Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Komplocu gazetesi'nin sözde belgesi ve psikolojik harp  (Okunma sayısı 23770 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 17, 2009, 01:38:58 öö
  • Uzman Uye

Bir taraftan bir belge ortaya atılıyor.

Öbür tarafta en üst seviyeden “sorduk, ben yazmadım dedi. Bilgisayara baktık, teknik bir ize rastlamadık” deniyor. Ayrıca da “böyle kişiler bünyemizde barınamazlar, her türlü hukukî girişime açığız” diye ilâve ediliyor.

Bir diğer taraftan ise bangır bangır bağırılarak bu sahte olduğu, yâni TSK ile alâkası olmadığı alenîleşen varaka için “suç duyurusu” yapılacağını söylüyor.

Bütün bunlar psikolojik harbin birebir adımlarıdır.

İnsanlar tefekkür ve tefelsüf etmemeye, sunulan a b c d e sûretindeki hazır suâllere hangisinin doğru olduğu soran tarafından tâyin edilmiş cevapları vermeye mahkûm ediliyorlar.

Fethullahçılığı, AKP iktidarını beğenmemek, iktidarın değişmesini istemeyi istemek veya bunu düşünmeyi düşünmek dahi “suç” oluyor.

“Türk’üm”, “Türkçü’yüm”, “Atatürkçü’yüm” demek sabaha karşı içeri atılmak için yeterli sebep oluyor.

Kürt’üm”, “Kürtçü’yüm”, “Apocu’yum” demek ise hapishâneden çıkarılıp Meclis’e taşınmak için kifayet ediyor.
Demokrasilerde bir siyasî, ideolojik, dinî veya iktisadî hareketi desteklememek, daha da ötesi, istememek hakkı de facto vardır. Bunun için yasalara uygun kalmak şartıyla her türlü neşriyatı ve eylemi yapmak hürriyeti vardır. İftira atmak, düzmece belge yaratıp kurumları yıpratmak ise suçtur.

Etrafınıza bakın; AKP hakkında aleyhte konuşmak, Ak Parti dememek (dersen şerefsizsin, terbiyesizsin), Fethullahçılığı istememek, iktidarın değişmesini isteyen sohbetler etmek âdeta suç hâline geldi. İnsanlar cep telefonları kapalıyken dahi dinlenecekleri korkusuyla üzerine yastık koyarak fısıldaşıyorlar.

Bu, Hükûmet tarafından bizzat yönetilen, sevk ve idare edilen, akıl vericilerinin kimler olduğu belli olan bir korkutma, sindirme ve hayâl etmeyi dahi sansürleme harekâtıdır.

Buna totaliter rejimlerde rastlanır.

Kardeşlerim,

Uyanık ve dikkatli olunuz.

Ayrıca da, cesur ve dirayetli olunuz.

Türkiye çok daha kötü günlere gebe bir ortamdadır.

Muhtaç olduğunuz kudretin nerede olduğunu size anlatanı hatırlayınız!

Not : Yazı çok saygı değer sevgili büyüğüm Prof. Kerem DOKSAT'a aittir.
            www.keremdoksat.com

Haziran 18, 2009, 12:39:21 öö
Yanıtla #1

Şu anda yüzleri gülüyorsa da bunu kalleşçe yaptıkları planlara borçlular !
Ama kimse unutmasın ki bu toprağın insanı "Sevr'i" yırtıp "Lozan'ı" getiren bir nesle sahip oldu. Elbette ki her "kötülük ve kötüler" olacak ama "iyi" hep olduğu gibi "kötü"yü yıkacak ! Hem de kalleşçe değil "mertçe" !
Bilgi , en kutsal güçtür !

Haziran 18, 2009, 11:26:18 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sn.M.Akyol

Sizin gibi düşünenler zamanında bu ülkede bir başbakan astırdı,nasıl olurda Türkiyenin oteriter bir rejime gittiğini savunursunuz.

İkincisi ordunun da kendine çeki düzen vermesi gerekiyor Ergenekon denir altında ordu çıkar darbe günlükleri ee şimdi doğruluğu tartışılan belgeler bu ordu 4 darbe yaptı 4 darbe girişiminde bulundu buna yeter artık ama...

