Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm  (Okunma sayısı 33237 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 02, 2008, 02:48:31 ös
Yanıtla #40
  • Uzman Uye

Bursa, İzmir ve İstanbul olmak üzere bir çok yerde Yahudi olduğunu gizlemeyen büyük işletmeler var eğer ki o adam gidip karının belli bir miktarını Mossad a haraç vermesse Mossad gidip o parayla K.Irak ta PKK yı eğitmesse kimsenin o tacirlere sesi çıkmaz

sevgili lucky komplo teorilerin güzel ama sana yakışmıyor.. :D  İsrail her zaman çağdaş ve Demokratik Türkiye`nin yanındadır..Her zamanda olacaktır.Tabiki İsrailinde Türk Halkından bir ricası var.Filistine destek adı altında ortadoğudaki gerici yoz kafaları savunmaktan vaz geçsinler

PKK'nın artan saldırılarına karşı TSK, yüksek teknoloji ürünü silahlar kullanacak. Bu kapsamda mayın önleyici Jammerler, insansız hava uçakları ve mağaraların içini gözleyecek 'elektronik top'lar alınıyor
TSK'nın acil ihtiyacı olduğu için ilk aşamada İsrail'den İHA satın alındı bile.

http://www.guncelhaber.com/Guncel-Haberler/Pkkya-Tekno-Darbe-17184.html

Ocak 02, 2008, 03:23:58 ös
Yanıtla #41
  • Uzman Uye

sn. luckyeye2,

bu paranoyaya takıldım diğer hususlarda herhangi bir diyeceğim yok

"kendini düşmanıyla ifade etme", "dört yanı düşmanla çevrili olma" paranoyası öyle 2000 yıllık bir paranoya değildir. eni topu osmanlının gerileme döneminin sonunun ürünüdür. şunun şurasında taş çatlasın bir 250 yıl yani:) Ne zaman ki Kavalalı M. Ali Paşa Mısır'dan çıkıp yola Osmanlı ordusunu, donanmasını yene yene Kütahya'ya kadar varıp da 1833 tarihli Kütahya Anlaşması imzalandı, ondan sonra böyle bir paranoya başladı, devam edegider.
paranoyak toplum
Milletlerin kaderine hükmeden,hükmetmek isteyen kaba kuvvet temsilcileri, öteden beri, ideolojileri adına veya yaptıkları kötülükleri meşru ve mâkul gösterme hesabına yığınlarda her zaman ürperti hâsıl edecek şeyleri kullanagelmişlerdir

sürekli değişik düşmanlar yaratırlar aslında  milletin düşmanı kendileridir.Biz onlara kan emiciler diyoruz..

Ocak 02, 2008, 04:37:02 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Kim diyorsa İsrail ve onun içindeki kurumlardan birisi Pkkyı Türkiyeye karşı kullanıyor.gerçektende yanılıyor

Bu çok komik :D

Ocak 02, 2008, 04:51:31 ös
Yanıtla #43
  • Uzman Uye

Sanki Filistinli örgütleeri örgütleyenleri bilmiyoruz HAMAS ın resmi tarihini bile ibretle izler insan bence sizde iyice bir araştırın imkanınız varsa ben Türkiye ve Türklerden başkasını savunmuyorum bir de Filistinli sapan taşlı çocuklar var ve tüm samimiyetimle söylüyorum eğer ölen Yahudi çocuğu varsa onun içinde üzülürüm.Yahudilerin PKK ile ilişkisi var demedim lakin daha bu yaz MİT raporlara Mossadın K.rak taki peşmerge eğitim kamplarında PKK lı olduğunu düştü veİsrail devletide bunu kabul etti mazeret olarak ta GÖRMEMEMİŞİZ dediler siz Mossad la Yahudiliği eş değer görüyorsanız o zman Yahudilerinde ilişkisi resmen ortaya çıkıyor..! PKK ya İran da Suriye de yardım etmiştir ben bunları yok saymıyorum.

Mossad Israil Devletinin bir gizli istihbarat servisidir. Her yaptigini tabiki onaylamiyoruz. Kaldiki Mossad artik siyasi islere kayarak kurulusunun cok aksi yonde hareket etmektedir. Siz MIT veya JITEM'in her yaptigini onayliyor musunuz?Kendi iclerinde bile derinlerden derin bir devlet var. Ama sizin su MIT raporlarina dustu dediginiz sey benim gozumden kacmis hayret. Bunu size ispata davet ediyorum lutfen.

