Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kürt sorunu yok, Terör sorunu vardır.......  (Okunma sayısı 4300 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 15, 2011, 03:46:35 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dolapdere köyü mevkiindeki çatışmada 13 asker şehit olurken, 2'si ağır 7 asker yaralandı.

Silvan'daki çatışmanın ardından 7 terörist öldürüldü.

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, "Çatışmada ve ormanlık alanda teröristlerce atılan el bombalarının etkisiyle çıkan yangından dolayı 13 askeri personelimiz şehit olmuştur. Ayrıca, ikisi ağır olmak üzere 7 askeri personelimiz yaralanmıştır. Yaralı personel Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştır" denildi.

Başta şehit aileleri olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Türk Milletinin başı sağolsun.Yaralı olan Mehmetçiklerimize acil şifalar dilerim.......

IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Temmuz 15, 2011, 10:50:50 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Sayın oasis, başlangıçta,  gerçekten sorun "Kürt Sorunu " değil idi ve hatta yine de değil. Ne varki yavaş yavaş bu sorun "terör sorunu " olmaktan  çıkıyor. Ülkemizi yönetenlerin daha gerçekçi kararlar alıp hiç zaman kaybetmeden uygulamaya koymalarını bekliyorum.  Yüreğim yana yana , Şehit olan EVLATLARIMIZA  rahmet , yaralı EVLATLARIMIZA da acil şifalar dilerken, kederli ailelerinin de acılarını paylaştığımı belirtiyorum.
        Çok üzgünüm.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 15, 2011, 11:04:22 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ve cocuklar...
"bizim çocuklarımız!
... daha gençliğine doymadan ölen,
ve ajanslardaki yeri
futboldaki şike haberlerinden sonra gelen çocuklar...
... bizim çocuklarımız?.."
(Sanar Yurdatapan)

Ne denir ki?... Yarin hepsi unutulacak nasilsa... Nasilsa yarin fazla degil bir gun sonra bu lanetlemeler bu kocakari ilenlemeleri bu kani yerde kalmayacaklar bir hic olacak, o cocuklar topragin altinda olacak ama artik hep... Nasilsa unutacagiz, unutup kendi islerimize dalacagiz... Sonra gunler aylar yillar sonra bir toplu haber daha gelecek, 33ler 13ler 17ler 12ler... Yine ofkelenip durulacagiz, yine kani yerde kalmayacaklari dinleyecegiz, devlet yine kararlilikla yuruyecek terorun ustune, terorun ustune yuruyorum diye surecek panzeri koy meydanina, sonra artacak hinc... Yani uine ayni teraneler ayni kufurler... Sonra yani yine biz unutup gundelik islerimize donecegiz, gundelik haberler arasinda duydugumuz yeni olumlerle... Sonra yine onlar yatacak topragin altinda, topragin ustunde kor yurek cigeri yanik bir analar bir babalar bir sevgililer bir cocuklar kalacak agitlariyla...

Gozyaslarimla...
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Temmuz 16, 2011, 01:34:23 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Komplocu bir yaklaşım gibi duracak fakat Terörizm, silah, insan organı  ve uyuşturucu tüccarları gibi kan akması kavramından ciddi paralar kazanan şirketlerin tesislerinde şekillendiriliyor ve üretiliyor.

Bence mafyalaşmanın önüne geçilirse terörizm de kendiliğinden biter. Mafyalaşmanın önüne geçebilmek için de
* tatmin edici bir hukuk sistemi, (örneğin alacağını tahsil edemeyen biri olsaydım yasal olarak alma ümidim bitmişse yarısını kurtarmak için çek senet mafyasına başvururdum sanırım)
* özgürlüklere mantıklı yasaklar koyulması. örneğin eğer uyuşturucu ve organ ticareti, sigara gibi yasal olsaydı hem ilaç şirketleri hem de devletler çok ciddi para kazanırdı. Ayrıca uyuşturucu bağımlılığının çaresi yoktur yani uyuşturucu bağımlılarının nasıl üretildiğini bilmediği maddeleri kullanarak ölümleri hızlandırılıyor; hemde piyasa değerinden ortalama 100 kat daha fazla para ödüyorlar.

mafyasal çekişmeler bitince silah ticareti de otomatik olarak bitecektir.

Pkk içi iyice açılıp bakılırsa uyuşturucu vb. kaçakçılık yapılabilmesi için sanal bir tezgahtan öteye gidemez.

saygılarımla...
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2011, 02:26:33 ös Gönderen: Masor1976 »

Ocak 10, 2012, 09:54:26 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Ne mutlu bu topraklarda yaşayıpta, bu ülke için şehitlikte koyun koyuna yatan ; o erdemli insanlara... kürdüyle ,türküyle , arap ve lazıyla ne mutlu o güzel insanları doğurup vatan savunmasına gönderen ana ve babalara ne mutlu . Anlamayanlar anlasın biz buyuz , biraz akıl ve mantık , gerisi gelir .Karar hepimizin MARABA'mı olalım yoksa insan gibi yaşayan toplumlardaki fertlerdenmi olalım... :) :) :) 8) 8) 8) :-X
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus