Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KIYAMET VE TUFAN  (Okunma sayısı 24151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 21, 2007, 10:00:20 öö
Yanıtla #30

Alıntı
yanlis hatirlamiyorsam yilan-adamlar deniliyordu,veyahutta yilanla iliskili bir isim

Haklısınız.Ezoterik kaynaklarda Yılanoğulları olarak da geçer.Mu uygarlığını başlatan Galaktik ırk olarak betimlenirler.Mu uygarlığı devremizin başlangıcı (altın çağ) sonda düşüş süreci 2000 li yıllarda düşüş bitip yükseliş başlıyor taa ki altıncağ a kadar.Devre kabaca bu şekilde.

Saygılarımla

Omnia mors aequat

Eylül 21, 2007, 10:18:44 öö
Yanıtla #31

Dünyamızın kendi kendini yenilemesi sonucunda bazı kıtaların batıp bazılarının ise yeryüzüne çıkarak Dünya'nın Fiziksel Haritasının değişmesiyle beraber gezegenler üzerinde çeşitli evrim seviyesinde gelişim gösteren varlıkların görevlerini tamamlaması ve bununla beraber önümüzdeki sürecin ''Taş Devri''ni değil de İnsanlığı ''Altın Çağ''a sürükleyeceği ve haliyle de 2012 yılının bir dönüm noktası olarak kabul edilirse yeni bir döneme ya da devre geçişin söz konusu olacağı ''Altın Çağ''ın başlangıcı olarak da kabul etmemiz mümkün müdür?     
Şunu da eklemek isterim ki yukarıda belirtilen paragrafta gezegenler üzerinde çeşitli evrim seviyesinde gelişim gösteren varlıkların görevlerini tamamlaması derken bu olayın ilginç bir yönünü de ortaya çıkarmış bulunuyorsunuz Saygıdeğer Mystic; genel anlamda düşünülürse bu olayın bir tür döngü olduğunu mu iddia ediyorsunuz ya da biraz daha açıklayacak olursam bu olayın bir tür fiziksel kanun gibi düşünmemiz mümkün olabilir mi?
Not: Ya kusura bakmayın kafam biraz dağınık olduğu için eğer tam olarak anlatmak istediğimi ifade edemediysem özür dilerim.
SAYGILARIMLA_   
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 21, 2007, 10:24:28 öö
Yanıtla #32

Bir diğer konu ise; Galaktik Irkın tam olarak yeryüzünde ortaya çıkacağı anı ya da süreci kesin olarak saptayabilmemiz mümkün mü? Buna 2012 yılını bir başlangıç yılı olarak gösterebilir miyiz? Ki bahsı geçen bu yılla alakalı olarak öne sürülen birtakım teorilerin yardımıyla belirtiyorum, Gezegenimizde çeşitli fiziksel etkiler sonucunda büyük değişikliklerin yaşanacağı kaydediliyor peki bunun herhangi bir izafi görüş olmayıp sözüm ona gerçeklik olgusu adı altında kesin bir kuramın var olduğunu iddia edebilir miyiz?

Eylül 21, 2007, 10:32:53 öö
Yanıtla #33

Sevil hanım,

Bu devinim kuralını yin yang felsefesi doğrultusunda düşünebilirsiniz.

Alıntı
Bir diğer konu ise; Galaktik Irkın tam olarak yeryüzünde ortaya çıkacağı anı ya da süreci kesin olarak saptayabilmemiz mümkün mü?

Galaktik ırkın yeryüzünde ortaya çıkacağı ile ilgili bir şey yazmadım.Böyle bir bilgi yok.
Omnia mors aequat

Eylül 21, 2007, 10:38:26 öö
Yanıtla #34

Yin_Yang Felsefesi mi? O zaman benim yaptığım birtakım araştırmalar doğru sonuç verecektir, çok teşekkür ederim Saygıdeğer Mystic; bu arada Galaktik Irkla ilgili söyleminizi yanlış aldığım için özür dilerim, dedim ya her ihtimale karşı saçmalasam da beni mazur görün diye nasıl da içime doğmuş  ;)

« Son Düzenleme: Eylül 21, 2007, 10:42:35 öö Gönderen: SEVİL »

Eylül 21, 2007, 02:38:59 ös
Yanıtla #35

Şimdi bir şey daha yakaladım ancak aralarında bir tür ilgi bağı kurdum ama tabiki bu benim kendi bilgilerim ancak genel anlamda doğruluğu tartışılır, her neyse öncelikli olarak tespitime göre Dünya'nın Kendi Kendini Yenileme Süreci ile ''Siklus'' arasında bir bağlantı kurdum.
Nasıl ki Siklus'un bir döngü süreci gibi sürekli tekrarlanan bir Kural gibiyse aynı şekilde Gezegenimizde de yaşanan olay bir döngüden ibaret! Bu arada neden Siklusla bağlantı kurduğum düşünülürse şöyleki; normalde bilindiği gibi Bayanlarda her tekrarlanan bir Adet Dönemi sözkonusudur. Böylelikle Rahmin dış tarafının her aya tekabül edecek biçimde kendi kendini parçalayıp yenilemesi ile başlayan Adet Kanaması örnek olarak gösterilebilir.
Yani söylemek istediğim şudur ki; her iki olay arasında bir tür döngü olayını saptadım. Gezegenimizin de yaşadığı olay itibariyle kendi kendini yenileme süreci zamana endeksli olarak ve sürekli olarak tekrarlanan ama kural haline gelmiş ve haliyle de kaçınılmaz bir durum teşkil ettiği görülür.

Eylül 21, 2007, 02:42:37 ös
Yanıtla #36

Yalnız aklıma şu takıldı Saygıdeğer Mystic; Gezegendeki çeşitli evrim seviyesinde gelişim gösteren varlıkların görevlerini tamamlaması derken tam olarak neyi kastediyorsunuz? Sakıncası yoksa bunu biraz açabilmeniz mümkün mü?

Eylül 21, 2007, 02:59:43 ös
Yanıtla #37

Peki Ulusal Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Mu Uygarlığı ile yoğun bir araştırma yaptığı birçok yerde mevcut bunun doğruluğu ne derece gerçeklik kazandırır?
Bir diğer sorum ise; Atatürk'ün Mason olduğu iddia ediliyor! Bu doğru mu?

Eylül 21, 2007, 03:00:49 ös
Yanıtla #38

Sn. Sevil hnm,

Bu sorunuzun yanıtını reenkarnasyon fenomenini inceleyerek bulabilirsiniz.Örnek olarak Kur an da sembolik olarak bahsi geçen öldükten sonra dirilmek şeklinde anlatılmaya çalışılan mevzudur bu.Bu konuyu derinlemesine incelemenizi öneririm.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Eylül 21, 2007, 03:02:45 ös
Yanıtla #39

Yani anladığıma göre gelişim gösteren varlıkların reenkarne edilen İnsanların olduğunu mu söylüyorsunuz?