Haziran 18, 2009, 05:43:47 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Değerli Üyeler,

Kendisinin öğrencisi olma şansım olmadı ama Doksat Hoca'ya yönelik şükran duygularımı,saygı ,sevgi ve en iyi dileklerimi buraya kaydetmek isterim. Şükürler olsun ki , muhakeme kabiliyetini haiz , ülkesine candan bağlı , "sahici saygınlığa" sahip, aydınlık , düzgün insanlarımızın hala var olduğuna kendisinin şahsında tanıklık ediyoruz.  Doksat Hoca'nın uzun , çok çok uzun bir ömrü olsun ; bizim için hep orada  olsun , Doksat Hoca'ların sayısı katlanarak artsın.

Başbakan idamı konusunda "ihtiyacı olanlar için" bilgilendirme notu : Türkiye Cumhuriyeti , başbakan idam etmiş tek ülke değildir .  Tarih : 15 Ekim 1945 , Fransa Başbakanı Pierre Laval vatana ihanetten idam edildi . Suç detayı : Kişisel çıkarı için yabancı devletle(Almanya) işbirliği kurmak ve bu nedenle Fransız Halkı'nın ulusal utanç yaşamasına kasten sebebiyet vermek . İdamında geleneksel darağacı metodunun uygulanmasına , yakınları ile vedalaşmasına , bir din görevlisi ile son bir görüşme yapmasına dahi izin verilmedi. Fransa Başbakanı Pierre Laval vatanına ihanetten çırılçıplak ve kurşuna dizilerek idam edildi. 

Saygılarımla
Quality has no fear of time ..

Haziran 19, 2009, 12:47:17 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Taraf, Vakit , Sızıntı , Zaman vs....Bozacının şahidi şıracı...Bunlar Hüseyin Üzmez ' e dahi destek veren

basını temsil ediyor...Arkadaşlar cennete gidecekler ; seni beni koymazlar asla ; ellerinde cennetten

ayrılmış arazilerin tapusu mevcut...

Öte yandan Osman Baydemir terorist için açılan taziye çadırını ziyaret ediyor , beyefendi hergün

televizyona çıkıp Türkiye haritası önünde sınırlarımızı belirliyor, bu gibi durumlarda ise Genelkurmay

Başkanı asla bişey söyleyemez....Niçinmiş efendim ?   Öyle bi de söyler ki bal gibi...Aha da söyledi...Ne

oldu demokrasi mi yok oldu ? Valla kimseler kusura bakması , bakacaksa da baksın ; bunların derdi nedir

biz biliyoruz...

Haziran 19, 2009, 12:16:59 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sn.Doksat hocanın yazısında daha baştan şovenizm kokuyor milliyetçilik yapılıyor ben kendisini tanımam ama Kürtçülük ve Türkçülük üzerine yazısını kurgulaması sanki sahicimiş gibi her Türküm.Türkçüyüm diyenin hapisahaneye atılmasından bahsediyor tabi bu kulliyen yalan.

Sn.Ozak 1977 Taraf gezetesi alıp okudunuz mu hiç merak ediyorum acaba vakite benziyor mu?

Sn.Nuvea bir insan asmak veya öldürmek yok yere ne kadar kötü ve zalimce siz de kalkmış tek asan biz değiliz gibi bir ithamla çıkmışsınız..

Arkadaşlar size sorayım bugun iran rejimini beğenen var mı içimizde molla rejiminden bahsediyorum orda da sözde bir cumhuriyet var ama demokrasiden bahsedilemiyor bile işte Türkiyenin bence dışarıdan görünüşü de şöyle kurucu iktidarın vesayeti altında ordu kontrolunda bir demokrasi keşke bu işler de doğruda yapılsa o da yok işte ülkenin bence durumu bu...

Sn.Ozak1977 Genelkurmaybaşkanın çıkıp ulu orta siyasi konulardan bahsetmesini normal buluyorsunuz acaba bu gerçekten normal mi hangi ileri demokrasilerde gözüken bir şey bugun Chp sosyal demokrat yapısını koruysaydı ve iyi bir sol muhalefet olsaydı Diyarbakır Belediye Başkanlığında Osman Baydemir yerine Chp'den veya bahsettiğim sol partiden birini görürdük bu da Kürt sorunun daha akli selim içerisinde çözülmesine neden olurdu.

