Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kitlesel aydınlanma hakkındaki masonik görüş?  (Okunma sayısı 4348 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 05, 2011, 09:34:24 ös
  • Ziyaretçi

Merhabalar,

Bu uzun yazı ile en son kısımda soruyu bağlıyorum. Şimdiden zamanını ayırmaya karar verenlere teşekkürler.

Avcı ruhlu kaşiflere sesleniyorum. Felsefeyle uğraşmış, psikolojinin evrimsel ve bireysel dallarına ilgi duymuş, sosyoloji ve tarihi harmanlamaya uğraşıp tarihte halkların gidişatını gözlemlemiş, politik bilim ile liderleri incelemiş, makro ve mikro ekonomi ile ilgilenmiş olan insanlara bazı sorularım var. (Gerçek anlamda katkı sağlayacak bir fikri olmayanlar lütfen sadece yazmış olmak için birşeyler karalamasınlar.)

Bilgi gerçek anlamda en büyük güç. Düşünce ilerletmeye de bu forumda güzel bir bakış açısı getirilmiş. Fakat size sorumu sormadan önce belli bi konudan bahsetmek istiyorum.

Manipülasyonun ve hükumetlerin ortaya çıkışını, kapital sistemle ve Amerika'nın merkez bankası uygulamasına geçmesiyle, büyük depresyon ile ve yüzyıllar önce anayasalarda bankaların batmalarını belli hukuki kurallar içinde "legal" sayan sistemle karşılaştırdınız mı?

Varmak üzere olduğum şeyi biliyorsanız, şuandaki kimliğinizin büyük oranda toplumsal medya ve şirket korumalı reklamcılık aracılığıyla ve hükumet ile oluşturulduğunu da biliyo olmanız lazım. Ana hatları takip eden bütün yayın organlarının kökenlerinin belli şirketlere gittiğini biliyor olmanız lazım. İçtiğiniz sudaki floridasyonu, bütün ülkelerdeki aptallaştırıcı eğitimi. Sanatın ve müziğin katledildiğini ve cennet sembolü ile tarif edilebilecek bir varoluştan ne kadar uzakta olduğumuzu bilmeniz lazım. Bunun nedeni insanların postmodernizmi ve nietzsche'nin üst-insan modelini bilmeyişleri olabilir. Bu seviyeye gelemeyen her "uykudaki" insan, bir hayvan bilinci ile yönetilmeye mahkumdur.

Şimdi burdan geliyoruz en üst düzey yönetici kesim, varlığını gizleyen gruplara. Bunlar, insanların birer bilgi hierarşisinden oluştuklarını biliyorlar. Seviyeyi yükseltmedikleri sürece kontrolde kalıcaklar. Kontrolde kaldıkları sürece yönetip daha iyi seviyede kalıcaklar.

Bu tarz üst seviye bir grubun kurulmasındaki öncelikli felsefe tabii ki de, aydınlanmış manipülatif kesimin yokluğunda, kaosa sürüklenecek bir dünyanın varlığıdır. Kendileri bir nevi "kurtarıcı" rolünü üstlenen, kendilerine kimlik veren, kollektiften çok egoistik (egoistik olsa da iyi bir amaç uğruna. İyi bir amaç uğruna ama egoistik paradoksu.) değerleri kendisine biçip kendini halkın çoğunluğundan ayıran insanlar, aydınlanmış olmanın bilgisini bir Buda, bir İsa veya muhammed gibi neden halkla paylaşma ihtiyacı hissetmiyor da onun yerine Siyonist bir felsefeye sığınırmışçasına gizleniyor ? Eğer bunun nedeni üstte bahsettiğim gibi bilgi hierarşisi olan ve bu bilgi seviyesi çok düşük olan halkın, önyargılı olması ve bilinçlendirici projelere karşı ters tepki vermesi ise, hatalısınız! Bu insanların bilgi hierarşisinin düşük kalmasının nedeni eğitimin hatalı oluşu ve atatürkün eğitim devrimini indirgeyenler atatürkün ölümünü fırsat bilip köy enstitülerini kapattıran zihniyetlerdir.

Bana göre halkın aydınlanmasına karşı yapılan her eylem, egoya yönelik bir eylemdir ve bir gün cezalandırılacaktır. Bu bilgi mücadelesinde masonların aydınlık tarafta yer alacağını umuyorum fakat içinde hiyerarşi olan gizli bir örgütün kollektife yönelik ve aydınlık bir grup olması gibi bi konsepti hayal edemiyorum - çünkü mümkün değil. Mümkün olsaydı çoktan insanları bilinçlendirmeye yönelik bir gidişat olurdu ve ekonominin BİR ÇOK şeyin göstergesi olması gibi, global sermayenin en büyük payına sahip insanların ne yaptıklarını HERKES biliyor olurdu ve ayaklanırdı.

