Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk Topraktan Topraga mi?  (Okunma sayısı 23740 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 10, 2007, 02:59:57 ös
Yanıtla #20
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Golge,

Dogru. Fakat "Dunyayi yonetenler Masonlar degildir" demektense, "Dunyayi yoneten Masonluk degildir" demek daha dogru olur.

Saygilarimla

Sayin paragon,

Sorunuzu anladim. Verdigim cevapta sizin anlatmak istediginiz yonde idi. Amacimiz herkese Masonlarin ozelliklerini kazandirmak degildir. Bu nedenle Utopya ornegini vermistim. Masonluk dengeden yanadir. Dengede, iyide kotude bulunur.

Bizlerin amaci boyle bir duzen olmadigi icin, bu durumda bizlerden nelerin eksilecegini bilemem. Ancak dediginiz gibi, Masonluktan ezoterizmi cikarirsaniz, Masonluk zayiflar.

Alıntı
tartışılması gereken konu varsa masonların sistemin yüzdesi üzerinde oynadıkları roldür...sistemin sahibi yada hakimi olup olmadıkları değil

Tartisilmasi gereken ust duzey kisilerin Mason olup olmadiklari degil, iyi ve dogru kisiler olup olmadigidir.

Saygilarimla

« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2007, 04:52:37 ös Gönderen: SublimePrince »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 10, 2007, 03:01:21 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Peki sizce Sn.paragon dünyanın sistemi nedir, bir başka deyimle Dünyayı sistemin kendisi yönetir demekle neyi kastediyorsunuz?

Ağustos 10, 2007, 03:04:53 ös
Yanıtla #22

'Dünyayı Masonluk yönetiyorsa pek başarılı olduğu söylenemez' Çok doğru ve tespitinizde tam doğru noktayı yakaladınız Sn.Mason, Dünya Masonların yönettiği bir şekle getirilmiş olunsaydı bence hiç de fena olmazdı diye düşünüyorum. 
O zaman şöyle mi dememiz gerekmekte; Dünyanın toplumsal gelişimine büyük katkıları olmuştur ancak Dünyayı yöneten Masonlar değildir!

Sn Gölge,

Dünyayı kim yönetir sorusunun cevabı günümüz için "ego" dur.Bu gelecekte değişecektir.Bu konu herkes tarafından merak edildiği için kendi fikrimi söylemek istedim.Umarım anlaşılabilmiştir...

Saygılar
Omnia mors aequat

Ağustos 10, 2007, 03:09:26 ös
Yanıtla #23
  • Aktif Uye

bi arkadaş masonluk hakkında .kişiler için sırlar ancak o kişi için sırlara ihtiyaç kalmadıgı zaman biter demişti ..bu sözle ilşkilendirip sormuştum meraktan  soruyu....aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler sn mason .
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ağustos 10, 2007, 03:10:01 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

İnsanlık ilk zeka pırıltılarını göstermeye başladığı günden bugüne kadar hep nerden geldiğini, nereye gideceğini ve kim olduğunu sorguladı.Bazı kişiler bu Kutsal Yanıtları bulduğunu zannetti, bazıları da aslında hiç bulunmadığını.Bazı kişiler kendi buldukları Kutsal yanıtlar için insanları öldürmekten hiç çekinmedi.Bazıları da bu yanıtları İnsanlıkla paylaşmak için uğraştı, durdu.
Bu paragraftan da anlaşılacağı üzere Masonların işbirliği ve yardımseverliği ön planda tutulduğu için bu sayede İnsanlığın gelişimine olumlu katkılar sağladıkları sonucunu çıkardım.

Ağustos 10, 2007, 03:11:28 ös
Yanıtla #25
  • Aktif Uye

sistemin belli bir sistemi yoktur.savaşlar,şahsi liderlik tutkuları ,büyük oranda ego,ve birazda şans bu gurubuniçerisine daha yüzlercesini aklayebilirsiniz sn gölge.

Ağustos 10, 2007, 03:12:04 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Anladım Sn.MYSTICPROVOCATE, teşekkür ederim.
Saygılarımla

Ağustos 10, 2007, 03:30:03 ös
Yanıtla #27
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

bi arkadaþ masonluk hakkýnda .kiþiler için sýrlar ancak o kiþi için sýrlara ihtiyaç kalmadýgý zaman biter demiþti ..bu sözle ilþkilendirip sormuþtum meraktan  soruyu....aydýnlatýcý bilgileriniz için teþekkürler sn mason .

Sayin Paragon,

Arkadasiniza katiliyorum. Ancak o cumleyi Masonluk icin dusunmek yanlis olur. Kisinin karakterine, hayatina ve yillarina etki etmis ve kendisi olmus bu sirlarin, "artik benim buna ihtiyacim yok" denilerek atilmasi mumkun degildir.

Bahsettiginiz eger verilen deger ise; kisinin o sirlara verdigi deger kendi tercihidir. Fakat bir sir verildikten sonra geri alinamaz. Bu nedenle onemli olan, bizlerin o sirlara verdigi degerdir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 10, 2007, 03:37:28 ös
Yanıtla #28
  • Aktif Uye

kast eddiği neydi bilinemz  ama ..  o kişi açısından sırlara ihtiyaç kalamasını .o kişiye o sırrın bir başkası tarafından verilip bilginin o kşi açısından sır olmaktan çıkışı olarak ele alırsak ,sanırım sizle dahada örtüşecekrir

Ağustos 10, 2007, 03:46:20 ös
Yanıtla #29
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Tekrarlamakta fayda goruyorum.

Onemli olan, kisinin degil, Bizlerin o sirra verdigi degerdir.