Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: "Masonik sembollere"benzeyen şirket profilleri tesadüf mü?🤔  (Okunma sayısı 7414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 04, 2018, 05:39:14 ös
Yanıtla #10

Anonim bir söz vardı: "İnsan aklı birdir"
Sen Özelsin

Mayıs 04, 2018, 05:57:21 ös
Yanıtla #11

Saygıdeğer @38 , Alti köşeli veya yıldızlara sembol olarak pek takılmam.Şuanki israil devleti altikoseli yıldız kullanıyormuş hic ilgimi çekmedi.Abd devletinin bayragindada yedi yıldız var.Turk bayrağı ve Osmanlı devletindede yıldızlar bir anlam içeriyor.Davut Peygamber, Süleyman Peygamber benim soyumun kıymetlileridir.Ama şuanki İsrail devleti onlari temsil etmiyor..Konuya geçecek olursak İlluminati ve Masonluk simgeleri neden aynı? Aralarında organik bağ var mı?.... Osmanlı Devleti Altikoseli yildiz ile ilgili bir bilgi paylaşmak istiyorum... Saygılarımla.

6 Köşeli Yıldız Sembolü ve Bilinmeyenleri

Günümüzde yer alan bazı semboller, evrensel anlamlar taşımakla birlikte bu semboller insanlık tarihi boyunca çok uzun yıllardan beri günümüze ulaşmayı başarmışlardır.

İletişim açısından bakıldığında dili olmayan ama oldukça fazla anlam ifade edebilme özelliğine sahip bu özel semboller, aynı zamanda özellikleri itibariyle de insanlarda oldukça merak uyandıran bir konudur. Tüm bu özelliklere sahip evrensel anlam taşıyan semboller arasında yer alan ve dünya çapında en bilinir sembollerden birisi olan sembol ise iki eşkenar üçgenin iç içe girmesiyle oluşan 6 köşeli yıldız sembolüdür. Bu yıldızın diğer adı ise Hexagramdır.

6 köşeli yıldız sembolü görüldüğü zaman, zihinlerde akıllara ilk olarak İsrail ve Yahudilik kavramları gelmektedir. Bundaki neden ise, bu sembolün İsrail bayrağında yer almasıdır. Bu nedenle 6 köşeli yıldız sembolü İsrail Devleti ve Yahudilik diniyle özdeşleştirilmiş bir sembol haline gelmiştir.

Toplum açısından bu sembol bu şekilde değerlendirilmektedir. Fakat bu sembol çok daha karmaşık ve esrarengiz özellikler taşır. Bu nedenle bu değerlendirme oldukça eksik kalır. Çünkü, günümüzde İsrail Devleti’nin bayrağında bulunan bu sembol, Osmanlı Devleti zamanında birçok sanat eserlerinde kullanılırken, camilerde dahi bu sembol kullanılmıştır. Çünkü bu sembol, İslamiyet dininde oldukça önemli ve değerli semboldür. 6 köşeli yıldız sembolü, İslamiyet dininde Hz.Süleyman’ın mührü anlamına gelmektedir. Bu nedenle bu sembole eski Türk Devletlerinde ve de Osmanlı Devletinde oldukça değer verilerek eski zamanlarda padişahların kıyafetlerinde dahi bu sembol kullanılmış bulunmaktadır.

İslamiyet dininde Mühr-ü Süleyman yani Süleyman’ın mührü olan bu sembol, Hz.Süleyman’ın yüzüğündeki semboldür. Bu sembol Hz. Süleyman’ın yüzüğünün üst kısmına yer alarak bu peygamber bu yüzük sayesinde tarihte dünyaya hükmetmiştir. Hühr-ü Süleyman, Allah’ın CELÂL ve CEMÂL sıfatları anlamına da gelmektedir. Aynı zamanda Hz.Süleyman’ın bu yüzük sayesinde hayvanlarla konuştuğu da söylenmektedir.

Günümüzde sadece İsrail Devleti ve de Yahudilik diniyle özdeşleştirilmiş olan bu sembol, aynı zamanda eski Türk Devletlerinin bayraklarında ve sancaklarında da yer almış durumdadır. Buna ise verilebilecek en iyi örneklerden birisi, Karamanoğlu Beyliğinin bayrağıdır. Bu beyliğin bayrağında 6 köşeli yıldız sembolü yer almıştır. Karamanoğlu Beyliği ise, Anadolu’da yaşamış olan bir Türk Devletidir ve 13. Yüzyılda Anadolu’nun en güçlü devleti olarak gösterilmektedir. Bunun dışında Teke Beyliğinin Sancağında da bu sembol kullanılmıştır. Bu beylik Akdeniz bölgesinde hüküm sürmüş ve sembolde her köşenin üzerine bir hilal koyularak İslam boyları ve dini simgelenmiştir. Candaroğlu beyliğinin sancağında da bu sembol kullanılmış durumdadır.

Tarihteki kullanımına bakıldığında oldukça eski bir tarihi olan bu sembol, İslam dininde önemli bir sembol olarak görülmüş ve bazı sancaklarda da bu sembole İslamiyet’de çok önemli yeri olan 4 Halife’nin isimleri bile yazılmıştır. Sembolün neden İsrail bayrağının sembolü haline geldiğine bakıldığında ise, bunun nedeni Eski Hazar boylarıdır. Bilindiği üzere dünya üzerinde yer alan dünya üzerindeki Musevilerin çoğunun kökeni Musevi Hazar Türk’lerinden gelmektedir. Bu sembolün İsrail bayrağında neden mavi renkte olduğuna bakıldığında ise, eskiden yaşamış olan Türk boylarının hemen hemen hepsinde mavi rengin Tanrı’yı işaret etmedir.

