Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tefekkür Odası?  (Okunma sayısı 18330 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 13, 2010, 02:20:22 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Mozart

Ben sn.adama latife yaptım bencede hakkı olan bir latife.Lakin sizin sn.adam hakkındaki yorumlarınız hiç hoş olmadı.Zaten bahsettiğiniz konuda kendisinin yorumu ve fikri belli hatta benide bu konuda uyarmıştı iyi hatırlıyorum.Ayrıca alıntı yapmanın neresi yanlış yaptığınıda üstelik söylemiş iken.Bence olayı şahsileştiriyor gibisiniz ve benim esprili yorumumun üzerine yazmanız benide üzdü.

Sn.Adam'ın bu tepkiyi hakedecek bir yanı olduğunuda düşünüyorum.Aslında kendinizle çelişiyorsunuz biraz dikkat etseniz  okuduğu şeyleri kopyala yapıştır yapıyor diyorsunuz.Demekki okuyor ve okuduğunu paylaşıyor aradada bazen kendi yorumlarınıda katıyor oraları zaten sn.adamın olduğu belli oluyor bunda ne problem var anlamış değilim.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 13, 2010, 02:25:54 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Adam'ın bu tepkiyi hakedecek bir yanı olduğunuda düşünüyorum.

Özür dilerim yazımın burasında klavyeazizliğine uğramıım. doğrusu düşünmüyorum olacaktı
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 13, 2010, 04:01:05 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Söylenecek çokşey var ama,malesef heryerde, herşey, herkese söylenmiyor.Hoş...Her söylediğiniz de,söyleneni anlamıyor.

Olacak okadar!...Hepimiz zamanında bize hersöyleneni anlayabilmiş olsaydık belki birçok hatayı yapmazdık.Demekki,bazı şeyler/kimseler yaşanarak öğrenilme konusunda oldukça ısrarcı.

O daha güzel ama daha kötüsü öğrenememek.İşte ozaman canımızı çok yakar yaşam...Bazılarımızın yaradılışında mevcuttur bu hatalar.Ne yapsan öğrenmez,ne söylediğini bilmez...Birde saplantıları vardır böylelerinin:mahallenin şımarık çocuğu olmak gibi,o durumda dikkatleri çekeceklerine,itibar edileceklerine inanırlar...Yazık...neyaparsınız,doğuştan bir kusur işte...

Neyse,yaşıma verin ben bukonuya burada niye girdim,onuda unuttum.Unutabilmekde güzel tabii...Nasıl herşeye katlanılır unutmak olmasa...

Yukarıdaki yazılardan birinde bir terim gördüm:Kopyala yapıştır...Kopyalamadan yapıştırmanın bir başka seçeneğide mi var,yapıştırmak için önce kopyalamak gerekmiyor mu?Bu işi ençok kopyalayanlar bilirler herhalde...Bazılarının da sadece işi budur;sadece kopyalarlar ve yapıştırırlar.Ama kaynak verdikleri için yaşadıkları bu zahmeti meşru görürler kendilerince...

Hele bazıları ısrarla gazete manşetlerini kopyalayıp,yapıştırıyorlar.Bırakın da gazeteyi okuyalım,o zevkimizde bize kalsın.Bazılarımız da,günlerce kime oy vermemiz gerektiği konusunda diğerlerine telkinde bulunurlar,halbuki bu akıl küpleri, babası yaşındaki adamlara böyle tavsiyelerde bulunmalarının nekadar ironik olduğunu bir bilseler...

Her neyse,saygınlığı hakedebilmek için saygılı olmayı öğrenmek zorundayız.Bunun başka yolu yok,varsa da ben bilmiyorum.

Saygılar
Ben"O"yum,"O"ben değil...