Bazı insanlar aydınlanmaya daha kolay ulaşırlar, sessizdirler, konuşmaktan çok dinlerler, gözetlerler, hissederler. Öyle bir kimliğe ulaşmıştırlar ki, şöyle bir durumla karşı karşıya kalsalar:

1- Siz cehennemi bir hayat yaşamanız karşılığında 9 kişi cenneti yaşayacak.
2- Siz cennetsel bi hayat yaşamanız karşılığında 9 kişi cehennemi yaşayacak.

apaçık bir şekilde birinciyi seçerler. Çünkü toplumsal kimliklerinden ve uyutulmaktan kurtulmuşlardır. Önyargısı olmayan, enteojenleri bilen, dinlerin kökenini ve amacını ANLAMIŞ insanlar. Araştırmış ve üste çıkmışlardır. Hatta ileri sürüyorum ve diyorum ki, marijuana hakkında araştırma yapmamış bir insan ve burda bunu kötülemeye çalışan bir insan, hayatını çok yanlış geçirmiş bir insandır. Önyargılıdır.

Fakat masonlara bile girseniz, bir hiyerarşi mevcut. Kimse sorgulamadan gruba girmeye çalışıyor.

Arkadaşlar, gizli gruplar size yardım edebileceği gibi, aynı zamanda sizi belli bir düzene sokuyorlar. Kısıtlıyorlar. Gizli grupların da kontrol edildiği bir hierarşi mevcut ve perde arkasında yürütülen herşeyin aydınlığa uzak olma ihtimalini hiç bir zaman sorgulamadan geçmem.

Gerçekleri görebilmek için perde arkasını aralamak gerektiğini düşünüyorum. Ben bir vizyonerim, ve benim vizyonumdaki dünya aydınlanmış bir dünya. Öyle bir dünya ki, yeni akım yaratıldıktan sonra ebedi bir barış ve aydınlık devir yaşanmalı ve insanlar bu devrin dinlerde anlatılan cennetsel devrim olduğunu bilmeliler.

Benim şüphelenişim şu şekildedir. Gelmiş geçmiş bütün liderlerin ve trendlerin en üst kesim tarafından oluşturulduğuna inanıyorum. Öyle bir kesim ki, ticaretin altın kurallarını ve bütün bilimlerin kullanılış amacını en ön saflardan takip eden insanlar. Aksi bir alternatifin mümkünatını tarih reddediyor. Belli bi düşünceden sonra buraya ulaşmak gerçekten çok kolay.
Teknoloji yokken kan bağı ile monarşi vardı, şimdi manipülasyona dayalı monarşi var. Başta kimin olduğunu göremiyorsanız, sıradan bir vatandaş oluyorsunuz denebilecek kadar garip bir dönemdeyiz. Örneğin Hitler'in "Kutsal Kase" arayışı epey ilginç bir hikaye. Kendisi cenneti getirme fikrinin egoist figürü idi benim açımdan. Amacı doğru yönde olsa da, felsefesini ufak bir hata ile yanlış ilerletmiş birisidir. Yöntemleri tanrısal değil, egoisttir.

Siz ne düşünüyorsunuz gizli grupların bilgilerinin ve yüzyıllardır saklanan hükumet bilgilerinin halka açık hale getirilmesi hakkında ? Halk buna hazır değil mi ? Eğer değilse sizce neden?

Ekim 19, 2011, 11:04:42 öö
Yanıtla #1
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Sahasrara bu başlığı iki hafta kadar önce açmıştı.

O günden bugüne hiç kimse ilgilenmedi. 70 küsur kez okunmuş ya da bakılmış ama hiç yanıt yok.

Aslında Sayın Sahasrara da forum ile öyle çok ilgili değil. Onun için belki o da açtığı bu başlığı unuttu gitti. Belki foruma yine girdiğinde bakmadı bile.

Belki de Sayın Sahasrara, kendince önemsediği bu başlık ile hiç kimse ilgilenmeyince, üstelik konu Masonluğa bağlandığı ve burasının da masonların bir forumu olduğu göz önüne alındığında, kırılmış hatta darılmış da olabilir.