Günümüzde iki üçgenin bir araya geçmesiyle altı köşeli yıldız sembolü, Mühr-ü Süleymandır ve de Osmanlı Döneminden kalma çoğu camide de motif olarak kullanılmıştır.

Yazar:Erdoğan Gül
http://www.bilgiustam.com/6-kseli-yildiz-sembol-ve-bilinmeyenleri/
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2018, 06:02:50 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 04, 2018, 06:07:02 ös
Yanıtla #12

Baska başlık altında altikoseli, yediköseli yildiz başlığı açılabilir.Paylasimimda yıldız konusu mevcut değildi.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 04, 2018, 07:01:28 ös
Yanıtla #13

Baska başlık altında altikoseli, yediköseli yildiz başlığı açılabilir.Paylasimimda yıldız konusu mevcut değildi.Saygilarimla.

11 Köşeli yıldız'da önemli olabilir?

Yıldız da köşe arttırma savaşı sanılmasın lütfen. :) Başlangıçtan akışa,bilincsel bir bütünleşmede, evrimsel ve boyutsal bir veya birkaç kazanan, her daim olucaktır.

Sevgiler

« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2018, 07:04:38 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Mayıs 05, 2018, 10:59:27 ös
Yanıtla #14
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Degerli arkadaslarim,

Ufak bir ilave yapmak isterim. Degerli bir kardesimden ogrendim ki Tubal Kain sembolu de masonluk ile ilgilidir. Benim derecemden oturu bilmedigim icin sizlere daha detayli bilgi veremiyorum. Lakin sembollerin logolarla ilintilentirilmesinin hala zorlama oldugu kanaatindeyim.

Sevgilerimle

Mayıs 06, 2018, 09:24:15 ös
Yanıtla #15

Tubal Kain Sembolü kısaca açıklama ve sembol profil resmi:Tubal Cain şifreli sözcüğü olarak mitolojide demir, pirinç gibi ilk metalleri kullanan ve müziğin mucidi kişinin adıdır...Kaynak:Gizli ilimler akademisi...Not: Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlere İngilizce link adresi verebilirim.Saygilarimla.
« Son Düzenleme: Mayıs 06, 2018, 09:26:29 ös Gönderen: Farmakoloji »

Mayıs 09, 2018, 01:14:11 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

Benim bir marka ismim benzer sekilde tescilli hiç bir sorunda yasamadım..

Mayıs 10, 2018, 12:46:31 öö
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Size birşey soracam hazır semboller demişken monster enerji içeceğindeki sembolünün sizin sembollerinizle bir bağlantısı var mı benim en çok merak ettiğim sembol bu bulamadım işin açıkçası yardımcı olur musunuz? Resim eklemeyi beceremedim.Belki de peşine düşeceğim tek sembol...geçmişimle ilgili bir durum.

« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2018, 01:04:25 öö Gönderen: Mut »
Hakikate inanıyorsan tesadüflere inanmayı bırak gerçekleri   G<ör

Mayıs 10, 2018, 07:01:39 öö
Yanıtla #18

Sayın @Mut , Her sembolü Masonluğa bağlamayalım.Sorunuza gelince  google com.monster diye yazarsanız gorseller bölümünde içecek ile ilgili sembol resmi ve Wikipedia bilgileri çıkar.Ama madem sormussunuz.Size hazır google comdan resim bilgilerini sırasıyla veri olarak aktarayım.İçeceğin yazılış seklimi yoksa "M" harfiyle başlaması mi?Kafamızdaki soru neydiki bu içeceği durup dururken sorma gereği duydunuz? Saygılarımla.

Monster Türkçe anlami:Gaddar adam,canavar anlamı.
Sembol olarak: Şeytan içeceği ve şeytan alfabesi.Sembolu tabi hiç duymamıştım.Bu içeceği bilerek seçip aktardığınız kanısındayım.Her neyse sembolik resimleri paylaşıyorum.Birde G harfi ile enerji içeceği var.Onuda gönyeye bağlamayalım.
« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2018, 07:29:36 öö Gönderen: Farmakoloji »

Mayıs 11, 2018, 12:10:32 öö
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın farmokoloji ben bunu bilerek seçmedim.Size yada sizlere açıklayamadığım özel bir durumum söz konusu ben bu sembolü yaklaşık olarak 5 yıl önce derine daldığımda bir insanın gömleğinin yakasında görmüştüm tam ensesinin altında daha önce hiç bir yerde görmemiştim.Aslında o insanın gömleğinde de öyle bir şey yoktu.Ama  derine daldığınızda çok farklı bir boyuta giriyorsunuz.Beni anlamanızı beklemiyorum bu zamana kadar da kimse anlamamıştı.Ben orda gördüm 666 rakamıyla bir ilgisi olduğunu sizden öğrendim.Aslında görmediğim varlıklar bana şeytan o diyordu.Söylediklerini ıspatlamış oldunuz.Beni aydınlattığınız için teşekkür ederim saygılar.Bu arada o dönemde bu forumda yazarken bana o görmediğim varlıklar kalfa seviyesinde olduğumu söylüyorlardı.Mason olmadan nasıl böyle birşey olur.Oda enterasan bir durum.
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2018, 12:21:28 öö Gönderen: Mut »
Hakikate inanıyorsan tesadüflere inanmayı bırak gerçekleri   G<ör