Saygılarımla..
« Son Düzenleme: Haziran 19, 2009, 12:31:19 ös Gönderen: amurdad »

Haziran 19, 2009, 01:03:57 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Yazilanlari okuyunca aklima gecenlerde bir ozel kanalda izledigim tartisma programi geldi.  Turkiye'de "Seckinler" in basortululere ve halka nasil baktigi ile ilgili bir anket uzerinde tartisiliyordu.Bir sosyolog bayan "Seckinlerin" kimler oldugunu soyle acikladi. Seckin bir egitim duzeyinin yanisira (ozel kolej mezunu, iyi universitelerde okumus vs.), ic ve dis sermayede soz sahibi, kentli, 21. yy degerlerine ayak uydurabilmis kisiler oldugunu soylerken, bunun yanisira koyden gelip te kent hayatina adapte olabilmis ve bu degerlere sahip zumrenin de "seckin sinifina" dahil oldugunu soyledi. Sonra soz alan bir AKP'li kurucu uye de "Turkiye'de bu kriterlere uyan basortulu seckinlerin de oldugu" nu soyleyince film koptu cunku sosyolog bayan ailede basortulu yakinlari olanlarin "seckin sinifi"na dahil olamayacagini savunmustu.

Haziran 19, 2009, 01:49:23 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Bu yayın organlarına bi de Nokta ' yı (kapatıldı diye biliyorum ) eklemeyi unutmuşum ,tabi kısmen

de Radikal 'i ve Sabah ' ı Sayın Amurdad ;

ortak yanları dincilikten ziyane bölücülük , ordu düşmanlığı...Ben bunu kasteddim ki bu da Sayın

Altanların oligarşik İslam Devleti özlemi çeken AKP 'yi öve öve bitirememesinin sebebi  olsa

gerek...Ortak nokta :kahrolsun ordu...Tu Kaka ordu...

Saygılarımla

Haziran 19, 2009, 05:46:03 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sn.Ozak
İşte bende sonuna kadar diyebilirim Mehmet Altancıyım onun fikirlerine bayılıyorum daha öncede yazmıştım bu

adam vatandaşlık kitabı yazmalı bu ülkeye çocuklarımız okumalı..Maksadında orduyu kötülemek değil demokrat bir

ülkeden bahsetmek olduğunu anlarsınız umarım.Şuraya bakın bu ülkenin orta solu Radikal orduya tu kaka diyor

Muhafazakar Sabah diyor ki başka bir ülke de bir muhafazakar gazetenin orduya yüklendiğini göremessiniz Liberaller

aman ordu uzak dursun hayat daha iyi olur diyor Taraf özgürlükçü bir gazete yine aynı çizgide bu ülkenin solu sağı

Ergenekoncular hariç herkes ordu üzerinde hem fikir aman ordu uzak dursun ...Bize bunu mu anlatmaya çalıştınız acaba

;yoksa ben mi öyle anladım... ;D

Saygılarımla..
« Son Düzenleme: Haziran 19, 2009, 05:51:46 ös Gönderen: amurdad »

Haziran 19, 2009, 06:09:24 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sayın Amurdad,

Tabi ki  Ordu Tu Ka Ka , cici Pe Ka Ka...değil mi !  Dinci liboşlarla eski komünistler elele orduya karşı ...

Halk bu fikirde değil ama  ...Ben Anadolu ' da da İstanbul ' da da görev yaptım ,az çok vatandaş nasıl

düşünüyor biliyorum...Türk halkı hangi partiye oy verirse versin ordusuna güveniyor ve her zaman

arkasında olacaktır...Sizce darbeler niçin tutunabilmiş ? Eğer halkın büyük çoğunluğu orduya destek

vermeseydi gerçekleşen darbelerin hiçbiri de başarılı  olmazdı...Bildiğiniz üzere her Türk vatandaşı

askerlik yapar...Türk ordusu gücünü vatandaşından alır ,ister beğenin , ister beğenmeyin...