Sizin dediginiz sey su sekilde cereyan etti. Bir Amerikali ordudan atilmis asker yuzunu gostermeden kameralara gecip PKK teroristlerine Israil'in egitim verdigini iddia pardon iftira etti. Bunu da Milliyet gazetesi mansetten vererek her zamanki gibi yalanla dogru haberi ayristirmadan okuyucularini yaniltti.

sevgiler
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2008, 04:56:23 ös Gönderen: Kirlangic »

Ocak 02, 2008, 05:03:10 ös
Yanıtla #44
  • Uzman Uye

Sizin dediginiz sey su sekilde cereyan etti. Bir Amerikali ordudan atilmis asker yuzunu gostermeden kameralara gecip PKK teroristlerine Israil'in egitim verdigini iddia pardon iftira etti. Bunu da Milliyet gazetesi mansetten vererek her zamanki gibi yalanla dogru haberi ayristirmadan okuyucularini yaniltti.

sevgiler

sevgili  Kırlangıç çok güzel

Demekki yüzünü saklayan ordudan kovulmuş bir asker.Başka kim hangi densiz böyle bir iftirayı atabilirki ;)

Ocak 02, 2008, 06:05:35 ös
Yanıtla #45
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

öncelikle israil-kürt ilişkisi ile ilgili olarak şunları söylemek isterim.

Iraklı Kürtlerin İsrail'le derinleşen ilişkileri, geçtiğimiz dönemde gündemi oluşturan konulardan biri oldu. Bu, Türkiye'yi rahatsız etmeye yetti ve İsrail'le ilişkilere yansıdı. Başbakan Erdoğan'ın İsrail'e yönelik "Filistin'e devlet terörü uyguluyor" biçimindeki sözleriyle başlayan ve son olarak "İsrail, Güney Kürdistan'da Kürt komando yetiştiriyor" iddialarıyla süren tepkilere İsrail'in cevabı sadece "yalan" oldu. Hatta TR'ye gelen IL Başbakanı Olmert'e randevu vermemeye kadar ilerledi.

Türk medyası ve siyasi çevreleri de, İsrail'in Iraklı Kürtlere ilgisini yeniymiş gibi yansıtmaya çalışıyorlar. Stratejik bir müttefikin federe Kürt devletinin kurulmasına destek sunmasını hayretle karşılıyorlar.

Eğer Türkiye'den bazı çevreler, İsrail'in ırak kürtleriyle ilişkisini yeni duyduğunu söylüyorsa, bu koca bir yalandır. Çünkü 1995'te Kuzey Irakda PKK'ye yönelik operasyon haberindeki şu cümle Türk medyasına aitti: "Barzani'ye bağlı peşmergelerin, karada Türk tanklarının ve havada İsrail helikopterlerinin desteğinde PKK'yi temizleme harekatı başlattığı bildiriliyor."

O dönemde Londra, Ankara, Şarm El Şeyh ve Washington toplantılarında PKK'yi ezme karşılığında federe Kürt devletinin geliştirilmesi, ABD, Türkiye ve İsrail tarafından onaylanmıştır. Bunun gereği olarak, askeri alandaki Türk-İsrail işbirliği, 1996'da stratejik düzeye çıkarılmıştır. Bu ortaklık, öalanın Türkiye'ye tesliminde İsrail'in aktif rol almasıyla sürmüştür. İsrail'in Arap milliyetçiliği karşısında zorlandığı ve 1960'tan bu yana Kürtlerle yakın ilişki kurduğu ve bunu da Arap-Kürt çelişkisine dayandırdığı bilinmektedir. Kısacası İsrail'in Irak Kürtleriyle ilgisi, Türkiye'nin bilgisi ve desteği dahilinde kurulmuş, gelişmiş ve derinleşmiştir.

Gelelim filistin - israil mevzuuna,

31.12.2007 tarihli bir haber aktarayım bu konudaki bakış açım da belli olsun

"İsrail insan hakları örgütü B'Tselem tarafından yayınlanan raporda, "2007'de, öldürülen Filistinliler'in yüzde 35'inin hasmane olaylara karışmayan siviller olduğu" ifade edildi.

Öldürülen 373 Filistinli'den 131'inin, İsrail'e yönelik tehdit içeren hiçbir eyleme iştirak etmediği belirtildi. Raporda ayrıca 2006'da öldürülen sivil oranının yüzde 54 olduğu hatırlatıldı.

Raporda, bu yıl İsrail güçleri tarafından öldürülen Filistinli sayısının ise bir önceki yıla göre neredeyse yarı yarıya daha az olduğu işaret edildi. Raporda, 2006'da 657 Filistinli'nin öldürüldüğü belirtildi.

Bu yıl İsrail ateşiyle öldürülen Filistinliler'in büyük çoğunluğunun, Haziran ayında bir hafta süren kanlı sokak çatışmalarının ardından Hamas'ın kontrolü ele geçirdiği Gazze Şeridi'nden olduğu kaydedildi. "

2006'da hiçbir şekilde olaylara karışmayan  355 sivil  öldürülmüş (totalde 657) 2007 de ise 131 sivi (totalde 373) yani %54 - %37 olarak öldürülen terörist/masum dengesinde bir azalma söz konusu. ancak bu 131 kişiyi geri getirmeyecektir. Bunu tutup da doğal seleksiyon gibi saçma bir açıklamayla örtbas etmeye kalkışmak ise açıkça kam emcilik demektir.

IL'in uygulamış olduğu şiddetin dayanağının olmadığını değil, olan bu dayanağa rağmen kontrolsuz ve aşırı güç kullanıldığını iddia ediyorum. Bu israil'in uygulamış olduğu şiddetteki dozun aşırılığının yanı sıra sivil-savaşçı ayırt etmeksizin eylemlere cevap verme stilinin de yanlışlığını vurgulamaktadır.

IL'in paranoyaklık hususunda TR'den geride durmak bi yana olabildiğince ve ulaşılamayacak derecede ileride olduğunun da kabulü gerekir... Özellikle binyıllar sonra ilk kez bir devlete sahip olmuş hatta bu devlete sahip olmadan önce 6 Milyon insanını fırınlarda, toplama kamplarında, gettolarda, sürgün yollarında kaybetmiş, tarifi zor bir şiddete maruz kalmış, dünya tarihinin en anlatılmaz soykırımını yaşamış ve bu soykırımdan sonra bir nebzede olsa kendini soykırımla anlatabilen ve kendine soykırımı devamlı hatırlatan bir ulustan bahsediyorsak, bu paranoyanın nasıl bir hal alabileceğinin tahayyülünü size bırakıyorum.

Ocak 02, 2008, 06:37:11 ös
Yanıtla #46
  • Uzman Uye

Sn SkullG, .IL-Filistin iliskilerine kadar olan paragrafiniz kapsaminda sunlari soylemek isterim.Inanin bana Israil,  Turkiye'nin haberi olmadan adimini bile atmaz.Bunu Islamci cevreler nasil yorumlarsa yorumlasin bu boyle.

Evet IDF bazi yer ve zamanlarda haddi asiyor.Yalniz su raporu degerlendirirken lutfen sunu da hesaba katin. Daha 20'lerinde kani deli deli kaynayan genc askerlerin heyecanini ve ayrica Hamasli Fasistlerin sirf IL;'e duygu somurusu yapmak icin ve IL'in cocuklari oldurmemesi veya oldurmeyecegine guvenerek bir suru cocuk ve sivili eylemlerde kullandigini.on saflara surdugunu veya bu sivillerin arasina girip saklandiklarini lutfen hatirlayin. Bu durumda IL ne yapsin? Hanginiz masumsunuz, hanginiz degil ayrilin mi desin? Daha oncede soyledim ve yine soyluyorum. IL her zaman masum Filistinllerin ve cocuklarin olmesinden olabildigince rahatsiz olmustur. Kendinizi bir de bu IDF'teki askerlerin yerine koyun lutfen. Bolgeye gidip gormeden haricten gazel okumak kolay arkadaslar. Biraz da bizi anlamaya calissaniz ne guzel olacak.

sevgiler

Ocak 02, 2008, 06:47:00 ös
Yanıtla #47
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn Kirlangic,

dikkat ederseniz aktarımlarımı İsrailli İnsan Hakları Örgütü B'Tselem'e dayandırıyorum. bu örgüt düzenli olarak insan hakları ihlalleriyle ilgili raporlar yayınlıyor. Yani Bölgedekilerin görüşleri bunlar.

İsrail ordusunun şiddetinden ziyade İsrail Devletinin şiddeti diyorum ben... yani anlık ve üç beş kendini bilmez delikanlının şiddetinden değil kurumlaşmış şiddetten...

Aynı örgütün 2007 yılında yayınladığı bir başka rapordan sizin görüşlerinizin zıddı çıkarımlara el verir bilgileri de aktarıyorum.