Ancak Sayın Sahasrara, yazısının başında, sadece yazmak için bir şeyler karalayacak olanların bunu yapmaması ricasında bulunmuş. Acaba bu yazıya hiçbir yanıt yazılmamış olması bundan ileri gelmekte olabilir mi? Bu forumu izleyen üyeler arasında bu yazı üzerine ciddi bir şey yazabilecek düzeyde bilgiyle donanmış hiç kimse yok mu?

Bu yazısında Sayın Sahasrara “gizli gruplar” diye bir kavram ortaya koyarken, benim anladığım kadarıyla Masonluğu da bu kapsama yerleştiriyor. Keşke foruma yine gelse de bunun öyle olup olmadığını da teyit etse… Çünkü bu yazısına bir yanıt verilecekse, bu nokta da önem taşıyor.

Ben şimdilik burada bu aşamada, yazının kapsamına ilişkin bir şey söylemeden duruyor, bekliyorum.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ekim 19, 2011, 11:06:41 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Ben cevap vereyim bari :)

Sayın Sahasrara, masonluk resmi bir dernektir ve dernekler kanununa bağlıdır. Gizli grupların bilgilerinin ve yüzyıllardır saklanan hükumet bilgilerinin bizimle hiç bir alakası yoktur. Her mason bulunduğu ülkenin çıkarlarını öncelik olarak alır ve bunun için çalışır. Her ne kadar fakirler mason olamasa da bizler için paranın hiç bir hükmü yoktur ve öncelikli de değildir. Bu yüzden bizleri, ticaretin altın kurallarını ve bütün bilimlerin kullanılış amacını en ön saflardan takip eden insanlar olarak görmeniz çok yanlış.

Benim cevabım ise; Sayın Sahasrara masonluk; zıt inançlara, zıt vatanlara, zıt dillere sahip olsalar bile birbirlerine kardeş diyebilen insanlardır. Bu şu demektir, inancıma ters olsa bile, bana düşman topraklarda yaşasa bile, eğitimi farklı ve düşünceleri tamamen değişik olsa bile o benim için herkesten önce gelir.  Yanılıyor muyum, bir mason başka bir masona silah çeker mi? Rus savaşında ölmek üzere olan bir askerin masonlara ait bir cümleyi söylemesi ve düşman askerin koşup ona sarılması hikayesi yanlış mı, yalan mı?

Son olarak, sayın Sahasrara, eğer gerçekten vizyoner iseniz, bütün insanlık tarihine toptan bakmanız ve basit bir fizik kanunu bilmeniz gerekir; Bir kap hacmi kadar sıvı alabilir. Bu kadar zekamızla, daha güzel bir dünya olamaz.
Peki neden bunlar yaşanıyor? Çünkü evren biziz, her zeka miktarıyla, her yaşam tarzıyla öğreniyoruz. Bizler tanrıdan uzak parçalar değiliz, evren, sistem veya tanrı her neyse, bizle büyüyor. Yaşanan hiçbir şey boş değil, hepsinin olması gerekiyor. Ancak dediğim gibi bu kadar zeka ile bu kadar yaşayabiliriz. İleride torunlarımızın torunlarının torunları daha çok zekaya sahip olacaklar. Ve bize göre cennet olan bir evrende yaşayacaklar. Ama onlara göre olmayacaktır. :)
Yani, uzun lafın kısası, evren, varoluş hakkındaki düşüncelerinizi biraz irdelemenizi rica ediyorum, çok daha iyi yerlere geleceğinizden kesinlikle eminim.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Ekim 21, 2011, 01:54:12 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sayın Sahasrara epey bir giriş yaptıktan sonra sorusunu sıralamış, (Gizli grupların bilgilerinin ve yüzyıllardır saklanan hükümet bilgilerinin halka açık hale getirilmesi hakkında, halk buna hazır değil m? Eğer değilse neden?) diye de sormuş.
        Önce açıklanması gereken konu gizliliktir.  Adı üstünde "gizli grup" şimdi gizli olan bir oluşum bilgilerini doğrudan doğruya açıklarsa  bu grubun gizliliği kalır mı ? 
         Sonra saklanan hükümet bilgilerinin halka açık hale getirilmesi . Yani hangi halka? Her türlü sorununu  yenmiş müreffeh bir hayat yaşayan, devletini yöneten hükümetlerin nerede başlayıp nerede bittiğini bilen bir ülke halkına mı? yoksa, geri kalmış, bağnaklıktan kurtulamamış, başta eğitim hiç bir sorununu halledememiş, hayatını ianelerle geçirmeyi kabul etmiş bir ülke halkına mı ?
         Ha sayın Sahasrara ülkemizi kastediyorsa o zaman başka.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"