk.com/Video.aspx?v_ID=35794&k_A=haberturk

ne siyaset bu adamlara yaptırılır ne de böyle şahıslar bir başarıya ulaşır.

eleştiriden başka hiçbirşey yok.eleştirilerinde haklılar ama bu hiçbirşeyi çözmez bence gazeteci olarak kalsınlar.çünkü gelecek ilgili bir planları yok.Şöyle yapacam böyle yapacam diyorlar.içi boş.
yarın öbür gün akp gittikten sonra neye karşı gelip programlar yapacaklar