"İsrail insan hakları örgütü B'Tselem, İsrail ordusunun, Nablus'a 1 Mart'tan itibaren beş gün boyunca düzenlediği operasyonlar sırasında Filistinli çocukları canlı kalkan olarak kullandığını öne sürdü. Açıklamaya göre, 11 yaşındaki Cihan Daduş adlı Filistinli kız, örgüt çalışanlarına 'İsrail askerlerinin evlerine geldiğini, baskın sırasında ateş açan silahlı kişiler hakkında kendisini ve akrabalarını sorguladıklarını' anlattı. Cihan, askerlerin kendilerini komşu eve götürmesini, yoksa tutuklayacaklarını söylediklerini belirtip, "Üç asker arkamdan yürüdü. Eve ulaştığımızda birçok asker vardı. Askerler eve girmemi emretti, içeri girdim" dedi. Cihan, askerlerin etrafı el feneriyle aydınlatarak kendisine odalar hakkında sorular sorduklarını, daha sonra iki askerle eve döndüğünü belirtti. Askerlerden birinin kendisine teşekkür ettiğini ve bu olayı kimseye anlatmamasını istediğini söyleyen Cihan, "Beni öldürürler ya da hapse atarlar diye korktum. Hâlâ, askerler yeniden gelip burayı işgal eder beni götürürler diye korkuyorum" dedi.
B'Tselem, 15 yaşında bir çocuk ve bir adamın da aynı şekilde kullanıldığını iddia etti. İsrail ise konunun araştırıldığını belirtti."

saygıyla

Ocak 02, 2008, 06:50:44 ös
Yanıtla #48
  • Uzman Uye

Kırlangıç sana katılıyorum :)

sevgili skullG kusura  bakma... Önce can sonra canan :D

Ocak 02, 2008, 06:52:13 ös
Yanıtla #49
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

başka bir haber daha aktarayım ;

"İsrail'in Channel 8 televizyonu, İkinci İntifada sırasında yaşananları anlatan bir belgesel yayınladı. 6 İsrailli kadın asker şahit oldukları vahşeti anlattı..

Yedi yıl önce patlak veren İkinci İntifada büyük yankı uyandıracak bir belgesele konu oldu... 6 İsrailli kadın asker şahit oldukları işkence ve vahşeti yönetmen Tamar Yarum'un "To See If I'm Smiling" isimli belgeselinde anlattı. İkinci İntifada sırasında görev yapan ve yaşadıkları "vicdan azabı" yüzünden şimdi konuşmaya karar veren askerlerin "anıları" Amerikan Washington Post gazetesinde geniş yer aldı. Asıl mesleği doktorluk olan Meytal Sandler belgeselde şahit olduklarını şöyle anlattı: "Hayat kurtarmak için orduya girdim. Oysa tek yaptığım İsrailli askerlerin işkence izlerini Filistinlilerin cesetlerinden silmeye çalışmaktı. Bir gün işkence yapılan bir odaya girdim. Orta yaşlı Filistinli kafasına sopayla vurula vurula öldürülmüştü. Çok kan kaybetmişti. Kıvrana kıvrana ölmüştü..." Sınır karakolunda görevli olan Carmela Menashe ise birliğinde görevli askerlerin 13 yaşındaki Filistinli bir çocuğun üzerinde sigara söndürdüklerini, olayın örtbas edildiğini anlattı.

'SORUŞTURMA YAPILDI'

Libi Abramov da, "Bir arkadaşım ölmüştü. Gördüğüm her Filistinli'de onun yüzünü görüyordum. Bir akşam hiçbir suçu olmayan bir Filistinli'yi yakaladık. Çırılçıplak soyduk ve ölesiye dövdük" dedi. Eğitim görevlisi Dana Behar, "Askerler girdikleri evlerden, öldürdükleri Filistinlileri hatırlatsın diye Kuran'ları ve seccadeleri çalıyorlardı" diye konuştu. Tal Ben Sira- Morag ve Inbar Michelzon ise askerlerin camilere girip teyplerdeki ezan kayıtları yerine "I got the power" (Güç bende) isimli şarkının kaydını yerleştirip çaldıklarını anlattı. İsrail ordusu tarafından belgeselle ilgili olarak yapılan açıklamada belgeselde anlatılana benzeyen "tek tük" olayların yaşanmış olduğu, bu olaylarla ilgili olarak da soruşturmalar yapıldığı belirtildi. " Kasım 2007

---0---

tüm bunlar bir araya geldiğinde bunun kurumlaşmış bir şiddet olduğu apaçık ortaya çıkmaktadır. diyorsunuz ki "bizi de anlayınız"... sizin tarafınızdan da hadiseye baktığım sizin cevap verdiğiniz iki önceki mesajımda anlaşılabilir. tekrar ifade ediyorum, "IL'in uygulamış olduğu şiddetin dayanağının olmadığını değil, olan bu dayanağa rağmen kontrolsuz ve aşırı güç kullanıldığını iddia ediyorum"

saygıyla...